صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه با پسرم که به سایتهای ناسالم می رود، رفتار نمایم؟

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    208
    حضور
    21 روز 23 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    790

اشاره چگونه با پسرم که به سایتهای ناسالم می رود، رفتار نمایم؟

با سلام وادب اخیرا متوجه شده ام پسر 14 ساله ام به سایتهای غیراخلاقی در اینترنت مراجعه کرده یادآور میشوم فکرکنم از این کارش احساس گناه میکند چون همزمان شروع کرده به نماز خواندن البته نامرتب بنظرشماچطور بااین موضوع برخورد کنم آیا مستقیم بهش بگم ممنون خیلی نگران هستم
    ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ در ساعت ۱۱:۰۳
    الهی ! اگر یک بار بگویی بنده من ، از عرش بگذرد خنده من

2. صلوات ها 20

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58301

با نام و یاد دوست

چگونه با پسرم که به سایتهای ناسالم می رود، رفتار نمایم؟

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 10

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط میرشکاک نمایش پست ها
    با سلام وادب اخیرا متوجه شده ام پسر 14 ساله ام به سایتهای غیراخلاقی در اینترنت مراجعه کرده یادآور میشوم فکرکنم از این کارش احساس گناه میکند چون همزمان شروع کرده به نماز خواندن البته نامرتب بنظرشماچطور بااین موضوع برخورد کنم آیا مستقیم بهش بگم ممنون خیلی نگران هستم
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر شما برادر بزرگوار

فعلا مطرح کردن مستقیم این موضوع به صلاح نیست، اما سعی کنید به شیوه غیر مستقیم موضوع را پیگیری کنید، بر این مبنا لازم است؛

_ کمک کنید سطح تقیدات مذهبی وی افزایش بیابد ( حضور در نماز جماعت، جلسات دعا، زیارتگاهها و..به اتفاق یکدیگر، اهداء هدایایی مانند سجاده، تسبح و کتابهای مذهبی )
    _ در فرصتی مناسب محل رایانه را تغییر دهید و در مکانی در معرض دید قرار دهید
    _ سطح رفاقت و دوستی خود را با وقت گذاشتن بیشتر، شوخی و گفتگو، بیرون رفتن به اتفاق هم، درد دل کردن، مشورت کردن و...افزایش دهید. با رفتار و تنظیم سطح ارتباط به وی القاء کنید که دوست خوب و امینی برای وی هستید.
    _ کمک کنید تا کمتر اوقات فراغت و خالی داشته باشد، تشویق به ورزش، کلاسهای آموزشی و مهارتی...
    _ در مورد دوستان ایشان بیشتر تحقیق کنید و از وی بخواهید از افراد ناشایست اجتناب کنید
    _ در فرصتی مناسی از آسیبهای اجتماعی و فضای مجازی با وی گفتگو کنید

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ در ساعت ۱۳:۱۲
    چگونه با پسرم که به سایتهای ناسالم می رود، رفتار نمایم؟
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 21

علاقه
    مطالعه،اینترنت
    نوشته
    142
    حضور
    3 روز 14 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    417

سلام
    به عنوان کسی که وقت خیلی زیادی در فضای مجازی گذراندیم وتجربیات مختلفی از تهددیها و آسیب های این حوزه دیدیم و شنیدیم و تجربه کردیم توصیه های استاد رو به ترتیب اهمیت از نظر حقیر به همراه اضافات تکمیلی عرض میکنم خدمتتون :

_ کمک کنید تا کمتر اوقات فراغت و خالی داشته باشد، تشویق به ورزش، کلاسهای آموزشی و مهارتی...
    _ سطح رفاقت و دوستی خود را با وقت گذاشتن بیشتر، شوخی و گفتگو، بیرون رفتن به اتفاق هم، درد دل کردن، مشورت کردن و...افزایش دهید. با رفتار و تنظیم سطح ارتباط به وی القاء کنید که دوست خوب و امینی برای وی هستید.
    _ کمک کنید سطح تقیدات مذهبی وی افزایش بیابد ( حضور در نماز جماعت، جلسات دعا، زیارتگاهها و..به اتفاق یکدیگر، اهداء هدایایی مانند سجاده، تسبح و کتابهای مذهبی )

این ها مهمترین اقداماتی هست که اولا شما باید مبادرت به انجامش داشته باشین در حین انجام توصیه ها دقت بفرمایید

*در پر کردن اوقات فراغت سعی کنید اجبار صورت نگیره ، با برانگیختن علایق خود فرزند همراه باشه ... شده علاقه مندی های مختلفش رو شناسایی بکنید و ...
    * در عین برقراری روابط دوستی و ایجاد نزدیکی عاطفی همچنان از رابطه ولایتی (پدر و فرزندی) دور نشید چه بسا گاها این نوع رابطه بهتر و بیشتر کمک بکنه ، منظور اینکه فرزند در عین احساس رابطه دوستی حس وجود پشتیبانی محکم و قابل اطمینان و اعتماد به نام پدر هم بکنه نه فقط یک دوست ...!
    *کمک کنید سطح تقیدات مذهبی وی افزایش بیابد، توصیه من برای این مورد آشنا کردن و ایجاد ارتباط فرزند با همسالان صالح(حافظان و قاریان قرآن، مادحین همسال و ...) که امکان الگو گیری بیشتر از ایشان وجود دارد و در مرتبه بعدی ایجاد ارتباط با بزرگان دینی و علما و ....

خدا سایه پدران دغدغه مندی چون شما را مستدام بدارد
    پایدار باشید

یاعلی
    در مقامات "تحیّر" جای استدلال نیست ...

9. صلوات ها 13

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    208
    حضور
    21 روز 23 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    790

نقل قول نوشته اصلی توسط "متحیر" نمایش پست ها
    سلام
    به عنوان کسی که وقت خیلی زیادی در فضای مجازی گذراندیم وتجربیات مختلفی از تهددیها و آسیب های این حوزه دیدیم و شنیدیم و تجربه کردیم توصیه های استاد رو به ترتیب اهمیت از نظر حقیر به همراه اضافات تکمیلی عرض میکنم خدمتتون :

این ها مهمترین اقداماتی هست که اولا شما باید مبادرت به انجامش داشته باشین در حین انجام توصیه ها دقت بفرمایید

*در پر کردن اوقات فراغت سعی کنید اجبار صورت نگیره ، با برانگیختن علایق خود فرزند همراه باشه ... شده علاقه مندی های مختلفش رو شناسایی بکنید و ...
    * در عین برقراری روابط دوستی و ایجاد نزدیکی عاطفی همچنان از رابطه ولایتی (پدر و فرزندی) دور نشید چه بسا گاها این نوع رابطه بهتر و بیشتر کمک بکنه ، منظور اینکه فرزند در عین احساس رابطه دوستی حس وجود پشتیبانی محکم و قابل اطمینان و اعتماد به نام پدر هم بکنه نه فقط یک دوست ...!
    *کمک کنید سطح تقیدات مذهبی وی افزایش بیابد، توصیه من برای این مورد آشنا کردن و ایجاد ارتباط فرزند با همسالان صالح(حافظان و قاریان قرآن، مادحین همسال و ...) که امکان الگو گیری بیشتر از ایشان وجود دارد و در مرتبه بعدی ایجاد ارتباط با بزرگان دینی و علما و ....

خدا سایه پدران دغدغه مندی چون شما را مستدام بدارد
    پایدار باشید

یاعلی
    با سلام و ادب ممنون ومتشکر از راهنمایی و لطفتان سعی میکنم نکاتی را که فرموده اید انجام دهم انشاالله موثر باشد

11. صلوات ها 9

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    208
    حضور
    21 روز 23 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    790

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر شما برادر بزرگوار

فعلا مطرح کردن مستقیم این موضوع به صلاح نیست، اما سعی کنید به شیوه غیر مستقیم موضوع را پیگیری کنید، بر این مبنا لازم است؛

_ در فرصتی مناسب محل رایانه را تغییر دهید و در مکانی در معرض دید قرار دهید
    _ در مورد دوستان ایشان بیشتر تحقیق کنید و از وی بخواهید از افراد ناشایست اجتناب کنید
    _ در فرصتی مناسی از آسیبهای اجتماعی و فضای مجازی با وی گفتگو کنید

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    با سلام و ادب ممنون ومتشکر از راهنمایی و لطفتان سعی میکنم نکاتی را که فرموده اید انجام دهم انشاالله موثر باشد

13. صلوات ها 9

نوشته
    809
    حضور
    33 روز 4 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    55
    صلوات
    3874

به نام خدا
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط میرشکاک نمایش پست ها
    به هيچ عنوان مستقيم بهش نگيد!چون ديوار حرمتي كه بين پدر و پسر هست فرو ميريزه.
    با پسرتون بيشتر گرم بگيريد بخصوص توي خونه.
    رفتن به اين سايت ها ناشي از دو چيزه:يك رسيدن به سن بلوغ و كنجكاوي،دوم شهوت
    براي دومي كه كاري نمي تونيد انجام بديد ولي براي ارضا حس كنجكاوي پيشنهاد ميكنم چند كتاب در مورد بلوغ،نوجوانان ميپرسند،نوجوان و جوان موفق وامثالهم تهيه كنيد و بهشون هديه بديد.اين ميشه آگاهي دادن،امر به معروف و نهي از منكر غير مستقيم و آموختن راه و روش برخورد صحيح با موضوعات و بحران هايي كه در اين سن و سال باهاش درگير هست.الان نه چون متوجه ميشه كه متوجه شدين!ولي يكي دو هفته ديگه رايانه رو به جايي كه در معرض ديد شما و خونواده هست به يه بهانه اي منتقل كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط "متحیر" نمایش پست ها
    حتما اين بخش رو جدي بگيرين تاثير زيادي داره

شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

15. صلوات ها 12

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

پاسخ جناب امیدوار کامل است
    چند نکته توضیحی عرض میکتنم
    1- برای تفریح زمان قرار دهیهد . مسافرت برین . مهمونی کنید
    2- اینترنت چقدر برای یک فرد 14 ساله لازمه ؟ اینترنت پر از مطالب خلاف است . بسیاری از مطالب اگر هم خلاف نباشد بدرد نمیخورد . سعی کنید جاگزینهای بهتر برای فرزندتان پیدا کنید
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
    افتخار به افزایش فروش نفت !

17. صلوات ها 10

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    208
    حضور
    21 روز 23 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    790

نقل قول نوشته اصلی توسط ناگفته هاي ناب نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام

به هيچ عنوان مستقيم بهش نگيد!چون ديوار حرمتي كه بين پدر و پسر هست فرو ميريزه.
    با پسرتون بيشتر گرم بگيريد بخصوص توي خونه.
    رفتن به اين سايت ها ناشي از دو چيزه:يك رسيدن به سن بلوغ و كنجكاوي،دوم شهوت
    براي دومي كه كاري نمي تونيد انجام بديد ولي براي ارضا حس كنجكاوي پيشنهاد ميكنم چند كتاب در مورد بلوغ،نوجوانان ميپرسند،نوجوان و جوان موفق وامثالهم تهيه كنيد و بهشون هديه بديد.اين ميشه آگاهي دادن،امر به معروف و نهي از منكر غير مستقيم و آموختن راه و روش برخورد صحيح با موضوعات و بحران هايي كه در اين سن و سال باهاش درگير هست.الان نه چون متوجه ميشه كه متوجه شدين!ولي يكي دو هفته ديگه رايانه رو به جايي كه در معرض ديد شما و خونواده هست به يه بهانه اي منتقل كنيد.

حتما اين بخش رو جدي بگيرين تاثير زيادي داره
    با سلام و ادب ممنون و متشکر از راهنمایی های خوبتون

19. صلوات ها 7

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    208
    حضور
    21 روز 23 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    790

نقل قول نوشته اصلی توسط بپاخیزیم نمایش پست ها
    پاسخ جناب امیدوار کامل است
    چند نکته توضیحی عرض میکتنم
    1- برای تفریح زمان قرار دهیهد . مسافرت برین . مهمونی کنید
    2- اینترنت چقدر برای یک فرد 14 ساله لازمه ؟ اینترنت پر از مطالب خلاف است . بسیاری از مطالب اگر هم خلاف نباشد بدرد نمیخورد . سعی کنید جاگزینهای بهتر برای فرزندتان پیدا کنید
    با سلام و ادب متاسفانه اینترنت با تمام حسنها و فواید [نمونه بارزش خود این سایت] خطرات و مضرات خیلی بدی هم میتونه داشته باشد میخواستم دسترسیش را محدود و حتی ممنوع کنم ولی فکرکنم اثر عکس داشته باشد در هر حال ممنون از راهنمایی

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۴/۳۰, ۱۳:۵۳ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری