جمع بندی هرکسی که حرفی بهم می زنه من بد برداشت می کنم؛ راه حل این مشکل چیست؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
هرکسی که حرفی بهم می زنه من بد برداشت می کنم؛ راه حل این مشکل چیست؟

سلام لطفا این متن را در تاپیک مربوطه قرار دهید خیلی ممنون از سایت خوبتون .
من یک مشکل در اداب معاشرت دارم و اونم اینه که هرکسی هر حرفی بهم می زنه من بد برداشت می کنم و همین طور احساس می کنم هر حرفی به هرکسی می زنم طرف مقابل هم بعد برداشت می کنه در صورتی که اصلا قصد بی احترامی به هیچکسی رو ندارم
دوروبریام می گن که من خیلی حساسم مثلا با کسی که صحبت می کنم حتی تا چند روز روی حرف هایی که به من زده فکر می کنم که اون چرا این حرفو بهم زده ایا نیت و قصدی داشته یا خیر ....!!! خودمم خیلی تعجب می کنم از این کارم باور کنید دست خودم نیست و همین طور احساس می کنم همه می خواهند منو گوشه گیر کنند یا خودشان را بزرگتر از من نشان دهند راه های زیادی را برای حل این مشکل در اینترنت خواندم و همه را هم انجام دادم اما متاسفانه به نتیجه مطلوبی نرسیدم این مشکل هم روی عصبی بودن من نقش داشته و هم در گوشه گیر بودن من و حوصله هیچکاری رو نداشتن خیلی تاثیر داشته . خیلی وقت ها احساس می کنم چون سخنان من حالت دو منظوره داره طرف مقابل بد برداشت می کنه و واکنش نشون میده و راه حل مناسبی نیافتم حالا از شما خواهش می کنم یک راه حلی جلوی من بزارید که کارساز و عملی باشه و بتونم دوباره روحیه چندین سال پیشمو که الان از دست دادمو دوباره به دست بیارم ....

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

paye2;500003 نوشت:
سلام لطفا این متن را در تاپیک مربوطه قرار دهید خیلی ممنون از سایت خوبتون .
من یک مشکل در اداب معاشرت دارم و اونم اینه که هرکسی هر حرفی بهم می زنه من بد برداشت می کنم و همین طور احساس می کنم هر حرفی به هرکسی می زنم طرف مقابل هم بعد برداشت می کنه در صورتی که اصلا قصد بی احترامی به هیچکسی رو ندارم
دوروبریام می گن که من خیلی حساسم مثلا با کسی که صحبت می کنم حتی تا چند روز روی حرف هایی که به من زده فکر می کنم که اون چرا این حرفو بهم زده ایا نیت و قصدی داشته یا خیر ....!!! خودمم خیلی تعجب می کنم از این کارم باور کنید دست خودم نیست و همین طور احساس می کنم همه می خواهند منو گوشه گیر کنند یا خودشان را بزرگتر از من نشان دهند راه های زیادی را برای حل این مشکل در اینترنت خواندم و همه را هم انجام دادم اما متاسفانه به نتیجه مطلوبی نرسیدم این مشکل هم روی عصبی بودن من نقش داشته و هم در گوشه گیر بودن من و حوصله هیچکاری رو نداشتن خیلی تاثیر داشته . خیلی وقت ها احساس می کنم چون سخنان من حالت دو منظوره داره طرف مقابل بد برداشت می کنه و واکنش نشون میده و راه حل مناسبی نیافتم حالا از شما خواهش می کنم یک راه حلی جلوی من بزارید که کارساز و عملی باشه و بتونم دوباره روحیه چندین سال پیشمو که الان از دست دادمو دوباره به دست بیارم ....

بسمه تعالی
با سلام و تحیت محضر جنابعالی

همانگونه که اشاره فرمودید حضرتعالی فردی با استعداد اضطراب هستید که روند تعامل با خود و دیگران را متاثر می کند، از اینرو لازم است مهارتهای کاهش و مدیریت اضطراب را فرا بگیرید. ضمن اینکه سطح درون نگری جنابعالی نیز بالاست که لازم است از آن فاصله بگیرید تا در آینده مبتلا به وسواس نشوید.
برای تسریع در مدیریت وضعیت فعلی نکات زیر را دنبال کنید؛

_ اطلاعات خود را از تحریفات شناختی و راههای مقابله ب آنها را افزایش دهید، به این منظور مطالعه کتاب " از حال بد به حال خوب" پیشنهاد می شود. ضمن اینکه می توانید از طریق اینترنت نیز این تحریفات را شناسیایی و راههای خنثی سازی آنها را کاهش دهید.
تحریفاتی مانند تفکر دوقطبی (همه یا هیچ)، فاجعه سازی از جمله تحریفاتی هستند که زمینه اضطراب و ناراحتی شما را فراهم می آورد.

_ سطح توقعات را از خود و دیگران پایین بیاورید، از کمال گرایی اجتناب کنید و با خود مهربانتر باشید.

_ قطع نظر از تفاوتهای فردی، خود را فردی متمایز و جدای از دیگران قلمداد نکنید.

_ از اشتباه کردن نترسید و آن را زمینه رشد و تجربه بدانید.

_ در تعاملات بین فردی واژه هایی نظیر " نمی شود"، " همیشه"، " هرگز"، " همه"، " هیچکس"، " باید"، " نباید" را از قاموس الفاظ خود حذف کنید

_ به خود حق استراحت، خندیدن، شوخی، شیطنت ( توجه به صدای کودک درون) و...بدهید

_ به تغذیه، خواب و ورزش اهتمام بیشتری داشته باشید ( خواب و تغذیه خود را منطبق بر اصول طب سنتی تنظیم نمایید)

_ از نا ارزنده سازی خود و نیز خود سرزنشگری اجتناب کنید.

_ از فنون تقویت اراده خود را محروم نکنید

_ برای رهایی از افکار مزاحم، موقعیت خود را تغییر دهید، با کسی صحبت کنید، از کلمه "stop" ( بسه دیگه )، استفاده کنید ضمن اینکه می توانید با شمارش اعداد معکوس ذهن خود را از خوره فکری دور کنید.

_ توقع نداشته باشید همه شما را تایید کنند و یا هیچ اشتباهی در گفتگو مرتکب نشوید. اجازه ندهید این بهانه مانع گفتگوی شما با دیگران شود.
در عین حال سعی کنید مهارتهای ارتباطی ( کلامی و غیر کلامی) خود را افزایش دهید. به اندازه کافی مقاله در این رابطه در اینترنت وجود دارد

_ تقویت ارتباط با خدای متعال و خود را در دریای رحمت الهی دیدن باعث آرامش شما خواهد شد.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و اخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

موضوع قفل شده است