صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حکم شرعی دانلود و فروش فیلم و سریال

علاقه
    مذهب - مطالب زندگی زناشویی و خانواده - برق قدرت - رئال - بازی sybway surfers
    نوشته
    126
    حضور
    6 روز 23 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

حکم شرعی دانلود و فروش فیلم و سریال

با سلام و عرض خسته نباشید

یک سوال فنی در مورد فروش فیلم و سریال زبان اصلی دارم !!

یکی از دوستان پیشنهاد داد که سریال و فیلم های روز رو دانلود و به صورت دیتا به فروش برسونیم که به نوعی کسب درآمد بشه
    خواستم ببینم این درآمد حرام و مشکل دار نیست ؟؟

آیا این کار مشکلی نداره ؟؟؟

این رو هم در نظر بگیرید بنده فقط اطلاعات رو دانلود و در اختیار خریدار قرار میدم
    مثلا بگه فلان فیلم یا سریال رو دانلود کن و بعد به ازای دانلود پول بگیرم !!
    و یا اینکه خودم جدید ترین فیلم و سریال ها رو در اختیارشون قرار بدم

در این زمینه توضیح کاملی بدید ممنون میشم !!

با تشکر

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

سلام

پاسخ سوال فوق در تاپیک های زیر توسط کارشناس محترم ارائه شده است:

http://www.askdin.com/thread36725.html

http://www.askdin.com/thread32511.html

http://www.askdin.com/thread19618.html

http://www.askdin.com/thread6670.html

خواهشمندم تاپیک های فوق را به دقت مطالعه نمایید

اگر سوالی داشتید با پیام خصوصی اطلاع دهید.

در همین جا از کاربران محترم درخواست دارم قبل از ایجاد موضوع و طرح سوال ، حتما از گزینه جستجوی سایت استفاده کنند

تا اگر بحث مشابهی قبلا در سایت وجود داشت مطالعه کنند

و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدند نسبت به ایجاد موضوع جدید اقدام نمایند.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

5. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    126
    حضور
    6 روز 23 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

ممنون از کارشناس محترم بابت اینکه تاپیک رو باز کرد

من یه سوال ساده داشتم ولی اینقدر تو این تاپیک سوال بی ربط و با ربط پرسیده شده که شده مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاه

من تاپیک ها رو خوندم و فقط یک سوال در آخر موند که نتوسنتم تو همین تاپیک پیدا کنم

مرجع تقلید من آیت الله خامنه هست

حالا سوال:

تمام اون مباحث موجود همشون به این گزینه کپی رایت برگشت

طبق نظر آیت الله خامنه ای درآمد زایی از سریال و فیلم چه حکمی داره ؟؟ (( دانلود و فروش ))

2 تا خواهش

اول اینکه نگید به فلان جا مراجعه کن
    خیلی از تاپیک ها اینقدر شلوغ هستن که من بخوام کل تاپیک رو بخونم دیگه عمری نمیمونه

و دوم
    ببخشید اگه سوال تکراری هست
    واقعا تعداد سوالات اون تاپیک زیاده !!!!!!!!!!!
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ در ساعت ۲۲:۵۳

7. صلوات ها 3

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

حکم شرعی دانلود و فروش فیلم و سریال

کارشناس بحث: استاد سجاد

9. صلوات ها 3

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط علی 23 نمایش پست ها
    حالا سوال:

تمام اون مباحث موجود همشون به این گزینه کپی رایت برگشت

طبق نظر آیت الله خامنه ای درآمد زایی از سریال و فیلم چه حکمی داره ؟؟ (( دانلود و فروش ))
    با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

اگر فیلم ها و سریال ها خارجی باشند و از کشوری باشند که با آنها قرارداد نداریم و حاوی مطالب و تصاویر مستهجن هم نباشند ، کسب در آمد از تکثیر آن مانعی ندارد .(1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
    1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

11. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    126
    حضور
    6 روز 23 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

منظور از تصاویر مستهجن چیه ؟؟

دیگه الان همه فیلم های خارجی حداقل یه بوسه دارن
    بعد اینم میشه مستهجن ؟؟
    و حرامه ؟؟؟
    یعنی هر در آمدی که ازش به دست میاد حرامه ؟؟

خواستیم یه درآمدزایی داشته باشیم اونم شد حرام ؟؟؟
    البته شاید بگید درآمد زایی قحط هست که میخوام اینجوری درآمدزایی کنم
    ولی وقتی دانشجو هستم و هیجایی نمیتونم برم سر کار خب دیگه راه دیگه ای نمیمونه !!!

زندگی سخته
    باید از یه جایی شروع کرد

هر کاری هم خواستیم بکنیم یه جاش میلنگید (( یه چیز میگم نگید داره کفر میگه ولی تو اسلام هرکاری میکنیم چرا آخرش میشه حرام ؟؟؟ ))

شاید از جامعه ما باشه

پول تو بانک هم میزارم تقریبا میشه گفت ربا هست و هیچ کسی قاطعانه نتونسته بگه حلاله !!!

خب با این اوضاع پس کل زندگی ملت حرامه !!!
    چیکار کنن ؟؟ پول رو تو خونه پس انداز کنن ؟؟؟

رنگ بالشم فقط حرام نیست !!
    گناه که نکردیم مسلمون شدیم !!!

دارم ناشکری نمیکنم ولی واقعا شرایط جامعه ما طوری شده که سخت میشه با درآمد حلال زندگی کرد
    شما یه وام از بانک هم میگیرید تو حلال بودنش هزار تا اما و اگر هست

ای خدااااااااااااااااااااااا اااااا
    ویرایش توسط J@v@d : ۱۳۹۳/۰۱/۲۸ در ساعت ۰۵:۰۲

13. صلوات

نوشته
    78
    حضور
    5 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    271

منم دانشجو هستم و سراغ هر چی رفتم درست نبوده. حالا خداروشکر خانواده هستند ولی دیگه واقعا اصلا روم نمیشه بخوام ازشون چیزی بگیرم. سراغ طراحی لباس خواستم برم چون میگن خیلی پول توشه ولی خوب ته دلم راضی نمیشم بخوام انرژیمو بذارم در راه مد و تجمل گرایی. معلم زبان خواستم بشم که میگن معلمی که به خاطر پول درس بده درسش برکت نداره. دیگه تدریس خصوصی هم که اصلا، چون درست نیست خونه های مردم برم. خواستم برم منشی بشم که وضع جلف منشی ها رو دیدم دلم رضا نداد. خواستم نقاشی بکشم بفروشم دیدم که اونم درست نیست بخوام 20 هزار تومن پول بوم و رنگ و... بدم بعد 400 هزار تومن بفروشمش. خواستم انیمیشن بسازم برای تبلیغات که اونم باز کمک به ترویج تجمل گراییه. کافی شاپ خواستیم بزنیم همینطور. یه مدت تو کار ترجمه رفتم که اصلا ارزششو نداشت اون همه وقت و انرژی بذارم به خاطر چندرغاز، ینی میخواستم اونو دنبال کنم دیگه باید از درس و دانشگاهمم می افتادم. دیگه واقعا ذهنم به جایی نمیرسه که سراغ چی برم تا اشکالی بهش وارد نباشه. انگاری کلا پول چیز کثیفیه و برای بدست آوردنش باید کثیف بشی. الان یه مقدار پولی که داشتم به صورت سکه دستمه که اونم فکر کنم خالی از اشکال نیست نه؟ مثل یه مفت خور دستم جلوی خانواده درازه و طعم تلخ حقارت زیر زبونمه. میشه راهنمایی کنید که چه کاری درآمد حلال حلال داره و میشه با خیال راحت انجامش داد؟ من حتی به کارگری هم فکر کردم اما رضایت پدر هم شرطه دیگه، پدر من خون جلو چشاشو میگیره اگه من سراغ همچین کارایی برم. برا همین تصمیم گرفتم فعلا حقارته رو تحمل کنم حالا بعد ازدواج زمین شویی هم شاید بکنم که کمی نفسمو هم تربیتش کنم. لطفا راهنمایی کنیـــــــــــــــــــد. ممنون.

15. صلوات ها 3

نوشته
    6
    حضور
    1 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

بعد اینم میشه مستهجن ؟؟
    و حرامه ؟؟؟

ولی وقتی دانشجو هستم و هیجایی نمیتونم برم سر کار خب دیگه راه دیگه ای نمیمونه !!!

زندگی سخته
    باید از یه جایی شروع کرد

هر کاری هم خواستیم بکنیم یه جاش میلنگید (( یه چیز میگم نگید داره کفر میگه ولی تو اسلام هرکاری میکنیم چرا آخرش میشه حرام ؟؟؟ ))

شاید از جامعه ما باشه

پول تو بانک هم میزارم تقریبا میشه گفت ربا هست و هیچ کسی قاطعانه نتونسته بگه حلاله !!!

دارم ناشکری نمیکنم ولی واقعا شرایط جامعه ما طوری شده که سخت میشه با درآمد حلال زندگی کرد

من الان دارم در زمینه بازی های کامپیوتری کار میکنم. خیلی هم خوبه و مشکل شرعی ندارند.تصاویر مستهجن هم ندارند.به صورت کلی و جزیی در همه ایران میفروشیم شما هم میتونید این کار رو بکنید

17. صلوات ها 3

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

بعد اینم میشه مستهجن ؟؟
    و حرامه ؟؟؟
    با تشکر از اظهار نظرتان

این مسئله عرفی است اگه فیلمی رو افراد متدین جامعه مبتذل و مستهجن بدانند ، این فیلم مستهجن است.

زندگی سخته
    باید از یه جایی شروع کرد
    نگرانی های شما رو درک می کنم دوست عزیز

شما هم به توضیحات حقیر توجه کنید

1. بنده نگفتم هر فیلمی حرام است ، فیلم های حلال هم هست برای این کار ...

2. کار فقط این نیست که به ذهن شما رسیده ، کسی رو می شناسم که با روزی 5 تا 6 ساعت جوراب فروشی داره زندگی یه خانواده 5 نفری رو اداره می کنه و پیش این و اون دست دراز نمی کنه ! دانشجویی رو می شناختم که با فروختن چای در یک پاساژ اون هم بعد از اتمام درس ها و کلاس هایی که باید می رفت ماهانه بیش از یک میلیون درآمد داشت !
    مهم این است که انسان بخواهد واقعا کار کند و به فکر این نباشد که این کار در شأن من نیست و این کار خسته کننده است و این کار فلان ، اگر واقعا کسی نیاز به کار داشته باشد برای اداره زندگی راه باز است و خداوند روزی دهنده ...

«قال علی ـ علیه السّلام ـ : اطلُبوا الرِزقَ فَإنَّهُ مَضمونٌ لِطالِبِه» (بحارالانوار، ج77، ص421) رزق را طلب كنید، چرا كه برای طالب خود ضمانت شده است.

«قٌلتٌ لِاْبی عبداللهِ علیه السّلام :أیُّ شیئٍ عَلَی الرجُلِ فی طَلَبِ الرزقِ؟ فقالَ: إذا فَتَحتَ بابَكَ و بَسَطتَ بساطَكَ فَقَد قَضَیتَ ما عَلَیكَ» (فروع كافی، ج1، ص350) (راوی گوید) از امام صادق ـ علیه السّلام ـ سؤال كردم: وظیفه بنده در طلب روزی چیست؟ امام ـ علیه السّلام ـ پاسخ داد: «وقتی مغازه خود را گشودی و بساط خود را پهن كردی، وظیفه خود را به انجام رسانده‌ای.»

شاید از جامعه ما باشه

3. این طوری نگید لطفا این چه حرفیه هر کاری می کنیم آخرش حرام است ؟! هر موردی بود بفرمایید تا توضیح بدم خدمتتون که کجا حرامه و کجا حلاله .

تو همین سایت و سایت های دیگه ، تلفنی ، حضوری ، هزاران بار توضیح دادیم در مورد عملیات بانک ، وام و ربا شدن و نشدنش لطفا با یه جستجوی ساده در همین سایت تاپیک هاش رو پیدا کنید اگه نه سؤال کنید پاسخ بدیم دیگه چی عرض کنم !!

همیشه سلامت و موفق باشید

19. صلوات ها 4

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط شُکر نمایش پست ها
    منم دانشجو هستم و سراغ هر چی رفتم درست نبوده. حالا خداروشکر خانواده هستند ولی دیگه واقعا اصلا روم نمیشه بخوام ازشون چیزی بگیرم. سراغ طراحی لباس خواستم برم چون میگن خیلی پول توشه ولی خوب ته دلم راضی نمیشم بخوام انرژیمو بذارم در راه مد و تجمل گرایی. معلم زبان خواستم بشم که میگن معلمی که به خاطر پول درس بده درسش برکت نداره. دیگه تدریس خصوصی هم که اصلا، چون درست نیست خونه های مردم برم. خواستم برم منشی بشم که وضع جلف منشی ها رو دیدم دلم رضا نداد. خواستم نقاشی بکشم بفروشم دیدم که اونم درست نیست بخوام 20 هزار تومن پول بوم و رنگ و... بدم بعد 400 هزار تومن بفروشمش. خواستم انیمیشن بسازم برای تبلیغات که اونم باز کمک به ترویج تجمل گراییه. کافی شاپ خواستیم بزنیم همینطور. یه مدت تو کار ترجمه رفتم که اصلا ارزششو نداشت اون همه وقت و انرژی بذارم به خاطر چندرغاز، ینی میخواستم اونو دنبال کنم دیگه باید از درس و دانشگاهمم می افتادم. دیگه واقعا ذهنم به جایی نمیرسه که سراغ چی برم تا اشکالی بهش وارد نباشه. انگاری کلا پول چیز کثیفیه و برای بدست آوردنش باید کثیف بشی. الان یه مقدار پولی که داشتم به صورت سکه دستمه که اونم فکر کنم خالی از اشکال نیست نه؟ مثل یه مفت خور دستم جلوی خانواده درازه و طعم تلخ حقارت زیر زبونمه. میشه راهنمایی کنید که چه کاری درآمد حلال حلال داره و میشه با خیال راحت انجامش داد؟ من حتی به کارگری هم فکر کردم اما رضایت پدر هم شرطه دیگه، پدر من خون جلو چشاشو میگیره اگه من سراغ همچین کارایی برم. برا همین تصمیم گرفتم فعلا حقارته رو تحمل کنم حالا بعد ازدواج زمین شویی هم شاید بکنم که کمی نفسمو هم تربیتش کنم. لطفا راهنمایی کنیـــــــــــــــــــد. ممنون.
    با تشکر از اظهار نظرتان

شما موارد زیادی را مطرح فرمودید که پاسخ به تک تک آن مقدور نیست اما به صورت کلی باید عرض کنم که خیلی از این کارها یا حرام نیست یا وجوه حلالی دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

همیشه سلامت و موفق باشید

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 5

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری