صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برای آنان که از استمنا رنج می برند

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

برای آنان که از استمنا رنج می برند

پرسشگر عزیز از اینکه سوالتان را با این مرکز درمیان گذاشته اید بسیار متشکریم

در رابطه با مشکلی که برایتان پیش آمده ابتدا یک مقدمه ای خدمتتان ارائه می شود بعد راهکارهای برای حل مشکلتان ارائه خواهد شد . ابتدا باید بگوییم که نیاز جنسی مانند سایر نیازیک نعمت خدادادی است و هدف خاصی را دنبال می کند. و شما باید بدانید که این یک نیاز ساختیگی نیست و راه صحیح برآورده شدن این نیاز نیز توسط ایجاد کننده این نیاز مطرح شده است . اما ممکن است که این راه صحیح ارضاء به دلیل مشکلات و موانع به تأخیر بیافتد . و در مورد شما وضعیت استمنا یک راه انحرافی برای ارضاء نیا ز جنسی است . ازطرفی به دلیل آگاهی های مذهبی و درون مایه های مذهبی بعد از براورده شدن این نیاز از راه غیر معمول دچار احساس گناه می شوید و خودتان را سرزنش می کنید . و این خود سرزنشی اعتماد به نفستان را کاهش داده و اضطراب در شما ایجاد می کند و اضطراب در بعضی از موقعیت ها تحریک کننده است . اما شما باید به دقت راهکارهای کاهش تدریجی استمنا را که در پایین ارائه شده است . بخوانید و یک گزارشی از روند انجام این تکنیک ها برای خودتان و درصورت علاقه به این آیدی بفرستید .

1-پرهیز از خود سرزنشی و احساس گناه (شما نباید به خاطر این مسئله که پیش آمده خودتان را سرزنش کنید و باید با خود بگویید همانطور که در بیماری های جسمی یا مسائل دیگر زندگی فرد شخصیت خودش را نمی کوبد و دنبال درمان و حل مسئله اش می گردد. شما هم راه حل مسئلتان را با خونسردی و عدم سرزنش باید فرابگیرید.

2-احترام به خود و تحویل گرفتن خود ( تهیه لیستی از نقاط مثبت فراموش شده و مرور روزانه)

3-پرهیز از بی ارزش کردن خود ، توانایی ها و مهارت های و ابعاد خوب شخصیت تان

4-پرهیز از تنهایی افزایش تعاملات اجتماعی و مشغولیت های خانواده و دوستان

5-حذف تصاویر و به طور کلی محرک های جنسی در بیرون مثلا در محیط آموزشی شما می توانید با توجه گردانی و تمرکز یابی روی گفتار معلم و پردازش محتوای درسی از نگاه کردن به محیط اطرافتان غافل شوید . همچنین در بیرون کلاس هم با توجه به وسایل و موضوعاتی که وسوسه برانگیز نیستند وقتتان را بگزرانید از دیدن فیلم ها و... که تحریک کننده جنسی هستند بپرهیزید.

6-هنگام هجوم افکار جنسی که معمولا در تنهایی اتفاق می افتد عدم پرورش این افکار و قطع ناگهانی به محض ورود این افکار شناخته شده از طریق ترک موقیت فعلی و تغییر موقعیت فیزیکی ، مثلا رفتن به طرف یخچال و آب خوردن ، خارج شدن از محیط تنهایی و برقراری یک مکالمه با خویشاوندان ، روشن کردن تلویزیون و... باعث قطع افکار زنجیره ای جنسی خواهد شد.

7-ورزش و تحرکات بدنی باعث تبدیل انرژی جنسی به سوخت و ساز می شود پس ترجیجا در جمع ورزش کنید.

8-پرهیز از غذا های پرکالری مانند فلفل ، پیاز و ادویجات

9-گرفتن دوش آب ولرم

10-سعی کنید تا وقتی که خسته نشدید وارد رختخواب نشوید یا هنگام خواب خواند کتاب یا گوش کردن و تمرکز بر روی موسیقی آرام خوب است.

11-سعی کنید به خود امنیت برای عمل استمنا را ندهدید مثلا درها ی اتاق را کاملا نبندیید و همچنین محل خوابتان را زیاد گرم نگه ندارید.

12-از پوشیدن لباس های تنگ خود داری کنید

13-هیچ وقت به طور کامل عریان نشوید و سعی کنید حتی المقدور اندام های جنسی خود را نبینید .

14- از دست ورزی به آلت تناسلی خود در هر شرایطی پرهیز کنید.

15-با خود تصمیم بگیریید که تدریجی به تآخیر بیاندازید مثلا اگر هفته ای یک بار است با مدیریت و ترفند هایی به 9 روز یک بار بکشانید و هروزی که پاک هستید به رخ خودتان بکشید و به خود افتخار کنید و این پاک بودن را بی ارزش نکنید.
    16 ورزشهایی مانند شنا ، کوه نوردی و... بسیار مفید است.
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۸۹/۰۱/۱۲ در ساعت ۰۷:۳۲

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    قرآن, اهل بیت,خلاقیت, هنر, فقه, فلسفه
    نوشته
    260
    حضور
    1 روز 12 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    105
    صلوات
    1974

رساله نُه مرجع,انتشارات پیام عدالت:

مسأله 2442- (2)کسی که به واسطه نداشتن زن به حرام می افتد ,واجب است زن بگیرد. (4)

(2) : مکارم شیرازی:ازدواج از مستحبات است و اگر کسی بترسد که با ترک ازدواج در حرام بیفتد ازدواج بر او واجب است.

(4) : فاضل لنکرانی:...بگیرد این وجوب به خاطر جلوگیری از حرام است که اگر مطمئن شود که به حرام می افتد واجب است زن بگیرد.
    نوری همدانی:...بگیرد و همچنین زنی که به واسطه نداشتن شوهر به حرام می افتد واجب است اقدام به شوهر کردن نماید.

==========

نکات:

1:سخن از وجوب است نه مستحب. مانند نماز و روزه که بر ما واجبه ازدواج هم واجب می شه.

2:فرقی نداره که ازدواج دائم باشه یا موقت چون مطلق گفته.

3:وقتی چیزی واجب شد دیگه اینکه فلان شخص می گه نه, الان وقتش نیست, اینا همش می شه کشک! چون روز قیامت باید جواب گوی خدا باشیم و هیچ کس به جای ما پاسخگو نیست.

4:گوش دادن به امر پدر و مادر تا جایی واجبه که ما را امر به معصیت نکنند, لذا اگر والدین با ازدواج, که واجب شده مخالفت کنند, اینجا اطاعتشون واجب که نیست هیچ, بلکه حرام هم هست.

5:نگفته: حتما گناه رو مرتکب شده اید بعد ازدواج کنید. نه! همین که بترسه و مطمئن بشه که داره تو معصیت می افته ازدواج واجب می شه.

6:بیان نشده که گناه ,گناه بزرگی مثل زنا باشه بلکه از کوچک ترین گناه (البته در ظاهر, چون هر گناهی سرجای خودش بزرگه)مثل چشم چرانی یا حتی دیدن فیلم های تحریک آمیز تلویزیون رو شامل میشه!

7:اینا به این معنا نیست که بی گدار و غیر عاقلانه انسان ازدواج کنه. نه!بلکه باید تا می تونه سعی کنه, ان شاالله خداوند متعال یاری می کنه.

8:در مورد دختران هم اینطور نباشه که بخواد منتظر خواستگار بشینه بلکه از راه آبرومندانه به وسیله واسطه امین شرایط ازدواج دائم خودش رو فراهم کنه یا اگه نمی خواد , آبرومندانه با یه انسان عفیف و متشرع واقعی نه شخصی که دید سواستفاده نسبت به متعه داره, ازدواج موقت کنه.

و...
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن من عاداهم

5. صلوات ها 5

نوشته
    185
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    668

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق نمایش پست ها
    رساله نُه مرجع,انتشارات پیام عدالت:

مسأله 2442- (2)کسی که به واسطه نداشتن زن به حرام می افتد ,واجب است زن بگیرد. (4)

8:در مورد دختران هم اینطور نباشه که بخواد منتظر خواستگار بشینه بلکه از راه آبرومندانه به وسیله واسطه امین شرایط ازدواج دائم خودش رو فراهم کنه یا اگه نمی خواد , آبرومندانه با یه انسان عفیف و متشرع واقعی نه شخصی که دید سواستفاده نسبت به متعه داره, ازدواج موقت کنه.

و...

دو اشکال این جا وارد است . اولی عقلی است :

- فرض وجوب چیزی ، تمکن و استطاعت برای کسی نمی آورد . یعنی با گفتن " واجب است " ، کسی مستطیع برای ازدواج نمی شود ، عرف تغییری نمی کند ، خواسته ها و توقعات کاهش نمی یابد . از این منظر ، صدور حکم وجوب فقط از ناحیه ی درونی موثر است . با توجه به این که عمده ی تاخیرات در امر ازدواج به سبب ناتوانی و عدم تمکن مالی است ، عملا مشکل ازدواج با دستور حلیت و حرمت حل بشو نیست و تغییراتی باید در زندگی و معیشت مردم و خواسته های عرفی شان پدید بیاید تا این دشواری حل شود .

و در باره ی بند دوم ، یک اشکال دیگر هم هست :

- چیزی که تحت عنوان " دید سوء استفاده نسبت به متعه داره " نوشته اید ، بیانگر عدم آگاهی شما از فلسفه ی ازدواج موقت و متعه است .

امام خمینی ذیل مساله ی شماره ی 2421 می گوید :

٢٤٢١ صيغه كردن زن اگر چه براى لذت بردن هم نباشد صحيح است.

با این جمله ، کاملا بیان می شود که متعه ، اصل ماهیت و رسالتش لذت بردن است . و حالا اجازه داده اند که اگر برای لذت بردن هم نبود ، اشکالی نداشته باشد .

پس توجه کنید که فرمایش شما در باره ی " سوء استفاده از متعه " ، در واقع " هدف و منظور اصلی متعه " است !

7. صلوات

نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    22

سلام
    اولا که شرایط ازدواج تا سن 28 نیست
    خونه ماشین و....
    دوما پدر مادر ها مخافت میکنند

9. صلوات

نوشته
    72
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    137

خیلی سعی کردم خیلی تلاش کردم زجه زدم اما نتونستم ترک کنم استمنا رو الان 13 سال هستش از قبل از 15 سالگی استمنا میکنم الان 28 سالم شده اما نتونستم ترک بکنم

11. صلوات

علاقه
    نوزاد و مرگ....
    نوشته
    385
    حضور
    3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1742

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق نمایش پست ها
    1نوری همدانی:...بگیرد و همچنین زنی که به واسطه نداشتن شوهر به حرام می افتد واجب است اقدام به شوهر کردن نماید.

2:در مورد دختران هم اینطور نباشه که بخواد منتظر خواستگار بشینه بلکه از راه آبرومندانه به وسیله واسطه امین شرایط ازدواج دائم خودش رو فراهم کنه یا اگه نمی خواد , آبرومندانه با یه انسان عفیف و متشرع واقعی نه شخصی که دید سواستفاده نسبت به متعه داره, ازدواج موقت کنه.

و...

جواب 1----> حرف خوبی زدن اما وقتی نیست باید چه کار کنه ؟؟؟ زنه اولین کسی که در خونه شون رو زد بشه حالا معتاد و جانی بود اشکال نداره

جواب 2 ----> بازم ببخشید وقتی نیست چه کار کنه بره سرکوچه شون هوار بزنه یا بره خواستگاری پسرها!!!!
    اگر دختری ازدواج موقت کنه بعد از تموم شدن مدت ازدواج باید چه کار کنه اصلا دیگه چی ازش می مونه کی حاضر با چنین دختری ازدواج دائم بکنه ؟؟؟ تو ایران زندگی نمی کنید ایا

قابل توجه اقایون : برید خدا رو شکر کنید هزار تا راه در رو شرعی و غیر شرعی زیر زمینی و رو زمینی براتون گذاشته شده بازم بعضیاتون کلا به خاطر هوس بازی تن به ازدواج نمی دهید نه نداشتن پول و ماشین... اگر دختربودید چه کار می کردید؟؟!!!

ویرایش توسط ☀ستوده ☀ : ۱۳۹۱/۰۳/۰۵ در ساعت ۱۶:۴۱
    شاید برایت عجیبست این همه آرامش ام !
    خودمانی بگویم ؛
    به آخر خط که برسی دیگر فقط نگاه میکنی …

13. صلوات ها 3

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsaeedi نمایش پست ها
    خیلی سعی کردم خیلی تلاش کردم زجه زدم اما نتونستم ترک کنم استمنا رو الان 13 سال هستش از قبل از 15 سالگی استمنا میکنم الان 28 سالم شده اما نتونستم ترک بکنم
    سرکه زیاد بخور برادر عزیز
    در کتاب کافی از امام صادق نقل شده است که: خوردن سرکه شهوت زنا را ریشه کن میکند

نوشته
    72
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    137

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadbazi نمایش پست ها
    سرکه زیاد بخور برادر عزیز
    در کتاب کافی از امام صادق نقل شده است که: خوردن سرکه شهوت زنا را ریشه کن میکند
    همه این راه ها رو رفتم ولی فایده نداره

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 1 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7883

به نام خدا.

البته که این راه ها فایده نداره. تنها راهی که فایده داره اینه که استمنا نکنی.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

نوشته
    72
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    137

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    به نام خدا.

البته که این راه ها فایده نداره. تنها راهی که فایده داره اینه که استمنا نکنی.

با تشکر ، ستایشگر :gol:
    متاسفانه اون راه هم فایده نداره خوب تو میتونی غذا نخوری؟ نیاز روح و روان هستش همه استمنا میکنند چه بخوای چه نخوای یا رابطه دارند و یا استمنا میکنند میبینی که چقدر سن ازدواج بالا رفته لابد میخوای بپگی همه گل هستند پاک پاک هستند و استمنا نمیکنند؟

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 5

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری