نوع نگاه همسرم به نامحرم

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نوع نگاه همسرم به نامحرم

با سلام و احترام دختر 25 ساله ای هستم که دو سال است ازدواج کردم بعد از ازدواج شوهرم صادقانه به گناه های گذشته خود مثل نظر بازی و استمنا, اعتراف کرد و با گفتن این حرف ها من نسبت به رفتار و نگاه های شوهرم حساس شدم ولی او بارها قسم خورده که بعد از ازدواج کاملا پاک شده و نگاه هاش عادیه لطفا من رو راهنمایی کنید که چه نوع نگاهی حرام است و از کجا بفهم که نگاه های شوهرم عادی است یا شهوتی ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
سلام من را به همسر ناشي خود برسانيد و بگويد مرد خدا،اوس كريم پوشانده تو چرا .....؟! همين كه گناهان قبليش را براي شما گفته سبب شده ذهن شما هم ويروسي شود.
خدواند و ائمه اطهار پوشاننده عيوب هستند و دوست دارند كه بندگان به اين صفات آراسته شوند.

آنتي ويروس ذهن شما
مراحل نصب
1- همسر شما از روي عشق پاك و خالصي كه به شما داشته از سري ترين سخنان و رازهايش به شما گفته. حقش نيست به او نگاه ديگري كنيد. حقش اين است كه عيبش را بپوشانيد و بگوييد عزيزم اين امري بوده بين شما و خداي تان كه با وعده خداوند راستگو با توبه همه چيز بخشيده شده نبايد به زبان بياوري و احساس گناه كنيد
سوره زمرآيه 53 را مطالعه كنيد.
2- هر وقت يادتان به سخنان شوهرتان افتاد ذكر لااله الاالله را زياد تكرار كنيد و با خود بگوييد براساس وعده خدا كسي كه توبه مي كند قبل از توفيق توبه و بعد از توبه مورد لطف و مهر خداوند قرار مي گيرد خداوند از بازگشتش بسيار خشنود مي شود و نزد ملائكه به بنده اش مي بالد به زمين، فرشتگان و اعضاي او فرماني مي دهد كه حق نداريد درباره بنده من شهادت بدهيد من او بخشيدم و عاشقش هستم و اصلا كاري مي كند كه انها گذشته فرد را فراموش كند. براي مطالعه بيشتر رجوع كنيد به چهل حديث امام خميني حديث توبه اذا تاب العبد توبه نصوحا احبه الله..
3- نكات بالا را در اختيار شوهرتان قرار دهيد.
4- مطمئن باشيد اگر شوهرتان ريگي در كفش داشت خيلي راحت براي شما اين سخنان را نمي گفت.
5- شما با خوب شوهرداري، اراستگي، تمكين و....تلاش كنيد او ايمانش را حفظ كند كه ازدواج نيمي از ايمان را حفظ مي كند براي نيم ديگر ايمان در منزل برنامه هاي معنوي ( كم ولي پيوسته) داشته باشيد.
5. نصب تمام شد
با صلوات ذهن تان را restart
تصوير شوهرتان را با ريزوليشنResolution خوش بيني و دعا براي حفط ايمان هر دو و صدقه و توسل تنظيم كنيد.1

**

1- منبع:تمثيلات روان شناختي، مركز مشاوره مؤسسه امام خميني(ره) در دست چاپ.

همونطور که استاد گفت این کار شوهر گرامی جز برداشت صداقت بشه جفاست ... ایشون نباید می گفته یعنی حق داشته که نگه حالا که مطرح کرده شما نباید بی انصافی بکنید و زاویه دیدتون رو تغییر بدید ... این رو مد نظر داشته باشید که هیچکس نیست تو زندگی ش اشتباهاتی نکرده باشه! هست؟!

اصلا شما خودتون در ایام تجرد خطا و اشتباه مرتکب نشدید ؟!؟! پس صلاح نیست با بدبینی و بددلی به این مسئله نگاه بکنید ... باید همیشه به فکر ساختن یک زندگی بهتر از شرایط فعلی باشید...

یاعلی:Gol:

دوست خوبم اینقدر حساس نباشید
به نظر من اصلا لازم نیست شما نوع نگاه همسرتان را تشخیص دهید
به جای وقت گذاشتن روی این چیزها تلاش خود را برای ارتقای روابط عاطفی زندگی مشترکتان صرف کنید:Cheshmak:

[=Microsoft Sans Serif]درود :Gol:

shahsavary;502095 نوشت:
چه نوع نگاهی حرام است و از کجا بفهم که نگاه های شوهرم عادی است یا شهوتی؟

آدمی، زیبایی را دوست دارد و اگر منظره، یا هرچیز زیبای دیگری را ببیند، به صورت ذاتی دوست دارد به آن نگاه کند.
خیلی از مردان متوجه نمی‌شوند که نگاه کردن آن‌ها به زنی دیگر، باعث رنجش همسرشان می‌شود چون این را یک موضوع ساده می‌انگارند که به زیبایی‌های اطراف، باید نگاه کرد و حتی اگر به آن‌ها گوشزدهم شود: «از این نگاه کردن‌ها، ناراحت می‌شوم» بازهم ادامه می‌دهند چون متوجه‌ی رفتار خود نیستند و بی‌اراده تا زنی را ببیند، بازهم نگاهش می‌کنند و آن لحظه، متوجه نمی‌شوند که دیگران نیز، نگاه آن‌ها را می‌بینند.

width: 700

[/TD]
[TD="align: left"]او چـه داند کــه چــه بد، یا خوب است
[/TD]
[TD]بــیند آنــرا کــه بــراو مطلــوب اســت

مرد نمی‌تواند این نگاه کردن‌ها را ترک کند مگر آنکه، اعتماد به نفسش بالا برود یا زن خود را بسیار دوست داشته باشد که هنگام با او بودن، از جهان اطراف خود، دور شود (که چنین چیزی، خیلی کم است).

***** همچنین در زمان نگاه هوس‌آلود و لذت‌دهنده، مردمک چشم، گشادتر می‌شود (قسمت رنگی چشم، بزرگتر می‌شود).

برای مرد نگاه به صورت، بیشتر جنبه‌ی کنجکاوی دارد و نگاهی هوس‌آلود نمی‌تواند باشد.

[="Indigo"]

shahsavary;502095 نوشت:
او بارها قسم خورده که بعد از ازدواج کاملا پاک شده و نگاه هاش عادیه لطفا من رو راهنمایی کنید که چه نوع نگاهی حرام است و از کجا بفهم که نگاه های شوهرم عادی است یا شهوتی ؟

فک کنم میپرسیدی چیکار کنم که به شوهرم شک نداشته باشم سوال قشنگ تری بود ....[/]

چقدر حیف میشه یه زندگی خوب به خاطر شک و بدبینی بی دلیل خراب بشه.
فکر کنم از نظر شرعی هم تعریف کردن این چیزا برای همسر حرام باشه. نه آقای حامی؟

شوهر شما لازمه صداقت دونسته که این رو بهتون گفته و واقعا نامردی هست که بهشون بدبین باشید
اگه میخواست عوضی بازی دربیاره نمیگفت و زیرپوستی کارخودشو میکرد پس وقتی گفته باور کنید شما رو خیلی دوست داره
باور کنید که خیلی دوست داره ، من جنس خودمو میشناسم که میگم
شما حرفاشو فراموش کنید
کمکش کنید تا خدایی نکرده این کار رو تکرار نکنه چون موارد زیادی هست که بعد ازدواج هم باز خود ارضایی میکنن
سعی کنید کیفیت روابط زناشویی تون رو بالا ببرید
و به اینکه چنین شوهر عاشقی دارید افتخار کنید چون کار هرکسی نیست که چنین حرفایی رو صادقانه بزنه
و بدونید بدبینی شما به شوهرتون یه نامردی بزرگ در حقشه چون اولا خداوند میبخشه و انصافا هم بندگان خدا حق دارن و تقصیری گردنشون نیست ، نمیگم کار درستی میکنن ، میگم خدالعنت کنه تمام کسانی که این بیماری بد رو تو کشورمون رواج دادن ، خدالعنت کنه همه کسانی که باعث بالارفتن سن ازدواج شدن که اینجوری مردم گرفتار شن

آنتی ویروس :به یاد گناهان خودتون بیفتید ,اگر اثر نکرد, به همسرتون هم اونارو بگید...حتما اثر میکنه

دوست عزیز همان طوری که دوستان دیگر از جمله استاد حامی فرمودن همسر شما از روی صداقت و حتی به نظرم سادگی و بی سیاست بازی این حرفا رو زد وگرنه کسی که قصد بدی داشته باشد خودش رو اینطوری لو نمیده تا همسرش بهش هر دقیقه شک کند. شما در فکر این که چه نوع نگاهی حلال یا حرام است باشید به زندگیتون فکر کنید و سعی کنید روابط عاطفیتون رو با همسرتون خوب کنید تا خدای نکرده به اشتباهی دوباره مرتکب شوند. و همیشه به این فکر کنید آیا خودتون خطایی نکردید که شاید از روی سیاست و زیرکی نخواسته باشید به همسرتون بگید ( البته کار درست همین است.) پس بدانید هیچ کس بدون خطا نیست با این تفاوت که یک فرد از روی سادگی یا صداقت زیاد و بیجا همه مسائل خصوصی خود رو پیش بقیه می گوید ولی یک دیگه نه.
پس به هیچ عنوان به این قضیه فک نکنید چون با فک کردن شما ذهن شما فقط حساس میشه و خدای نکرده حتی نگاه های عادی ایشون رو تعبیر غلط می کنید. و به جای اینکه حواستون به خودتون و زندگیتون باشه فقط چشمتون دنبال رفتار ها و نگاه های همسرتون است. آرامش خودتون رو حفظ کنید. و صلوات بفرستید.

موضوع قفل شده است