جمع بندی وسواس ایدز

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وسواس ایدز

سلام .

مناسفانه حدود 2 سال هست که من دچار وسواس فکری شدیدی شدم که بدتر از همه وسواس هاست و اون هم وسواس ایدز هست .

همش فکر میکنم همه اطرافیانم ایدز دارن !

در حال حاضر فکر میکنم تمامی خانواده ام دچار ایدز هستند ( خدای نکرده ) و باعث شده کارهای بکنم که ناراحت بشن . مثلا همسرم رو زیاد نمی فرستم خونشون یا اینکه مواظب هستم از شانه و ... آنجا استفاده نشه .

طوری که حتی هیچ کار مشترکی را هم با دیگران از غریبه تا آشنا انجام نمیدم و میترسم نکنه آلوده بشم .

کافیه کوچکترین بیماری یا زخم و آفت و ... در من یا اطرافیان رخ بده و باعث میشه بگم ایدزه .

تا حالا بالغ بر 30 آزمایش ایدز دادم و خدا را شکر همشون منفی بود اما بازم وسوسه میشم که برم مجدد آزمایش بدم .

حتی دوست ندارم بچه دار بشیم چون از این میترسم در آینده فرزندم ........

من باید چیکار کنم . هنوز جایی نرفتم واسه روانپزشکی چون میدونم درمان نمیشم تازمانی که همه اطرافیان برن آزمایش بدن تا خیالم راحت بشه .

یکی از مواردی که خیلی ناراحتم میکنه اینه که ممکنه خدا منو بخاطر این وسواسم و تهمت ذهنی به دیگران ، واقعا مبتلا کنه .

خواهش میکنم راهی نشانم بدید تا از این بیشتر باعث اذیت و آزار خود و خانواده نشم .

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

خداجو;500960 نوشت:
سلام .

مناسفانه حدود 2 سال هست که من دچار وسواس فکری شدیدی شدم که بدتر از همه وسواس هاست و اون هم وسواس ایدز هست .

در حال حاضر فکر میکنم تمامی خانواده ام دچار ایدز هستند ( خدای نکرده ) و باعث شده کارهای بکنم که ناراحت بشن . مثلا همسرم رو زیاد نمی فرستم خونشون یا اینکه مواظب هستم از شانه و ... آنجا استفاده نشه .

طوری که حتی هیچ کار مشترکی را هم با دیگران از غریبه تا آشنا انجام نمیدم و میترسم نکنه آلوده بشم .

کافیه کوچکترین بیماری یا زخم و آفت و ... در من یا اطرافیان رخ بده و باعث میشه بگم ایدزه .

تا حالا بالغ بر 30 آزمایش ایدز دادم و خدا را شکر همشون منفی بود اما بازم وسوسه میشم که برم مجدد آزمایش بدم .

من باید چیکار کنم . هنوز جایی نرفتم واسه روانپزشکی چون میدونم درمان نمیشم تازمانی که همه اطرافیان برن آزمایش بدن تا خیالم راحت بشه .

یکی از مواردی که خیلی ناراحتم میکنه اینه که ممکنه خدا منو بخاطر این وسواسم و تهمت ذهنی به دیگران ، واقعا مبتلا کنه .

خواهش میکنم راهی نشانم بدید تا از این بیشتر باعث اذیت و آزار خود و خانواده نشم .

با تشکر

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
وسواس فکری مانند وسواس عملی از اختلالات اضطرابی است، بنابراین در قدم اول لازم است با فراگیری فنون مدیریت و کاهش اضطراب، سطح اضطراب خود را پایین بیاورید. ( لطفا به تاپیکهای مربوطه مراجعه بفرمایید)
در ادامه لازم است از فکر وسواسی خود فرار نکنید، هرچقدر سعی در فرار داشته باشید گرفتاری شما بیشتر می شود. به تعبیری لازم است نسبت به آن بی اعتنا باشید و با خونسردی و آرامش (مانند مواجه با سایر افکار) با فکر وسواسی خود مواجه شوید.

از خودسرزنگشری و تفاسیر منفی نسبت به خود و بدبینی نسبت به خدای بزرگ و متعال اجتناب کنید، افکار وسواسی بار ارزشی ندارد و مستحق عقوبت نیست. حتی نسبت به افعالی هم که مستوجب عقوبت هستند، نباید رحمت الهی را نادیده تلقی کنیم چه رسد به محتوای افکار وسواسی.

در کنار رعایت موارد فوق در طول شبانه روز دو وعده ( مثلا نیم ساعت پیش از ظهر و نیم ساعت عصر ) را مشخص کنید و بنا بگذارید تنها در این دو وعده مشخص شده به این افکار بپردازید. در ساعت مقرر شده نه تنها لازم است به این افکار بپردازید که لازم است به آن دامن بزنید تا جایی که احساس خستگی کنید و بعد از احساس خستگی، رفتاری زجر آور یا چندش آور را انجام دهید مثلا بویی متعفن را استشمام کنید یا...
در عین حال توجه داشته باشید در غیر از ساعات مقرر شده همانگونه که قبلا گفته شده به این افکار بی اعتنا باشید و اگر به ذهن شما خطور کردند؛
_ این نکته را متذکر شوید که فعلا وقت پرداختن به شما نیست، ساعتش که فرا رسید به شما می پردازم!
_ از واژه " بس کن" یا " بسه دیگه" استفاده کنید تا زمینه گسست و انقطاع شیرازه افکار را پدید آورد
_ موقعیت فیزیکی خود را تغییر دهید و به کار جدیدی مبادرت نمایید
_ در همه حالات خونسرد و آرام باشید و در صورت استمرار، با یک روانشناس بالینی به صورت حضوری مشورت کنید و نه روانپزشک

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

[="Indigo"]الله و اکبر .... همه رو ایدزی می بینی شما که ...:Moteajeb!:

اون تابلوی ایدز و از جلو چشماتون وردارین .... جاش یه تابلو ضربدر بزارین ....

بعدم به نظرم تا چند سال اینده خودتون و موظف کنید تحت هیچ شرایطی دیگه نرین ازمایش برا ایدز ...[/]

SH!SH-GoOoSHe*;502734 نوشت:
الله و اکبر .... همه رو ایدزی می بینی شما که ...:Moteajeb!:

اون تابلوی ایدز و از جلو چشماتون وردارین .... جاش یه تابلو ضربدر بزارین ....

بعدم به نظرم تا چند سال اینده خودتون و موظف کنید تحت هیچ شرایطی دیگه نرین ازمایش برا ایدز ...

متاسفانه اره

خیلی تلاش کردم اما نتیجه نداد . بقولی هر چی فن میزنم بازم نمیشه .
انشالله با راهنمایی استاد ماندر و شما دوستان بتونم از پس این مشکل که آدم رو دیوانه میکنه خلاصی پیدا کنم .

متاسفانه اشتباه من این بود که تو سایتها درباره ایدز جستجو و تحقیق کردم و همین باعث شد بهش حساس بشم و ... .

خداجو;500960 نوشت:
سلام .

با تشکر

با سلام وادب دوست عزیز شما دچار اختلال وسواسی شده اید وسواس یکی از شایعترین اختلالات نوروتیک است شایعترین شکل آن وسواس شستشو است اما به شکلهای مختلف دیده میشود یکی از فرمهای آن فکرهای وسواسی به صورت ابتلا به یک بیماری است اتفاقا من موردی داشتم که خانمی فکرمیکرد ایدز دارد به نحوی که یکبار میگفت من از روی جوی آبی رد شده ام که یک سرنگ داخل آن بوده و من فکر میکنم ایدز گرفته ام فرد وسواسی با اینکه میداند فکرش اشتباه است ولی نمیتواند مقابله کندبا این فکر غلط یک شکل دیگر وسواس که زیاد دیده ام به صورت فکرهای کفرآمیز است به این صورت که فرد علی رغم اعتقادات مذهبی محکمی دارد فکرهای بدبه ذهنش خطور میکند مثلا نعوذ به الله فکر میکند به قرآن بی احترامی میکند انشاالله در پست آینده در مورد درمان آن توضیح میدهم انشاالله برایتان مفید باشد

نقل قول:
با سلام وادب دوست عزیز شما دچار اختلال وسواسی شده اید وسواس یکی از شایعترین اختلالات نوروتیک است شایعترین شکل آن وسواس شستشو است اما به شکلهای مختلف دیده میشود یکی از فرمهای آن فکرهای وسواسی به صورت ابتلا به یک بیماری است اتفاقا من موردی داشتم که خانمی فکرمیکرد ایدز دارد به نحوی که یکبار میگفت من از روی جوی آبی رد شده ام که یک سرنگ داخل آن بوده و من فکر میکنم ایدز گرفته ام فرد وسواسی با اینکه میداند فکرش اشتباه است ولی نمیتواند مقابله کندبا این فکر غلط یک شکل دیگر وسواس که زیاد دیده ام به صورت فکرهای کفرآمیز است به این صورت که فرد علی رغم اعتقادات مذهبی محکمی دارد فکرهای بدبه ذهنش خطور میکند مثلا نعوذ به الله فکر میکند به قرآن بی احترامی میکند انشاالله در پست آینده در مورد درمان آن توضیح میدهم انشاالله برایتان مفید باشد

بی صبرانه منتظریم .

انشالله با راهنمایی شما دوستان بتونم این مشکلمو حل کنم . هر چند خیلی سخته اما امیدوارم موفق بشم .

خداجو;502978 نوشت:
بی صبرانه منتظریم .

انشالله با راهنمایی شما دوستان بتونم این مشکلمو حل کنم . هر چند خیلی سخته اما امیدوارم موفق بشم .

با سلام مجدد درمورد درمان اختلالات وسواسی بایدبگویم خیلی از اختلالات وسواسی چون باعث ایجادمشکل جدی درزندگی فرد نمیشود درمان آن چنانی لازم ندارد مثلا کسی که دچاروسواس شستشو میباشد درفرمهای خفیف ممکن است در رپندزندگیش خیلی مشکل ایجادنکندوممکن است مثلا مدت استحمامش طولانیترباشدولی مواردشدیدترممکنه خیلی اذیت کننده باشدونهایتاسبب اضطراب شدیدوافسردگی ثانویه شوددونوع درمان برای وسواس دردسترس است رواندرمانی ودرمان دارویی باپیشرفتهای جدیدوکشف مکانیزم ایجاداختلال وسواسی ونقش میانجی سروتونین درمغزدرایجادآن الان درمان دارویی بردرمان غیردارویی که معمولا زمان بروپرهزینه است ارجحیت یافته بخصوص آنکه داروهای ضدوسواس جزکم عارضه ترین داروهای روانپزشکی است توصیه میکنم باتوجه به توصیفتان ازشدت بیماری به یک روانپزشک مراجعه نماییدومطمن باشیدپاسخ مناسب را دریافت میکنیدامیدوارم این مطالب برایتان سودمندباشد

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و تبریک ولادت نورانی حضرت فاطمه سلام الله علیها

در کنار فرمایشات صحیح استاد لطفا این تاپیک و راهکار شش مرحله ای که داده ام را مطالعه بفرمایید:

ایا فکر من فکر وسواسی است ؟

حتما به روانپزشک مراجعه کنین
اکثر مریض هایی که به وسواس دچار هستند همیشه فکر میکنند هیچ چیز نمیتونه وسواس اون ها رو درمان کنه در حالی که 99دزصدشون اشتباه میکنند.
به روان پزشکی مراجعه کنین که دارو و قرص رو هم "کم" بنویسه و هم "مفید".
یه مقدار که افکار وسواستون کمتر شد بعدا راحت تر میتونین راه کارهای کارشناس محترم تاپیک رو عملی کنین
و من الله توفیق

سلام
بزرگوار خیلی بی کار نیستید؟
خیلی از افکار وسواسی حاصل بیکاری آدمهاست.
خودتون را بیشتر مشغول کنید و زمان آزادتون را به صفر برسونید .جوری به لحاظ جسمی هم خودتون را خسته کنید که وقتی اراده خاب کردید از حال برید.یک مدت که مشغول باشید کم کم درست میشه.

سلام دوست عزیز شما مثلا اگر احتمال بدی پدرت ایدز داره یعنی این که فکر میکنی یا به مادرت خیانت کرده و یا از سرنگ آلوده استفاده کرده و یا.......... . یا به مادرت شک کنی و کلا عفت آنها را زیر سوال برده ای.اگر نسبت به خواهرت همچین فکری بکنی دیگه خیلی بدتر،نسبت به برادرت هم همچین شرایطی هست.بهت قول میدم که اگر همین طور پیش بری خدایی نکرده به زنت هم تهمت خواهی زد و دیگر در آن زندگی نمیتوان آسوده بود. ولی در کل خوش بین باش ایدز به راحتی منتقل نمیشه مگر از راههایی که معلومه حتی از ادرار و آب دهن و بوسه و دست دادن و...... منتقل نمیشه.آیا شما و همسرتان غیر از دست دادن و بوسه کار دیگری هم با اطرافیان میکنید؟ واقع بین باشید انشاءالله مشکلتون حل بشه

موضوع قفل شده است