محدودیتهای همسر طلبه شدن

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
محدودیتهای همسر طلبه شدن

سلام دوستان.متاسفانه یاخوشبختانه به دلیل یه سری مسائل که درمن هست،خواستگار روحانی دارم.ولی به خاطر بعضی مسائل فوری بابدرفتاری ردشون میکنم.اگه خوب یا بدهست،لطفادلیل بیاریدبرام.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
در مثل مناقشه نيست. از قديم گفته اند علف بايد به دهن بزي شيرين بياد.
يعني در ازدواج بايد شما باورهاي خودتان در نظر بگيريد چون ازدواجي موفق است كه همتايي و تناسب(در باورها، ارزش ها، اصالت خانوادگي، هوش، شرايط اقتصادي و شأن اجتماعي، فرهنگ، زيبايي و سن....) در آن رعايت شود.

گفته بود در دختر من چه چيزي ديديد خواستگاريش آمده ايد. گفت: در او كمالاتي نديديم ولي كمالات حساب بانكي باباش را ديديم، خيلي عالي بود.:khaneh:
جداي از مزاح اين كه خواستگار روحاني زيادي داريد به احتمال زياد خانواده شما مذهبي يا متمايل به مذهب هستند. البته ممكن است هم كسي(واسطه) روحيات شما را ديده و از شخص شما تعريف كرده اند.
البته خواستگاري به معني صد در صد پذيريش نيست اگر پسري بدون شناخت چنين خواستگاري را انجام دهد بايد گفت كه متأسفانه بلوغ اجتماعي او نارس است.
اما درباره طلاب به طور كلي اين را بگويم كه طلاب هم مثل بقيه مردم هستند بين آنها افراد خيلي مقدس، شوخ، جدي، خوش رو، عصبي و....وجود دارد. انها هم امكان تحصيل در رشته هاي مختلف را دارند و براساس اهداف خود رشته و شغل آينده( تبليغ، تدريس، پژوهش و..) خود را تعريف مي كنند. طلاب به دليل سنوات تحصيلي زياد مجبور هستند سال هاي زيادي درس بخوانند و اگر ايشان از خانواده حمايت نشوند نسبتا زندگي شان از نظر اقتصادي و رفاهي با مشقت همراه است و بدون گنج قناعت و سازگاري بالا زندگي سخت خواهد بود
اما افرادي كه براساس باورهاي عميق اين راه را انتخاب كرده اندحتي سختي را با جان و دل مي خرند
در بيابان گر به شوق كعبه خواهي زد قدم***سرزنش ها گر كند خار مغيلان غم مخور
بنابراين اول توصيه مي كنم درباره اصل ازدواج كتب زير را مطالعه كنيد
[=Calibri]1- مطلع مهر

2- رهنمودهایی برای ازدواج

[=Calibri]3- دانلود کتاب - مطلع عشق (انتخاب همسر)پندها و نصایح امام خامنه ای به زوج های جوانی
4- جوان و همسر گزينى‏

[=Calibri]5- ازدواج، موانع و راه حل‏ها

حاصل اين كه
نه رد كنيد نه قبول اجازه دهيد خواستگار بيايد گفتگو، مذاكره و تحقيق كنيد، با طرح ها و برنام ها و اهداف و چگونگي زندگي، درآمد و نگاهش به زندگي و...آشنا شويد. اگر تناسب بود بپذيريد و گرنه رد كنيد اين طوري ضرر نمي كنيد ولي اگر واقعا فردي با شما و باورهايتان تناسب داشته باشد و كفو شما باشد و رد كنيد ضرر مي كنيد ضرري كه شايد فرصت جبرانش نباشد

مطالعه كنيد:

http://www.askdin.com/thread37983.html#post498677

ضمن مطالعه تاپيك شوخ طبعي ها و حكايات طلبگي يا نرم افزارش كه در سايت موجود است مي توانيد بيشتر با كليت زندگي طلبگي آشنا شويد
http://www.askdin.com/thread3422.html

البته زندگي طلبگي با فيلم هايي كه اخيرا ساخته مي شود و مد شد از روحاني استفاده كنند از زير زمين يا آسمان فرق دارد:Nishkhand:
روحاني داريم مانند دكتر احمد عابدي استاد درس خارج حوزه و استاد دانشگاه است بيش از 90 ماه جبهه دارد اون وقت مثلا آقاي ده نمكي يك روحاني را در فيلم اخراجي ها نشان مي دهد كه هميشه تسبيح به دست و خميده و خمود است.
يا فيلم طلا و مس حاج آقا بچه بغل مي رود پشت درب كلاس مي نشيند و مدرسه را ي چيزي تو مايه خونه خاله نمايش داده مي شود

نيز بررسي احكام طلبگي و عايق هاي تبليغي در نرم افزار زير به شما كمك زيادي مي كند

نرم افزار
تـــــافتــــه جـــدا
نــــابـــافتـــه

هونطور که کارشناس محترم فرمودن، باید تحقیق کنید. خوب وبد همه جا هست. انتظارات خودتون رو هم همین اول باهاش در میان بگذارید.

به نظر حقیر یکی از محدویتهای زندگ
ی طلبه گی اعتقاد انها به این مساله هست که ازدواج موقت صواب دارد و در پی کسب صواب ان هستند :Nishkhand:

اگر با این مورد مشکلی ندارید بقیه چیزهای طلبه ها خوب هست :Nishkhand:

دل ارام;502841 نوشت:
ی طلبه گی اعتقاد انها به این مساله هست که ازدواج موقت صواب دارد و در پی کسب صواب ان هستند :Nishkhand:

اگر با این مورد مشکلی ندارید بقیه چیزهای طلبه ها خوب هست :Nishkhand:

طبق فرمایش جناب حامی
اما درباره طلاب به طور كلي اين را بگويم كه طلاب هم مثل بقيه مردم هستند بين آنها افراد خيلي مقدس، شوخ، جدي، خوش رو، عصبي و....وجود دارد.

اعتقاد به ثواب ازدواج موقت متاسفانه در همه قشر از آقایون هست،

اگر با این مورد مشکلی ندارید بقیه چیزهام معلوم نیست شاید خوب شاید بد

همگي اعتقاد دارند ازدواج موقت حكم شرع و خداوند است كه اگر در مسير[HL] صواب[/HL] انتخاب شود [HL]ثواب[/HL] دارد.
(فلسفه خاص دارند نه از براي بالهوسي است)

دل ارام;502841 نوشت:
به نظر حقیر یکی از محدویتهای زندگی طلبه گی اعتقاد انها به این مساله هست که ازدواج موقت صواب دارد و در پی کسب صواب ان هستند

نخیر اینطوری نیست. ازدواج موقت اگه فقط به عنوان یه راه اضطراری برای افرادی باشه که امکان ازدواج ندارن و شرایط خاصی دارن، باعث کم شدن مفاسد اجتماعی میشه. من علی رغم اینکه با جمع های طلبگی زیادی ارتباط داشتم ولی در بینشون کسی رو ندیدم که ازدواج موقت رو برای افراد متاهل کار خوبی بدونه.

حامی;502921 نوشت:
همگي اعتقاد دارند ازدواج موقت حكم شرع و خداوند است كه اگر در مسير صواب انتخاب شود ثواب دارد.
(فلسفه خاص دارند نه از براي بالهوسي است)

سلام

فلسفه خاصشون این هست که زنی رو از بی شوهری نجات بدهند
یعنی اینکه به اروزها و احساسات زنی جامه عمل بپوشانند

ولی سوال بزرگ اینجاست !

چرا در مقابل ارزوها و احساسات دو زن
یکی غریبه و دیگری شریک ابتدایی زندگی و همسر و مادر فرزندان شان
ارزوها و احساسات زن غریبه را بر زن خودشان ترجیح می دهند ؟

*ahmad*;503076 نوشت:
نخیر اینطوری نیست. ازدواج موقت اگه فقط به عنوان یه راه اضطراری برای افرادی باشه که امکان ازدواج ندارن و شرایط خاصی دارن، باعث کم شدن مفاسد اجتماعی میشه. من علی رغم اینکه با جمع های طلبگی زیادی ارتباط داشتم ولی در بینشون کسی رو ندیدم که ازدواج موقت رو برای افراد متاهل کار خوبی بدونه.

سلام

طلاب این سایت چنین نظری ندارند

دل ارام;503118 نوشت:

بعضی از کارشناسان این سایت احتیاط میکنن که مبادا نظری خلاف نظر فقها بدن. ولی عموم طلاب در مقام عمل همونطوری که من گفتم فکر میکنن.

عزیزم طلاب اصول همسر داری رو یاد میگیرن.تا اونجایی که من خبر دارم.
اونا یاد میگیرن که چطور با همسرشون رفتار کنن.هم اونا رو یاد میگیرن و هم یه سری عادت های رفتاری خودشون رو دارن.

مرسي ازجناب يا سركار حامي.
ازآقاي احمد هم تشكر.اسم كاربري تون منو ياد يكي ازخواستگارهام كه24خرداد92اومد برام انداخت.به دليل عنوان موضوعم ودغدغه ام ودلايل ديگه اي ردش كردم كه يكيش واس خاطر اين بود كه مامان پسره فوق العاده بي وقفه صحبت ميكرد.حس كردم ببو گلابيه!!!قشنگ يكساعت و45دقه صحبت بي وقفه وبيخود وغيرضروري و نامتناسب با مجلس حضورش!وقتي واردشدم وسلام كردم توطول اون5دقه حتي1دقه هم فوكوث نكرد رو قيافه ي من!!!!!(كااااااملا برعكس تمام مادرپسرهاي ديگه!)و اين رفتارهاش باعث شد كه حس كنم پسرش بونجول و ضايع و بي ارزشه .خودشو عروسش اومده بودن،كه ناسلامتي منو ببينن ولي هردوشون چشم به فرش دوخته بودن،قربون نفس مادره برم كه يك دقه هم مكث نميكرد!!!!يكي ديگه ازسادگي هاش اين بود كه فوري اسم واسطه رو گفت!!!بعدهربار كه ميخواست اسم شاه دامادشو بگه ميگف: حج احمد!!!!:Khandidan!:بعد بااومدن خواستگاراي روحاني ديگه منو آجيام تاچندين ماه مي خنديديم و ميگفتيم حج احمد:Khandidan!:.

اما از پيام سركار دل آرام جان: بايد بگم كه 2ساله كه يكي ازدغدغه هاي اصليم اينه كه همسري رو انتخاب كنم كه از ازدواج موقت خوشش نياد يا حداقل بترسه يا در شان خانوادگي خودش نبينه.نگرانم كردي دل آرام جان:Gig::bastan:
به نظرم مردهاي متاهلي كه به اسم اسلام ميرن عقد موقت ميكنن هوسباز و كثيفن،چون طبق گفته هاي شهيدمطهري،كه از احكام اسلام وقرآن واحاديث استخراج نمودن،فلسفه عقد موقت براپسرهاي مجردمثلا15ساله بايه خانم مطلقه يابيوه ي 50،60ساله هست.دليلشم كه خودتون ميدونيد.
منتظر نظر بقيه دوستان بخصوص روحاني ها ياخانم هاشون هستم.البته بجز اونايي كه قم زندگي ميكنن.آخه قم برا روحانيا صفاسيتي هست:shadi:

دوستان ميدونيد مشكل من كجاي آخونداس،يكيش اينه كه چرالباس شون اينجوريه؟اونا بخاطر لباسشون خجالت ميكشن تو جامعه(پارك،سينما،هايپر استار،شهربازي)حضورپيداكنن!!!!!!ولي ماچادري ها هرگز خجالت نميكشيم اونجاها بريم و اگر هم دليل چادر وحجاب ونوع پوششم رو بپرسن بالبخند وخوشرويي حاضرم ساعتهاسرپاباايستم تو شهربازي يا هايپر استار و به اون خانم سوال كننده بااستدلال بيان كنم.:ok::Gol::ok::Mohabbat:

دل ارام;503115 نوشت:
سلام

فلسفه خاصشون این هست که زنی رو از بی شوهری نجات بدهند
یعنی اینکه به اروزها و احساسات زنی جامه عمل بپوشانند

ولی سوال بزرگ اینجاست !

چرا در مقابل ارزوها و احساسات دو زن
یکی غریبه و دیگری شریک ابتدایی زندگی و همسر و مادر فرزندان شان
ارزوها و احساسات زن غریبه را بر زن خودشان ترجیح می دهند ؟

بنام خداوند متعال

پیشاپیش ولادت با سعادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها رو تبریک عرض میکنم
و اما موضوع تایپیک
بسیار متاسفم که دوستان بجای واقع بینی دنبال نوادر اخلاقیات بین طلاب هستند
خانم دل آرام این فلسفه ایی که شما برای ما طلاب نسخه پیچیدید تنها نظر و دیدگاه ما روحانیون نیست بلکه هر کسی که بخواهد دنبال این مسائل برود برای توجیه رفتارش به این دلیل آبکی متوسل می شود
مگر یک طلبه و روحانی چند زن را میتواند از به قول شما بی شوهری نجات بدهد یکی دو تا سه تا چهارتا و ................. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در حالیکه اگر آمار بگیریم درصد آدمای شخصی و غیرطلبه ایی که دست به ازدواج موقت میزنند نسبت به طلاب بسیار بسیار بیشتر و از شمارش خارج است
اینطور قضاوتهای نادرست باعث نگرشهای منفی در جامعه در مورد روحانیون میشود در حالیکه اگر محاسبه بفرمائید یک درصد روحانیون هم دنبال این جور مسائل نیستند

دل ارام;502841 نوشت:
ی طلبه گی اعتقاد انها به این مساله هست که ازدواج موقت صواب دارد و در پی کسب صواب ان هستند

این حرف شما هم درست نیست خانم دل آرام یعنی چی که یه طلبه محدودیتهای زندگی مسئله ازدواج موقت هست بنده حداقل می تونم به شما در مورد همکارانم که بیش از 3000 نفر در اقصا نقاط کشورند اینو ثابت کنم که دغدغه اصلی آنها نهادینه شدن مبانی دین در جامعه است نه ازدواج موقت از کجا که ازدواج موقت مطلقا ثواب داشته باشد و گناه نداشته باشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی میخواهید بفرمائید یه طلبه تمام اصول همسرداری و زندگی شیرینش را در کنار همسر دائم را فراموش میکند و به فکر ثواب ناثواب ازدواج موقت می افتد ؟؟؟:Moteajeb!::Moteajeb!:
حداقل چند نمونه چه در بین عوام و روحانیون که بنده سراغ دارم که نه تنها ثواب نکردند بلکه کباب شدنشان بماند که از شکسته شدن دل همسر دائم و در به در دنبال مخارج دوبله شده تا بی آبرویی و افتادن به زندان و منفور چشم مردم و ..... انجامید
آیا باز میفرمائید یکی از دغدغه های آنها ثواب هست ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دل ارام;503118 نوشت:

بنده بعنوان یکی از طلبه های با سابقه این سایت با قاطعیت عرض میکنم و هر کسی هم بخواهد حاضرم به بحث بنشینم که هیچ طلبه ایی مگر بسیار اندک اندک اندک نظرشون در باره داشتن همسر موقت موافق نیست بلکه اکثریت قریب به اتفاق طلاب و روحانیون نظرشان به همان تک همسری هست این رو با قاطعیت عرض میکنم و نمونه های بیشماری هم که از حد فزون هست رو براتون میارم
virus3000;503130 نوشت:
اونا یاد میگیرن که چطور با همسرشون رفتار کنن.هم اونا رو یاد میگیرن و هم یه سری عادت های رفتاری خودشون رو دارن.

میشود بفرمائید این عادتهای رفتاری که شما از طلاب دیدید چی هست ؟؟؟
نکند این هم از اون طعنه های بی اساس به طلاب هست که داشتن چهار زن را در بدون عذر موجه در مورد همسر اولشان و بی نهایت ازدواج موقت را جایز میدانند و متاسفانه این انگ بی رنگ و زشت ترین دروغ را به دامن طلاب چسباندند
میشود بفرمائید در میان علمای اعلام از قدیم الایام تا کنون کدام عالم برجسته دست به چنین کاری زد
آیا علامه حسن زاده آملی حفظه الله تنها یک زن نداشت ؟؟؟
آیا علامه جوادی آملی تنها یک زن ندارد ؟
آیه الله العظمی مکارم شیرازی آیه الله الحق بهجت فومنی اعلی الله مقامه الشریف چند زن داشتند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حضرت امام رضوان الله تعالی علیه در طول عمر مبارکشون چند بار ازدواج کردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از علمای سلف شیخ اعظم انصاری بزرگ ، آیه الله العظمی بروجردی اون عالم بزرگ و سترگ ، آیه الله العظمی اراکی نادره دهر کجا چند زن داشتند و کجا ازدواج موقت بیشمار کردند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

114;503221 نوشت:
دوستان ميدونيد مشكل من كجاي آخونداس،يكيش اينه كه چرالباس شون اينجوريه؟اونا بخاطر لباسشون خجالت ميكشن تو جامعه(پارك،سينما،هايپر استار،شهربازي)حضورپيداكنن! !!!!!ولي ماچادري ها هرگز خجالت نميكشيم اونجاها بريم و اگر هم دليل چادر وحجاب ونوع پوششم رو بپرسن بالبخند وخوشرويي حاضرم ساعتهاسرپاباايستم تو شهربازي يا هايپر استار و به اون خانم سوال كننده بااستدلال بيان كنم.

سرکار گرامی 114 بنده 20 ساله لباس روحانیت به تنم هست بدون هیچ دغدغه ایی هر جا هم لازم شد حضور پیدا میکنم بدون هیچ واهمه ایی ، منتها شانیت لباس اقتضای این را ندارد که ما در جوی قرار بگیریم که مناسب شان نباشه و این نه از باب خجالت و سرافکندگی بلکه از باب شانیت و عظمت لباس هست ، هر چند که اگر لازم شد که در سینما هم با لباس برویم مطمئن باشید اینکار رو خواهیم کرد

محض اطلاع حضرتعالی بگویم لباس ما روحانیون برگرفته از لباس پیامبر عظیم الشانمان هست و هیچ خجالت و مراعات جوانب هم در کار نیست ، این به این می ماند که بفرمائید بچه های سپاه از پوشیدن لباسشان خجالت می کشند یا ارتشیان یا گروه های دیگه
اتفاقا برخلاف تصور همگان و تفکر غلط مشهور جامعه هر جا هم با لباس حضور پیدا کردیم عطر معنویت اون لباس بر جو غلبه کرده و همه تحت تاثیر قرار میگیرند و احترام و عظمت خاصی برای لباس روحانیت قائلند

حقیر در بین اشرار کرمان و زاهدان گرفته تا مهربان ترین و دلسوزترین مردم مرز و بوم کشورمان همه و همه جا به تبلیغ و ترویج مسائل دین رفتم و از هیچ گروهی و اشخاصی هرگز بی احترامی ندیدم و نمونه های بیشماری از این دست در بین دوستان ما نیز وجود دارند ، حال چطور میشود بعضی ها با لباس ما آخوندها دچار مشکل هستند والله عالم

موفق و سربلند باشید

تشكر از همه شما كه بزرگواري كرديد بحث را دنبال كرديد و يا مطلبي نوشتيد.
با تشكر از جناب رحيق مختوم
كه حسن ختام بحث را به عهده داشتند
درباره طلاب مفصل در نرم افزار تافته جدانابافته( قسمت عايق هاي تبليغي )سخن گفته شده است كه پاسخ به بسياري از شبهات و سؤالات است، مي توانيد رجوع فرماييد.

نرم افزار
تـــــافتــــه جـــدا
نــــابـــافتـــه

نكته اخلاقي
در روش تحقيق براي اين كه چيزي را رد يا ثابت كنيم روش هاي علمي بيان شده است و در بيشتر واحدهاي دانشگاهي اين درس وجود دارد و افرادي كه پايان نامه نوشته اند با اين روش تا حدودي آشنا هستند.
اگر ما گتره اي درباره چيزي سخن بگوييم دانشمندان علم روش تحقيق و آمار و فرشتگان ملكوت تعجب مي كنند كه اي ببين اين چه طوري آسمون و ريسمون را به هم مي بافد و معيار حقيقت را چيزي بيان مي كند كه به گمانش مي رسد يا شنيده است. آيا اگر علمكرد روحاني اي را ديديم بد بود مي توانيم تعميم بدهيم(با روش آمار جور در نمي آيد
استاد گلزاري برخي نسبت هايي را كه به روحانيون و فرزندان و خانواده آنها داده بودند را با روش علمي آزمون گرفت و ثابت كرد كه اين طور نيست كه تا نباشد چيزكي مردم نگويندچيزها حرفي است كه كليت ندارد و مثلي است كه تكيه گاه علمي ندارد
در روايات داريم كه اگر سخن گفتن نقره باشد سكوت طلا است.
وقتي ما سخني را نمي دانيم نبايد چيزي بگوييم و مسؤوليت و بار خود را سنگين كنيم
مردي در اواخر عمر به مرحوم فلسفي پيغام داد كه من پشت سر شما زيادي بد و بيراه گفتم حلالم كنيد ايشان گفتند من حلال كردم ولي برو از آنهايي كه با تهمت ها و سخنان نابجايت از دين برگرداندي حلاليت بطلبيد
بنابراين همگي لازم است رعايت كنيم
دستورات دين را از اسلام شناسان بپرسيم تا درباره يك موضوع ديني تحقيق جامعي نكرده ايد آن را رد نكنيم و نظر ندهيم
دروغ كليد همه بدي ها و شرور است مراقب باشيم به جهت خودمان را از عنايت حق محروم نكنيم.
رسول خدا صلي الله عليه و سلم ميفرمايند: [HL]كَفَي بِالمَرْءِ كِذْبًا اَن يَحْدُثَ بِكُلِّ ما سَمِعَ.[/HL] يعني براي دروغگويي شخص همين بس است كه هر چه را مي شنود بگويد.

سلام علیکم،
خانم ۱۱۴ شما به دلایلی حتماً با یک روحانی ازدواج کنید و حتماً به دلایلی با روحانی ازدواج نکنید، فعلاً تنها دلیل قابل بحثی که نوشته‌اید یکی لباس روحانیون است و یکی هم تازه به یادتان انداختند که ازدواج موقت شوهر آینده را هم باید پیشگیری بنمایید.

اما بعد،
شما که می‌توانید مدتها در مورد حجاب صحبت کنید این حجاب را برای رضای خودتان سر می‌کنید یا برای اطاعت خداوند؟ از ازدواج موقت برای چه اینقدر بدتان می‌آید و بیزار هستید بخاطر رضای خودتان یا خداوند؟ این ازدواج را همان کسی حکم به حلال بودنش داده است که حکم به وجوب حجاب داده است. شما با اخلاق‌تر هستید یا استاد اخلاقی مثل آیت‌الله بهجت رحمه‌الله؟ ایشان در رساله‌اشان نوشته‌اند که ازدواج موقت حتی اگر برای غیر لذت بردن باشد هم مجاز است. در ضمن در رساله که واجب و حرام را نوشته است چه کسی تابحال خوانده که ازدواج موقت برای افراد خاصی مجاز باشد و برای سایرین حرام باشد. معصومی که همه‌ی ما آرزوی زیارت قبرشان را داریم علیه‌السلام فرموده در همه چیز اسراف است مگر در گرفتن زن. باز معصوم علیه‌السلام فرموده است که این حس که برای مرد نسبت به خانمش غیرت دارد برای زن نسبت به شوهرش داشته باشد حسادت است که مذموم است، داشتن یک صفت رذیله افتخار کردن و در خیابان جار زدن دارد؟ شما بر دین خدا هستید یا بر دین خودتان؟ با این طرز تفکر با یک روحانی ازدواج نکنید فکر کنم بهتر است، آنها ان شاء الله اگر به قصد قاضی شدن طلبه نشده باشند ان شاء الله شوق بندگی خداوند را داشته باشند. اگر به دین خدا کامل عمل نمی‌کنیم دیگر لاااقل در زبان که می‌توانیم شهادتین را بدهیم و بگوییم الهی سمعنا و أطعنا (خداوندا شنیدیم و اطاعت کردیم)

طلبه نیستم، طلبه‌هایی را هم که می‌شناسم حجب و حیایشان خوشبختانه یا متأسفانه بیشتر از آن است که بتوانند چنین چیزی به خانمشان بگویند که همسر دوم یا صیغه میخواهند یا لازم دارند، اما لااقل شما مذهبیها وقت آن نشده که به خودتان بیایید و از این تفکرات روشنفکری غربی روی بگردانید؟ امام منتظر هم که بیاید قوانین خداوند را جاری می‌کند و نه آنچه ما میل داریم قانون بشود:

وَأَقْسَمُوا بِاللَّـهِ جَهْدَ أَيْمَانِهِمْ لَئِن جَاءَهُمْ نَذِيرٌ‌ لَّيَكُونُنَّ أَهْدَىٰ مِنْ إِحْدَى الْأُمَمِ ۖ فَلَمَّا جَاءَهُمْ نَذِيرٌ‌ مَّا زَادَهُمْ إِلَّا نُفُورً‌ا [فاطر، ۴۲]
به خدا قسمهاى سخت خوردند كه اگر بيم‌دهنده‌اى بيايد بهتر از هر امت ديگر هدايت يابند. ولى چون بيم‌دهنده‌اى آمد، جز نفرتشان نيفزود

از لحن تندم نرنجید ولی دین خدا هم جای خاله‌بازی و اینکه ما چه دوست داریم و کس دیگر چه چیزی دیگری دوست دارد نیست، اگر ولایت‌ خداوند را برنتابیم ولایت طاغوت را خواهیم داشت که در این صورت فقط خداوند به ما رحم کند.

حامی;503337 نوشت:
در روش تحقيق براي اين كه چيزي را رد يا ثابت كنيم روش هاي علمي بيان شده است و در بيشتر واحدهاي دانشگاهي اين درس وجود دارد و افرادي كه پايان نامه نوشته اند با اين روش تا حدودي آشنا هستند.
اگر ما گتره اي درباره چيزي سخن بگوييم دانشمندان علم روش تحقيق و آمار و فرشتگان ملكوت تعجب مي كنند كه اي ببين اين چه طوري آسمون و ريسمون را به هم مي بافد و معيار حقيقت را چيزي بيان مي كند كه به گمانش مي رسد يا شنيده است. آيا اگر علمكرد روحاني اي را ديديم بد بود مي توانيم تعميم بدهيم(با روش آمار جور در نمي آيد
استاد گلزاري برخي نسبت هايي را كه به روحانيون و فرزندان و خانواده آنها داده بودند را با روش علمي آزمون گرفت و ثابت كرد كه اين طور نيست كه تا نباشد چيزكي مردم نگويندچيزها حرفي است كه كليت ندارد و مثلي است كه تكيه گاه علمي ندارد
در روايات داريم كه اگر سخن گفتن نقره باشد سكوت طلا است.
وقتي ما سخني را نمي دانيم نبايد چيزي بگوييم و مسؤوليت و بار خود را سنگين كنيم
مردي در اواخر عمر به مرحوم فلسفي پيغام داد كه من پشت سر شما زيادي بد و بيراه گفتم حلالم كنيد ايشان گفتند من حلال كردم ولي برو از آنهايي كه با تهمت ها و سخنان نابجايت از دين برگرداندي حلاليت بطلبيد
بنابراين همگي لازم است رعايت كنيم
دستورات دين را از اسلام شناسان بپرسيم تا درباره يك موضوع ديني تحقيق جامعي نكرده ايد آن را رد نكنيم و نظر ندهيم
دروغ كليد همه بدي ها و شرور است مراقب باشيم به جهت خودمان را از عنايت حق محروم نكنيم.
رسول خدا صلي الله عليه و سلم ميفرمايند: كَفَي بِالمَرْءِ كِذْبًا اَن يَحْدُثَ بِكُلِّ ما سَمِعَ. يعني براي دروغگويي شخص همين بس است كه هر چه را مي شنود بگويد.

سلام بر جناب حامی

کاش یک مقدار منصفانه تر صحبت می کردید

بزرگوار مبنای حرف من دفاعیات همه جانبه طلاب در این سایت در تاپیکهای مختلف از ازدواج موقت و ثواب ان و مجاز بودن
چهار زن به شرط رعایت عدالت بود که تاپیکهای زیادی در این سایت در این موضوع وجود دارد

http://www.askdin.com/thread37317.html

http://www.askdin.com/thread36932.html

وگرنه من از عملکرد واقعی انان خبری ندارم

حالا شما چرا این اتهامات را نظیر دروغگو و .... به من زده اید
واقعا جای تعجب دارد !!!!!!!!!!!!!!!!

حرف ما بر اساس این تاپیکها بود

حالا شما بفرمایید بر اساس این تاپیکها حرف زدن دروغگویی و حرف بی اساس است ؟

سلام
نه اشتباه نشود من بحثم هنوز در ادامه پاسخگويي به پست اول است و منظور سخن شما نيست به طور كلي باورهايي است كه نسبت به طلاب در جامعه بيان مي شود و به همين دليل كتابي در اين زمينه نوشتم كه در نرم افزار تافته جدانابافته اوردم.
در امر دين فرمودند محتاط باشيم كاري نكنيم كه مديون شويم و پلي براي گناهان ديگران شويم ناخواسته.

رحیق مختوم;503328 نوشت:
بنام خداوند متعال

پیشاپیش ولادت با سعادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها رو تبریک عرض میکنم
و اما موضوع تایپیک
بسیار متاسفم که دوستان بجای واقع بینی دنبال نوادر اخلاقیات بین طلاب هستند
خانم دل آرام این فلسفه ایی که شما برای ما طلاب نسخه پیچیدید تنها نظر و دیدگاه ما روحانیون نیست بلکه هر کسی که بخواهد دنبال این مسائل برود برای توجیه رفتارش به این دلیل آبکی متوسل می شود
مگر یک طلبه و روحانی چند زن را میتواند از به قول شما بی شوهری نجات بدهد یکی دو تا سه تا چهارتا و ................. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در حالیکه اگر آمار بگیریم درصد آدمای شخصی و غیرطلبه ایی که دست به ازدواج موقت میزنند نسبت به طلاب بسیار بسیار بیشتر و از شمارش خارج است
اینطور قضاوتهای نادرست باعث نگرشهای منفی در جامعه در مورد روحانیون میشود در حالیکه اگر محاسبه بفرمائید یک درصد روحانیون هم دنبال این جور مسائل نیستند

سلام بر شما

حقیر هم ولادت ایشان را خدمت شما و همه تبریک عرض می کنم

بزرگوار حرفی که من زدم بر اساس دفاعیات طلاب محترم در این سایت از این امر است

که تاپیکهای زیادی هم وجود دارد که در پست جواب جناب حامی دو نمونه قرار دادم

پس شما بر من خورده نگیرید که چرا بر اساس این تاپیکها حرف زده ام

اگر طلاب واقعا در عمل اینگونه نیستند و فقط دفاع می کنند من دیگر خبری ندارم

خداییش شما باشید جناب رحیق گرامی این همه دفاعیات را در تاپیکهای مختلف ببینید قضاوتتان چگونه می شود ؟

حقیر قصد خراب کردن وجه طلاب گرامی را نداشتم که
می پنداشتم اگر این مساله وجه شخص را خراب می کند پس چرا از ان دفاع می کنند ؟؟؟!!!

با این حال اگر این مساله باعث خرابی وجهه طلاب می شود
حقیر عذر خواهی می کنم و حلالیت می طلبم

رحیق مختوم;503328 نوشت:
این حرف شما هم درست نیست خانم دل آرام یعنی چی که یه طلبه محدودیتهای زندگی مسئله ازدواج موقت هست بنده حداقل می تونم به شما در مورد همکارانم که بیش از 3000 نفر در اقصا نقاط کشورند اینو ثابت کنم که دغدغه اصلی آنها نهادینه شدن مبانی دین در جامعه است نه ازدواج موقت از کجا که ازدواج موقت مطلقا ثواب داشته باشد و گناه نداشته باشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی میخواهید بفرمائید یه طلبه تمام اصول همسرداری و زندگی شیرینش را در کنار همسر دائم را فراموش میکند و به فکر ثواب ناثواب ازدواج موقت می افتد ؟؟؟
حداقل چند نمونه چه در بین عوام و روحانیون که بنده سراغ دارم که نه تنها ثواب نکردند بلکه کباب شدنشان بماند که از شکسته شدن دل همسر دائم و در به در دنبال مخارج دوبله شده تا بی آبرویی و افتادن به زندان و منفور چشم مردم و ..... انجامید
آیا باز میفرمائید یکی از دغدغه های آنها ثواب هست ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بزرگوار وقتی در تاپیکها احادیث زیادی از ائمه می اورند که ازدواج موقت ثواب دارد
و شدیدا از ان دفاع می کنند

به نظرتان ما به انها اعتماد نکنیم و بگوییم دروغ می گویند ؟؟!!!

به هر حال من بر اساس تاپیکها حرف زده ام و بازتاب سخن خود طلاب گرامی می باشد

که هر خواننده ای حتما چنین تصوری خواهد کرد

حالا چرا در این تاپیک بر خلاف تاپیکهای دیگر شما و جناب حامی سخن رانده اید

و اینگونه با بی انصافی مرا مورد حمله قرار داده اید

قضاوت بر خدا و منصفان

موفق باشید

موضوع قفل شده است