حکم شرعی دانلود و فروش فیلم و سریال

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم شرعی دانلود و فروش فیلم و سریال

با سلام و عرض خسته نباشید

یک سوال فنی در مورد فروش فیلم و سریال زبان اصلی دارم !!

یکی از دوستان پیشنهاد داد که سریال و فیلم های روز رو دانلود و به صورت دیتا به فروش برسونیم که به نوعی کسب درآمد بشه
خواستم ببینم این درآمد حرام و مشکل دار نیست ؟؟

آیا این کار مشکلی نداره ؟؟؟

این رو هم در نظر بگیرید بنده فقط اطلاعات رو دانلود و در اختیار خریدار قرار میدم
مثلا بگه فلان فیلم یا سریال رو دانلود کن و بعد به ازای دانلود پول بگیرم !!
و یا اینکه خودم جدید ترین فیلم و سریال ها رو در اختیارشون قرار بدم

در این زمینه توضیح کاملی بدید ممنون میشم !!

با تشکر

با نام و یاد دوست

سلام

پاسخ سوال فوق در تاپیک های زیر توسط کارشناس محترم ارائه شده است:

http://www.askdin.com/thread36725.html

http://www.askdin.com/thread32511.html

http://www.askdin.com/thread19618.html

http://www.askdin.com/thread6670.html

خواهشمندم تاپیک های فوق را به دقت مطالعه نمایید

اگر سوالی داشتید با پیام خصوصی اطلاع دهید.

در همین جا از کاربران محترم درخواست دارم قبل از ایجاد موضوع و طرح سوال ، حتما از گزینه جستجوی سایت استفاده کنند

تا اگر بحث مشابهی قبلا در سایت وجود داشت مطالعه کنند

و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدند نسبت به ایجاد موضوع جدید اقدام نمایند.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ممنون از کارشناس محترم بابت اینکه تاپیک رو باز کرد

من یه سوال ساده داشتم ولی اینقدر تو این تاپیک سوال بی ربط و با ربط پرسیده شده که شده مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاه

من تاپیک ها رو خوندم و فقط یک سوال در آخر موند که نتوسنتم تو همین تاپیک پیدا کنم

مرجع تقلید من آیت الله خامنه هست

حالا سوال:

تمام اون مباحث موجود همشون به این گزینه کپی رایت برگشت

طبق نظر آیت الله خامنه ای درآمد زایی از سریال و فیلم چه حکمی داره ؟؟ (( دانلود و فروش ))

2 تا خواهش

اول اینکه نگید به فلان جا مراجعه کن
خیلی از تاپیک ها اینقدر شلوغ هستن که من بخوام کل تاپیک رو بخونم دیگه عمری نمیمونه

و دوم
ببخشید اگه سوال تکراری هست
واقعا تعداد سوالات اون تاپیک زیاده !!!!!!!!!!!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

علی 23;502353 نوشت:
حالا سوال:

تمام اون مباحث موجود همشون به این گزینه کپی رایت برگشت

طبق نظر آیت الله خامنه ای درآمد زایی از سریال و فیلم چه حکمی داره ؟؟ (( دانلود و فروش ))

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

اگر فیلم ها و سریال ها خارجی باشند و از کشوری باشند که با آنها قرارداد نداریم و حاوی مطالب و تصاویر مستهجن هم نباشند ، کسب در آمد از تکثیر آن مانعی ندارد .(1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

منظور از تصاویر مستهجن چیه ؟؟

دیگه الان همه فیلم های خارجی حداقل یه بوسه دارن
بعد اینم میشه مستهجن ؟؟
و حرامه ؟؟؟
یعنی هر در آمدی که ازش به دست میاد حرامه ؟؟

خواستیم یه درآمدزایی داشته باشیم اونم شد حرام ؟؟؟
البته شاید بگید درآمد زایی قحط هست که میخوام اینجوری درآمدزایی کنم
ولی وقتی دانشجو هستم و هیجایی نمیتونم برم سر کار خب دیگه راه دیگه ای نمیمونه !!!

زندگی سخته
باید از یه جایی شروع کرد

هر کاری هم خواستیم بکنیم یه جاش میلنگید (( یه چیز میگم نگید داره کفر میگه ولی تو اسلام هرکاری میکنیم چرا آخرش میشه حرام ؟؟؟ ))

شاید از جامعه ما باشه

پول تو بانک هم میزارم تقریبا میشه گفت ربا هست و هیچ کسی قاطعانه نتونسته بگه حلاله !!!

خب با این اوضاع پس کل زندگی ملت حرامه !!!
چیکار کنن ؟؟ پول رو تو خونه پس انداز کنن ؟؟؟

رنگ بالشم فقط حرام نیست !!
گناه که نکردیم مسلمون شدیم !!! :Ghamgin:

دارم ناشکری نمیکنم ولی واقعا شرایط جامعه ما طوری شده که سخت میشه با درآمد حلال زندگی کرد
شما یه وام از بانک هم میگیرید تو حلال بودنش هزار تا اما و اگر هست

ای خدااااااااااااااااااااااااااااا

منم دانشجو هستم و سراغ هر چی رفتم درست نبوده. حالا خداروشکر خانواده هستند ولی دیگه واقعا اصلا روم نمیشه بخوام ازشون چیزی بگیرم. سراغ طراحی لباس خواستم برم چون میگن خیلی پول توشه ولی خوب ته دلم راضی نمیشم بخوام انرژیمو بذارم در راه مد و تجمل گرایی. معلم زبان خواستم بشم که میگن معلمی که به خاطر پول درس بده درسش برکت نداره. دیگه تدریس خصوصی هم که اصلا، چون درست نیست خونه های مردم برم. خواستم برم منشی بشم که وضع جلف منشی ها رو دیدم دلم رضا نداد. خواستم نقاشی بکشم بفروشم دیدم که اونم درست نیست بخوام 20 هزار تومن پول بوم و رنگ و... بدم بعد 400 هزار تومن بفروشمش. خواستم انیمیشن بسازم برای تبلیغات که اونم باز کمک به ترویج تجمل گراییه. کافی شاپ خواستیم بزنیم همینطور. یه مدت تو کار ترجمه رفتم که اصلا ارزششو نداشت اون همه وقت و انرژی بذارم به خاطر چندرغاز، ینی میخواستم اونو دنبال کنم دیگه باید از درس و دانشگاهمم می افتادم. دیگه واقعا ذهنم به جایی نمیرسه که سراغ چی برم تا اشکالی بهش وارد نباشه. انگاری کلا پول چیز کثیفیه و برای بدست آوردنش باید کثیف بشی. الان یه مقدار پولی که داشتم به صورت سکه دستمه که اونم فکر کنم خالی از اشکال نیست نه؟ مثل یه مفت خور دستم جلوی خانواده درازه و طعم تلخ حقارت زیر زبونمه. میشه راهنمایی کنید که چه کاری درآمد حلال حلال داره و میشه با خیال راحت انجامش داد؟ من حتی به کارگری هم فکر کردم اما رضایت پدر هم شرطه دیگه، پدر من خون جلو چشاشو میگیره اگه من سراغ همچین کارایی برم. برا همین تصمیم گرفتم فعلا حقارته رو تحمل کنم حالا بعد ازدواج زمین شویی هم شاید بکنم که کمی نفسمو هم تربیتش کنم. لطفا راهنمایی کنیـــــــــــــــــــد. ممنون.

علی 23;503376 نوشت:

بعد اینم میشه مستهجن ؟؟
و حرامه ؟؟؟

ولی وقتی دانشجو هستم و هیجایی نمیتونم برم سر کار خب دیگه راه دیگه ای نمیمونه !!!

زندگی سخته
باید از یه جایی شروع کرد

هر کاری هم خواستیم بکنیم یه جاش میلنگید (( یه چیز میگم نگید داره کفر میگه ولی تو اسلام هرکاری میکنیم چرا آخرش میشه حرام ؟؟؟ ))

شاید از جامعه ما باشه

پول تو بانک هم میزارم تقریبا میشه گفت ربا هست و هیچ کسی قاطعانه نتونسته بگه حلاله !!!

گناه که نکردیم مسلمون شدیم !!! :Ghamgin:

دارم ناشکری نمیکنم ولی واقعا شرایط جامعه ما طوری شده که سخت میشه با درآمد حلال زندگی کرد

ای خدااااااااااااااااااااااااااااا

من الان دارم در زمینه بازی های کامپیوتری کار میکنم. خیلی هم خوبه و مشکل شرعی ندارند.تصاویر مستهجن هم ندارند.به صورت کلی و جزیی در همه ایران میفروشیم شما هم میتونید این کار رو بکنید

[="Tahoma"][="Black"]

علی 23;503376 نوشت:

بعد اینم میشه مستهجن ؟؟
و حرامه ؟؟؟

با تشکر از اظهار نظرتان

این مسئله عرفی است اگه فیلمی رو افراد متدین جامعه مبتذل و مستهجن بدانند ، این فیلم مستهجن است.

علی 23;503376 نوشت:

زندگی سخته
باید از یه جایی شروع کرد

نگرانی های شما رو درک می کنم دوست عزیز

شما هم به توضیحات حقیر توجه کنید

1. بنده نگفتم هر فیلمی حرام است ، فیلم های حلال هم هست برای این کار ...

2. کار فقط این نیست که به ذهن شما رسیده ، کسی رو می شناسم که با روزی 5 تا 6 ساعت جوراب فروشی داره زندگی یه خانواده 5 نفری رو اداره می کنه و پیش این و اون دست دراز نمی کنه ! دانشجویی رو می شناختم که با فروختن چای در یک پاساژ اون هم بعد از اتمام درس ها و کلاس هایی که باید می رفت ماهانه بیش از یک میلیون درآمد داشت !
مهم این است که انسان بخواهد واقعا کار کند و به فکر این نباشد که این کار در شأن من نیست و این کار خسته کننده است و این کار فلان ، اگر واقعا کسی نیاز به کار داشته باشد برای اداره زندگی راه باز است و خداوند روزی دهنده ...

«قال علی ـ علیه السّلام ـ : اطلُبوا الرِزقَ فَإنَّهُ مَضمونٌ لِطالِبِه» (بحارالانوار، ج77، ص421) رزق را طلب كنید، چرا كه برای طالب خود ضمانت شده است.

«قٌلتٌ لِاْبی عبداللهِ علیه السّلام :أیُّ شیئٍ عَلَی الرجُلِ فی طَلَبِ الرزقِ؟ فقالَ: إذا فَتَحتَ بابَكَ و بَسَطتَ بساطَكَ فَقَد قَضَیتَ ما عَلَیكَ» (فروع كافی، ج1، ص350) (راوی گوید) از امام صادق ـ علیه السّلام ـ سؤال كردم: وظیفه بنده در طلب روزی چیست؟ امام ـ علیه السّلام ـ پاسخ داد: «وقتی مغازه خود را گشودی و بساط خود را پهن كردی، وظیفه خود را به انجام رسانده‌ای.»

علی 23;503376 نوشت:

شاید از جامعه ما باشه

گناه که نکردیم مسلمون شدیم !!!

ای خدااااااااااااااااااااااا اااااا

3. این طوری نگید لطفا این چه حرفیه هر کاری می کنیم آخرش حرام است ؟! هر موردی بود بفرمایید تا توضیح بدم خدمتتون که کجا حرامه و کجا حلاله .

تو همین سایت و سایت های دیگه ، تلفنی ، حضوری ، هزاران بار توضیح دادیم در مورد عملیات بانک ، وام و ربا شدن و نشدنش لطفا با یه جستجوی ساده در همین سایت تاپیک هاش رو پیدا کنید اگه نه سؤال کنید پاسخ بدیم دیگه چی عرض کنم !!

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

[="Tahoma"][="Black"]

شُکر;503393 نوشت:
منم دانشجو هستم و سراغ هر چی رفتم درست نبوده. حالا خداروشکر خانواده هستند ولی دیگه واقعا اصلا روم نمیشه بخوام ازشون چیزی بگیرم. سراغ طراحی لباس خواستم برم چون میگن خیلی پول توشه ولی خوب ته دلم راضی نمیشم بخوام انرژیمو بذارم در راه مد و تجمل گرایی. معلم زبان خواستم بشم که میگن معلمی که به خاطر پول درس بده درسش برکت نداره. دیگه تدریس خصوصی هم که اصلا، چون درست نیست خونه های مردم برم. خواستم برم منشی بشم که وضع جلف منشی ها رو دیدم دلم رضا نداد. خواستم نقاشی بکشم بفروشم دیدم که اونم درست نیست بخوام 20 هزار تومن پول بوم و رنگ و... بدم بعد 400 هزار تومن بفروشمش. خواستم انیمیشن بسازم برای تبلیغات که اونم باز کمک به ترویج تجمل گراییه. کافی شاپ خواستیم بزنیم همینطور. یه مدت تو کار ترجمه رفتم که اصلا ارزششو نداشت اون همه وقت و انرژی بذارم به خاطر چندرغاز، ینی میخواستم اونو دنبال کنم دیگه باید از درس و دانشگاهمم می افتادم. دیگه واقعا ذهنم به جایی نمیرسه که سراغ چی برم تا اشکالی بهش وارد نباشه. انگاری کلا پول چیز کثیفیه و برای بدست آوردنش باید کثیف بشی. الان یه مقدار پولی که داشتم به صورت سکه دستمه که اونم فکر کنم خالی از اشکال نیست نه؟ مثل یه مفت خور دستم جلوی خانواده درازه و طعم تلخ حقارت زیر زبونمه. میشه راهنمایی کنید که چه کاری درآمد حلال حلال داره و میشه با خیال راحت انجامش داد؟ من حتی به کارگری هم فکر کردم اما رضایت پدر هم شرطه دیگه، پدر من خون جلو چشاشو میگیره اگه من سراغ همچین کارایی برم. برا همین تصمیم گرفتم فعلا حقارته رو تحمل کنم حالا بعد ازدواج زمین شویی هم شاید بکنم که کمی نفسمو هم تربیتش کنم. لطفا راهنمایی کنیـــــــــــــــــــد. ممنون.

با تشکر از اظهار نظرتان

شما موارد زیادی را مطرح فرمودید که پاسخ به تک تک آن مقدور نیست اما به صورت کلی باید عرض کنم که خیلی از این کارها یا حرام نیست یا وجوه حلالی دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

نقل قول:

نگرانی های شما رو درک می کنم دوست عزیز

شما هم به توضیحات حقیر توجه کنید

1. بنده نگفتم هر فیلمی حرام است ، فیلم های حلال هم هست برای این کار ...

آخه اکثرا دیگه الان فیلم و سریال های آمریکایی رو میبینن که با این توضیحات همشون میشن حرام
چه یک بوسه باشه چه یک صحنه کامل مبتذل !!!

فروش فیلم و سریال به خصوص سریال میتونه خوب باشه ولی خب حرامه !!!

نقل قول:

2. کار فقط این نیست که به ذهن شما رسیده ، کسی رو می شناسم که با روزی 5 تا 6 ساعت جوراب فروشی داره زندگی یه خانواده 5 نفری رو اداره می کنه و پیش این و اون دست دراز نمی کنه ! دانشجویی رو می شناختم که با فروختن چای در یک پاساژ اون هم بعد از اتمام درس ها و کلاس هایی که باید می رفت ماهانه بیش از یک میلیون درآمد داشت !
مهم این است که انسان بخواهد واقعا کار کند و به فکر این نباشد که این کار در شأن من نیست و این کار خسته کننده است و این کار فلان ، اگر واقعا کسی نیاز به کار داشته باشد برای اداره زندگی راه باز است و خداوند روزی دهنده ...

«قال علی ـ علیه السّلام ـ : اطلُبوا الرِزقَ فَإنَّهُ مَضمونٌ لِطالِبِه» (بحارالانوار، ج77، ص421) رزق را طلب كنید، چرا كه برای طالب خود ضمانت شده است.

«قٌلتٌ لِاْبی عبداللهِ علیه السّلام :أیُّ شیئٍ عَلَی الرجُلِ فی طَلَبِ الرزقِ؟ فقالَ: إذا فَتَحتَ بابَكَ و بَسَطتَ بساطَكَ فَقَد قَضَیتَ ما عَلَیكَ» (فروع كافی، ج1، ص350) (راوی گوید) از امام صادق ـ علیه السّلام ـ سؤال كردم: وظیفه بنده در طلب روزی چیست؟ امام ـ علیه السّلام ـ پاسخ داد: «وقتی مغازه خود را گشودی و بساط خود را پهن كردی، وظیفه خود را به انجام رسانده‌ای.»

آخه شرایط هر کسی با کس دیگه ای فرق داره
الان مکان زندگی - شرایط خانواده و .... همشون تاثیر دارن

فروش فیلم و سریال هم چون ارتباط زیادی به اینترنت دارم و اهل فیلم و سریال هستم واسم بهتره

نقل قول:

3. این طوری نگید لطفا این چه حرفیه هر کاری می کنیم آخرش حرام است ؟! هر موردی بود بفرمایید تا توضیح بدم خدمتتون که کجا حرامه و کجا حلاله .

تو همین سایت و سایت های دیگه ، تلفنی ، حضوری ، هزاران بار توضیح دادیم در مورد عملیات بانک ، وام و ربا شدن و نشدنش لطفا با یه جستجوی ساده در همین سایت تاپیک هاش رو پیدا کنید اگه نه سؤال کنید پاسخ بدیم دیگه چی عرض کنم !!

همیشه سلامت و موفق باشید

در مورد همه رو خوندم تو همین فروم
اینکه اگه تو معامله ذکر بشه که مثلا معامله مضاربتی و ... هست سود حلاله
ولی این جواب هم قانع کننده نیست

تو سخنرانی دکتر عباسی که گوش داده بودم عملا بانک رو زیر سوال برده بود و پولش رو ربوی خونده بود
حتی تو سخنرانی گفت که رهبر کشور و آیت ا... جنتی هم اعلام کردن سود بانکی حرامه

خب الان با این چیزایی که آدم میشونه میتونه به بانک اعتماد کنه ؟؟

من خودم یه پس اندازی اندازه چند میلیون دارم که دلم خوش بود بتونم بزارم بانک و تو ماه یه پولی بگیرم تا هم تو پول جیبی دیگه دستم جلوی بابام دراز نشه و هم اینکه خرج های مازادم مثل شارژماهانه اینترنت و .... در بیاد

ولی بعد از اینکه سخنرانی دکعتر عباسی رو شنیدم کار به 1 هفته نکشید
پول رو از حساب بلند مدت که سود 17 درصد داشت بیرون آوردم و خوابوندم تو حساب معمولی که حداقل نزولش کمتر بشه

الان هم موندم هاج و واج
از اینترنت هم نمیشه در آمد زایی کرد

الان تو بازی ها هم یه زن انیمیشینی لباس ناجور داره
پس اونم حرامه ؟؟؟

خب میتونید بازی های ایرانی بفروشید یا بازی های مناسب کودکان.
یا اصلا روی محصولات آموزشی کار کنید مثل آموزش زبان ک خیلی طرفدار داره

بعدم کارشناس عزیز فرمودند این مسئله عرفی هست الان دیگه پوشیدن یه لباسی ک یکم ناجوره مستهجن محسوب نمیشه در عرف

[="Tahoma"][="Black"]

علی 23;503599 نوشت:
در مورد همه رو خوندم تو همین فروم
اینکه اگه تو معامله ذکر بشه که مثلا معامله مضاربتی و ... هست سود حلاله
ولی این جواب هم قانع کننده نیست

تو سخنرانی دکتر عباسی که گوش داده بودم عملا بانک رو زیر سوال برده بود و پولش رو ربوی خونده بود
حتی تو سخنرانی گفت که رهبر کشور و آیت ا... جنتی هم اعلام کردن سود بانکی حرامه

خب الان با این چیزایی که آدم میشونه میتونه به بانک اعتماد کنه ؟؟

من خودم یه پس اندازی اندازه چند میلیون دارم که دلم خوش بود بتونم بزارم بانک و تو ماه یه پولی بگیرم تا هم تو پول جیبی دیگه دستم جلوی بابام دراز نشه و هم اینکه خرج های مازادم مثل شارژماهانه اینترنت و .... در بیاد

ولی بعد از اینکه سخنرانی دکعتر عباسی رو شنیدم کار به 1 هفته نکشید
پول رو از حساب بلند مدت که سود 17 درصد داشت بیرون آوردم و خوابوندم تو حساب معمولی که حداقل نزولش کمتر بشه

الان هم موندم هاج و واج
از اینترنت هم نمیشه در آمد زایی کرد

الان تو بازی ها هم یه زن انیمیشینی لباس ناجور داره
پس اونم حرامه ؟؟؟

با تشکر از اظهار نظرتان

در احکام شرعی باید از مرجع تقلیدتان پیروی کنید و سخنان دیگران حجت شرعی نیست شما که از ما سؤال می کنید ما حکم مراجع را بیان می کنیم نه تحلیل شخصی و آماری خودمان !

بنابراین لطف کنید در هر موردی سؤال دارید ضمن بیان نام مرجع تقلیدتان بپرسید تا پاسخ دهیم .

طبق نظر آیت الله خامنه ای اگر با بانک قرارداد ببندید و آن را وکیل کنید که پولتان را در عقود شرعی استفاده کند و با برداشتن حق الوکاله خود بقیه سود را در اختیار شما قرار دهد سودی که به شما داده می شود حلال است مگر اطمینان داشته باشید که بانک چنین کاری نمی کند و پولتان را صرف ربا و دیگر کارهای غیر شرعی می سازد.

سجاد;504690 نوشت:

با تشکر از اظهار نظرتان

در احکام شرعی باید از مرجع تقلیدتان پیروی کنید و سخنان دیگران حجت شرعی نیست شما که از ما سؤال می کنید ما حکم مراجع را بیان می کنیم نه تحلیل شخصی و آماری خودمان !

بنابراین لطف کنید در هر موردی سؤال دارید ضمن بیان نام مرجع تقلیدتان بپرسید تا پاسخ دهیم .

طبق نظر آیت الله خامنه ای اگر با بانک قرارداد ببندید و آن را وکیل کنید که پولتان را در عقود شرعی استفاده کند و با برداشتن حق الوکاله خود بقیه سود را در اختیار شما قرار دهد سودی که به شما داده می شود حلال است مگر اطمینان داشته باشید که بانک چنین کاری نمی کند و پولتان را صرف ربا و دیگر کارهای غیر شرعی می سازد.

همیشه سلامت و موفق باشید

خب الان مشکل همینجاست !!

مثلا بانک ملت واسه تسهیلاتش زده سود 20 درصد
و الی آخر

من الان از کجا باید تشخیص بدم که نوع سود چیه ؟؟
چطور ؟؟

مثلا بانکی نیست که مثلا شما بگی برم فلان حساب رو باز کنم ؟؟

آخه اینی که میگی یه ذره درکش سخته
چطور باید متوجه بشم که بانک با عقود شرعی پولم رو استفاده میکنه ؟؟

شما خودت یه بانک مثال بزن
و یک نوع سپرده که مشکل شرعی نداشته باشه

به خدا دیوانه شدم اینقدر در مورد این بانک ها سوال پرسیدم و به جایی نرسیدم !! :Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

[="Tahoma"][="Black"]

علی 23;504713 نوشت:
خب الان مشکل همینجاست !!

مثلا بانک ملت واسه تسهیلاتش زده سود 20 درصد
و الی آخر

من الان از کجا باید تشخیص بدم که نوع سود چیه ؟؟
چطور ؟؟

مثلا بانکی نیست که مثلا شما بگی برم فلان حساب رو باز کنم ؟؟

آخه اینی که میگی یه ذره درکش سخته
چطور باید متوجه بشم که بانک با عقود شرعی پولم رو استفاده میکنه ؟؟

شما خودت یه بانک مثال بزن
و یک نوع سپرده که مشکل شرعی نداشته باشه

به خدا دیوانه شدم اینقدر در مورد این بانک ها سوال پرسیدم و به جایی نرسیدم !!

صبور باشید دوست عزیز تا مشکل حل بشه !! :ok:

وام گرفتن با سپرده گذاری متفاوته در سپرده گذاری ابتدا متن قرار داد را با دقت بخوانید و ببینید مطابق شیوه ای که عرض کردم هست یا خیر اگر این طور بوده که هیچ اگر نبوده برای روشن شدن متن از کارمندان یا ریاست بانک توضیح بخواهید تا شکل کار برای شما روشن شود اگر نقطه ابهامی داشت توضیحات را به عنوان سؤال اینجا مطرح کنید تا شرعی بودن یا نبودن آن را بیان کنیم .

بانک بنابر قوانین موظف است در همه نوع سپرده گذاری و پرداخت تسهیلات حدود شرعی که در قوانین بانکی درج شده رعایت کند از این رو نیازی به تعیین نوع خاصی از سپرده گذاری نیست تنها توجه به محتوای قرارداد و عملکرد بانک بر اساس آن لازم است .

در پناه حضرت حق باشید[/]

ببخشید با حضور کارشناس من اظهار نظر میکنم، اما اونی که دکتر عباسی و دیگران میگن ناظر به وامی هست که شما از بانک میگیرید و بانک از شما 23 درصد سود میگیره، بحث اونه که میگن ربا و خیلی از مراجع میگن سود بالای 4 درصد رباست، و بحث دیرکردهایی هست که بانک به عنوان جریمه میگیره. وگرنه اینکه شما پولتونو بذارید توی بانک و با بانک مشارکت کنید(نه اینکه به بانک قرض بدید) و بانک با پول شما کارکنه و به شما سود ماهانه یا سالانه بده طبق نظر رهبری مشکلی نداره.

سجاد;504730 نوشت:

صبور باشید دوست عزیز تا مشکل حل بشه !! :ok:

وام گرفتن با سپرده گذاری متفاوته در سپرده گذاری ابتدا متن قرار داد را با دقت بخوانید و ببینید مطابق شیوه ای که عرض کردم هست یا خیر اگر این طور بوده که هیچ اگر نبوده برای روشن شدن متن از کارمندان یا ریاست بانک توضیح بخواهید تا شکل کار برای شما روشن شود اگر نقطه ابهامی داشت توضیحات را به عنوان سؤال اینجا مطرح کنید تا شرعی بودن یا نبودن آن را بیان کنیم .

بانک بنابر قوانین موظف است در همه نوع سپرده گذاری و پرداخت تسهیلات حدود شرعی که در قوانین بانکی درج شده رعایت کند از این رو نیازی به تعیین نوع خاصی از سپرده گذاری نیست تنها توجه به محتوای قرارداد و عملکرد بانک بر اساس آن لازم است .

در پناه حضرت حق باشید

تسنیمانه;504750 نوشت:
ببخشید با حضور کارشناس من اظهار نظر میکنم، اما اونی که دکتر عباسی و دیگران میگن ناظر به وامی هست که شما از بانک میگیرید و بانک از شما 23 درصد سود میگیره، بحث اونه که میگن ربا و خیلی از مراجع میگن سود بالای 4 درصد رباست، و بحث دیرکردهایی هست که بانک به عنوان جریمه میگیره. وگرنه اینکه شما پولتونو بذارید توی بانک و با بانک مشارکت کنید(نه اینکه به بانک قرض بدید) و بانک با پول شما کارکنه و به شما سود ماهانه یا سالانه بده طبق نظر رهبری مشکلی نداره.

خب الان همین دیگه
سودی که به پول میدن بالای 4 درصد
سالانه 20 درصد هست که به پول تعلق میگیره !!!

الان مثلا این همون سرمایه گذاری بلند مدت بانک ملت هست
خط اول رو بخونید
مشکل نداره ؟؟

http://www.bankmellat.ir/Investment.aspx

شما چرا خلط مبحث میکنید
اگر دقت کنید گفتم سودی که بانک از شما بابت وام میگیره اون رو بعضی مراجع میگن بالای 4 درصد بشه ربوی هست(یعنی قرضی که بانک به مردم میده قرض الحسنه نیست بلکه سود میگیره اونو اکثر مراجع میگن 4 درصد بیشتر بشه ربوی هست.)

در مورد سودی که شما از بانک میگیرید مقدار تعیین نکردن اونهایی که این رو بدون اشکال میدونن چون اینجا شما با بانک مشارکت میکنید اما اونجا میشه قرض ربوی.

اگر شما پولتون رو در بانک میذارید و بانک به شما سود میده بر اساس مشارکتیه که شما با بانک میکنید، این از نظر رهبر انقلاب ایرادی نداره حالا میخواد 17 درصد باشه میخواد 23 درصد باشه.
این لینکی هم که دادید همینه که به نظر رهبری اشکال نداره و شما حتما باید نیت مشارکت داشته باشید که قاعدتا هم همینه، کسی نیت نمیکنه پولشو به بانک قرض بده!
شما با بانک مشارکت میکنید ، بانک با پول شما کار میکنه و سودش رو به شما میده.

موضوع تاپیکو دیدم اومدم تو, همه چیز تو این تاپیک هست جز موضوع اصلی تاپیک..!
تو این موضوعات مطرح شده نمیخوام داخل بشم اما این نظرات آخری رو که داشتم میخوندم اینطور به نظر اومد که درسته اسلام گفته به طور مثال زن نامحرم بدون حجاب رو نباید دید حالا چه بدون روسری چه با وضعی خیلی بدتر..! اما چون الان همه اینطورین پس ما آوردیم حد و حدودی که تو قرآن ذکر شدرو بالا پایین کردیم...در مورد بانکم همینطور...
آیا این کاره درستیه..؟؟؟

NaKayama;504983 نوشت:
موضوع تاپیکو دیدم اومدم تو, همه چیز تو این تاپیک هست جز موضوع اصلی تاپیک..!
تو این موضوعات مطرح شده نمیخوام داخل بشم اما این نظرات آخری رو که داشتم میخوندم اینطور به نظر اومد که درسته اسلام گفته به طور مثال زن نامحرم بدون حجاب رو نباید دید حالا چه بدون روسری چه با وضعی خیلی بدتر..! اما چون الان همه اینطورین پس ما آوردیم حد و حدودی که تو قرآن ذکر شدرو بالا پایین کردیم...در مورد بانکم همینطور...
آیا این کاره درستیه..؟؟؟

من نظر خودم رو میگم
دیدن هر صحنه ای که میل جنسی مردم رو تحریک کنه و حتی اگر شهوت انگیز باشه ولی شخص خودشو کنترل کنه حرومه اونم به این دلیل که باز نظر خودمه
اگر تحریکش کنه که همه قبول دارید حرومه جای بحث نیست ولی در مورد اینکه شهوت برانگیز باشه ولی شخص خودشو کنترل کنه به این دلیل حرامه که شخص داره با میل طبیعی خودش مبارزه می کنه و اونو سرکوب می کنه و این کارش باعث عوارض بد روحی براش خواهد داشت از طرفی امکان این وجود خواهد داشت که بلغزه و نتونه خودش رو کنترل کنه و در اصل داره ریسک می کنه به خاطر همین مورد دوم هم حرومه و اینکه برخی میگن عرف رو باید در نظر گرفت اشتباه و فتنه شیطانه زیرا اگر قرار بود کا تغییر عرف امیال درونی مردم هم تغییر کنه خداوند باز هم پیامبر میفرستاد و قرآن می آورد ولی بالعکس میل جنسی طوری آفریده شده که اگه بهش برسی بیشتر میطلبه و مراقبت ازش سخت تر میشه
در مورد کپی رایت فیلم ولی برام هنوز سواله که مالک اصلی یک فیلم کیست و چطور میشه فهمید به کفار حربی کمک می کنه یا خیر تا طبق نظر آیت الله مکارم اشکال نداشته باشه و اگر مثلا یکی از عوامل تولید مسلمون باشه ولی شرکت سازنده در کشور کفار حربی باشه و اون شرکت به کفار حربی کمک کنه اونم به صورت مالیات ولی چون مجبوره داره مالیات میده و با کشورش موافق نباشه تکلیف ما چیه آیا باید تحقیق کنیم
موضوع قفل شده است