صفحه 1 از 30 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: الگو بودن اعراب در اجرای احکام اسلامی !!!!!

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

الگو بودن اعراب در اجرای احکام اسلامی !!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط بقیع غریب نمایش پست ها
    مثل عرب ها که وقتی یه ایرانیو میبینن و ازش میپرسن چند تا زن داری و ایرانی جوابشو میده "یک"
    عرب میزنه زیر خنده و مسخرش میکنه....! (این مورد واقعا پیش اومده و من در اوری نیست)
    اگه اینطوره چرا انقد بین زن و مرد در اسلام تمایز وجود داره؟
    سلام دوست عزیز منم با شما موافقم ما هم در تاپیک های دیگر که علت این احکام رو میپرسیدم کارشناسان و برخی دوستان کشورهای عربی را مثال میزدند که ما باید از اونا یاد بگیریم چرا کشورهای عربی باید الگوی ما باشند !!!

به نظر من همین چیزها باعث شده برخی الگوشون بشه مردم کشور های عربی و برخی نیز به خاطر همین اعراب از احکام متنفر شوند خاله من نیز از محجبه بودن دخترش بدش میاد میگه شبیه عرب ها میشه !!

البته من نمیگم اونا خوبن یا بد میگم فرهنگ آنجا با ما فرق میکند شاید چنین امری در آنجا جا افتاده حتی منم توی نت خوندم زن عربی که میگفت حاضره برای شوهرش بره خواستگاری ولی خوب در کشور ما اینجور نیست انسان واقعیه کسیه که همه رفتارهاش مطابق خواست خدا باشه نه اینکه برخی برای رسیدن به خواسته خویش از یکی از دستورها که اونم حکمت و زمانش رو فقط خدا میدونه به نفع خویش بهره ببره و از این طریق به خانواده خود ظلم کند

به نظر شما شخصی که از نظر اخلاقی برتر است و نیز آسایش خانواده علی الخصوص همسرش براش مهمه نزد خدا ارزش داره یا کسی که میخواد یکی از احکام رو اجرا کند که دقیقا نمیدونه برای چه کسانی است و چه زمان و چه شرایطی را میطلبد و فروپاشی زندگی خانواده اش براش مهم نیست !
    در مورد چند همسری هم حکمتش رو خدا میدونه منم با نظر جناب امیدوار موافقم که صیغه واجب نیست ولی ظلم به همسر حرام است

ویرایش توسط (نگین) : ۱۳۹۳/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۱:۲۵

2. صلوات ها 14

3.  

نوشته
    273
    حضور
    4 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1316

نقل قول نوشته اصلی توسط (نگین) نمایش پست ها
    ما هم در تاپیک های دیگر که علت این احکام رو میپرسیدم کارشناسان و برخی دوستان کشورهای عربی را مثال میزدند که ما باید از اونا یاد بگیریم چرا کشورهای عربی باید الگوی ما باشند !!!
    عرب الگوی ما باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟
    بسم الله!!!!!!!!!!!
    مثلا چیشون باید الگوی ما باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    عرب ها سه چیز کارشون بود....... شراب، شمشیر، (مورد سوم رو نمیگم)
    تا اون جا که من شنیدم همه این عربا رو سوسمار خور میشناسن!!!!
    خدا اینا رو دید.... براشون پیامبر و امام هم فرستاد ولی هنوزم که هنوزه....!!
    دیگه خودتون بهتر از من با مسائل جهان عرب اشنایین......
    بزرگترین اهانته ما بخوایم خودمونو با عرب مقایسه کنیم!!
    مایی که اسم کشورمون از "پارسی" شده "فارسی"..... فقط بخاطر اینکه اونا "پ" ندارن!!!

5. صلوات ها 7

نوشته
    500
    حضور
    20 روز 15 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2081

بسم الله!!!!!!!!!!!
    بله دیگه باید از برخی دوستان پرسید چرا عرب باید الگوی ما باشند
    والا ما که در تاپیک های دیگه درباره علت و فلسفه تعدد زوجات رو میپرسیدم میگفتند مردم کشورهای عربی که تعدد زوجات دارند نه تنها مشکلی براشون پیش نیامده بلکه باعث شده فساد در این کشورها کاهش یابد

7. صلوات ها 8

نوشته
    273
    حضور
    4 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1316

مردم کشورهای عربی که تعدد زوجات دارند نه تنها مشکلی براشون پیش نیامده بلکه باعث شده فساد در این کشورها کاهش یابد
    وااااای این واقعا خنده داره!!!
    فساد کاهش پیدا کرده!!؟؟؟
    شما یه بار برید تو خیابون عربستان قدم بزنید ببینید همین عربا چی بهتون میگن
    عرب همیییییییشه همونی که از اول بوده و من در بالا عرض کردم میمونه و خواهد موند......
    هر کسیم بخواد به ایرانی بگه عربو الگوت قرار بده بزرگترین اهانتو به هموطنش کرده.....!!
    عرب!!

9. صلوات ها 9

نوشته
    273
    حضور
    4 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1316

منم توی نت خوندم زن عربی که میگفت حاضره برای شوهرش بره خواستگاری
    اونوقت به نظر شما اسمشو میشه گذاشت زن؟؟؟؟ یا حتی ادم؟؟؟؟
    همین خیلی چیزا رو میرسونه..................

11. صلوات ها 7

نوشته
    500
    حضور
    16 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1648

درود

بسم الله!!!!!!!!!!!
    عرب ها سه چیز کارشون بود....... شراب، شمشیر، (مورد سوم رو نمیگم)
    تا اون جا که من شنیدم همه این عربا رو سوسمار خور میشناسن!!!!
    خدا اینا رو دید.... براشون پیامبر و امام هم فرستاد ولی هنوزم که هنوزه....!!
    دیگه خودتون بهتر از من با مسائل جهان عرب اشنایین......
    مایی که اسم کشورمون از "پارسی" شده "فارسی"..... فقط بخاطر اینکه اونا "پ" ندارن!!!
    عرب الگوی ما باشد، چه ایرادی دارد؟
    در عربستان و کشورهای عربی چه کار ناپسندی انجام می‌شود که در ایران انجام نمی‌شود؟
    اگر عربی دیدگاه پخته‌ای داشته باشد و سخنان خوبی بزند، چرا نباید از وی الگو گرفت؟
    عرب از دیوار کمتر است؟
    روی دیوار، سخنی زیبا نوشته می‌شود (سخنی که دیوار، اصلا به آن عمل نمی‌کند! - عالم بی عمل) ولی مردم سخن وی را می‌پذیرند و الگویش قرار می‌دهند.

در نوشتار نامۀ ایران در پایان هر جلد، بخشی دارد، به نام: «ایران و ایرانیان، در نگاه بیگانگان» که از زبان دانشمندان بیگانه سخنانی گفته شده است.
    هنگامی که سخنان آنان خوانده می‌شود، دیده می‌شود که بیشتر آن‌ها، دیدگاه خوبی در مورد ایرانیان کنونی (و نه گذشتگان) ندارند - آن‌ها دانشمند هستند و دیدگاهی سرسری نمیدهند؛ پس دیدگاه مردم ساده در مورد ما چگونه می‌تواند باشد؟
    کسانی که در بیرون از ایران زندگی می‌کنند، می‌گویند: «آنان ما (ایرانیان) را، مردمانی وحشی و بی‌فرهنگ می‌دانند (که با آن جریان انتخابات FIFA و فحاشی کردن شمار زیادی از ایرانیان در صفحه‌ی فیس‌بوک آن زن که چرا لباس باز پوشیده‌ای، این دیدگاه، عمیق‌تر شد).
    آیا به راستی همه‌ی ما بی‌فرهنگ هستیم؟
    در هر جایی، آدم خوب و آدم بد هست؛ چه در ایران و چه در انیران (غیر ایران)؛ پس هنگامی که خود خیلی کاستی‌ها داریم، زیبنده نیست که با ریشخند از کشوری که همچون دیگر کشورها، کاستی‌هایی دارد، یاد کنیم.

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴ در ساعت ۱۵:۴۵ دلیل: انتقال بخشی از پست به تاپیک مرتبط
    فـــارغ ز امـیـد رحمـت و بــــیم امـــیـد
    آزاد ز خـاک و بــــــــاد و از آتـــش و آب

13. صلوات ها 4

نوشته
    273
    حضور
    4 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1316

نقل قول نوشته اصلی توسط آبـرنـگـ نمایش پست ها
    عرب الگوی ما باشد، چه ایرادی دارد؟
    در عربستان و کشورهای عربی چه کار ناپسندی انجام می‌شود که در ایران انجام نمی‌شود؟
    اگر عربی دیدگاه پخته‌ای داشته باشد و سخنان خوبی بزند، چرا نباید از وی الگو گرفت؟
    عرب از دیوار کمتر است؟
    روی دیوار، سخنی زیبا نوشته می‌شود (سخنی که دیوار، اصلا به آن عمل نمی‌کند! - عالم بی عمل) ولی مردم سخن وی را می‌پذیرند و الگویش قرار می‌دهند.

در نوشتار نامۀ ایران در پایان هر جلد، بخشی دارد، به نام: «ایران و ایرانیان، در نگاه بیگانگان» که از زبان دانشمندان بیگانه سخنانی گفته شده است.
    هنگامی که سخنان آنان خوانده می‌شود، دیده می‌شود که بیشتر آن‌ها، دیدگاه خوبی در مورد ایرانیان کنونی (و نه گذشتگان) ندارند - آن‌ها دانشمند هستند و دیدگاهی سرسری نمیدهند؛ پس دیدگاه مردم ساده در مورد ما چگونه می‌تواند باشد؟
    کسانی که در بیرون از ایران زندگی می‌کنند، می‌گویند: «آنان ما (ایرانیان) را، مردمانی وحشی و بی‌فرهنگ می‌دانند (که با آن جریان انتخابات FIFA و فحاشی کردن شمار زیادی از ایرانیان در صفحه‌ی فیس‌بوک آن زن که چرا لباس باز پوشیده‌ای، این دیدگاه، عمیق‌تر شد).
    آیا به راستی همه‌ی ما بی‌فرهنگ هستیم؟
    در هر جایی، آدم خوب و آدم بد هست؛ چه در ایران و چه در انیران (غیر ایران)؛ پس هنگامی که خود خیلی کاستی‌ها داریم، زیبنده نیست که با ریشخند از کشوری که همچون دیگر کشورها، کاستی‌هایی دارد، یاد کنیم.
    شما توجه کردید من بالا چی نوشتم؟
    این یعنی شما با همه چیز اعراب موافقید..... خواهشا ازین تعصبی بودن بیاید بیرون و یکم منطقی فکر کنید....
    عرب هیچ چیز واسه الگو گرفتن نداره.....
    پیامبر ما چه مصیبتهایی رو متحمل شدن؟؟ هنوزم که هنوزه حضرت ابوبکر حضرت عمر حضرت عثمان؟!
    کسایی مثه امریکا و اسرائیل اونا رو الگوی خودشون قرار بدن....
    فرهنگ و تمدن کشورتونو با کیا مقایسه میکنید؟ عرب؟!!!!!
    این واقعا جای تاثر داره!
    ویرایش توسط بقیع غریب : ۱۳۹۳/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۹:۴۶ دلیل: یه جمله رو جا گذاشتم

15. صلوات ها 5

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

این یعنی شما با همه چیز اعراب موافقید..... خواهشا ازین تعصبی بودن بیاید بیرون و یکم منطقی فکر کنید....
    عرب هیچ چیز واسه الگو گرفتن نداره.....
    کسایی مثه امریکا و اسرائیل اونا رو الگوی خودشون قرار بدن....
    فرهنگ و تمدن کشورتونو با کیا مقایسه میکنید؟ عرب؟!!!!!
    این واقعا جای تاثر داره!
    در سخنان پیامبر این کلام پیداست!!!
    صحيح البخاري - تفسير القرآن - قوله ةأخرين ... - رقم الحديث : ( 4518 )

‏- حدثني : ‏ ‏عبد العزيز بن عبد الله ‏ ‏قال : ، حدثني : ‏ ‏سليمان بن بلال ‏ ‏، عن ‏ ‏ثور ‏ ‏، عن ‏ ‏أبي الغيث ‏ ‏، عن ‏ ‏أبي هريرة ‏ ‏(ر) ‏ ‏قال : ‏كنا جلوساًً عند النبي ‏ (ص) ‏ ‏فأنزلت عليه سورة ‏ ‏الجمعة ‏: وآخرين منهم لما يلحقوا بهم ‏، قال : قلت : من هم يا رسول الله فلم يراجعه حتى سأل ثلاثاًً ، وفينا ‏ ‏سلمان الفارسي ‏ ‏وضع رسول الله ‏ (ص) ‏ ‏يده على ‏ ‏سلمان ‏ ‏ثم قال : ‏ ‏لو كان الإيمان عند الثريا لناله رجال أو رجل من هؤلاء
    پیامبر به سلمان می گوید اگر ایمان در اسمان باشد مردانی از شما بدست می اورند
    صحيح مسلم - فضائل الصحابة - فضل فارس - رقم الحديث : ( 4618 )

- حدثني : ‏ ‏محمد بن رافع ‏ ‏وعبد بن حميد ‏ ‏قال عبد ‏ ، أخبرنا : ‏ ‏وقال : ‏ ‏إبن رافع ‏ ، حدثنا : ‏ ‏عبد الرزاق ‏ ، أخبرنا : ‏ ‏معمر ‏ ‏، عن ‏ ‏جعفر الجزري ‏ ‏، عن ‏ ‏يزيد بن الأصم ‏ ‏، عن ‏ ‏أبي هريرة ‏ ‏قال : ‏قال رسول الله ‏ (ص) ‏ ‏: لو كان الدين عند ‏ ‏الثريا ‏ ‏لذهب به رجل من فارس ‏ ‏أو قال : من أبناء فارس ‏ ‏حتى يتناوله ‏.
    پیامبر ص فرمودن : اگر دین در اسمان باشد مردان از فارس بدست می اورند
    مسند أحمد - باقي مسند - مسند أبي ... - رقم الحديث : ( 7609 )

- حدثنا : ‏ ‏إسحاق بن يوسف وهو الأزرق ‏ ، أخبرنا : ‏ ‏عوف ‏ ‏، عن ‏ ‏شهر بن حوشب ‏ ‏، عن ‏ ‏أبي هريرة ‏ ‏قال : ‏سمعته يقول ، قال رسول الله ‏ (ص) : لو كان العلم ‏ ‏بالثريا ‏ ‏لتناوله أناس من أبناء ‏ ‏فارس
    پیامبر فرمود: اگر علم در ثریا باشد مردانی از فارس بدست می اورند
    در این زمینه احادیث بسیار فراوان است که به همین ها اکتفا می کنیم در صحیح مسلم بابی است به اسم فضل فارس
    حالا نمی دانم سخن پیامبر ص مهم تر است یا خیر ؟؟
    یعنی هر مملکتی چنین در موردش پیامبر ص فرموده بود خودشان را می کشتند و سر می شکوندند بعلاوه عده ای جاهل که در مورد شهر قزوین جک هایی درست می کنند ما از عایشه در کتب اهل سنت داریم که هر کس به شهر قزوین نرود در اخرت مایه حسرت است نمی دانم چرا این قدر افکار عوام پسندانه زیاد شده است در میان مردم به این حدیث دارم می رسم: لا مصیبه اشد من الجهل مصیبتی بد تر از جهل نیست
    ----------------------
    منبع نرم افزار 17000شبهه
    سخنان ایت الله قزوینی
    منبع خیمه گاه ابوالفضل
    احادیث در فضیلت شهر قزوین فقط از کتب اهل سنت
    سمِعْتُ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ يَقُولُ: "إِنَّهَا تَجِيءُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَلَهَا جَنَاحَانِ تَطِيرُ بِهِمَا بَيْنَ السَّمَاءِ وَالأَرْضِ مِنْ دُرَّةٍ بَيْضَاءَ مُجَوَّفَةٍ بِأَهْلِهَا تُنَادِي أَنَا قَزْوِينُ قِطْعَةٌ مِنَ الْفِرْدَوْسِ مَنْ دَخَلَنِي حَتَّى أَشْفَعَ لَهُ إِلَى رَبِّي
    میگوید از رسول خدا شنیدم که فرمودن:قزوین قطعه ای از فردوس است
    التدوین فی اخبار القزوین ج1ص18
    کتاب التدوين في اخبار قزوين جلد 1 صفحه 18 خوانده‌اند که مي‌گويد:
    عن عائشة قالت سمعت رسول الله صلى الله عليه وسلم يقول ترك قزوين حسرة وأتيانها بركة
    التدوين في أخبار قزوين، ج 1، ص 18
    رافعی از علمای بزرگ اهل سنت است
    فضییلت دوم در مورد مردم قزوین

التدوين في اخبار قزوين دارد ج 1 ص 18
    مي‌گويد : حاکم قزوين شروع کرد به امير المؤمنين اهانت کردن و ناسزا گفتن و به مردم هم دستور داد که ناسزا بگوييد که يکي از همين شيعيان از جا بلند شد و شمشير کشيد و حاکم و خطيب را بالاي منبر گردن زد و مردم هم تاييدش کردند
    منبع خیمه گاه ابوالفضل

قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

17. صلوات ها 5

نوشته
    273
    حضور
    4 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1316

نقل قول نوشته اصلی توسط ammarshia نمایش پست ها
    در سخنان پیامبر این کلام پیداست!!!
    صحيح البخاري - تفسير القرآن - قوله ةأخرين ... - رقم الحديث : ( 4518 )

‏- حدثني : ‏ ‏عبد العزيز بن عبد الله ‏ ‏قال : ، حدثني : ‏ ‏سليمان بن بلال ‏ ‏، عن ‏ ‏ثور ‏ ‏، عن ‏ ‏أبي الغيث ‏ ‏، عن ‏ ‏أبي هريرة ‏ ‏(ر) ‏ ‏قال : ‏كنا جلوساًً عند النبي ‏ (ص) ‏ ‏فأنزلت عليه سورة ‏ ‏الجمعة ‏: وآخرين منهم لما يلحقوا بهم ‏، قال : قلت : من هم يا رسول الله فلم يراجعه حتى سأل ثلاثاًً ، وفينا ‏ ‏سلمان الفارسي ‏ ‏وضع رسول الله ‏ (ص) ‏ ‏يده على ‏ ‏سلمان ‏ ‏ثم قال : ‏ ‏لو كان الإيمان عند الثريا لناله رجال أو رجل من هؤلاء
    پیامبر به سلمان می گوید اگر ایمان در اسمان باشد مردانی از شما بدست می اورند
    صحيح مسلم - فضائل الصحابة - فضل فارس - رقم الحديث : ( 4618 )

- حدثني : ‏ ‏محمد بن رافع ‏ ‏وعبد بن حميد ‏ ‏قال عبد ‏ ، أخبرنا : ‏ ‏وقال : ‏ ‏إبن رافع ‏ ، حدثنا : ‏ ‏عبد الرزاق ‏ ، أخبرنا : ‏ ‏معمر ‏ ‏، عن ‏ ‏جعفر الجزري ‏ ‏، عن ‏ ‏يزيد بن الأصم ‏ ‏، عن ‏ ‏أبي هريرة ‏ ‏قال : ‏قال رسول الله ‏ (ص) ‏ ‏: لو كان الدين عند ‏ ‏الثريا ‏ ‏لذهب به رجل من فارس ‏ ‏أو قال : من أبناء فارس ‏ ‏حتى يتناوله ‏.
    پیامبر ص فرمودن : اگر دین در اسمان باشد مردان از فارس بدست می اورند
    مسند أحمد - باقي مسند - مسند أبي ... - رقم الحديث : ( 7609 )

- حدثنا : ‏ ‏إسحاق بن يوسف وهو الأزرق ‏ ، أخبرنا : ‏ ‏عوف ‏ ‏، عن ‏ ‏شهر بن حوشب ‏ ‏، عن ‏ ‏أبي هريرة ‏ ‏قال : ‏سمعته يقول ، قال رسول الله ‏ (ص) : لو كان العلم ‏ ‏بالثريا ‏ ‏لتناوله أناس من أبناء ‏ ‏فارس
    پیامبر فرمود: اگر علم در ثریا باشد مردانی از فارس بدست می اورند
    در این زمینه احادیث بسیار فراوان است که به همین ها اکتفا می کنیم در صحیح مسلم بابی است به اسم فضل فارس
    کسایی که باید الگوی ما باشن معصومین هستن.... امامان عزیزمون..... قران..... سیره اهل بیت.....
    نه این اعراب (خیلی عدر میخوام) سوسمار خور که هنوزم که هنوزه تو جهل و گراهی دارن خفه میشن!
    جالب این جاست که داریم: حتی چند نفر تیر انداز مقابل کعبه(از حایی که اقا امام زمان) قراره ظهور کنند گذاشتن تا به محض ظهور امامو.... ولی همشون کور خوندن!
    اونوقت بعضی ها عنوان میکنن عرب رو الگو قرار بدیم!

19. صلوات ها 6

علاقه
    فقط حرم امام رضا...
    نوشته
    113
    حضور
    6 روز 18 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    493

ملاک ارزش ادما فقط تقواست هرکسی با تقوا باشه میتونه الگو باشه... عرب و عجم و خود و غیر خود نداره.

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 30 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری