جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برای آنان که حل مشکل را در انکار آن می دانند

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  1,354
  حضور
  30 روز 10 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12298

  برای آنان که حل مشکل را در انکار آن می دانند
  در دنیای پیچیده امروزی که دسترسی به اطلاعات با زدن تنها چند کلید اتفاق می افتد و افزایش مشاوره ها و خدمات اینترنتی ضد شیعی برای جوان شیعه بسیار راحت است چرا ما راهکاری را با توجه به دین و مذهب ارایه دهیم . اینجانب با توجه به وسعت کاری در امر پاسخگویی با سوالات فروانی باموضوع مشکل خود ارضایی در پسران و دختران روبرو هستم که با توجه به عقاید مذهبی افراد دچار تعارض هایی می شوند و وقتی که احساس گناه می کنند به کلی آیین و رفتارهای مذهبی را کنار گذاشته و با کمک سایت های مشوق خودارضایی مشغول این عمل می شوند. از طرفی رفتاری که به صورت تدریجی در افراد ایجاد می شود و به صورت یک عادت درمی آید باید با راهکارهای انسانی ترک شود و ترک یک شبه محال است
  از طرفی شرایط ازدواج با توجه به وضعیت فرهنگی برای همه محیا نیست در جامعه امروزی ما نمی توانیم به جوان 15 تا 23 بگوییم که برو زن بگیر تا استمنا نکنی؟ آیا با توجه به وضعیت اقتصادی و نیاز به مهارت های زندگی در این دوره( 15 تا 23 )جوان قادر به مدیریت عاطفی و اقتصادی همسرش خواهد بود.؟با از با توجه به تجارب مشاوره ای بنده بسیاری از افراد متأهل که چه مرد و چه زن به خاطر توصیه های امثال ما به زن گرفتن ازدواج کرده و به هیچ وجه راضی نیستند و لذتی را که چندین سال از راه خود ارضایی داشته اند را نمی توانند با لذت آمیزش جنسی عوض کنند خوب تصور کنید همسر این آقا چقدر می تواند تحمل کند و ممکن است برای ارضای نیازش (با توجه به تجارب مشاوره ای من) به رابطه با افرادی خارج از چارچوب خانواده اش گرایش پیدا کند با اینکه احساس گناه و عذاب وجدان دارد.
  ما مدعی هستیم که کلید حل مشکلات در دست دین است دین برای خود ارضایی فقط راه ازدواج را مطرح کرده است و آیا هیچ راهی برای کاهش تجارب استمنا را نمی توان از دین گرفت ؟؟/؟/

 2. صلوات ها 6


 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعه و تفکر
  نوشته
  6,026
  حضور
  72 روز 22 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  16212

  راهنما نظر اسلام (قرآن) در باره خود ارضایی
  در پاسخ به این سؤال که "نظر اسلام (قرآن) در باره خود ارضایی چیست؟" باید گفت:

  «
  استمناء»(خود ارضایی) یعنی این که انسان با خودش کاری کند که از او منی بیرون بیاید، و این کار، از نظر اسلام حرام است و عامل این کار، مرتکب گناه شده است.1

  در قرآن مجید مستقیما به این مسئله اشاره نشده است، ولی فقها حکم این مسئله را از آیه شریفه: "و كسانى كه غير از اين طريق (آميزش جنسى با همسران و كنيزانشان)(2) را طلب كنند، تجاوزگرند!"(3) و از روایات متعددی که در این زمینه وجود دارد استفاده کرده اند.

  استمناء، انواعی دارد؛ مثل بازی کردن با دست، گوش کردن به سخن و صدای زن نامحرم، رد و بدل کردن حرف های عاشقانه، در خیال آوردن و فکر کردن به مسائل شهوت انگیز. اگر کسی با اختیار یکی از این اعمال را به قصد خروج منی انجام دهد استمناء و حرام است و مرتکب گناه شده است. در هر صورت (با اختیار یا بدون اختیار) اگر استمناء منجر به خروج منی از انسان بشود، انسان جنب شده و برای نماز و روزه و سایر کارهایی که مشروط به طهارت است، غسل جنابت بر او واجب می شود. همچنین استمناء روزه را باطل می کند و کسی که در ماه مبارک رمضان روزه خود را با استمناء باطل کند، علاوه بر قضاء، کفاره نیز بر او واجب می شود.(4)

  پاورقی_________________________

  1. مجمع الرسائل المحشی لصاحب جواهر، ج 1، ص 447، م 1411؛ مناسک محشی، شیخ مرتضی انصاری، ص 34؛ مناسک محشی، امام خمینی، ص 163، ص 334.

  2. مؤمنون، 6، "إِلَّا عَلىَ أَزْوَاجِهِمْ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانهُُمْ فَإِنهَُّمْ غَيرُْ مَلُومِينَ".

  3. مؤمنون، 7، "مَنِ ابْتَغى‏ وَراءَ ذلِكَ فَأُولئِكَ هُمُ العادُون".‏

  4. توضيح المسائل (المحشى للإمام الخميني)، ج ‏1، ص 897، م 1588.بنقل از سایت اسلام کوئست.
  ویرایش توسط صدیق : ۱۳۸۹/۰۱/۱۲ در ساعت ۱۸:۴۰ دلیل: فونت
  برای آنان که حل مشکل را در انکار آن می دانند

 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  قرآن, اهل بیت,خلاقیت, هنر, فقه, فلسفه
  نوشته
  260
  حضور
  1 روز 12 ساعت 50 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  105
  صلوات
  1978  با سلام و تشکر

  نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
  در دنیای پیچیده امروزی که دسترسی به اطلاعات با زدن تنها چند کلید اتفاق می افتد و افزایش مشاوره ها و خدمات اینترنتی ضد شیعی برای جوان شیعه بسیار راحت است چرا ما راهکاری را با توجه به دین و مذهب ارایه دهیم . اینجانب با توجه به وسعت کاری در امر پاسخگویی با سوالات فروانی باموضوع مشکل خود ارضایی در پسران و دختران روبرو هستم که با توجه به عقاید مذهبی افراد دچار تعارض هایی می شوند و وقتی که احساس گناه می کنند به کلی آیین و رفتارهای مذهبی را کنار گذاشته و با کمک سایت های مشوق خودارضایی مشغول این عمل می شوند. از طرفی رفتاری که به صورت تدریجی در افراد ایجاد می شود و به صورت یک عادت درمی آید باید با راهکارهای انسانی ترک شود و ترک یک شبه محال است از طرفی شرایط ازدواج با توجه به وضعیت فرهنگی برای همه محیا نیست در جامعه امروزی ما نمی توانیم به جوان 15 تا 23 بگوییم که برو زن بگیر تا استمنا نکنی؟ آیا با توجه به وضعیت اقتصادی و نیاز به مهارت های زندگی در این دوره( 15 تا 23 )جوان قادر به مدیریت عاطفی و اقتصادی همسرش خواهد بود.؟
  چطور دستورالعمل های موقتی و امر به نگه داری غریزه, که همش حرجی هستند از برآورد کلی ازدواج, راحت تره؟!


  از طرفی وقتی ما حرف دین رو نصفه نیمه برسونیم همین میشه !

  اگر امکان ازدواج دائم نیست ازدواج موقت چی؟ درسته که خود ازدواج موقت هم آسیب هایی داره ولی کسی که تحت درمان مشاوره ای قرار داره, می شه در این زمینه کاملا کنترلش کرد.


  حالا فرض کنید هیچ کدوم از این راه ها(بخاطر وضعیت فرهنگی یا اقتصادی) ممکن نیست نه ازدواج دائم و نه موقت,در اینصورت تربیت فرهنگی و آموزش مهارت ها, در ایجاد آمادگی برای ازدواج یک امر ضروری است.نه اینکه راه کار های موقتی رو به عنوان پایه و اساس مدیریت رفتار غریزی شخص قرار بدیم!

  نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
  با توجه به تجارب مشاوره ای بنده بسیاری از افراد متأهل که چه مرد و چه زن به خاطر توصیه های امثال ما به زن گرفتن ازدواج کرده و به هیچ وجه راضی نیستند و لذتی را که چندین سال از راه خود ارضایی داشته اند را نمی توانند با لذت آمیزش جنسی عوض کنند خوب تصور کنید همسر این آقا چقدر می تواند تحمل کند و ممکن است برای ارضای نیازش (با توجه به تجارب مشاوره ای من) به رابطه با افرادی خارج از چارچوب خانواده اش گرایش پیدا کند با اینکه احساس گناه و عذاب وجدان دارد. ما مدعی هستیم که کلید حل مشکلات در دست دین است دین برای خود ارضایی فقط راه ازدواج را مطرح کرده است و آیا هیچ راهی برای کاهش تجارب استمنا را نمی توان از دین گرفت ؟؟/؟/
  نداشتن مهارت های زناشویی دلیل بر ایراد راه کار ازدواج نیست! اینجا مشکل, این نیست که بگوییم : چرا ازدواج کردند ؟ بلکه باید گفت : چرا بعد ازدواج , بهشون آموزش داده نشده؟!

  ببینید راهکار ها سطح های متفاوتی دارند. سطح پایین و سطح بالا. راه هایی که شما می فرمایید تا حدی جواب گو هست ولی اصالت نداره . اون راهی که باید مدنظر قرار بگیره روش سطح بالا است که اگه رسیدن بهش نزدیک نباشه ,باید براش برنامه ریزی کرد نه اینکه اونو کنار گذاشت!
  ویرایش توسط محمد صادق : ۱۳۸۹/۰۱/۱۳ در ساعت ۰۸:۳۹
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن من عاداهم

 6. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود