موسیقی موتزارت

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موسیقی موتزارت

سلام
ببخشید من شنیدم که موسیقی موتزارت در دوران بارداری خیلی تاثیر داره مخصوصا روی هوش بچه
میخواستم ببنیم گوش دادن به این موسیقی مشکلی نداره؟
البته من خودم هیچ نوع اهنگی رو گوش نمیدم
فقط واسه تاثیرش میگم که اونم نمیدونم راسته یانه
اگه کسی اطلاعات تو این زمینه داره در اختیارم بذاره:please:

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

abdoli.saghebi;502373 نوشت:
سلام
ببخشید من شنیدم که موسیقی موتزارت در دوران بارداری خیلی تاثیر داره مخصوصا روی هوش بچه
میخواستم ببنیم گوش دادن به این موسیقی مشکلی نداره؟
البته من خودم هیچ نوع اهنگی رو گوش نمیدم
فقط واسه تاثیرش میگم که اونم نمیدونم راسته یانه
اگه کسی اطلاعات تو این زمینه داره در اختیارم بذاره:please:

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و عرض تحیت محضر جنابعالی و نیز عرض پوزش بخاطر تاخیر پیش آمده
از نگاه دینی، تربیت و زمینه رشد جسمی و عقلی انسان در حین بارداری و حتی پیش از آن رقم می خورد و بر این اساس در آموزه های اسلامی توصیه های فراوانی به والدین صورت گرفته است. مثلا برای زیبا شدن نوزاد به خوردن میوه به برای بردبار شدن وی به خوردن خرما، برای رشد عقلی به خوردن کندر توصیه گردیده است.
از طرفی نوزاد پیش از تولد یعنی در مرحله جنینی، قادر به شنیدن اصوات پیرامونی است، لذا شایسته است گوش او با صوت قرآن مانوس گردد، اما اینکه گوش دادن موسیقی موتزارت ایراد دارد یا خیر؟ تابع حکم کلی شرایط جواز گوش دادن به موسیقی است، بنابراین موسیقی موتزارت حکمی اختصاصی ندارد. در رابطه با تاثیر آن بر هوش نیز بنده اطلاع چندانی ندارم، امیدوارم که دیگر دوستان در این زمینه از آگاهی لازم برخوردار باشند.

در پناه خدای متعال موفق باشید
و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

با سلام
میشه بفرمایید از لحاظ علمی مساله زیر ثابت شده یا خیر؟اگر سند و مدرکی هست خدشحال میشم اراءه بدید
با تشکر

نقل قول:
نوزاد پیش از تولد یعنی در مرحله جنینی، قادر به شنیدن اصوات پیرامونی است

[="Microsoft Sans Serif"]درود:Gol:

abdoli.saghebi;502373 نوشت:
سلام

تاکنون، اثر موسیقی موزارت، بر روی نوزاد یا جنین آزمایش نشده است؛ بلکه بر روی کودکان آزمایش شده است؛ که آن آرمایش نشان داد که بهره‌وری ذهنی کودکان، در آن‌زمان افزایش می‌یابد؛ ولی، یک افزایش کوتاه‌مدت.
هوش فرزندان، تابع هوش پدر و مادر (به ویژه مادر) است و با ورزش‌های هوشی، خوراکی‌های مفید و ... می‌شود آن‌را به میزان اندکی دگرگون کرد؛ ولی بخش مهم آن، از ژنتیک سرچشمه می‌گیرد.

نقد بسیار زیبای موسیقی در این ویدیو

[video]http://www.aparat.com/v/H1SKn[/video]

muiacir;506880 نوشت:
با سلام
میشه بفرمایید از لحاظ علمی مساله زیر ثابت شده یا خیر؟اگر سند و مدرکی هست خدشحال میشم اراءه بدید
با تشکر

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت
بله این مطلب از لحاظ علمی تایید شده است و تحقیقات آزمایشگاهی صورت گرفته موید آن است. ولی متاسفانه به طور خاص منابع این امر رو در خاطر ندارم فقط می تونم بگم فیلمهایی که گویا این امر هستند ممکن است در اینترنت قابل دسترسی باشند

با تشکر متقابل

برادر عزير هر حالت فرح انگيزي كه به مادر دست بده ، قطعا" روي نوزاد هم موثر هست فرقي نميكنه كه موسيقي باشه يا گردش روزانه يا مكالمه با شوهر

پس اگر از موسيقيهاي كلاسيك لذت ميبريد ، از آن غافل نشويد

موضوع قفل شده است