ایده ها و پیشنهادات فرهنگی - استفاده از نظرات کاربران و کارشناسان

تب‌های اولیه

62 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایده ها و پیشنهادات فرهنگی - استفاده از نظرات کاربران و کارشناسان

[="Black"]سلام دوستان.خوبید؟
من تو یک کانون قرآنی فعالیت میکنم.مسئولیت تابلو اعلانات کانون افتاده برای من.از شما عزیزان درخواست میکنم طرحها و ایده های خود را برای محتوای این تابلو دهید.بسیار سپاسگزارم
[/]

سلام ودرود
خداقوت
برای شما در مسئولیت محوله آرزوی موفقیت دارم
قبل از هر چیز یک دسته بندی خوب و عالی
پیشنهاد من:

حرف اول(شامل کلام خودتون و مسوول کانون و خود کانونی ها-مراقب باشید تولیدی باشه و از جائی گرفته نشده باشه)
تحلیل سیاسی(بنا به فضای قران از محتوای در این راستا غفلت نشه-موضوع بیداری اسلامی-سوریه-بحرین و...)
داستانک(داستانهای کوتاه قرانی-انبیاء و ...)
نیستان(اشعار با محتوای قرانی)
داغ شقایق(قران در کلام و وصیت شهداء)از وصیت شهدای همون محله ای که هستید بهره بگیرید
تاثیرگذاری بیشتری داره ولو قرانی نباشه
پیامک(شماره ای تهیه کنید مثلا یه خط ایرانسل و روزی رو معین کنید که اعضاء پیامک قرانی بفرستند
و در تابلو مذکور درج کنید)
گزیده اخبار(اخبار قرانی شبکه قران یا سایت قران بهترین منبع محتوائی این قسمت می تواند باشد یا اخبار خود کانون)
خبر و خطر(خبرهائی که در زمینه آسیب های اجتماعی است -نشریه عبرتها منبع خوبی است)
ترنم آسمانی(از مواعظ پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم و اهل بیت علیهم السلام بهره بگیرید)
پای منبر(علماء و اساتید قرانی)
توصیه ها(بزرگان در زمینه قرانی)
اسوه ها(اسوه های قرانی)
پندها و قندها (لطائف قرانی)
التماس دعا

سلام و احترام
خدا خیرتون بده کار بسیار خوبیست.
1. حتما مسابقات قرآنی و مشابه داشته باشید تا بخاطر مسابقه و دیدن سوال و برندگان حتما به این تابلو رجوع کنند.
2. سوالات هم از بین مطالب همین تابلو باشه بهتره که باعث خواندن مطالب بشود.
3. تفسیر روانی از آیات مثل تفاسیر آقای قرائتی هر روز گذاشته شود.
4. یک حدیث با تفسیر چند خطی.
4. داستانی از پیامبران و اهل بیت.
5. داستانی از علما.
6. ذکر مسائل اجتماعی و تحلیل مناسب آن.
7. اخبار سیاسی مختصر اگر دبیرستانی هستند.
8. قسمتی هم باشه که ازمطالب و نوشته های بچه های مدرسه خودتون باشه که باعث تشویق اونها بشه.
موفق باشید.

برخی محتواها که می تواند یاری رسان شما باشد

بشارت(شماره های جدید)
یا
اینجا(شماره های قدیمی تر)

لطائف قرانی

چهره های قرانی

[="Black"]از جناب مدیر فرهنگی و دیگر دوستان سپاسگزارم به خاطر همیاری ایشون در این بخش.منتظر طرحها و نظرات شما بزرگواران هستم.[/]

دوستدار علی;342456 نوشت:
سلام دوستان.خوبید؟
من تو یک کانون قرآنی فعالیت میکنم.مسئولیت تابلو اعلانات کانون افتاده برای من.از شما عزیزان درخواست میکنم طرحها و ایده های خود را برای محتوای این تابلو دهید.بسیار سپاسگزارم

سلام بزرگوار
طرح psd فتوشاپ آماده کار روزنامه دیواری خوبه برات بزارم همینجا؟
یا مطلب می خواهی؟

عبدالرحیم;342541 نوشت:
سلام بزرگوار
طرح psd فتوشاپ آماده کار روزنامه دیواری خوبه برات بزارم همینجا؟
یا مطلب می خواهی؟

نیکی و پرسش؟
ایشون آفلاینن.بذارین ما استفاده میکنیم.

به نظر من اگه لوگو درست کنی خیلی بهتره

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و احترام

انشاالله در انجام این عمل مقدس موفق و موید باشید.
الحمدلله دوستان به نکات خوب و مفیدی اشاره کردند.

به نظر بنده هم، داستانهای قرآنی از مواردی است که می تواند بسیار مفید باشد.
اعلام خبرها و رویدادهای قرآنی نیز می تواند مفید باشد.

بیان نکات و معجزات علمی قرآن نیز بسیار جذاب می تواند باشد. کتاب پژوهشی در اعجاز علمی قرآن از دکتر محمد علی رضایی اصفهانی در این زمینه کتاب مناسبی است.
طرح سوالات و مسابقات قرآنی نیز می تواند مفید و جذاب باشد.

انشاالله همواره موفق و موید باشید.

سلام

چه سوال خوبی!! بنده هم تو کانون قرآنی دانشگاه فعالیت میکنم. و البته همیشه یکی از دغدغه های ما و دوستان جلب توجه دانشجوها به بردها و تابلوها بود.
ممنون از دوستانی که ایده های خوبی دادند. مطمئنا استفاده میکنیم ازش

به نظرم هرکاری که میکنید، حواستون باشه که هم تیتر و هم طراحی اش جذاب باشه و نو!

سلام
این هم فایل psd که قولش را داده بودم
تصویر اصلی با اندازه 70 در 70 سانتی متر بود که 25 مگ حجمش بود
حجمش رو کم کردم یعنی سایزش را کردم 40 در 40 با حجم حدود 9 مگ و فرستادم
نظری اگر بود دوستان بدهند تا اصلاح کنیم
با تشکر
((صبر کنید تا آپلودش کنم مشکلی پیش آمده))

نقل قول:
سلام
این هم فایل psd که قولش را داده بودم
تصویر اصلی با اندازه 70 در 70 سانتی متر بود که 25 مگ حجمش بود
حجمش رو کم کردم یعنی سایزش را کردم 40 در 40 با حجم حدود 9 مگ و فرستادم
نظری اگر بود دوستان بدهند تا اصلاح کنیم
با تشکر

دانلود از فایل پیوست

فایل زیر هم دومین کار با فتوشاپ است که در مسجد محل تبلیغم انجام دادم
البته حجمش رو کم کرده ام و سایز از 70 سانتی متر روی 30 سانتی متر گذاشتم
طبیعتا کیفیتش هم پایین میاد
:hamdel::hamdel::hamdel::hamdel::Mohabbat: :Hedye::Hedye::Hedye::Hedye::Hedye::Hedye:

سلام بر دوستدار علی

البته بنده دستی تو کار ندارم، اما بنا به انچه دیدم و مخاطب پسندی عرض می کنم:

1-خلاصه ومفید بودن مطالب (خواهش میکنم چند صحفه پشت سر هم مطلب نیارید چون اگه خیلی هم مفید باشه حوصله خوندنش نمی کشه)

2-تیتر خیلی خیلی مهمه این یادتون باشه...یک جمله ، کلمه جذاب بسیار جذب مخاطب میکنه.

3- رنگ بندی، مواظب باشید استفاده از رنگ بندی ها هم میتون گشتالت مطلب رو از بین ببره هم میتونه جذب مخاطب کنه....،

4-زیاد و پی در پی مطالب رو عوض نکنید، اجازه بدید مخاطب مطالب اورده شده رو هضم کنه بعد مطلب جدید بیارید.

5-گاهی میتونید چند هفته سئوالی پیرامون یک مسئله بپرسید بعد جواب قرانی بیارید.

6-اگه مسئله مهمی تو جامعه رواج داشته باشه میتونید اهداف اصلی رو روی اون مسئله بر اساس قران متمرکز کنید و اهداف فرعی در کنارش باشه که البته باید با تمام اعضای اون مکان یا جایی که هستید هماهنگ کار کنید.

7- الان مخاطب از شما استدلال و برهان میخواهد دلایل و شواهد علمی و عینی و فلسفی میتواند به شما کمک کند.

[="Black"]ممنون دوستان گرامی.منابعی هم اگه تو این زمینه ها سراغ دارید به بنده معرفی کنید.باتشکر[/]

مدیر فرهنگی;342472 نوشت:
سلام ودرود
خداقوت
برای شما در مسئولیت محوله آرزوی موفقیت دارم
قبل از هر چیز یک دسته بندی خوب و عالی
پیشنهاد من:

حرف اول(شامل کلام خودتون و مسوول کانون و خود کانونی ها-مراقب باشید تولیدی باشه و از جائی گرفته نشده باشه)
تحلیل سیاسی(بنا به فضای قران از محتوای در این راستا غفلت نشه-موضوع بیداری اسلامی-سوریه-بحرین و...)
داستانک(داستانهای کوتاه قرانی-انبیاء و ...)
نیستان(اشعار با محتوای قرانی)
داغ شقایق(قران در کلام و وصیت شهداء)از وصیت شهدای همون محله ای که هستید بهره بگیرید
تاثیرگذاری بیشتری داره ولو قرانی نباشه
پیامک(شماره ای تهیه کنید مثلا یه خط ایرانسل و روزی رو معین کنید که اعضاء پیامک قرانی بفرستند
و در تابلو مذکور درج کنید)
گزیده اخبار(اخبار قرانی شبکه قران یا سایت قران بهترین منبع محتوائی این قسمت می تواند باشد یا اخبار خود کانون)
خبر و خطر(خبرهائی که در زمینه آسیب های اجتماعی است -نشریه عبرتها منبع خوبی است)
ترنم آسمانی(از مواعظ پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله وسلم و اهل بیت علیهم السلام بهره بگیرید)
پای منبر(علماء و اساتید قرانی)
توصیه ها(بزرگان در زمینه قرانی)
اسوه ها(اسوه های قرانی)
پندها و قندها (لطائف قرانی)
التماس دعا

سلام جناب مدیر فرهنگی.پیشنهادهای بسیار عالی ای دادید.منم قراره به زودی وارد این کار شم.حتما از پیشنهادهاتون استفاده لازم رو میبرم.باتشکر

dehkadeasemani;342672 نوشت:
سلام

چه سوال خوبی!! بنده هم تو کانون قرآنی دانشگاه فعالیت میکنم. و البته همیشه یکی از دغدغه های ما و دوستان جلب توجه دانشجوها به بردها و تابلوها بود.
ممنون از دوستانی که ایده های خوبی دادند. مطمئنا استفاده میکنیم ازش

به نظرم هرکاری که میکنید، حواستون باشه که هم تیتر و هم طراحی اش جذاب باشه و نو!

موفق باشید.:Gol:

سلام
هر کار میکنم دوستان بیان و به این تابلوی ما نگاهی بندازن نمیشه :hey:

این همه تلاش همش بی فایده است !!! :khobam:

به نظرتون چه کار میشه کرد؟

تنوع مطالب خوبه الحمدلله ،ترکیب رنگ و مطالب متنوع و .... هم داریم اما بازدید کمه :vamonde:

منتظر پیشنهادات شما دوستان هستم :nevisandeh:

با سلام خدمت همه دوستان و باتشکر از مدیران سایت بسیار زیبایتان:hamdel::Gol::Gol:

کاربر تازه وارد هستم
یک کمکی ازتون میخواستم
مسئول فرهنگی یک پایگاه شده ام و بخاطر اینکه تجربه زیادی در اینکار ندارم ازتون کمک میخواستم
مثلا چند روز دیگه ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س)است و من نمیدانم چه کار کنم
هر تزی به سرتون زد باهام در جریان بزارید
مثلا محرم بنری برای تسلیت بزنم و ی ایستگاه صلواتی بزنم و اینکارا
چجوری بچه هارو جذب پایگاه کنم؟

ممنون میشم باهام در جریان بزارید:Gol::Gol:

[=arial black] سلام دوستان! به امیدخدا می خوام یه سایت مذهبی بزنم. الآن توی اسمش موندم. اگه کسی اسمی مدنظر داره لطفا بیان کنه که منم از این بلاتکلیفی دربیام.
ممنون میشم از همتون.
ببینین اول اینکه ترجیحا دوست دارم اسمش عربی باشه. البته اگه فارسی بود و خوب هم بود لطف کنید بنویسید.
دوم ، اگه قرآنی باشه نور علی نوره. البته با ذکر آیه اش.
سوم ، یه چیزی باشه که املای انگلیسیش آسون باشه که بازدید سایت بالا بره.
حالا اگه معیار های بهتری هم داشتید بر اساس اونا اسم انتخاب کنید.
با تشکر.
« تعجیل در فرج آقا، صاحب العصر (عج) صلوات. »

به نظرمن نورمیتونه اسم خوبی باشه یکی ازسوره های قرانم هست

بهشت برین;342456 نوشت:
سلام دوستان.خوبید؟

بسم الله
يا محمد ص
سلام به همه بزرگواران.
من زياد وارد نيستم.
دوستان هم نكته هاي خوبي گفتن .
منم چند نكته ميگم كه بگم منم هستم خود شيريني كنم:Khandidan!:
.
چند نكته فقط ...:Nishkhand:
.
نكته هاي من:
من ميگم شايد دوستان و همكاران هم اشاره كرده باشن .
1-حديث(چهل حديث برتر هر يك از اهل بيت روزانه به تعداد هر چه دوست داشتين و به كار كمك كرد)
2-نكته هاي از نهج البلاغه (الخصوص نامه هاي نهج)
3-همچنين نكته هاي از صحيفه سجاديه.
4-صبر كن فكر كنم دوستان هم به نكته هاي من اشاره كردن بگذار فكر كنم چند نكته بگم كه زياد استفاده نشده باشه و جديد باشه.
دارم فكر ميكنم.:Gig:ساعت 5:33 دقيقه صبح.
نكته هاي كه بعد از فكر كردن به كله پوكم رسيد.
:Gig:
1سلامت:!!!!!!!!!!!!
الف:طب:
1-احاديث پزشكي
2-احاديث طب
يه توضيح بدم بيشتر باز بشه .
مثلا:
1-دين و حرفه پزشكي
ورود پيشوايان دين در مسائل پزشكى مانند ورود آنان به ساير علوم به صورت موردى و گاه به عنوان كرامت و اعجاز بوده نه به صورت دائم و بدان نحو كه مردم به ديگر پزشكان مراجعه مى كنند. بديهى است كه اگر مردم اهتمام مى ورزيدند و از دانش سرشار اهل بيت (عليهم السلام ) بهره مى جستند و به صورت متقن آثار علمى آنان را ثبت و ضبط مى كردند امروز ذخاير علمى و فرهنگى عظيمى در رشته هاى مختلف دانش در اختيار بشر بود اما متاءسفانه جايگاه علمى اهل بيت (عليهم السلام ) شناخته نشد و آنچه از آنان به يادگار ماند نيز از نيرنگ سياست بازان و دروغ پردان مصون نماند به گونه اى كه اكنون دستيابى به ميراث علمى آنان نياز به تلاش هاى فراوان دارد.
2-طب يا پزشكي از ديدگاه قرآن يا از ديدگاه اسلام.
اگه بتونيد اين مطالب را در م
وتور هاي جستجو سرچ و پيدا كنيد به نظر من جديد هستن.
.
2-سخن روز (ببين مثلا در سخن روز چي بگذاري حديث باشه ايه باشه نكته اموزشي باشه يا ...)
3-مجله
4-پرسش و پاسخ
5-من باشم خبر هم ميگذارم:Cheshmak:(((:Khandidan!:)))
6-معرفي كتاب
7-شرح يك دعا
8-تفسير سوره هاي كوتاه قرآن.
9-اشعار قرآني(درباره قران باشه و...)
10-خاطرات قرآني بزرگان دين
من بخوام بگم زياد ميشه پست ارسال نميشه:Moteajeb!:زياد هم وارد نيستم .
ببخشيد وقتتون را گرفتم.
موفق باشيد
التماس دعا
يا حق

[="Black"]بسم الله
يا محمد ص
سلام به همه.

Ripper;498164 نوشت:
با سلام خدمت همه دوستان و باتشکر از مدیران سایت بسیار زیبایتان

کاربر تازه وارد هستم
یک کمکی ازتون میخواستم
مسئول فرهنگی یک پایگاه شده ام و بخاطر اینکه تجربه زیادی در اینکار ندارم ازتون کمک میخواستم
مثلا چند روز دیگه ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س)است و من نمیدانم چه کار کنم
هر تزی به سرتون زد باهام در جریان بزارید
مثلا محرم بنری برای تسلیت بزنم و ی ایستگاه صلواتی بزنم و اینکارا
چجوری بچه هارو جذب پایگاه کنم؟

ممنون میشم باهام در جریان بزارید

.
1-تبليغ(زياد نباشه ولي خوب باشه.)
2-نمايش
الف:نمايش در روز ولادت حضرت فاطمه.
1-نمايش كه نمايش باشه يعني فقط نمايش باشه مثل فيلم و واقعي نباشه.
2-نمايش كه حقيقت داشته باشه زنده باشه مثل تجليل از يك مادر شهيد.
.

خادم المهدي;499326 نوشت:
سلام دوستان! به امیدخدا می خوام یه سایت مذهبی بزنم. الآن توی اسمش موندم. اگه کسی اسمی مدنظر داره لطفا بیان کنه که منم از این بلاتکلیفی دربیام.
ممنون میشم از همتون.
ببینین اول اینکه ترجیحا دوست دارم اسمش عربی باشه. البته اگه فارسی بود و خوب هم بود لطف کنید بنویسید.
دوم ، اگه قرآنی باشه نور علی نوره. البته با ذکر آیه اش.
سوم ، یه چیزی باشه که املای انگلیسیش آسون باشه که بازدید سایت بالا بره.
حالا اگه معیار های بهتری هم داشتید بر اساس اونا اسم انتخاب کنید.
با تشکر.
« تعجیل در فرج آقا، صاحب العصر (عج) صلوات. »

اين خيلي كار مهمي هست.
به نظرم قبل از زدن يه مشورت در خصوصي با من بكن.
و اما اسم.
1-ياس
2-غدير
3-فرج
4-العصر
5-ام پارس (يعني مذهب مردم فارس زبان)
6-وقوع ام(واقع شدن مذهب)
7-بيان
8-كيان
9-ياسين
10:ياسين مذهب(iyasin)(اي ياسين)
.
دو تا پست اينجا زدم باور كنيد چيزي نميدونستم همينجوري گفتم شايد كمك بشه باز ببخشيد وققتتون را گرفتم.
موفق باشيد همه
التماس دعا
يا حق[/]

سلام
به نظرتون توی یه محله چطور میشه جوونها و نوجون ها رو جذب مسجد کرد؟
من توی یه منطقه نسبتا مذهبی تهران ساکنم(نزدیک میدان شهدا) امامسجد محله مون که البته خودم هم زیاد نمیرم پر از خانومهای سن بالاست، خیلی دلم میخواد جو یه جوری باشه که هم خودم بیشتر جذب بشم و هم بچه های کوچیک و جوون بیان مسجد، همیشه یاد این حرف امام می افتم که میفرمودند مساجد سنگر هست سنگرها را حفظ کنید...
به قول اقای رائفی پور نمیدونم کی این سنگ بنای غلط رو گذاشت که کانونهای فرهنگی و فرهنگسراها اومدن و جای مساجد رو گرفتن...
استارت اولیه اش که چه جوری میشه بچه ها به مسجد کشوند خیلی مهمه...
ممنون میشم اگر ایده ای دارید بدید، فکر میکنم این دغدغه ی خیلی ها باشه.
ضمنا مسجد ما ظاهرا بسیج هم داره اما فکر میکنم بیشتر آقایون توش فعال هستن، از بخش خانومها خبر ندارم.

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]ضمن عرض سلام خدمت کارشناسان و کاربران محترم سایت اسک دین
جمعی از طلاب و دانشجویان در نظر دارند در قالب یک اردوی جهادی نمایشگاهی با موضوع مسائل فرهنگی در دو شهرستان نجف آباد اصفهان و تویسرکان همدان برگزار کنند.ریز برنامه ها و غرفه ها را اجمالا بیان می کنم.از انجا که بنده به عنوان مسئول برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی این 2نمایشگاه انتخاب شده ام ازکارشناسان فرهنگی و نیز کاربران سایت تقاضا دارم با نظرات و پیشنهادات خود ونیزبیان تجارب بنده را راهنمایی و کمک نمایید تا ان شاء الله در سال فرهنگ با برگزاری نمایشگاهی فرهنگی قدمی در راستای اعتلای فرهنگ این مرز و بوم برداریم.

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]
[="Tahoma"]زمان برگزاری: اصفهان(کل ماه مبارک رمضان) همدان(نیمه ی دوم ماه مبارک)

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]ساعت کار نمایشگاه:یک ساعت بعد از افطار به مدت 3ساعت

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]غرفه ها:

[=Times New Roman]

[="Tahoma"] 1.غرفه ی کودک

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]2.غرفه مشاوره مذهبی

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]3.غرفه ی محصولات فرهنگی

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]4.غرفه ی کتاب

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]5.غرفه ی بلوتوث

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]6.غرفه ی تکثیر نسل

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]دوستان در مورد کلیت برنامه و نیز دو غرفه ی فرهنگی و کتاب نظرات خودشون رو بیان کنند.برای مثال چه کتاب هایی رو پیشنهاد می دین؟چه محصولات فرهنگی الان مورد نیاز و استقبال مردم قرار می گیرن؟آیا بخش های نمایشگاه کافی است؟چه پیشنهاداتی دارید؟

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]

[=Times New Roman]

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام :Rose:

ببخشيد فرصت نكردم پيشنهادات دوستان رو ببينم ولي پيشنهاد بنده اينه كه از هر كدوم مطالب زير در تابلو اعلاناتتون قرار بديد:
1- مهمترين بخشهاي سخنان مقام معظم رهبري رو در ابتداي تابلو نصب كنيد. :Norani:

2- "امروزه زنده نگه داشتن ياد شهدا از شهادت كمتر نيست. امام خامنه اي" براي زنده نگه داشتن ياد شهدا كه جان خودشون رو فدا كردند كه امروز ما دغدغه مون بجاي جنگيدن با تكفيري ها و سلفي ها ، مسائل فرهنگي باشه ، حتما عكس و خاطره و جملات ارزشمندي از اونها رو گلچين و در تابلو نصب كنيد. از وصيتنامه ايشان هم ميشه استفاده كرد.
خيلي هم خوبه كه اگه بتونيد با خانواده هاي شهداي محله تون ديدار كنيد و مطالب و اخباري رو هم از اونها پخش كنيد. پدر و مادراي شهدا خيلي اجر و قرب دارند. يه دعاي "عاقبت به خير بشي" كه يكي از اين عزيزان در حقت بكنه براي 7 پشتت بسه.
:Doaa:

3- يك قسمت رو حتما به مساله حجاب و عفاف تخصيص بديد و حتما ضمن استفاده از يك تصوير، مطلب آموزنده اي هم در اون مورد بيان كنيد. براي انتخاب مطلب اين بخش خودتون رو بذاريد جاي يك بدحجاب ! و جمله و مطلبي كه به لجبازي شما كمك مي كنه رو انتخاب نكنيد (;

حجاب رو گفتم چون امروزه مساله فرهنگي شماره يك مملكت ماست. اگه يه روز حجاب انشاءالله شد مساله چندم ، اونوقت مساله شماره يك فرهنگي روز رو اينجا قرار بديد.

4- نماز ستون دين است. و اعمال بدون قبولي اون معنا نداره. يك بخشي رو به آموزش مسائل پيش پا افتاده نماز كه مردم كمتر رعايت مي كنند تخصيص بديد (مثلا بعد ركوع 99 درصد مردم تو نماز جماعت "سمع الله لمن حمده الله اكبر" رو بعد ركوع نميگن و تا امام جماعت اين جمله رو بگه اونها سرشون روي مهر هستش و ذكر سجده رو هم تموم كردند!!!). از اين موارد بسيار داريم. آموزش وضوي صحيح هم كه مقدمه نمازه مي تونه تو اين بخش كار بشه.

5- دوران ما دوران مظلوميت و غربت آقا امام زمان عج الله تعالي فرجه الشريع روحي له الفداء است. حتما در خصوص لزوم نيرو سازي و آمادگي و كار فرهنگي براي زمينه سازي ظهور مطالبي قرار بديد. از سخنان اساتيد شجاعي، پناهيان، رائفي پور و ... در اين خصوص مي تونيد استفاده كنيد.

6- در خصوص خودسازي و اخلاق سخني از بزرگان اخلاق (آيت الله بهجت، آيت الله مجتهدي تهراني، جاودان و ... ) بذاريد.

7- براي تنوع هم مي تونيد يك قسمت با موضوعات متغير از قبيل سلامت و پزشكي، فناوري، طنز ، ادبيات و ... قرار بديد و هر بار يه خبر تازه و داغ رو از يك يا چند تا از اين حوزه ها (بسته به فضايي كه داريد) نصب كنيد.

8- پيامبر خدا فرمود :"هر كس صداي فرياد مسلماني را بشنود و اجابت نكند مسلمان نيست" حتما بخشي از تابلو رو به انعكاس اخبار مسلمانان مظلوم گوشه و كنار دنيا تخصيص بديد (ميانمار، آفريقا، چين، سوريه و عراق و .... ) متاسفانه امروزه ظلم و كشتار مسلمانان اونقدر زياد هست كه براي جمع آوري خبر هيچ وقت نمي مونيد. از سايت خبري ابنا هم مي تونيد كمك بگيريد (http://www.abna.ir) .

* يادتون نره توي دكور و طراحي تابلو هم سليقه به خرج بديد !!! نگاه اول افراد كه به تابلو مي افته ، ظاهرش بايد جوري باشه طرف به خوندن مطالب راغب بشه. رنگ پس زمينه تابلو هم اينجا خيلي مهمه . جسارت نباشه ! ولي اگه خوش سليقه نيستيد از يك خانوم با سليقه مشورت بگيريد :okey:

موفق و ماجور باشيد
التماس دعا
يا علي ع :Rose:

احمدمنتظرالمهدی;522859 نوشت:

ضمن عرض سلام خدمت کارشناسان و کاربران محترم سایت اسک دین
جمعی از طلاب و دانشجویان در نظر دارند در قالب یک اردوی جهادی نمایشگاهی با موضوع مسائل فرهنگی در دو شهرستان نجف آباد اصفهان و تویسرکان همدان برگزار کنند.ریز برنامه ها و غرفه ها را اجمالا بیان می کنم....

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام

فتنه تفرقه انگيزان بين شيعه و سني و بيت شيرازي ها (بخوانيد تكفيري هاي شيعه) الان يكي از مسايل بسيار مهم و حساس روزه. پيشنهاد مي كنم به طور اختصاصي يك غرفه به اين كار تخصيص بديد و پلاكارهاي رو در مورد اين فتنه گران و خطراتشون در ديد مردم بذاريد و حتما مستندهايي كه در مورد ايشان ساخته شده رو پخش زنده و منتشر كنيد (روي سي دي و يا دي وي دي و يا حتي اين امكان رو فراهم كنيد كه اگه كسي كول ديسك داشت براش رايگان كپي كنيد). مهمترين منبع شما براي اطلاعات بيشتر در مورد خطرات اين طايفه، مي تونه سايت Fetan.ir باشه. البته تو سايتهاي زيادي مستندهايي عليه اونها هست و يكي از جالبترين اين مستندها مستند دو قسمتي عمامه هاي انگليسي هستش (البته ممكنه بعدا قسمتهاي جديد ساخته بشه)
اگر تو اين زمينه كار نشه خداي ناكرده همانطور كه گفتند، يه وقت شاهد اين خواهيم شد كه يه بچه شيعه به خودش بمب ببنده و بره بين اهل سنت منفجر كنه . اونوقت براي چاره انديشي خيلي ديره ...
:aatash:
پس توصيه مي كنم حتي اگه جا كم داريد غرفه بلوتوث رو حذف كنيد و اينو جاش بذاريد كه خيلي مهمه ... هر چي بگم كم گفتم .
البته بگم كه بايد خودتون رو براي سختي هاش هم آماده كنيد :Box: چون اين فتنه گران طرفدار زياد دارند و حتي تو نمايشگاه كتاب امسال غرفه داشتند :ajab: و نظر شخصي بنده اينه كه اين غرفه يكي از دلايلي بوده كه مقام معظم رهبري امسال به نمايشگاه نرفتند.
ببخشيد جسارته ولي اگر عافيت طلب هستيد و حوصله درد سر نداريد، اين پيشنهاد رو خط بكشيد ...

تو محصولات فرهنگي تون هم يك سري سخنراني هاي كليدي استاد رائفي پور رو بين مردم پخش كنيد. (مثل سخنراني در مورد جن گيري و رمالي، وهابيت، نقد فيلم جنگ جهاني زد، عبرتهاي بني اسرائيل، از كشتي نوح تا كشتي امام زمان و ... )

يكي از كارهاي مهمي هم كه مي تونيد انجام بديد اينه كه پيشرفتهاي علمي و فناوري ايران رو به نمايش بذاريد. يه سري پوستر هست تو اينترنت در مورد فناوري هايي كه ايران جزء تنها چند كشور دارنده اونهاست (مثلا فضايي، ساخت زيردريايي و كشتي، ساخت شير نفت چهارطرفه، ساخت هورمون رشد و داروهاي ضد سرطان و .....). موشن گرافيكهايي هم ازش ساختن كه جالبه اينهم لينك http://mamitavanim.ir

اينها چيزهايي بود كه به ذهنم رسيد.

موفق و مويد باشيد
التماس دعا
يا علي ع :Rose:

جناب qaher313 سلام علیکم
از توجه و ارائه ی پیشنهادتون بسیار متشکرم.به نکات قابل توجهی اشاره کردید.اتفاقا در تویسرکان ما بنا داریم هر شب کلیپ پخش کنیم.موضوعات شما بسیار جالب بود.ان شاء الله استفاده می کنیم.درمورد کتاب با این موضوعاتی که فرمودید چیزی به ذهنتون می رسه؟

سلام
برادران و خواهرانی که در اماکنی مثل مسجد و ....که معمولاً بزرگسالان حضور دارند میتونن این کارها را امتحان بکنند.
1-ابتدا برای والدین در خصوص مفاسد اجتماعی و لزوم ارتباط فرزندانشان با مسجد و تبعیت از سیره اهل بیت سخنرانیهای توجیهی بفرمائید.
2-والدین را توجیه بفرمائید که هر گونه سرمایه گذاری در این امر مهم باعث سعادت دنیوی و اخروی خود , فرزندان و کل جامعه می گردد.(در جائی که برای خرید یک پیتزا حاضرند -10-20 هزارتومان پول دهند از کمک به سلامت روح و روان فرزندانشان از چیزی دریغ نکنند و حداقل نفری 10 هزار تومان کمک کنند)
3-با کمک اولیا و هیئت امنای مسجد کتب دینی و فرهنگی در رده های سنی نوجوانان و جوانان از آثار بزرگانی مانند شهید مطهری , آقای قرائتی, مقام معظم رهبریو...و همچنین سی دی های سخنرانی از اساتید و سخنرانان شهیر تهیه بفرمائید و به اولیا بدهید تا به فرزندانشان بدهند.
4-با هزینه های اولیا و مسجد جوایزی چشم گیر (مانند تبلت و لباس ورزشی و بلیط سفرخانوادگی به اماکن متبرکه و.... تهیه بفرمائید و یک مسابقه کتاب خوانی در مسجد برگزار فرمائید و به نفرات برتر جایزه ها را بدهید.
5-از افرادی که در مسجد توان و وقت تدریس دروس راهنمائی و دبیرستان را دارند بخواهید که بصورت رایگان یا با دریافت مبلغ کم و برای رضای خدا اوقاتی را در مسجد به تدریس بپردازند تا ضمن حضور نوجوان یا جوانان در مسجد در کنار تدریس دروس مدرسه انها را با مسائل فرهنگی آشنا و علاقمند کنید.
6-از افراد مسن و سنتی مسجد درخواست کنید که رفتار خوب و صبورانه ای با جوانان داشته باشند و باعث فرار انها از مسجد نشوند و کمی صبر داشته باشند تا جوانان خودشان را با آداب و رسوم اماکن مذهبی وفق دهند.
7-مهمترین مسئله آن است که جو مسجد را شیرین و دلپذیر برای جوانان کنید و در این راه از هیچ هزینه و سرمایه گذاری دریغ نفرمائید.
8-از بچه های مستعد و توانا بخواهید که بخشی از مسئولیتهای مسجد را بتحت نظارت بزرگترها به عهده بگیرند, مواردی مثل برنامه ریزی و مدیریت در اذان گفتن, ادعیه بین نماز, هماهنگی و پیگیری با سخرانها, تهیه و پخش اعلامیه و اطلاعیه های مختلف.
9-گاهی برنامه های تفریحی مانند استخر و کوه , و...برگزار فرمائید.
10- از افرادی که توان و اطلاعات خوبی دارند بخواهید که به صورت نامحسوس پیوند دوستی و در عین حال یک محرم راز و مشاور برای جوانان باشند و جوری رفتار شود که مسجد خانه دوم جوانان و نوجوانان شود.
11- در هر صورت برای کسی که بیمار است , دارو را باید با یک شکلات شیرین کرد تا از آن فراری نباشد و با رغبت آن را بخورد.متاسفانه امروز جو جامعه به گونه ای شده است که افکار و اذهان جوانان اکثراً بیمار شده و برای عودت سلامتی و نشاط به آنها از هیچ کاری نباید دریغ کرد.
12-مانند آنچه در اسک دین مطرح است میتوان جلسات گفتگوی آزاد و سوال و جواب دینی در مسجد برگزار کرد و از جوانان بخواهید که به راحتی شبهات و نقطه نظرات خود را بیان کنند و صبورانه به سخنان آنها گوش دهید و با و با آگاهی و به زبان خودشان سعی در برطرف کردن شبهات آنها بفرمائید.
13- از نوجوانان و جوانان بخواهید که مانند طرحهای هرمی (گلد کوئیست) دوستان دیگر را به مسجد بیاورند و در ازای هر شخص جدید به ایشان امتیاز دهید و نهایتا جایزه مناسب بدهید.
موفق باشید:Gol:

احمدمنتظرالمهدی;522859 نوشت:

ضمن عرض سلام خدمت کارشناسان و کاربران محترم سایت اسک دین
جمعی از طلاب و دانشجویان در نظر دارند در قالب یک اردوی جهادی نمایشگاهی با موضوع مسائل فرهنگی در دو شهرستان نجف آباد اصفهان و تویسرکان همدان برگزار کنند.ریز برنامه ها و غرفه ها را اجمالا بیان می کنم.از انجا که بنده به عنوان مسئول برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی این 2نمایشگاه انتخاب شده ام ازکارشناسان فرهنگی و نیز کاربران سایت تقاضا دارم با نظرات و پیشنهادات خود ونیزبیان تجارب بنده را راهنمایی و کمک نمایید تا ان شاء الله در سال فرهنگ با برگزاری نمایشگاهی فرهنگی قدمی در راستای اعتلای فرهنگ این مرز و بوم برداریم.

زمان برگزاری: اصفهان(کل ماه مبارک رمضان) همدان(نیمه ی دوم ماه مبارک)

ساعت کار نمایشگاه:یک ساعت بعد از افطار به مدت 3ساعت

غرفه ها:

1.غرفه ی کودک

2.غرفه مشاوره مذهبی

3.غرفه ی محصولات فرهنگی

4.غرفه ی کتاب

5.غرفه ی بلوتوث

[=Times New Roman]

6.غرفه ی تکثیر نسل

دوستان در مورد کلیت برنامه و نیز دو غرفه ی فرهنگی و کتاب نظرات خودشون رو بیان کنند.برای مثال چه کتاب هایی رو پیشنهاد می دین؟چه محصولات فرهنگی الان مورد نیاز و استقبال مردم قرار می گیرن؟آیا بخش های نمایشگاه کافی است؟چه پیشنهاداتی دارید؟

سلام علیکم مؤمن،
حقیر اطلاعات خاصی در این زمینه‌ها ندارم، ولی در ضمن دعای خیر که ان شاء الله در این کارتان موفق باشید چند مسأله‌ی شاید نه چندان اساسی به ذهنم رسید گفتم از همین مقدار هم دریغ نکنم:
۱. در یک ماه یا دو هفته آموزش زیادی نمیشه داد خصوصاً اگر مراجعه‌کننده‌ها هر روز یکی نباشند، بخاطر همین خوبه که بتونید سرخط‌ها رو بهشون بگین و براشون جا بندازید که براشون مهم بشه ...
۲. فیلم «سیاحت غرب» رو حتماً دیده‌اید، می‌تواند خیلی تأثیرگذار باشد، خیلی‌ها را دیدم که وقتی دیدند شب خوابشان نبرد، حالا شاید هم از ترس ولی شاید هم به فکر فرو رفته باشند، خود این فیلم می‌تونه مقدمه‌ای باشه برای کلی تحلیل که بعدش بخواهید بکنید، و البته یاد مرگ دلها را نرم می‌کند و خاضع ...
۳. یادمه یکجا مطرح شد که برای بچه‌ها کلاس نقاشی بگذاریم و در انها بخواهیم مثلاً دماغ آدمهاشون رو برعکس بکشند، یعنی سوراخ‌هاش بالا باشه، بعد فکرکنند که این کار چه مشکلاتی را می‌تواند براشون ایجاد کنه، اینکه بارون بیاد اب میره تو دماغشون، اینکه بوها که بالایی می‌روند کمتر وارد دماغشون میشه، اینکه سرما بخورند آب ریزش بینی دیگه نمی‌توانند داشته باشند و ...، بعد بخواید چشمشون رو به جای روی سر مثلاً روی دست و پا یا روی کمر و ... بکشند و بگویند چه مشکلاتی توش هست و ...، از این دست مثالها در کتاب شریف «توحید مفضل» امام صادق علیه‌السلام زیاد است که دل انسان را نسبت به خدای حکیمی که خلقتش را به بهترین نحو خلق کرده است و او را همینطوری و روی هوا خلق نکرده و به فکر رفع نیازهایش بوده نرم می‌کند و محبت خدا را در دل بنده‌هایش می‌کارد ... ولی نمی‌دانم این پیشنهاد برای چه گروه سنی ممکنه مفید باشه؟ شاید برای کودکانی که هنوز اصلاً نقاشی نمی‌توانند بکشند زود باشد، شاید بشود این بحث‌ها را با اسلاید برای ایشان یا بچه‌های بزرگتر اجرا کرد؟
۴. کلاً قرآن و کلام معصوم علیهم‌السلام که کلامهم نور است و دلها را روشن می‌کند در جامعه‌ی ما مهجور مانده‌اند، شاید خوب باشد اگر بتوانید عظمت این انوار را نشان دهید، یک چشمه هم که نشان مردم داده شود کافی است تا دید خیلی‌ها به دنیا و زندگی عوض شود. در کلام امام رضا علیه‌السلام است اگر اشتباه نکنم که کلام ما را به مخالفمان برسانید به سوی ما جذب می‌شوند. ولی قبول دارم که انتخاب آیات قرآنی و احادیث به صورت منتخب کار ساده‌ای نیست و البته تحلیل‌های خوبی هم باید رویشان داشت. با توجه به اینکه دل مردم امروز ما نسبت به علوم جدید نرم است شاید دست گذاشتن روی اعجازهای علمی قرآن شروع مؤثرتری باشد.
۵. تحلیل‌های سیاسی و اجتماعی هم برای روشن شدن اذهان مردم می‌تواند خیلی خوب باشد تا با دید بازتری بتوانند مسائل روز دنیا را دنبال کنند، خصوصاً که الأن متأسفانه در روستاهای کشور هم ماهواره نفوذ کرده تا چه برسد به شهرستان‌ها و در نتیجه اذهان مردم پر از شبهه و خبرهای راست و دروغ به هم تنیده با تحلیل‌های پوشالی آن عوامل خودفروخته است.
ان شاء الله در پناه خداوند باشید
یا علی

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

کتاب متاسفانه سراغ ندارم. تو همون سایت Fetan.ir که عرض کردم علاوه بر فیلم و صوت یه سری متن و مقاله هست که خیلی جالب و قابل تامل هستند. می تونید اونها رو پرینت کنید به صورت خبرنامه و یا بروشور منتشر کنید.
با سایت Fetan.ir هم مکاتبه کنید شاید کتابی مناسب سراغ داشته باشند.

کتاب در موضوعات دیگه هم می تونم کتابهای استاد پناهیان و مکیال المکارم رو فعلا پیشنهاد بدم چیز زیادی تو ذهنم نیست.
کتابهایی که از بزرگان در مورد حجاب چاپ شده رو خودتون سرچ بکنید فکر نکنم پیدا کردنشون سخت باشه.
الان یه لینک پیدا کردم که خوراک شماست : http://eo313.ir پوستر هایی با کیفیت بالا و قابل چاپ با موضوع : "الی الظهور"
http://eo313.ir/%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C/36-%D8%B9%DA%A9%D8%B3/88-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%84%D8%B8%D9%87%D9%88%D8%B1

و این لینک هم مطالبی در مورد سبک زندگی اسلام داره :
http://rasekhoon.net/special/show/752543/%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B3%D8%A8%DA%A9-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C/

کتابهای معرفی شده اینجا رو هم یه نگاهی بندازین فکر کنم کتابهای خوبی توش پیدا کنید: http://anti666.ir/forum/forum-274.html
بخصوص تو مطلب "در حال حاضر چه کتاب رو مطالعه می کنید" کتابهای خیلی خوبی معرفی شده.

لینک مطالب ما می توانیم هم که برات گذاشتم: http://mamitavanim.ir پوسترهاشو حتما استفاده کنید.

اینم چند تا لینک که امروز اختصاصی برای شما سرچ کردم امیدوارم مفید باشه :

پوسترهای وهابیت (شاخ شیطان) : http://www.dlsell.com/downloads-center/graphics/poster/609-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D9%88%D9%87%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D8%B4%D8%A7%D8%AE-%D8%B4%DB%8C%D8%B7%D8%A7%D9%86

سایت تخریبچی مجازی با طرحهای متنوع و عالی با کیفیت بالا برای چاپ: http://www.takhribchimajazi.ir

تو اینجا هم : http://vidube.com برو قسمت عکس و کلمه پوستر رو سرچ کن پوسترهایی خوبی داره.

اگه قرار فیلم هم پخش کنید، مستند 10 قسمتی زندگی به سبک آخرالزمان رو هم مد نظر داشته باشید. خیلی مستند خوبیه. لینک دانلودش هم تو سایتها زیاده ، تو مبین مدیا هم هست.

فعلا چیز بیشتری به ذهنم نمی رسه. اگه چیز جدیدی پیدا کردم خبر میدم انشاءالله.
التماس دعا
یا علی ع :Rose:

owari;523182 نوشت:
. کلاً قرآن و کلام معصوم علیهم‌السلام که کلامهم نور است و دلها را روشن می‌کند در جامعه‌ی ما مهجور مانده‌اند، شاید خوب باشد اگر بتوانید عظمت این انوار را نشان دهید، یک چشمه هم که نشان مردم داده شود کافی است تا دید خیلی‌ها به دنیا و زندگی عوض شود. در کلام امام رضا علیه‌السلام است اگر اشتباه نکنم که کلام ما را به مخالفمان برسانید به سوی ما جذب می‌شوند. ولی قبول دارم که انتخاب آیات قرآنی و احادیث به صورت منتخب کار ساده‌ای نیست و البته تحلیل‌های خوبی هم باید رویشان داشت. با توجه به اینکه دل مردم امروز ما نسبت به علوم جدید نرم است شاید دست گذاشتن روی اعجازهای علمی قرآن شروع مؤثرتری باشد.
۵. تحلیل‌های سیاسی و اجتماعی هم برای روشن شدن اذهان مردم می‌تواند خیلی خوب باشد تا با دید بازتری بتوانند مسائل روز دنیا را دنبال کنند، خصوصاً که الأن متأسفانه در روستاهای کشور هم ماهواره نفوذ کرده تا چه برسد به شهرستان‌ها و در نتیجه اذهان مردم پر از شبهه و خبرهای راست و دروغ به هم تنیده با تحلیل‌های پوشالی آن عوامل خودفروخته است.

سلام علیکم
ممنون از لطفتون.ان شاء الله استفاده می کنیم.در مورد غرفه ی کتاب چه کتاب هایی به نظرتون می رسه؟ما با این وقت کم نمی تونیم زیاد کار محتوایی و تولیدی داشته باشیم باید از دیگر تولیدات استفاده کنیم

Qaher313;523191 نوشت:
اینم چند تا لینک که امروز اختصاصی برای شما سرچ کردم امیدوارم مفید باشه :

آقا خیلی خیلی ممنون.به زحمت افتادید.انصافا سایت هایی که دادید قابل استفاده بود.
اجرکم عندالله
یا علی

با سلام خدمت همه اساتید گرامی و دوستان ارجمند
من یه ایده داشتم که اگه عملی بشه، هم باقی گذاشتن یه رسم خوبه و هم برای جوانان اشتغال ایجاد می کنه و هم کارهایی که انجام میشه میتونه برای سرمایه گذار ها و کسایی که مشارکت دارند باقیات و الصالحات باشه، و از دوستان عزیزم هم خواهش میکنم که تو این فضاهای مجازی و عمومی، ایده های خوبی که به ذهنشون میرسه رو باز گو کنند تا هم یه رسم خوب شکل بگیره(در بیان ایده ها) و هم اگه از ایدشون کسی استفاده کرد براشون ثواب باشه.
واما ایده‌ی من اینه که: کسایی که تواناییش رو دارند یه سایت اینترنتی یا یه مرکز تاسیس بکنند که افرادی که می خواهند پول و سرمایشون رو در راه خدا خرج بکنند، بیان اونجا و مدیر سایت، این سرمایه ها رو در راه ایجاد مراکز تولیدی، آموزشگاه ها، مساجد، درمانگاه ها و غیره و هر کاری که خیرات و باقیات الصالحات محسوب میشه سرمایه گذاری کنه. افرادی هم که در این مراکز کار میکنند میتونند به صورت مجانی و در راه رضای خدا باشند و یا به اندازه ی کاری که انجام میدن حقوق بگیرند، که این افراد هم، کارشون در راه رضای خدا هست.
این سایت باید اهدافشو خوب توضیح بده و شفافیت داشته باشه و کار رسانه ای و تبلیغاتی خوبی انجام بده.
برای این کار هم میشه از جوونای خوب و مؤمن دانشجو و دانش آموز و مراکز دولتی، صدا و سیما، دانشگاه ها، مساجد و... کمک گرفت.
از توجهتون ممنونم.

سلام دوستان.
وقت همگی بخیر.

قراره به مناسبت هفته دفاع مقدس اجرای سرود داشته باشیم. فقط چون سرود و اشعار زیاد و متنوع هست. از دوستانی که سررشته دارن میخوام تا پیشنهاد بدن. گروه سرودمون نوجوونا هستن و قابلیت اجرا با آهنگ رو هم داریم.

ممنون.

[="Arial"][="Navy"]

mosobo;572957 نوشت:
قراره به مناسبت هفته دفاع مقدس اجرای سرود داشته باشیم. فقط چون سرود و اشعار زیاد و متنوع هست. از دوستانی که سررشته دارن میخوام تا پیشنهاد بدن. گروه سرودمون نوجوونا هستن و قابلیت اجرا با آهنگ رو هم داریم.

سلام علیکم
الان دقیقا شما چی میخواین بدونین ؟[/]

قراره در دو سه تا یادواره شهدا که توی هفته دفاع مقدس برگزار بشه اجرا داشته باشیم.
حالا چون واسه شهدا و هفته دفاع اشعار و آهنگ و سبک های مختلفی وجود داره نمی دونیم چی بخونیم. دلیلش هم اینه که دقیقه 90 شدیم و وقتی برامون نمونده.
؟؟؟

[="Arial"][="Navy"]سلام علیکم
به مناسبت فرا رسیدن عید غدیر قراره در موسسه ای جشنی برگزار بشه . چندین ساله که در این موسسه در روز غدیر جشن برپا میشه .
این بار این موسسه در نظر داره که تو برنامه هاشون تنوع ایجاد کنه .
حالا از شما دوستان و کاربران تقاضا دارم که ایده های خود را برای این جشن مطرح کنید تا ان شاالله در صورت صلاح دید بتونیم از ایده های شما در این مراسم استفاده کنیم .
لازم به ذکر است که جشن با حضور خانم ها و آقایون است .
منتظر نظرات و ایده های شما هستم .
یا علی
[/]

[="Arial"][="Navy"]

mosobo;572977 نوشت:
قراره در دو سه تا یادواره شهدا که توی هفته دفاع مقدس برگزار بشه اجرا داشته باشیم.
حالا چون واسه شهدا و هفته دفاع اشعار و آهنگ و سبک های مختلفی وجود داره نمی دونیم چی بخونیم. دلیلش هم اینه که دقیقه 90 شدیم و وقتی برامون نمونده.

شما باید به سطح ذهنی گروهتون توجه کنید و ببینید گروه با کدام سرود میتوانن خود را سریعا آماده کنند .[/]

[="Arial"][="Navy"]

باغ بهشت;573525 نوشت:

تا کی باید منتظر بمونم :khab:

:vamonde::vamonde::vamonde::vamonde::vamonde:[/]

دوستان سلام

باغ بهشت;573627 نوشت:

تا کی باید منتظر بمونم :khab:

:vamonde::vamonde::vamonde::vamonde::vamonde:

ابتدا باید کاربران محترم از برنامه های قبلی اطلاعات داشته باشند تا بتوانند پیشنهادی متفاوت بدهند

علی علی

[="Arial"][="Navy"]

مکلف;573641 نوشت:
ابتدا باید کاربران محترم از برنامه های قبلی اطلاعات داشته باشند تا بتوانند پیشنهادی متفاوت بدهند

بله درست می فرمایید ؛
برنامه های دوره های قبل :
تلاوت قرآن ، سخنرانی ، اجرای سرود و تواشیح ، عرضه محصولات فرهنگی ، اهدای جوایز ، مسابقه
حتی اگه درباره تزیین محل مراسم ایده ای دارین بیان کنید ان شاالله استفاده می کنیم .[/]

[="Tahoma"][="Blue"]با سلام
مصرانه درخواست دارم
دوستان عزیز ، هر کاری که می کنید
حتما قالب و محتوای جهادی ، استشهادی و ضد تکفیر و ضد استکباری داشته باشد

و به وحدت مسلمین توجه داشته باشد[/]

[="Arial"][="Navy"]

شهید علی اصغر پازوکی;573648 نوشت:
مصرانه درخواست دارم
دوستان عزیز ، هر کاری که می کنید
حتما قالب و محتوای جهادی ، استشهادی و ضد تکفیر و ضد استکباری داش

سلام علیکم
پیشنهاد شما چیست ؟ چه پیشنهادی دارین ؟[/]

[="Tahoma"][="Blue"]

باغ بهشت;573649 نوشت:

سلام علیکم
پیشنهاد شما چیست ؟ چه پیشنهادی دارین ؟

با سلام
من پست های قبلی را مطالعه کردم انصافا پیشنهادهای خوبی داده بودند
و حقیر هم تاکید کردم محتوا در تایید مقاومت اسلامی و بر ضد تکفیری ها باشد
التماس دعا
[/]

اون موقع ها .....:hey:

ما ی معمای دینی هم داشتیم!

قرآنی نه ها!چون همه قرانی بلد نیستن من جمله خودم....معماهای دینی و البته گاهی هم تاریخی...
خیلی خوب جواب میداد...جایزه هم میدادیم...

به نظرم ی متن طنز هم بذارید..مثلا خاطرات خنده دار جبهه

ی چیز دیگه هم می خواستم بگم مامانم اومد یادم رفت....:Gig:

[="Arial"][="Navy"]

شهید علی اصغر پازوکی;573652 نوشت:
من پست های قبلی را مطالعه کردم انصافا پیشنهادهای خوبی داده بودند

پست های قبلی درباره تابلو اعلانات بود و بحث الان درباره مراسم روز غدیر است .
در هر صورت از شرکت و نظر شما متشکرم .[/]

باغ بهشت;573654 نوشت:
پست های قبلی درباره تابلو اعلانات بود و بحث الان درباره مراسم روز غدیر است .

اِ...پس منم سوتی دادم...:khandeh!:

باغ بهشت;573525 نوشت:
سلام علیکم
به مناسبت فرا رسیدن عید غدیر قراره در موسسه ای جشنی برگزار بشه . چندین ساله که در این موسسه در روز غدیر جشن برپا میشه .
این بار این موسسه در نظر داره که تو برنامه هاشون تنوع ایجاد کنه .
حالا از شما دوستان و کاربران تقاضا دارم که ایده های خود را برای این جشن مطرح کنید تا ان شاالله در صورت صلاح دید بتونیم از ایده های شما در این مراسم استفاده کنیم .
لازم به ذکر است که جشن با حضور خانم ها و آقایون است .
یا علی

سلام علیکم.خداقوت
به نظر بنده پرداختن به بعضی از مسائل واقعه ی غدیر که کمتر مورد توجه قرار گرفته واقعا ضروریه.متاسفانه شیعیان فکر می کنند واقعه ی غدیر کاملا برایشان حل شده و حال اینکه همین واقعه ی حل شده موجب اختلاف مسلمین شده و شبهات زیادی پیرامون اون وجود داره.
از جمله مسئله ی جامعه شناسی و نیز فضا شناسی عصر وقوع واقعه ی غدیره.استفاده از اساتید عالم برای توضیح این مسئله مسلما ضروریه اما برای جذابیت (البته اگه تکراری و قدیمی نباشه) بحث پرده خوانی فکر کنم خوب باشه.الان بنرهایی که شامل تصاویر و نکات مهم واقعه ی غدیره چاپ شده.فکر کنم توضیح با استفاده از این بنرها جذاب و مفید باشه.

سلام علیکم و رحمة الله،
حقیر صاحب‌نظر نیستم و تجربه‌ای هم در این امور ندارم ولی با نظر جناب منتظر‌المهدی هم شدیداً موافق هستم، متأسفانه هنوز بسیاری از شیعیان از تمام خطبه‌ی نسبتاً طولانی و عمیق غدیر تنها یک جمله‌ی «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» آن را شنیده‌اند و تازه همان را هم گاهی نمی‌توانند متوجه شوند که واقعاً چرا منظور رسول خدا صل‌الله‌علیه‌وآله را ما با این اطمینان اینطور معنا می‌کنیم و مخالفان آن طور دیگر معنا می‌کنند ... با اینکه همین یک جمله هم ساختاری دارد که برای اثبات ولایت الهی امیرمؤمنان علی علیه‌السلام کفایت می‌کند، اگرچه خطبه‌ی غدیر تصریح به این امر دارد و بیان امر ولایت ایشان منحصر در آن یک جمله‌ی نغز نیست. ... امروز بنده‌ی خدایی از روحانی دانشگاهمان شبهه‌ای را سؤال می‌کرد و آن اینکه روز عید غدیر را محاسبه کرده‌اند و به شمسی شده است روز عید نوروز و در آن موقع هوای آن منطقه داغ و سوزان نیست و شیعیان اغراق کرده‌اند و چیزهایی شبیه به این، حقیر محاسبه نکردم ببینم درست است یا خیر ولی وقتی به جای پرداختن به اصل خطبه و مسانید آن در کتب اهل سنت (کتاب الغدیر بهترین منبع برای این کار است) به حواشی روی بیاوریم بعید هم نیست که در نقل قول‌ها برای داغ شدن بحث انحرافاتی پیش بیاید، کار باید اصولی باشد تا راه بر شبهه‌ها بسته شود ... جشن هم خوبه که با عید بودن این عیدالله‌اکبر هم تناسب بهتری داشته باشد، عید اگر از معنای عودت و بازگشت گرفته شده است پس خوب است که اگر سروری هم قرار است در مهمانان ایجاد شود این سرور از جنس وجد معرفتی باشد، حقایق شیرین و عمیق و عظیم خطبه برای مهمانان خوانده شود و به نشاندن خنده بر لبان پر مهرشان بسنده نشود. جشن اهل بیت علیهم‌السلام فرصتی است برای نهادینه کردن شعور معنوی و شور محبت این خاندان و این شور ایجاد نمی‌شود مگر از پس رسیدن به معرفت بالاتر و عمیق‌تر، هر شوری که پشتوانه‌ای از شعور و درک عمیق نداشته باشد مثل خاکستری است که با نسیمی به خود می‌لرزد و از روی بستر خود بلند شده و به هوا می‌رود، اگر خداوند رحم نکند.
حالا اینکه چطور این کار را بکنید به برگزارکنندگان و بالاتر از آن به مخاطبان و شرکت‌کنندگان جشن بستگی دارد، اگر از طیف کودکان هستند با سرود و داستان و مسابقه‌ی نقاشی و مشابه‌های آن می‌توان برایشان ایجاد جذابیت کرد، اما اگر مخاطبان بزرگتر هم هست بحث کتاب‌خوانی (با موضوع خطبه‌ی شریف غدیر که حاضران باید برای غایبان تعریف کنند) هم خوب است مطرح شود ... و یا این جمله‌ی معروف که «خوبه ولی اگر وقت سخنرانی‌اش را بیشتر کنید بهتر است!» ...
قرآن هم حیفه که فقط آغازگر برنامه باشد و بعد به کنار گذارده شود تا برنامه‌های دیگر دنبال شوند، می‌توان به جای تلاوت مجلسی آیات مرتبط با حادثه‌ی شریف غدیر را تلاوت کرد و توضیح داد، قرآن تنها ثقل حاضر در نزد ماست که آن را هم رسول خداوند از ما شکایت خواهند کرد که «يَا رَ‌بِّ إِنَّ قَوْمِي اتَّخَذُوا هَـٰذَا الْقُرْ‌آنَ مَهْجُورً‌ا» ...

وَالسَّمَاءَ رَ‌فَعَهَا وَوَضَعَ الْمِيزَانَ / أَلَّا تَطْغَوْا فِي الْمِيزَانِ [الرحمن، ۷ و ۸]
و آسمان [رسول خدا صل‌الله‌علیه‌وآله] را بالا برد و میزان [امیر مؤمنان علیه‌السلام=ترازوی قیامت=قسیم‌الجنة‌و‌النار] را جایگزینش کرد / تا اینکه در میزان طغیان نکنید

برای کتاب‌خوانی اگر بشود طوری برنامه اجرا کرد که به وحدت شیعه و سنی لطمه‌ای وارد نشود و مراسم شادی هم به مراسم عزاداری تبدیل نشود خوب است که در کنار خطبه‌ی غدیر کتاب شریف اسرار آل محمد صل‌الله‌علیه‌وآله (ترجمه‌ی کتاب سلیم) هم در متن کار قرار بگیرد ...

خدا عوضتان دهد و به زحماتتان برکت دهد ان شاء الله،
یا علی

[="Tahoma"][="Navy"]بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم
نمیدونم پیشنهادم چه قد ربط داره به عید غدیر ولی گفتم نظرمو بگم :
از ورزشکاران رزمی دعوت کنید براتون یه چشمه بیان.
مثل کاراته ،‌کنگفو و غیره..
یاعلی مدد..[/]