جمع بندی دختر 9 ساله ام را دوستانش مسخره می کنند

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دختر 9 ساله ام را دوستانش مسخره می کنند

اسم از این بهتر برای عنوان تاپیک پیدا نکردم
چند وقت پیش سر کلاس یکی از همکلاسی هام از مشکل دخترش صحبت کرد و از دیگران اعضای کلاس مشورت خواست
خب مشکل همکلاسیم
یه دختر 9ساله داره که توی مدرسه دوستاش مسخره اش میکنن و بهش میگن سیبیلو ..چاقاله بادوم
منم که اگه نظرم و نگم میمیرم ....
گفتم: سعی کن رژیم بگیره ...واسه بقیه اش هم چیز خاصی به نظرم نرسید
میشه لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر فراوان

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

مهر...;499619 نوشت:
اسم از این بهتر برای عنوان تاپیک پیدا نکردم
چند وقت پیش سر کلاس یکی از همکلاسی هام از مشکل دخترش صحبت کرد و از دیگران اعضای کلاس مشورت خواست
خب مشکل همکلاسیم
یه دختر 9ساله داره که توی مدرسه دوستاش مسخره اش میکنن و بهش میگن سیبیلو ..چاقاله بادوم
منم که اگه نظرم و نگم میمیرم ....
گفتم: سعی کن رژیم بگیره ...واسه بقیه اش هم چیز خاصی به نظرم نرسید
میشه لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر فراوان

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی

لطفا به موارد زیر توجه نمایید؛

_ قضاوت افراد نسبت به خود از سه پایگاه ناشی می شود، تجربه های شخصی، مقایسه اجتماعی و قضاوت دیگران
_ اساس اعتماد به نفس را برخورداری مطلوب (نسبی) فرد از این سه پایگاه تشکیل می دهد
_ راه مدیریت چنین موضوعی رژیم غذایی گرفت نیست، بلکه ارتقاء سطح حرمت خود و اعتماد به نفس فرد است. اینکه شخص خودش را بپذیرد و قبول کند که بخشی از افراد ممکن است او را نپذیرند، مسخره کنند و...

بنابراین والدین باید سعی کنند که قضاوت خوبی نسبت به فرزندشان داشته باشند تا قضاوت منفی دیگران را خنثی کنند. لازم است از بزرگ کردن این موضوع خودداری کنند و آن را امری طبیعی جلوه دهند. به فرزند خود آموزش دهند که مثبت اندیش باشد و از تمرکز بر نقاط منفی خودداری کند. سطح مهارتها و توانمدینهای وی را افزایش دهند تا " تجربه های شخصی" فرزندشان که از منابع سه گانه است در محور مثبت سیر کند.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

سلام خانوم مهر ...
منم موقعی که کوچیک بودم تو مدرسه مسخرم میکردن ... نظره شخصی من این هستش که این خانواده باید یک سری مهارتهای رفتاری رو به فرزندشون یاد بدن ... که این مهارتها لزوما شاید مورد تایید دین نباشه ... برخورد انسانها در مورد این قضیه متفاوت هست ...

1- برخی از انسانها از جنبه دینی به مساله نگاه میکنند تئوریشون این هستش که مسخره کننده سخت کیفر میشود یا اینکه به بچشون میگن کسی که داره غیبت میکنه مثله کسی میمونه که داره گوشت مرده برادرش رو میخوره .
2- برخی از انسانها نگرش دیگه ای به مساله دارند ... این انسانها این مدل رفتاری در درون جامعه رو پذیرفتن و سعی میکنند به جای محکوم کردن شخص خاطی راههای مقابله با اون رو یاد بگیرن و نسبت بهش واکسینه بشن .

منم زمانیکه 9 سالم بود دقیقا تو مدرسه مسخرم میکردن ... خیلی احساسه بدی هست .... درک میکنم ... کاری که آخر سر مادر و پدرم انجام دادن این بود که بهم بازی مسخره کردن رو یاد دادن ... بازی اینجوری بود که یه روز من و بابا ; مامان رو مسخره میکردیم روز بعد من و مامان ; بابا رو مسخره میکردیم و یه روز من هر دوتاشون رو مسخره میکردم . جاهای مختلف که میرفتیم مامانم دیگران رو مسخره میکرد . به هر حال این موضوع باعث شد که من یاد بگیرم اولا مسخره کردن و مسخره شدن چیزه زیاد حادی نیست ... ثانیا روشهای برخورد با مساله رو به مرور زمان یادگرفتم .

کسانی که بیش از حد توسط همه مسخره می شوند....روزی انسان های خیلی بزرگی می شوند

نفرنفر;500691 نوشت:
سلام خانوم مهر ...
منم موقعی که کوچیک بودم تو مدرسه مسخرم میکردن ... نظره شخصی من این هستش که این خانواده باید یک سری مهارتهای رفتاری رو به فرزندشون یاد بدن ... که این مهارتها لزوما شاید مورد تایید دین نباشه ... برخورد انسانها در مورد این قضیه متفاوت هست ...

1- برخی از انسانها از جنبه دینی به مساله نگاه میکنند تئوریشون این هستش که مسخره کننده سخت کیفر میشود یا اینکه به بچشون میگن کسی که داره غیبت میکنه مثله کسی میمونه که داره گوشت مرده برادرش رو میخوره .
2- برخی از انسانها نگرش دیگه ای به مساله دارند ... این انسانها این مدل رفتاری در درون جامعه رو پذیرفتن و سعی میکنند به جای محکوم کردن شخص خاطی راههای مقابله با اون رو یاد بگیرن و نسبت بهش واکسینه بشن .

منم زمانیکه 9 سالم بود دقیقا تو مدرسه مسخرم میکردن ... خیلی احساسه بدی هست .... درک میکنم ... کاری که آخر سر مادر و پدرم انجام دادن این بود که بهم بازی مسخره کردن رو یاد دادن ... بازی اینجوری بود که یه روز من و بابا ; مامان رو مسخره میکردیم روز بعد من و مامان ; بابا رو مسخره میکردیم و یه روز من هر دوتاشون رو مسخره میکردم . جاهای مختلف که میرفتیم مامانم دیگران رو مسخره میکرد . به هر حال این موضوع باعث شد که من یاد بگیرم اولا مسخره کردن و مسخره شدن چیزه زیاد حادی نیست ... ثانیا روشهای برخورد با مساله رو به مرور زمان یادگرفتم .

من فکر میکنم با روش پیشنهادی شما :moteajeb:مسئله فقط ماست مالی میشود ، و بطور منطقی حل مسئله ای صورت نخواهد گرفت. :Gig: ضمنا در ثانیانی که شما گفتین این مرور زمان در همه افراد به یک اندازه هست؟ ممکن است یکی در نه سالگی از مسخره شدن رنج ببرد و در میانسالی برخورد با مساله را یاد بگیرد یعنی اینهمه باید ...

مسخره کردن یکی از رذائل اخلاقی است چه دیدگاه مذهبی داشته باشیم چه نداشته باشیم.

برای اینکه از مسخره شدن آزرده نشوم و یا اصلا راه مسخره شدن را ببندم، باید از عزت نفس و اعتماد بنفس کافی برخوردار باشم نه اینکه مقابله به مثل کنم و خودم هم همرنگ جماعت شوم.

[="Indigo"]یه نکته رو بگم که تو خوندن بقیه حرفام دچار سو تفاهم نشین ...

من اصلا موافق این نیستم که ادم به خاطر تمسخر بقیه خودش و عوض کنه ... نحوه ی زندگیشو عوض کنه ....یا هرچی

حتی رنگ جوراب آدمم نباید به خاطر تمسخر بقیه عوض شه ... این که از این...
.
.
.
اگه به خاطر این میگن چاقاله بادوم که چاقه بهترین راه اینه از همین اول رژیم بگیره ... چون اگه تا حالا دچار پرخوری نشده باشه از این به بعد دچارش میشه ...

ثانیا بزرگ هم بشه ... از این چاقی دردسرا خواهد داشت...

بخواد ازدواج کنه.... بره دانشگاه.... بره لباس بخره ... هرکاری بخواد انجام بده ... معمولا این چاقی یه مشکلی براش درست میکنه....

دختره نه ساله رو هم نمیدونم براچی سیبیل داره...:Gig: احیانا به خاطر همین غذاهای هورمونیه دیگه...

ولی از راهنمایی یا دبیرستان نظر من اینه .... دخترا صورتشون و اصلاح کنن.... هر رسمی که جابیفته بین مردم که دلیل بر خوبیش نیست ( زمان عرب جاهلی هم رسم بوده دخترو زنده به گور میکردن )

بهداشت تو هر سنی واجبه....مرتب بودنم هم نه از لحاظ عرفی رد شده نه شرعی...

یه چند سال دیگه بره سیبیلاشو بزنه تا مثه مردها هم نباشه ( از لحاظ شرعی هم درست نیست ادم خودشو شبیه مردا بکنه :khandeh!:)

.
.
.
در مورد تمسخر هم از همین اول مادر رو بچه کار کنه تا مقاومتش نسبت به تمسخر بره بالا ...

یاد بگیره چه جوری باید رفتار کنه تو این جور شرایطی...:ok:[/]

منم وقتی راهنمایی بودم دوستام منو مسخره میکردن چون یکم لوس و مامانی تشیف داشتم و تپل بودم (البته الانم هستم :khaneh:) همون تسمخر دوستام باعث شد خیلی سرخورده بشم و دنبال یه راهی باشم که خودمو یه جوری اثبات کنم و توی اول دوم دبیرستان دچار مشکلات زیادی شدم. ولی تونستم بعد از اون مشکلات خودمو پیدا کنم و کلی کتاب روانشناسی خوندم برای بالا بردن اعتماد به نفسم. خداروشکر الان اعتماد به نفس بالایی دارم و دیگه نظر دیگران برام مهم نیس. به نظر من دوستتون باید تا دیر نشده برای اعتماد به نفس دخترشون کاری کنه باهاش صحبت کنه. کتاب "لطفا موفقیت را باور کنید" تو زندگی من خیلی تاثیر گذاشت بهتره اونو به دوستتون معرفی کنید تا اونو مطالعه کنه و از زبون خودش مطالب کتاب رو در حد فهم بچه بهش منتقل کنه. چون هرچی بگذره بچه دچار یه سری عقده های درونی میشه که وقتی بزرگتر شد و تو محیط بزرگتر قرار گرفت ممکنه دست به کار های دردسر ساز بزنه..

[="Tahoma"][="Navy"]با سلام
سرکار مهر، مهربونی شما ما رو کشت، خانم همیشه نگران :Cheshmak:

NIMA96;500688 نوشت:
ولي در مورد سيبيلو گفتن، اين مسئله با اصلاح و آرايش حله

کشته مرده نظرای منطقی :Nishkhand: بچه 9 ساله اصلاح کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :Gig:
کاش مثل بقیه دوستان میگفتید چند سالی رو تحمل کنه بعد :ok:

به نظر من مادر این دخترخانم باید این کارها رو انجام بده:
خیلی بیشتر از قبل باهاش ارتباط صمیمی برقرار کنه.
محبتشو بیشتر کنه تا اگه بیرون از خونه داره تضعیف روحیه میشه تو محیط خونه جبران بشه.
مهمتر از همه جمله هایی که برای مسخره کردنش به کار میبرن به زبون نیاره یا جلوی دخترخانم با کسی در میون نزاره به هیچ وجه :no:
خوبیها و زیبایی های ظاهری دخترشو روزی چند بار براش یادآوری کنه از معایبش حرفی نزنه. :Graphic (63):
التماس دعا
یا علی مدد[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

NIMA96;500926 نوشت:
مثل اين مي مونه يه بچه اي مريضي خاص داشته باشه، بعد به اينكه بايد دارو مصرف كنه بخندي و بگي كه مگه بچه هم دارو مي خوره؟!!

مثالی که زدید اصلا به جا نیست خیلی با هم فرق دارن. (دارو برای هر سن و سالی درمان به حساب میاد)
صورت یه دختر بچه 9 ساله خیلی لطیف و آسیب پذیره.
اگه از این موقع اصلاح یا آرایشو شروع کنه خدا دانشجوییشو به خیر کنه.
شاید آدمهای دور و برمون یه کار خوبو مسخره کردند آیا این درسته که ما به خاطر مسخره کردن دیگران همش در حال تغییر باشیم؟[/]

سلام.من الانشم مسخره میشم
بغض میکنم ولی نگاه کن چقدر پررو:Nishkhand:
چغروبدبدنم:lol:مهم اینه ازچش اقانیفتیم.

[="Tahoma"][="Teal"]به نام خدا
سلام

مهر...;499619 نوشت:
مسخره

مهندسي معكوس كنه[/]

سلام
در طب سنتی به همه ی دختران و خانم ها خوردن رازیانه و عرق آن توصیه شده
خواص ان:
تنظیم کردن عادت ماهیانه
افزایش هورمون های زنانه
کم کردن موهای زاید زنان ( مثل همین سیبیل که فرمودید ! )
و .......
خوردن زیاد برای مردان مضر است

با سلام و احترام

امیدوارم خدا عاقبت همه مون رو ختم به خیر کنه

من تو اقوام یه دختر می شناسم هشت نه سالشه، خیلی تپله! خیلی...
یه کوچولو سیبیل هم داره البته نه زیاد!
تا مسخره اش می کنن همچین قیافه می گیره که: "چیه؟ ژنتیک من به چاقیه! تازه مگه حق شماها رو خوردم که تپل شدم؟ خوب بود مثل شما لاغر چوبی بودم؟..."
اصلا یه جوری صحبت می کنه که دیگه طرف جرات نمی کنه بگه ببخشید معذرت می خوام... البته من برخوردشو اصلا تایید نمی کنم.

به نظرم، بچه ها انقد ظرفیت پیشرفتشون زیاده که حد نداره... می تونن یه فعالیت خارج از مدرسه در نظر بگیرن و دخترشونو در اون مسیر پیشرفت بدن مثلا نقاشی، کلاس زبان یا...
یا اینکه یکی از فعالیت های دخترشونو انقدری رشد بدن که بطور محسوسی از بقیه هم سن و سالاش جلو بزنه و موفقیتش به چشم بیاد.
دیده شده تو این شرایط، ورق همچین برمیگرده که بچه ها به همدیگه میگن "کاش ما هم تپل (یا سیبیلو) بودیم ولی مثل فلانی خوب درس می خوندیم یا خوب شعرخوانی می کردیم و ..."

من توی مدرسه و حتی توی فامیل از بابت سوسول مامانی بودنم مسخره می شدم!!! ولی اصلا به روی خودم نمی آوردم. در مقابل همچین با ادب و احترام با پدر مادرم صحبت و برخورد می کردم و خوب درس می خوندم که به بهانه های مختلف و تو شرایط مختلف، پدر مادرا جلو روی خودم می گفتن کاش بچه ی ما هم سوسول بود ولی مثل فلانی با ادب بود و درس خون... باور کنین منو رسما می کوبیدن تو سر بچه های خودشون. حالا هر چی هم مسخره ام می کردن به چشمم نمی اومد که.

ای کاش مادر این دختر خانم هم یه بعد از شخصیتشون رو به قدری رشد بدن که مسائل دیگه به چشم نیاد.

اصلا بچه می تونه انقدر با محبت با همه برخورد کنه که همه عاشق اخلاقش بشن.

آدمیزاد بنده ی محبته... بزرگ و کوچیک هم نداره

واسه چاقیش هم ببرنش دکتر تغذیه با یه رژیم مناسب لاغر شه خیلی اعتماد به نفسش بالا میره.. :ok:

[=arial]سلام ....
می دونید چیه من هروقت یه نفر مسخره م می کرد می گفتم :چغله دیگ به دیگ می گه ته دیگ
طرفم خیلی شیک ساکت می شد ...
من از بچگی زبونم وایییی درااااااز بوده و هست....
باید:
1 راحت جوابشونو بده ..نمی خواد خودشو تغییر بده
2 ضعف نشون نده ..بغض نکنه ...
3 بی تفاوت باشه
وقتی بی تفاوت باشه براش یه امر عادی می شه و مشکلی هم پیش نمی آد و از اونجایی که یه دختر 9 سالست یکم باهاش صحبت کنی درست می شه و وقتی به کسی چیزی نگه و بی خیال باشه بچه ها هم از مسخره کردن دست ور می دارن ....

:goleroz:

:badkonak:

موضوع قفل شده است