جمع بندی برای یارانه متوسط درآمدم را چگونه محاسبه کنم؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برای یارانه متوسط درآمدم را چگونه محاسبه کنم؟

[="Arial"]برای یارانه متوسط درآمدم را چطور محاسبه کنم؟[/]
[="Arial"]من کارمند دولت هستم در بیمارستان کار میکنم. کاری شبیه به پرستاری انجام می دهم. مدت چند سال است به دلیل نیاز اقتصادی و با راهنمایی یکی از دوستان ، بیمارانی را که نمی توانند حرکت کنند و به مرکز درمانی بیایند ، به منزلشان رفته و کار درمانی را برایشان انجام می دهم. شیوه کار به این صورت است که اگر کسی بیماری که قادر به حرکت نباشد داشته باشد ، به من زنگ می زند و من به منزلش می روم. [="Arial"](حالا اگر شماره مرا پیدا کند. چون من هیچ مرکز خصوصی و تابلویی ندارم و افراد سینه به سینه مرا به دیگران معرفی می کنند و تازه افراد متعددی از همکاران من اینکار را انجام می دهند و ممکن است بیماران نیازمند ، به آنها مراجعه کنند و کسی سراغ من نیاید)
[/]از این محل درآمدی دارم اما این کار درآمد ثابت و مشخصی ندارد. دو سال پیش بود که حدود شش هفت ماه یک مورد هم کار برایم پیش نیامد طوری که وسایلم گرد و خاک گرفت. اما اکنون دو سه ماه است که کار زیاد دارم طوری که مثلا دو ماه پیش در مدت 10 روز حدود یک میلیون تومان درآمد داشتم. اما این فقط برای مدت حدود یکی دو ماه بود و اکنون در حال حاضر روزانه فقط حدود 25 هزار تومان درآمد دارم. ممکن است چند روز دیگر و تا مدتی طولانی اصلا کار برایم پیش نیاید. گر چه با توجه به نکته جدیدی که درباره "جذب مشتری" فرا گرفته ام ، فکر می کنم امسال و کلا از این به بعد ، بیشتر از قبل مشتری داشته باشم.
[/]
[="Arial"]توجه شود که این یک کار کاملا غیر رسمی است که نوسانات بسیار زیادی دارد و ممکن است تا چند ماه هم اصلا موردی برای کار پیش نیاید و ممکن هم هست برخی روزها موارد متعددی داشته باشم که حتی وقت آزاد شخصی هم برای خانواده ام نداشته باشم.[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

سؤال:
برای یارانه متوسط درآمدم را چطور محاسبه کنم؟

پاسخ:
بايد در اين زمينه ببينيد قانون به چه صورتی است.

به توفیق و عنایت خداوند، از همه اموال حرام، به دور باشید.

سلام. درست می فرمایید. ملاک قانون است. اما بنده به قانون گویا یا منبع آن دسترسی ندارم. احتمالا چنین منبعی وجود نداشته باشد. رسانه ها فقط یکسری مطالب کلی را بیان می کنند که قابل تفسیرهای متفاوتی است. این تفسیرهای مختلف ، از حیث اقتصادی خیلی روی زندگی بنده تأثیرات مختلف می گذارند. کارشناسان امر در تلویزیون فقط به سئوالات افرادی که در مصاحبه ها و گزارشها مطرح شده پاسخ می دهند که سئوالات من در آنها نیست.

میخواهم به تکلیف شرعی ام در این مورد عمل کنم ، نمی دانم چکنم.
فردا نوبت ثبت نام من است.دوستان لطفا کمک کنند. سئوالات دیگری هم دارم.

رهروی شهدا;499426 نوشت:
سلام. درست می فرمایید. ملاک قانون است. اما بنده به قانون گویا یا منبع آن دسترسی ندارم. احتمالا چنین منبعی وجود نداشته باشد. رسانه ها فقط یکسری مطالب کلی را بیان می کنند که قابل تفسیرهای متفاوتی است. این تفسیرهای مختلف ، از حیث اقتصادی خیلی روی زندگی بنده تأثیرات مختلف می گذارند. کارشناسان امر در تلویزیون فقط به سئوالات افرادی که در مصاحبه ها و گزارشها مطرح شده پاسخ می دهند که سئوالات من در آنها نیست.

میخواهم به تکلیف شرعی ام در این مورد عمل کنم ، نمی دانم چکنم.
فردا نوبت ثبت نام من است.دوستان لطفا کمک کنند. سئوالات دیگری هم دارم.

سلام عليكم

به هر حال اين موارد تابع قانون مي باشد و احتياط در اين مورد اين است،كه شما مي توانيد درآمد فعليتان را بنويسيد.

موضوع قفل شده است