صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کی تا حالا شازده کوچولو خونده؟ حتما بخونید!

علاقه
    خدایی
    نوشته
    8
    حضور
    10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

کی تا حالا شازده کوچولو خونده؟ حتما بخونید!

باسلامقصد دارم رمان بسیار دوست داشتنی شازده کچولورو که اثر برگزیده قرن 21 براتون تعریف کنم.هرکی دوست داشت لطفا اعلام کنه
    باتشکر

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک
    دوسه روزی قفسی ساخته اند از بدنم

2. صلوات ها 19

3.  

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

سلام آقا پیمان ...
    همکنون متن های صوتی داستان شازده کوچولو هم در اینترنت وجود داره ...
    به نظره من فکره خوبی هست که این داستان رو تعریفش کنیم ... بعدش به صورته دسته جمعی تحلیلش کنیم ...
    اینجوری خیلی قشنگ تر میشه ...
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

5. صلوات ها 11

علاقه
    خدایی
    نوشته
    8
    حضور
    10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

علیکم السلام رحمة ا...

دوست عزیز{نفرنفر}انجام موضوعی که مطرحش کردم بستگی به در استقبال افرادی که مشتاق هستن داره وباید دید که چی پیش میاد.

7. صلوات ها 11

نوشته
    1,956
    حضور
    95 روز 13 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5457

سلام علیکم و رحمه الله

شازده کوچولو , آنتوان دو سنت اگزوپری "ترجمه محمد قاضی" . این کتاب را با این ترجمه خوانده و مورد پسندم بوده . بفرمائید تعریف کنید بنده خواننده مطلب شما هستم.

یاحق
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

9. صلوات ها 11

علاقه
    خدایی
    نوشته
    8
    حضور
    10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

با عرض سلام

خدمت دوست عزیز {فاتح}،

از اینکه برای مطالعه این قسمت وقت گذاشتید ودر موضوع شرکت نمودید بسیار ممنون؛انشااللّه به زودی شروع خواهم کرد.

11. صلوات ها 10

نوشته
    24
    حضور
    2 روز 16 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    137

سلام.عضویتتون رو تو سایت تبریک میگم.
    یکی از بهترین کتابایی که خوندم همین شازده کوچولو هستش.فک کنم تا حالا حداقل 5-6 بار خوندمش.
    واقعا کتاب قشنگیه.
    منم موافقم
    هرچه زمان می گذرد مردم افسرده ترمى شوند، این خاصیت دل بستن به زمانه است!
    خوشا بحال آنکه بجاى زمان به "صاحب زمان" دل می بندد.
    اللهم عجل لولیک الفرج

13. صلوات ها 9

علاقه
    خدایی
    نوشته
    8
    حضور
    10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

سلام

اول از همه تشکر میکنم از دوستانی که منتظر شروع داستان بودن البته ارزششو داشت؛بعد یه اصلاحیه باید عرض کنم به خاطر اینکه گفته بودم شازده کوچولو کتاب
    برگزیده قرن 21!

درواقع
    شازده کچولو برگذیده مردم قرن 20 نویسندشم هست اقای آنتوان دوسنت اگزوپه ری که با ترجمه زیبای اقای احمد شاملو دلنشین تر شده.

بگذریم این شما واین هم...

به لئون ورث leon werth

از بچه ها عذر می خوام که این کتاب را به یکی از بزرگترها هدیه کرده ام.برای این کار یک دلیل موجه دارم : این «بزرگتر» بهترین دوست من توهمه دنیا است.

یک دلیل دیگرم هم انکه این «بزرگتر» همه چیز را میتواند بفهمد حتی کتابهایی را که برای بچه ها نوشته باشند.

عذر سومم این است که این «بزرگتر» تو فرانسه زندگی می کند و انجا گشنگی و تشنگی میکشد وسخت محتاج دلجویی است.

اگر همه این عذرها کافی نباشد اجازه میخواهم این کتاب را تقدیم ان بچه ای کنم که این ادم بزرگ یک روزی بوده. اخر هر ادم بزرگی هم روزی روزگاری بچه یی بوده ( گیرم کمتر کسی از انها این را به یاد می اورد).

پس من هم اهدا نامه ام را به این شکل تصحیح میکنم:
    به لئون ورث
    موقعی که پسر بچه بود
    آنتوان دوسنت اگزوپه ری

ادامه دارد...

15. صلوات ها 12

علاقه
    خدایی
    نوشته
    8
    حضور
    10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
    فصل 1
    یک بار شش سالم که بود تو کتابی به اسم قصّه های واقعی _که در باره جنگل بکر نوشته شده بود_ تصویر محشری دیدم از یک مار بوآ که داشت حیوانی را می بلعید.

تو کتاب امده بود که: (مارهای بوآ شکارشان را همینجور درسته قورت میدهند.بی اینکه بجوندش. بعد دیگر نمی توانند از جا بجنبند وتمام شش ماهی را که هضمش طول می کشد می گیرند می خوابند.)

این را که خواندم، راجع به چیز هایی که تو جنگل اتفاق می افتد کلی فکر کردم و دست آخر توانستم با یک مداد رنگی اولین نقاشیم را از کار در اورم. یعنی نقاشی شماره یکم که اینجوری بود:

شاه کارم را نشان بزرگتر ها دادم وپرسیدم از دیدنش ترستان بر می دارد؟

جوابم دادند: _ چرا کلاه باید آدم را بتر ساند؟

نقاشی من کلاه نبود، یک مار بوآ بود که داشت یک فیل را هضم می کرد. آن وقت برای فهم بزرگترها برداشتم توی شکم بوآ را کشیدم. آخر همیشه باید به آن ها توضیحات داد. _ نقاشی دومم این جوری بود.

بزرگتر ها بم گفتند کشیدن مار بوآی باز یا بسته بگذارم کنار و عوضش حواسم را بیشتر جمع جغرافی و تاریخ و حساب و دستور زبان کنم. و این جوری شد که تو شش سالگی دور کار ظریف نقاشی را قلم گرفتم.

از این که نقاشی شماره یک ونقاشی شماره دو ام یخشان نگرفت دلسرد شده بودم. بزرگتر ها اگر به خودشان باشد هیچ وقت نمی توانند از چیزی سر در آرند. برای بچه ها هم خسته کننده است که همینجور مدام هر چیزی را به آنها توضیح بدهند.

ناچار شدم برای خودم کار دیگری پیدا کنم و این بود که رفتم خلبانی یاد گرفتم بگویی نگویی تا حالا به همه جای دنیا پرواز کرده ام و راستی راستی جغرافی خیلی بم خدمت کرده. می توانم به یک نظر چین و آریزنا را از هم تمیز بدهم. اگر آدم تو دل شب سر گردان شده باشد جغرافی خیلی به دادش می رسد.

از این راه است که من تو زندگیم با گروه گروه آدم های حسابی برخورد داشته ام. پیش خیلی از بزرگتر ها زندگی کرده ام و آنهارا از خیلی نزدیک دیدیه ام گیرم این موضوع باعث نشده در باره ی آنها عقیده ی بهتری پیدا کنم.

هر وقت یکی شان را دیده ام که یک خرده روشن بین به نظرم آمده با نقاشی شماره یکم که هنوز هم دارمش محکش زده ام ببینم راستی راستی چیزی بارش هست یا نه. اما او هم طبق معمول در جوابم در آمده که:
    "این یک کلاه است." _ آن وقت من هم دیگر نه از مارهای بوآ باش اختلاط کرده ام نه از جنگل های بکر دست نخورده نه از ستاره ها. خودم را تا حد او اورده ام پایین وباش از بریج وگلف وسیاست وانواع کروات ها حرف زده ام.او هم از این که با یک چنین شخص معقولی اشنایی به هم رسانده سخت خوش وقت شده. ادامه دارد ...

لطفا نظرتون رو راجع به داستان بفرمایین

ویرایش توسط پیمان فتحی : ۱۳۹۳/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۳:۴۲ دلیل: ویرایش

17. صلوات ها 12

علاقه
    خدایی
    نوشته
    8
    حضور
    10 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

دوستانی که داستان رو مطالعه میکنن لطفا راجع به داستان نظر هم بدن تا ادامه پیدا کنه
    ویرایش توسط پیمان فتحی : ۱۳۹۳/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۴:۴۷

19. صلوات ها 9

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

سلام
    فکر کنم که یکی از دلایل محبوب شدن "شازده کوچولو" عینکی تازه بود که با آن به دنیا نگاه شد!
    یعنی اگه همیشه همه با عینک سبز به دنیا نگاه می کردند ,آنتوان با یک عینک آبی نگاه کرد.
    فکر می کنم اگر شما آن مقدمه را هم نمی دادید , خواندن همین یک بخش از کتابتون هر خواننده ای را یاد کتاب "شازده کوچولو" می انداخت!
    یعنی فکر کنم شما هم میخواهید با همون عینک آبی به دنیا نگاه کنید ولی یک سری مناظر جدیدی را به غیر از انچه آنتوان نشون داد , نشان بدید.
    این خیلی خوبه ولی اگر یکی پیدا بشه ویک رنگ جدیدی بذاره رو فریم عینکش شاید چیزهایی جدید در دنیا ببینیم که تا حالابا شیشه های سبز و آبی دیده نشده بود و مطئناً اون کتاب هم جزو پرفروشترین کتابهای دنیا می شد.
    ..............
    موفق باشید.
    منتظر دنباله داستانیم
    ویرایش توسط عارف : ۱۳۹۳/۰۱/۲۰ در ساعت ۱۵:۳۷
    اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری