صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: محدودیتهای همسر طلبه شدن

نوشته
    44
    حضور
    4 روز 3 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    209

محدودیتهای همسر طلبه شدن

سلام دوستان.متاسفانه یاخوشبختانه به دلیل یه سری مسائل که درمن هست،خواستگار روحانی دارم.ولی به خاطر بعضی مسائل فوری بابدرفتاری ردشون میکنم.اگه خوب یا بدهست،لطفادلیل بیاریدبرام.

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

محدودیتهای همسر طلبه شدن

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما
    در مثل مناقشه نيست. از قديم گفته اند علف بايد به دهن بزي شيرين بياد.
    يعني در ازدواج بايد شما باورهاي خودتان در نظر بگيريد چون ازدواجي موفق است كه همتايي و تناسب(در باورها، ارزش ها، اصالت خانوادگي، هوش، شرايط اقتصادي و شأن اجتماعي، فرهنگ، زيبايي و سن....) در آن رعايت شود.

گفته بود در دختر من چه چيزي ديديد خواستگاريش آمده ايد. گفت: در او كمالاتي نديديم ولي كمالات حساب بانكي باباش را ديديم، خيلي عالي بود.
    جداي از مزاح اين كه خواستگار روحاني زيادي داريد به احتمال زياد خانواده شما مذهبي يا متمايل به مذهب هستند. البته ممكن است هم كسي(واسطه) روحيات شما را ديده و از شخص شما تعريف كرده اند.
    البته خواستگاري به معني صد در صد پذيريش نيست اگر پسري بدون شناخت چنين خواستگاري را انجام دهد بايد گفت كه متأسفانه بلوغ اجتماعي او نارس است.
    اما درباره طلاب به طور كلي اين را بگويم كه طلاب هم مثل بقيه مردم هستند بين آنها افراد خيلي مقدس، شوخ، جدي، خوش رو، عصبي و....وجود دارد. انها هم امكان تحصيل در رشته هاي مختلف را دارند و براساس اهداف خود رشته و شغل آينده( تبليغ، تدريس، پژوهش و..) خود را تعريف مي كنند. طلاب به دليل سنوات تحصيلي زياد مجبور هستند سال هاي زيادي درس بخوانند و اگر ايشان از خانواده حمايت نشوند نسبتا زندگي شان از نظر اقتصادي و رفاهي با مشقت همراه است و بدون گنج قناعت و سازگاري بالا زندگي سخت خواهد بود
    اما افرادي كه براساس باورهاي عميق اين راه را انتخاب كرده اندحتي سختي را با جان و دل مي خرند
    در بيابان گر به شوق كعبه خواهي زد قدم***سرزنش ها گر كند خار مغيلان غم مخور
    بنابراين اول توصيه مي كنم درباره اصل ازدواج كتب زير را مطالعه كنيد
    1- مطلع مهر

2- رهنمودهایی برای ازدواج

3- دانلود کتاب - مطلع عشق (انتخاب همسر)پندها و نصایح امام خامنه ای به زوج های جوانی
    4- جوان و همسر گزينى‏

5- ازدواج، موانع و راه حل‏ها

حاصل اين كه
    نه رد كنيد نه قبول اجازه دهيد خواستگار بيايد گفتگو، مذاكره و تحقيق كنيد، با طرح ها و برنام ها و اهداف و چگونگي زندگي، درآمد و نگاهش به زندگي و...آشنا شويد. اگر تناسب بود بپذيريد و گرنه رد كنيد اين طوري ضرر نمي كنيد ولي اگر واقعا فردي با شما و باورهايتان تناسب داشته باشد و كفو شما باشد و رد كنيد ضرر مي كنيد ضرري كه شايد فرصت جبرانش نباشد

مطالعه كنيد:

http://www.askdin.com/thread37983.html#post498677

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۱/۲۷ در ساعت ۰۱:۳۲
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

9. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

ضمن مطالعه تاپيك شوخ طبعي ها و حكايات طلبگي يا نرم افزارش كه در سايت موجود است مي توانيد بيشتر با كليت زندگي طلبگي آشنا شويد
    http://www.askdin.com/thread3422.html

البته زندگي طلبگي با فيلم هايي كه اخيرا ساخته مي شود و مد شد از روحاني استفاده كنند از زير زمين يا آسمان فرق دارد
    روحاني داريم مانند دكتر احمد عابدي استاد درس خارج حوزه و استاد دانشگاه است بيش از 90 ماه جبهه دارد اون وقت مثلا آقاي ده نمكي يك روحاني را در فيلم اخراجي ها نشان مي دهد كه هميشه تسبيح به دست و خميده و خمود است.
    يا فيلم طلا و مس حاج آقا بچه بغل مي رود پشت درب كلاس مي نشيند و مدرسه را ي چيزي تو مايه خونه خاله نمايش داده مي شود

نيز بررسي احكام طلبگي و عايق هاي تبليغي در نرم افزار زير به شما كمك زيادي مي كند

نرم افزار
    تـــــافتــــه جـــدا
    نــــابـــافتـــه

محدودیتهای همسر طلبه شدن

11. صلوات ها 5

نوشته
    166
    حضور
    4 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    426

هونطور که کارشناس محترم فرمودن، باید تحقیق کنید. خوب وبد همه جا هست. انتظارات خودتون رو هم همین اول باهاش در میان بگذارید.
    من مکرر در نوشته های خود نوشته ام؛ من هرگز از پیدایش افراد شکاک که در اجتماع علیه اسلام سخنرانی کنند و مقاله بنویسند متأثر نمی شوم هیچ، از یک نظر خوشحال هم می شوم؛ چون می دانم پیدایش این ها سبب می شود چهره اسلام بیشتر نمایان بشود. وجود این افراد شکاک و افرادی که علیه دین سخنرانی می کنند وقتی خطرناک است که حامیان دین آن قدر مرده و بی روح باشند که در مقام جواب بر نیایند. (شهید مطهری)

13. صلوات ها 4

علاقه
    شعر
    نوشته
    683
    حضور
    13 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2275

به نظر حقیر یکی از محدویتهای زندگ
    ی طلبه گی اعتقاد انها به این مساله هست که ازدواج موقت صواب دارد و در پی کسب صواب ان هستند

اگر با این مورد مشکلی ندارید بقیه چیزهای طلبه ها خوب هست

15. صلوات ها 3

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,222
    حضور
    138 روز 3 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1771
    صلوات
    14117

نقل قول نوشته اصلی توسط دل ارام نمایش پست ها
    به نظر حقیر یکی از محدویتهای زندگ
    ی طلبه گی اعتقاد انها به این مساله هست که ازدواج موقت صواب دارد و در پی کسب صواب ان هستند

اگر با این مورد مشکلی ندارید بقیه چیزهای طلبه ها خوب هست
    طبق فرمایش جناب حامی
    اما درباره طلاب به طور كلي اين را بگويم كه طلاب هم مثل بقيه مردم هستند بين آنها افراد خيلي مقدس، شوخ، جدي، خوش رو، عصبي و....وجود دارد.

اعتقاد به ثواب ازدواج موقت متاسفانه در همه قشر از آقایون هست،محدودیتهای همسر طلبه شدن

اگر با این مورد مشکلی ندارید بقیه چیزهام معلوم نیست شاید خوب شاید بدمحدودیتهای همسر طلبه شدن

ویرایش توسط ریحــانه الــنبی : ۱۳۹۳/۰۱/۲۶ در ساعت ۲۲:۳۰

17. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

همگي اعتقاد دارند ازدواج موقت حكم شرع و خداوند است كه اگر در مسير صواب انتخاب شود ثواب دارد.
    (فلسفه خاص دارند نه از براي بالهوسي است)

19. صلوات ها 4

نوشته
    166
    حضور
    4 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط دل ارام نمایش پست ها
    به نظر حقیر یکی از محدویتهای زندگی طلبه گی اعتقاد انها به این مساله هست که ازدواج موقت صواب دارد و در پی کسب صواب ان هستند
    نخیر اینطوری نیست. ازدواج موقت اگه فقط به عنوان یه راه اضطراری برای افرادی باشه که امکان ازدواج ندارن و شرایط خاصی دارن، باعث کم شدن مفاسد اجتماعی میشه. من علی رغم اینکه با جمع های طلبگی زیادی ارتباط داشتم ولی در بینشون کسی رو ندیدم که ازدواج موقت رو برای افراد متاهل کار خوبی بدونه.
    من مکرر در نوشته های خود نوشته ام؛ من هرگز از پیدایش افراد شکاک که در اجتماع علیه اسلام سخنرانی کنند و مقاله بنویسند متأثر نمی شوم هیچ، از یک نظر خوشحال هم می شوم؛ چون می دانم پیدایش این ها سبب می شود چهره اسلام بیشتر نمایان بشود. وجود این افراد شکاک و افرادی که علیه دین سخنرانی می کنند وقتی خطرناک است که حامیان دین آن قدر مرده و بی روح باشند که در مقام جواب بر نیایند. (شهید مطهری)

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری