سوال در مورد نماز

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد نماز

با سلام خدمت اساتید

من بیست و سه سالمه

تا الان نمازام یکی در میومن بود

پدر یکی از دوستان چند مدت پیش فوت شد

بعد از فوت ایشون ملکه ی ذهنم این شد شاید بعدی من باشم

به همین خاطر (کمی ترس از مرگ و آماده نبودنم) شروع کردم به نماز خواندن

حالا سوال اولم اینه که نمازهای قضا که خیلییییییی هم زیاد هست رو باید چه کنم؟آیا راهی غیر از خوندنشون برای ادا نماز ها هست؟

مساله ی بعد اینه که نماز رو برای برای ترس از مرگ و آماده نبودن برای جوابگویی به خدا میخونم نمیدونم چطور نیمتو تغییر بدم که فقط برای شکر گذاری خدا باشه

مساله ی بعدی که هست که البته برای خیلیا هست نمیدونم چرا شروع به نماز خوندن که میکنم فکر و حواسم هزار جا میره نمیتونم فکرمو معطوف به نماز کنم

مورد بعدی اینکه من نرم افزار قرآن رو توی گوشیم دارم . آیا جایزه که به صورت دراز کشیده بخونم؟

سوال بعدی اینکه اگه شخص قرآن رو به همون صورتی که آهنگ از ضبط ماشین پخش میشه قرآن رو هم پخش کنه و این پخش شدن جوری هست که شخص معنای قرآن رو متوجه نمیشه فقط به صورت یک صدای هست آیا داراری ارزشی برابر خوندن خود شخص از روی قرآن هست یا نه؟

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

SaEed5639;503036 نوشت:
با سلام خدمت اساتید

من بیست و سه سالمه

تا الان نمازام یکی در میومن بود

پدر یکی از دوستان چند مدت پیش فوت شد

بعد از فوت ایشون ملکه ی ذهنم این شد شاید بعدی من باشم

به همین خاطر (کمی ترس از مرگ و آماده نبودنم) شروع کردم به نماز خواندن

حالا سوال اولم اینه که نمازهای قضا که خیلییییییی هم زیاد هست رو باید چه کنم؟آیا راهی غیر از خوندنشون برای ادا نماز ها هست؟

مساله ی بعد اینه که نماز رو برای برای ترس از مرگ و آماده نبودن برای جوابگویی به خدا میخونم نمیدونم چطور نیمتو تغییر بدم که فقط برای شکر گذاری خدا باشه

مساله ی بعدی که هست که البته برای خیلیا هست نمیدونم چرا شروع به نماز خوندن که میکنم فکر و حواسم هزار جا میره نمیتونم فکرمو معطوف به نماز کنم

مورد بعدی اینکه من نرم افزار قرآن رو توی گوشیم دارم . آیا جایزه که به صورت دراز کشیده بخونم؟

سوال بعدی اینکه اگه شخص قرآن رو به همون صورتی که آهنگ از ضبط ماشین پخش میشه قرآن رو هم پخش کنه و این پخش شدن جوری هست که شخص معنای قرآن رو متوجه نمیشه فقط به صورت یک صدای هست آیا داراری ارزشی برابر خوندن خود شخص از روی قرآن هست یا نه؟

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤال شما

بزرگواران پرسشگر سعی بفرمایند سؤالات متعدد را در تاپیک های متعدد و جداگانه مطرح کنند تا بحث های دوستان درباره موضوع خاصی باشد و تاپیک از نظم متناسبش خارج نگردد .

اما پاسخ سؤال اول شما :

1. نماز های قضا باید خوانده شود و راه جایگزینی برای آن وجود ندارد البته خواندن آن فوری نیست می توانید به تدریج و به همراه هر نمازی یک نماز قضا بخوانید تا آرام آرام به پایان برسد.

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

خب در اون حالت تالار خیلی شلوغ نمشه؟

به نام خدا

سلام عليكم

SaEed5639;503605 نوشت:
خب در اون حالت تالار خیلی شلوغ نمشه؟

خير اگر پرسشهاتون رو در مكانهاي متناسب و انجمن هاي مربوطه مطرح بفرماييد هم سريعتر به پاسخ ميرسيد هم باعث نظم بيشتر خواهد شد .

SaEed5639;503036 نوشت:

لطفا براي دريافت پاسخ به اين تاپيكها مراجعه بفرماييد چنانچه ابهامي باقي بود در همان تاپيك مطرح بفرماييد :

http://www.askdin.com/thread25346.html

SaEed5639;503605 نوشت:

http://www.askdin.com/thread14669.html#post156352

SaEed5639;503605 نوشت:

http://www.askdin.com/thread37159.html

متشكرم

[="Arial Black"][="Blue"]بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
اگر در موقع نماز جایی از بدنمون خون بیاد، مثلا لبمون پاره بشه خون بیاد نمازمون درسته؟
مقلد رهبرم هستم انشالله
[/]

گناه تا کی؟;513255 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
اگر در موقع نماز جایی از بدنمون خون بیاد، مثلا لبمون پاره بشه خون بیاد نمازمون درسته؟
مقلد رهبرم هستم انشالله

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

اگر به مقداری که در نماز عفو شده خون بیاید ( خون کمتر از مساحت یک درهم یا حدودا یک سکه 25 تومانی) ، مشکلی نیست و می توانید نماز را ادامه دهید.

اگر خون بیرون آمده بیش از این است در صورتی که بتوانید وسط نماز آن را آب بکشید ، باید تطهیر کنید ولی اگر نتوانید و وقت نماز وسعت دارد باید نماز را بشکنید و تطهیر کنید و دوباره نماز بخوانید .

اما اگر وقت نماز تنگ است به همان صورت نماز بخوانید ، صحیح است ان شاء الله .

همیشه سلامت و موفق باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، احکام نجاسات و احکام نماز

سجاد;513399 نوشت:

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

اگر به مقداری که در نماز عفو شده خون بیاید ( خون کمتر از مساحت یک درهم یا حدودا یک سکه 25 تومانی) ،

مشکلی نیست و می توانید نماز را ادامه دهید.

اگر خون بیرون آمده بیش از این است در صورتی که بتوانید وسط نماز آن را آب بکشید ، باید تطهیر کنید ولی اگر نتوانید و وقت نماز وسعت دارد باید نماز را بشکنید و تطهیر کنید و دوباره نماز بخوانید .

اما اگر وقت نماز تنگ است به همان صورت نماز بخوانید ، صحیح است ان شاء الله .

همیشه سلامت و موفق باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، احکام نجاسات و احکام نماز

[=times new roman]

سلام علیکم
باعرض معذرت به نظرم این مقدار عفو شده تنها در مورد لباس است بدن اگر نجس شود هرچند مقدار کم باید تطهیر شود

سلام علیکم

نماز های قضا همواره برذمه شماهست .در فرصتهای مناسب به اندازه توان آنها رابه جااورید.تازمانی که دلتان آرام شود قضا ندارید.این از وسوسه شیطان است که نماز ت را چون برای شکر نمیخوانی بهتر است نخوانی .شما نمازت را بخوان شیرینی آن گوارای وجودت.
موضوع قفل شده است