حکم گفتن انا کلب الرقیه

تب‌های اولیه

36 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم گفتن انا کلب الرقیه

سلام
اگه میشه راهنماییم کنید حکم گفتنش چیه خوبه بده ...

با نام الله

کارشناس بحث: استاد شفا

مجنون کربلا;497613 نوشت:
سلام

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

آنچه كه موجب وهن مذهب شود جايز نيست ، واگر اين موارد عرفا وهن محسوب مي شود بايد ترك شود،
البته اظهار ارادت خالصانه به خاندان عصمت وطهارت از بهترين اعمال مي باشد كه بهتر است در آن از الفاظي وكلماتي استفاده شود كه با شئونات اين بزرگواران مطابقت داشته باشد.

منبع:استفتاء از دفتر رهبری ،قم

این حکم حکم ولایتی و حکومتیه ولی فقیه محسوب می شه ؟! یعنی بقیه مراجع هم باید تبعیت بکنن دیگه درسته؟!:reading: :Moshtagh

متحیر";497704 نوشت:
این حکم حکم ولایتی و حکومتیه ولی فقیه محسوب می شه ؟! یعنی بقیه مراجع هم باید تبعیت بکنن دیگه درسته؟!:reading: :Moshtagh

سلام عليكم

اين حكم يك مساله فقهي است البته نظر ساير مراجع نيز به همين صورت است.

[="Indigo"]علی شیر خدا چی ...؟ موجب وهن نمیشه ..؟:Gig:[/]

سگ اصحاب کهف به بهشت میره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و از یاران امام زمان محسوب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نام خدا

مجنون کربلا;498383 نوشت:

سلام عليكم
تشكر از سوالتون
لطفا سوالتون رو در انجمن قرآن يا كلام پيگيري بفرماييد تا انشاءالله اساتيد پاسختون رو بفرمايند .
متشكرم

چرا کلب اخه ؟؟؟!!!! خب بگویید انا محب الرقیه !

[="Arial"]

[=arial]من به سگ بودن خود معترفم اما کاش آنکه گفت آدم تو آدم بود

[=arial]سگ اهلبیت بودن لیاقت میخواد...

مجنون کربلا;498383 نوشت:

سلام علیکم

این سوال را باید از کارشناسان مسائل اعتقادی این سایت مطرح بفرمایید.

غلام عشق علی;498463 نوشت:
من به سگ بودن خود معترفم اما کاش آنکه گفت آدم تو آدم بود

سگ اهلبیت بودن لیاقت میخواد...

اهل بیت اگر نیاز به لشگری از بهایم و چهارپایان و سگ و .. داشتن با قدرت الهی که داشتن و باذن الله همه سگ های دنیا رو به فرمان خودشون در میاوردن!! ولی ائمه علیهما سلام لشگر آدم می خوان نه سرباز از چهارپا ها ...
من می فهمم که این قول شما نشات گرفته از عمق اراداتیه که شما به ائمه علیهما سلام دارید ولی ما باید چیزی باشیم که حضرات از ما میخوان نه چیزی که خودمون دوست داریم برای ایشان باشیم...

یاعلی

[="Arial"][="Blue"]

متحیر";498489 نوشت:
اهل بیت اگر نیاز به لشگری از بهایم و چهارپایان و سگ و .. داشتن با قدرت الهی که داشتن و باذن الله همه سگ های دنیا رو به فرمان خودشون در میاوردن!! ولی ائمه علیهما سلام لشگر آدم می خوان نه سرباز از چهارپا ها ...
من می فهمم که این قول شما نشات گرفته از عمق اراداتیه که شما به ائمه علیهما سلام دارید ولی ما باید چیزی باشیم که حضرات از ما میخوان نه چیزی که خودمون دوست داریم برای ایشان باشیم...

یاعلی

منظور از کلب وفای سگه نه چهار دست و پا بودنش.[/]

مجنون کربلا;498523 نوشت:
منظور از کلب وفای سگه نه چهار دست و پا بودنش.

با سلام.
ببینید برخی حیوانات هستند که اگر اسم آنها را بر روی دیگران بگذارید توهین حساب می شود. مثل همین سگ. یا مثلا حیوان. یا مثلا میمون و ... . ولی مثلا اگر بگویید فلانی مثل آهو زیباست یا بگویید مثل شیر قوی و چر هیبت است کسی ناراحت نمی شود.
ولی اگر به کسی بگویی پدرسگ ناراحت می شود. لذا این اوصاف در نزد عرف اهانت هست و درست نیست انسان به نفس خودش هم توهین کند. اگر هم منظورش وفادار بودن نسبت به اهل بیت هست خوب می تواند آن را در دل نگه دارد و در دل خود بگوید ای امام حسین (ع) بنده مانند سگ به تو وفادارم. ولی بیان آن در بین مردم صورت خوبی ندارد.
هر چند که وفاداری صفتی است که انسان می تواند با ملکه کردن آن در درون خود کیفیت آن را از وفاداری سگ هم بالاتر ببرد. و البته این وفاداری در انسان بسیار ارزشمند تر از وفاداری ای است که در وجود سگ به طور تکوینی قرار داده شده است.
و من الله توفیق

سلام در این کلیپ شاهد سوء استفاده وهابیون از برخی اشتباهات شیعیان هستیم
دوستان از رفتار ما کلیپ میسازند و ذهنیت غیر مسلمانان و حتی برخی اهل سنتی که اطلاعات کافی در مورد شیعه ندارن رو نسبت به ما خراب می کنند
بعد افراد دیگه سراغ شیعه نمیرن که حتی در موردش تحقیق کنند
قضاوت با اهل وجدان:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

این آیه رو ببینین، "مجنون کربلا"

وَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً

رَجُلَیْنِ أَحَدُهُما أَبْکَمُ لا یَقْدِرُ عَلى‏ شَیْ‏ءٍ وَ هُوَ کَلٌّ عَلى‏ مَوْلاهُ أَیْنَما یُوَجِّهْهُ لا یَأْتِ بِخَیْرٍ

هَلْ یَسْتَوی هُوَ

وَ مَنْ یَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَ هُوَ عَلى‏ صِراطٍ مُسْتَقیمٍ

خداوند مثالى (دیگر) زده است:

دو نفر را، كه یكى از آن دو، گنگ مادرزاد است; و قادر بر هیچ كارى نیست; و سربار صاحبش است; او را در پى هر كارى بفرستد، خوب انجام نمى‏دهد;

آیا چنین انسانى، برابر است با

كسى كه امر به عدل و داد مى‏كند، و بر راهى راست قرار دارد؟!

سوره ی مبارک نحل، آیه ی شریف 76.

به نظر من، با توجه به این آیه و به طریق اولی، سگ شدن درست نیست.

اصلاً چرا دست بالا رو نمی گیرید، برید دنبال سلمان شدن، بهتر نیست؟

[=arial]احسنت از این همه عقل و استعداد و افکار روشنی که در اینجا مشاهده میشه :Moteajeb!:
شما اگه به همون مقام سگ اهلبیت هم رسیدید کار اعجاب انگیزی انجام دادید سلمان بودن پیشکش
اونوقت من متوجه نمیشم اگه دوستان در دیدارهایی که با معصومین داشتن بفرمایند که اهلبیت دقیقا بهشون گفتن آدم بودن رو بیشتر میخوان یا سگ بودن رو ما خوشحال میشیم؟
و جالب اینجاست که این مساله رو با مسائل و عرف ما مردمان عالم میسنجیم خب معلومه وقتی به یکی میگی پدرسگ هدفت توهین بوده حالا شما به همون شخص بگو مثل سگ وفاداری بنظر شما بازم اون فرد ناراحت میشه؟
کلا مثال جااالبی زدند و فوق العاده مناسب این بحث هستش!!!
در ضمن کسی کسی رو مجبور نکرده خودشو پیش اهلبیت کوچیک کنه شما همون آآآقا باش
و به شعار دادن ادامه میدهیم تا یه فرجی حاصل بشه...

سلام
لطفاً یکی از دوستانی که از این القاب حمایت می کنند توضیح بدهند که چه شباهتی بین سگ بودن و حب به اهل بیت (ع) وجود داره؟
در واقع ما با سگ بودن به کدوم یک از چیزهایی که اهل بیت (ع) از ما میخوان میرسیم؟

[="Indigo"]

شریعت عقلانی;498528 نوشت:
لذا این اوصاف در نزد عرف اهانت هست و درست نیست انسان به نفس خودش هم توهین کند

فعلا یه چیزهایی تو جامعه ی اسلامی عرف محسوب میشه که میشه گفت خود عرف زیر سواله...

هرموقع از زیر سوال در اومد ... اونموقع میشه ثابت کرد که کلب الرقیه هم یه توهین به نفسه...

متحیر";498489 نوشت:

حضرات با شما صحبت کردن و گفتن ما دوست داریم به جای کلب الرقیه بگید محب الرقیه ...؟؟؟

شهید چمران;498549 نوشت:
سلام در این کلیپ شاهد سوء استفاده وهابیون از برخی اشتباهات شیعیان هستیم
دوستان از رفتار ما کلیپ میسازند و ذهنیت غیر مسلمانان و حتی برخی اهل سنتی که اطلاعات کافی در مورد شیعه ندارن رو نسبت به ما خراب می کنند
بعد افراد دیگه سراغ شیعه نمیرن که حتی در موردش تحقیق کنند

وهابی کل هیکلش مسخره است و فتواهاش مسخره تر....در حدی نیست بخواد مسخره کنه....

اگه قرار به مسخره کردن باشه.... ما برای کسی که خیلی وقت پیش شهید شده هم نباید عزاداری کنیم....چون مسخره مون میکنن...

نباید زنجیر بزنیم...

نباید لباس سیاه بپوشیم...

نباید نذری بدیم ....

حتی نماز هم نباید بخونیم...

چون خرافاتی و متحجر و .... از آب در میایم...

نظرتون چیه کلا هیچ کاری انجام ندیم تا مسخره مون نکنن...؟؟ شیعه رو به هیچ برسونیم تا مسخره نشه ...؟

اونوقت دیگه هیچی ازش نمیمونه که کسی بخواد مسخره اش کنه... خوبه نه ؟![/]

غلام عشق علی;498767 نوشت:
شما اگه به همون مقام سگ اهلبیت هم رسیدید کار اعجاب انگیزی انجام دادید سلمان بودن پیشکش

یه استاد از شاگردش می پرسه می خوای چی کاره بشی.
شاگردش هم می گه می خوام بشم مثل تو.
استادش دو دستی می زنه توی سر شاگردش، می گه خاک بر سرت، من می خواستم بشم ابن سینا، شدم این، تو که می خوای بشی من، بوووق هم نمی شی.

سگ شدن زحمت زیادی نداره، فقط کافیه پارس کنی و روی چار دست و پات راه بری!!!!!

SH!SH-GoOoSHe*;498864 نوشت:
وهابی کل هیکلش مسخره است و فتواهاش مسخره تر....در حدی نیست بخواد مسخره کنه....

اگه قرار به مسخره کردن باشه.... ما برای کسی که خیلی وقت پیش شهید شده هم نباید عزاداری کنیم....چون مسخره مون میکنن...

نباید زنجیر بزنیم...

نباید لباس سیاه بپوشیم...

نباید نذری بدیم ....

حتی نماز هم نباید بخونیم...

چون خرافاتی و متحجر و .... از آب در میایم...

نظرتون چیه کلا هیچ کاری انجام ندیم تا مسخره مون نکنن...؟؟ شیعه رو به هیچ برسونیم تا مسخره نشه ...؟

اونوقت دیگه هیچی ازش نمیمونه که کسی بخواد مسخره اش کنه... خوبه نه ؟!

سلام
اشتباه شما بزرگوار این هست که مفهوم وهن و تمسخر رو یکی گرفته اید
برای ما تمسخر مهم نیست مطلب اینه که عده زیادی از اهل سنت و وهابیت مطالعاتی در مورد شیعه ندارند و این عدم آگاهی همون مستضعف فکری بودنه یعنی هنوز استدلال های مذهب حقه تشیع به او نرسیده به عنوان مثال آقای پناهیان تعریف می کردند که با یک مصری سنی در حال صحبت بودند و او حتی از واقعه ی غدیرخم بی خبر بوده !!!
حرف بنده اینه که ما باید ابتدا افراد رو جذب کنیم(با اخلاق خوب)بعد در یک فضای آرام بحث علمی کنیم
بزرگوار افراد زیادی از اهل سنت آفریقایی هستند به نظر شما آنها کتب ما را خوانده اند؟نه چون برخی از اون ها هنوز سواد ندارند حالا دشمن از این مسئله سوء استفاده میکنه و ما را مشرک نشون میده یا مثلا فیلم های قمه زنی رو نشون میده و... با این فیلمهایی که سر و ته اونها کات شده افکار بر علیه شیعه میشه و میبینیم یک وهابی رو که گرفته بودند(در حین عملیات انتحاری) گفته بود که من فکر میکردم بعد مرگم رسول خدا(صلی الله علیه و آله )را زیارت میکنم!!!به خاطر اینه که کاملا شستو شوی مغزی داده شده بوده البته مسائل دیگری هم هست ولی فکر نمی کنم نیازی باشه بگم
یا حق

اینطور که از داستان موسی نبی استفاده می شه اما این ضعف است و گناه که بیان گناه وافتخار به آن خودش گناهی دیگر است چه شده که سلمان نشدیم سگ شدیم بله گناه پس بیان آن افتخاری نداره که گناه هم هست همین تفکر غلط در هیات ها پیدا شد که متاسفانه به جای اینکه این مجالس خروجی طلاب ودانشجوی متدین داشته باشه افرادش رو باید از قهوه خانه ها جمع کرد و افرادی بی انگیزه تحویل داد اگه قرار بود اینطور فکر کنیم پس خدا نعوذ بالله کار لغو کرده که در نماز واجب کرده بگوییم ایک نعبد وایاک نستعین چون که شاید به عدد انگشتان باشد کسی که در گفتمن این آیه در نماز راستگو باشد بدان که نا امیدی از بزرگترین حقه های شیطان است

سلام

یادمه پارسال هم موضوعی شبیه این بحث در سایت بود.یه جستجویی کردم و پیداش کردم.میتونید از پاسخ کارشناسان اون بحث هم استفاده کنید

http://www.askdin.com/thread27432.html

شهید چمران;498930 نوشت:
سلام
اشتباه شما بزرگوار این هست که مفهوم وهن و تمسخر رو یکی گرفته اید
برای ما تمسخر مهم نیست مطلب اینه که عده زیادی از اهل سنت و وهابیت مطالعاتی در مورد شیعه ندارند و این عدم آگاهی همون مستضعف فکری بودنه یعنی هنوز استدلال های مذهب حقه تشیع به او نرسیده به عنوان مثال آقای پناهیان تعریف می کردند که با یک مصری سنی در حال صحبت بودند و او حتی از واقعه ی غدیرخم بی خبر بوده !!!
حرف بنده اینه که ما باید ابتدا افراد رو جذب کنیم(با اخلاق خوب)بعد در یک فضای آرام بحث علمی کنیم

من اگه دفاع میکنم دارم از واژه ی کلب دفاع میکنم ...

والا ( قمه زنی... قلاده و عوعو از نر منم رد شده هستن... ) پس نیازی نمیبینم وارد اون مسائل بشم... شما هم بی زحمت ایراد اون مسائل و پیش نکشین...

واژه ی کلب به تنهایی تو هیچ نوحه و روضه ای باعث وهن نمیشه...

کسی که اینو وهن ببینه ... شیر خدا رو هم وهن میبینه ... چون درکی نداره که منظور از این واژه ها بارز ترین ویژگیشونه....

SH!SH-GoOoSHe*;498947 نوشت:
من اگه دفاع میکنم دارم از واژه ی کلب دفاع میکنم ...

والا ( قمه زنی... قلاده و عوعو از نر منم رد شده هستن... ) پس نیازی نمیبینم وارد اون مسائل بشم... شما هم بی زحمت ایراد اون مسائل و پیش نکشین...

واژه ی کلب به تنهایی تو هیچ نوحه و روضه ای باعث وهن نمیشه...

کسی که اینو وهن ببینه ... شیر خدا رو هم وهن میبینه ... چون درکی نداره که منظور از این واژه ها بارز ترین ویژگیشونه....

عرض شد مشکل درک ما از این لفظ نیست مشکل درک افراد غیر شیعه و کم اطلاع یا بی اطلاع از تشیع هست که همزمان میشه با فعالیت مغرضانه دشمنان که باعث دوری شدن بی دلیل غیر شیعه از اهل بیت(علیهم السلام ) میشه در حالی که اگر شاید چند ماه در مورد شیعه تحقیق کنند خیلی مسائل حل بشه نمونش شیعیان نیجریه که کتب کلامی ما رو خوندند و برخی شون به خاطر نظر قوی و محکم آقا امام صادق(علیه السلام) درمورد جبر و اختیار شیعه شدند مسئله اسد الله رو هم نمیتونند زیر سوال ببرن چون اگر اشتباه نکنم در منابع خودشون هست و البته همون طور که احتمالا مطلع هستید برخی فرق اهل سنت طبق ظاهر ایات برای خداوند وجود دست رو قائل هستند!!! پس اسد الله برای اونها فکر نکنم قابل هضم نباشه!!! و البته عرض شد این فقط یک دلیل هست...

[="Indigo"]

شهید چمران;498949 نوشت:
عرض شد مشکل درک ما از این لفظ نیست مشکل درک افراد غیر شیعه و کم اطلاع یا بی اطلاع از تشیع هست

شهید چمران;498949 نوشت:
مسئله اسد الله رو هم نمیتونند زیر سوال ببرن چون اگر اشتباه نکنم در منابع خودشون هست و البته همون طور که احتمالا مطلع هستید برخی فرق اهل سنت طبق ظاهر ایات برای خداوند وجود دست رو قائل هستند!!! پس اسد الله برای اونها فکر نکنم قابل هضم نباشه!!! و البته عرض شد این فقط یک دلیل هست...

دوحالت داره...

یا اسدالله و قبول دارن یا ندارن...

اسدالله که بعد از معراج پیامبر بوده و به قول شما تو منابع خودشون هم هست.... ( نمیشه ازش ایرادی گرفت...) پس اگه این براشون خالی از اشکال باشه... میتونن کلب الرقیه رو هم درک کنن...

ولی اگه اسدالله را قبول نداشته باشن...

اونوقت همه ی دلیل ها از جمله عرف و اینا برا رد کردن کلمه ی کلب هم رد میشه....[/]

با عرض سلام

عذر میخوام اینو میگم ولی کسی اسم کلب رو روی خودش میگذاره که قصد نداره خودش رو اصلاح کنه. آیا امامان ما از چنین فردی خشنود خواهند بود؟

SH!SH-GoOoSHe*;498954 نوشت:
دوحالت داره...

یا اسدالله و قبول دارن یا ندارن...

اسدالله که بعد از معراج پیامبر بوده و به قول شما تو منابع خودشون هم هست.... ( نمیشه ازش ایرادی گرفت...) پس اگه این براشون خالی از اشکال باشه... میتونن کلب الرقیه رو هم درک کنن...

ولی اگه اسدالله را قبول نداشته باشن...

اونوقت همه ی دلیل ها از جمله عرف و اینا برا رد کردن کلمه ی کلب هم رد میشه....

بزرگوار از اسد الله بودن براشون چیزی در نمییاد اما سو استفاده ای که از کلب رقیه می کنند مسئله شرک هست از اسد الله شرک استنباط نمی شود (البته از کلب رقیه هم نمیشود) ولی دشمن پتانسیل سوء استفاده پیدا میکنه بازم عرض می کنم فقط این دلیل نیست دلایل دیگری هم هست

مجنون کربلا;497613 نوشت:
سلام
حکم گفتن انا کلب الرقیه

آيا در عزاداري ها، گفتن مطالبي مثل انا كلب الرقيه يا سگ عوعو كن كوي حسينم، صحيح است؟
پاسخ:
بي ترديد تعظيم شعائر ديني، بخصوص گرامي داشت نهضت بي بديل حسيني كه در طي قرن هاي متمادي از سوي پيروان مكتب اهل بيت ـ عليهم السّلام ـ انجام گرفته و هر روز نيز بر شكوه، عظمت و تأثير آن افزوده مي گردد، از افتخارات بزرگ و منحصر به فرد شيعيان است اين امر در صورتي نتايج مطلوبي را در پي خواهد داشت كه به نكاتي چند توجه خاص مبذول گردد:
1. هدف اساسي از برپايي چنين مراسمي، تقويت اسلام وتشيع، معرفي اهداف و انگيزه هاي راستين قيام حسيني و مجاهدات ساير ائمه اطهار ـ عليهم السّلام ـ و نيز رساندن پيام آنها به گوش نسلهاي جديد مسلمان و غير مسلمان باشد.
2. مي بايداز انجام و حتي زمينه سازي هر نوع عملي (اعم از آهنگ، تعابير، حركات فيزيكي و غيره) كه مناسب با شأن و جايگاه ائمه طاهرين ـ عليهم السّلام ـ و شرافت مجالس منتسب به آنها نباشد پرهيز شود.
3. مداحان و غزاداران بايد توجه داشته باشند كه رعايت اعتدال و ميانه روي و پرهيز از افراط و حد فزوني و دوري از اعمال غلو آميز در همه مسائل اعتقادي از جمله در محبت اهل بيت ـ عليهم السّلام ـ در دين مقدس اسلام اهميت خاصي دارد و سفارشهاي مؤكد در اين زمينه رسيده است.
امام صادق ـ عليه السّلام ـ فرمودند: «و احبوا اهل بيت نبيكم حباً معتقداً و لا تغلوا»(1) اهل بيت پيامبرتان را از روي اعتقاد دوست بداريد و از غلو پرهيز نماييد. لذا براي پيروان اهلبيت(ع) برازنده است كه در مراسم منتسب به اهل بيت ـ عليهم السّلام ـ از اعمالي كه بوي غلو و افراط گرايي دارد شديدا پرهيز نمايد.
با توجه به مطالب فوق مي توان نتيجه گرفت كه به كارگيري تعابيري مثل انا كلب الرقيه و يا سگ عوعو كن كوي حسينم و امثال آن گذشته از اينكه در راستاي اهداف برپايي چنان محافل نبوده و افراط گرايي محسوب مي گردد اولاً: موجب وهن در مذهب و زمينه ساز سوء استفاده دشمنان دين است. و ثانياً: با حيثيت و جايگاه يك انسان آزاده و موحد سازگار نيست چرا كه دين اسلام براي مؤمنين عزت و حرمت ويژه قائل است بگونه اي كه ائمه ما راضي نيستند كه كسي مؤمنين را بردگان آنها بداند(2) تا چه رسد به امور پست تر از آن.

[="Indigo"]

.امین.;498980 نوشت:
عذر میخوام اینو میگم ولی کسی اسم کلب رو روی خودش میگذاره که قصد نداره خودش رو اصلاح کنه

مطمئن هستین شما از این جمله تون ...؟؟

شهید چمران;498998 نوشت:
ز اسد الله شرک استنباط نمی شود (البته از کلب رقیه هم نمیشود)

این درسته...

شهید چمران;498998 نوشت:
ولی دشمن پتانسیل سوء استفاده پیدا میکنه

قبول ندارم...

شهید چمران;498998 نوشت:
فقط این دلیل نیست دلایل دیگری هم هست

اینا که قانع کننده نبودن... شاید اونا دلایل خوبی باشن...

...

[SPOILER]به هر حال ممنون که وقت گذاشتین و توضیح دادین.... هرچند اصلا قانع نشدم...[/SPOILER][/]

SH!SH-GoOoSHe*;499100 نوشت:
اینا که قانع کننده نبودن... شاید اونا دلایل خوبی باشن...

جناب رحیق مختوم یکی دیگه از دلایل رو از روایات آوردند
دلیل دیگر اینکه تا آنجایی که بنده میدونم هیچ روایتی با سند صحیح نداریم که در آن مثلا امام صادق(علیه السلام) فرمودنده باشند من سگ حسینم(علیه السلام)! می دانید که شیعیان پیرو اهل بیت (علیهم السلام) هستند
بحث خوبی بود -التماس دعا

SH!SH-GoOoSHe*;499100 نوشت:

مطمئن هستین شما از این جمله تون ...؟؟

سلام علیکم

معلومه که مطمئنم، اگر ندیده بودم نمیگفتم.

ثانیا هدف خداوند از فرستادن انبیاء و امامان معصوم و فرستادن پیامبر خاتم صلی الله علیه واله و تعلیم و تزکیه بشر ، تربیت انسان هست نه سگ...

[="Indigo"]

.امین.;499158 نوشت:
سلام علیکم

سلام...

.امین.;499158 نوشت:
معلومه که مطمئنم، اگر ندیده بودم نمیگفتم.

چه جالب ، دیده هاتون شامل منی که ندیدین و نمیشناسین هم میشه...

مثلا شما میدونید که من اگه میگم کلب رقیه هستم.... قصد ندارم خودم و اصلاح کنم...! ( با اطمینان کامل !) در حالی که حتی نمیدونید قصد من از گفتنش چیه و هنوز دارین درباره یه چهار پا صحبت میکنین...

.امین.;499158 نوشت:
ثانیا هدف خداوند از فرستادن انبیاء و امامان معصوم و فرستادن پیامبر خاتم صلی الله علیه واله و تعلیم و تزکیه بشر ، تربیت انسان هست نه سگ...

واقعا به نکته ی ریزی اشاره کردین... نمیدونستم من اینو...!

اگه با این برداشت شما پیش بریم : میشه در ادامه این و گفت که هدف ازفرستادن امام علی... امامت بوده.... نه پرورش یه شیر برا خدا....[/]

SH!SH-GoOoSHe*;499178 نوشت:

سلام...

چه جالب ، دیده هاتون شامل منی که ندیدین و نمیشناسین هم میشه...

مثلا شما میدونید که من اگه میگم کلب رقیه هستم.... قصد ندارم خودم و اصلاح کنم...! ( با اطمینان کامل !) در حالی که حتی نمیدونید قصد من از گفتنش چیه و هنوز دارین درباره یه چهار پا صحبت میکنین...

واقعا به نکته ی ریزی اشاره کردین... نمیدونستم من اینو...!

اگه با این برداشت شما پیش بریم : میشه در ادامه این و گفت که هدف ازفرستادن امام علی... امامت بوده.... نه پرورش یه شیر برا خدا....

گرامی شما دوست دارید کلب رقیه باشید حرفی نیست. ما که مخالفتی نداریم.

التماس دعا

به نام خدا
سلام عليكم

وقت همگي دوستان به خير

براي مرتبه دوم خواهش ميكنم لطفا مباحث خارج از احكام را در انجمن هاي مربوطه پيگيري بفرماييد .
بي نهايت از همكاري بزرگواران تشكر ميكنم

با سلام خدمت دوستان بزرگوار
با تشکر ویژه از مدیریت محترم اجرائی انجمن احکام سرکار گرامی tahoor
بخاطر انحراف کامل تایپیک از موضوع بحث که محوریتش درباره حکم شرعی مسئله بود تایپیک قفل گردید
کاربران عزیز سوالات غیر احکامی را در انجمن های دیگر مطرح و از نظریات ارزشمند کارشناسان گرانقدر
بهره مند گردند
موفق باشید

موضوع قفل شده است