تو در آخر الزمان،می دانی می توانی كه باشی؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تو در آخر الزمان،می دانی می توانی كه باشی؟

با نام خدای مهربان :Gol:

می دانی در چه زمانی هستی؟

زمانی که اگرچه سخت است نگه داشتن ایمان، زمانی که اگرچه محجوب است

حجت خداوند،اما می توانی همان شوی که رسول خدا دلتنگ دیدارش بود ، که چراغ های تاریکی

اش خواند، که شگفت ترین مردم در ایمانش نامید ، که مژده اش داد

[=MRT_Sazeh Bold]به برابری با پنجاه صدیق از تصدیق کنندگانش...

"بسم الله الرحمن الرحیم"

صفحات انتظار را که در کلام امنای خداوند ورق می زنم همواره از خود می پرسم:

[=tahoma]

[="MRT_Sazeh Bold"]می دانی می توانی که باشی؟[/][="MRT_Sazeh Bold"][/]
[/]

ادامه دارد ...
[/]

[=MRT_Sazeh Bold]با من بخوان:

[=MRT_Sazeh Bold]شنیده ای که رسول خدا صلی الله علیه و آله دلتنگ که بود آن روز که در جمع اصحابش که دو بار دعا فرمود

«[=MRT_Sazeh Bold]خدایا دیدار برادرانم را نصیبم کن»
[=MRT_Sazeh Bold]اصحاب عرض کردند: یا رسول الله مگر ما برادران تو نیستیم؟
[=MRT_Sazeh Bold]فرمود :

[=MRT_Sazeh Bold][=Calibri]
[=MRT_Sazeh Bold]ـــ‌‌ نه شما اصحاب من هستید و برادرانم قومی در آخر الزمان می باشند در حالیکه به من ایمان آورند که مرا ندیده باشند خداوند نام های آنان و نام های پدرانشان را به من شناسانده پیش از آنکه از پشت پدران و رحم مادرانشان بیرون آورده باشد هریک از آنان نگهداریش از دین خود بیشتر و شدیدتر از دست کشیدن بر بوته ی خار در شب تاریک و یا به دست گرفتن آتش فروزان می باشد آنان چراغ های تاریکی هستند خداوند ایشان را از هر فتنه و آشوب تیره ی ظلمانی نجات می دهد

[=Calibri][=MRT_Sazeh Bold](مکیال المکارم/جلد دوم/بخش هشتم/وظیفه ی سی و یکم ج2ص268)

ادامه دارد ...

[=MRT_Sazeh Bold]آیا شنیده ای که برادرش را خبر داد:

[=MRT_Sazeh Bold]ای علی و بدان که شگفت آورترین مردم در ایمان و مهم ترین ایشان از لحاظ یقین مردمانی
در آخر الزمان هستند که پیغمبر را ندیده اند (وحجت از آنان محجوب گردیده) و دلیل روشن از میانشان رفته است
( در عین حال) به سیاهی روی سپیدی
نوشته هایی که از آثار گذشتگان بر جای مانده) ایمان آورده اند

[=MRT_Sazeh Bold]کمال الدین ج 1 ص 288

[=MRT_Sazeh Bold]شنیده ای او (ص) که جبرئیل امین در ملکوت از همراهیش باز ماند که شان او بالاتر از ملک مقرب خداوند بود چه فرموده است:

« [=MRT_Sazeh Bold]خوشا به حال کسی که قائم اهل بیت مرا درک کند در حالیکه در زمان غیبت پیش از قیامش به امامت
او معتقد باشد و با دوستانش دوستی کند و دشمنانش را دشمن بدارد، چنین کسی از رفقای من و مورد
دوستی من و گرامی ترین امت نزد من در قیامت خواهد بود

کمال الدین ج 1 ص 286

ادامه ...

[=MRT_Sazeh Bold]می دانی در چه زمانی هستی؟
زمانیکه سخت است نگه داشتن ایمان ، زمانیکه محبوبترین رسول الهی (ص) فرمود:

[=MRT_Sazeh Bold]زمانی بر مردم خواهد آمد که حکومت جز به وسیله ی کشتن و ستمگری به دست نیاید
و ثروت جز با غصب و بخل فراهم نگردد و محبت و دوستی جز با بیرون راندن دین و پیروی هوای نفس حاصل نشود،

[=MRT_Sazeh Bold]پس هر که آن زمان را دریابد و بر فقر صبر کند در حالیکه می تواند به ثروت برسد و بر دشمنی
مردم صبر کند در حالیکه (به وسیله ی از دست دادن دین و پیروی از هوس) بتواند محبت مردم را جلب نماید و بر خواری صبر کند در صورتی که قدرت عزیز شدن را داشته باشد خداوند پاداش پنجاه صدیق از تصدیق کنندگان مرا به او خواهد داد

(اصول کافی، 2/91)

[="MRT_Sazeh Bold"]می دانی در چه زمانی هستی؟ زمانی که اگرچه سخت است نگه داشتن ایمان، زمانی که اگرچه محجوب است حجت خداوند،[="MRT_Sazeh Bold"]
[="MRT_Sazeh Bold"]اما می توانی همان شوی که رسول خدا دلتنگ دیدارش بود ، که چراغ های تاریکی اش خواند، که شگفت ترین مردم در ایمانش نامید ، که مژده اش داد به برابری با پنجاه صدیق از تصدیق کنندگانش[="Tahoma"]...[="MRT_Sazeh Bold"]
[="MRT_Sazeh Bold"]می دانی می توانی که باشی؟[="MRT_Sazeh Bold"]
[="MRT_Sazeh Bold"]چقدر ظالمی بر خود ای نفس[="MRT_Sazeh Bold"]
[="MRT_Sazeh Bold"]می دانی می توانی که باشی؟[="MRT_Sazeh Bold"]
[="MRT_Sazeh Bold"]خدایا یاری ام کن تا در دوراهی های انتخاب آن زمان که بین رضایت نفس و رضایت تو قرار می گیرم، آن زمان که بین به دست آوردن تایید تو یا تایید بندگانت گیر می کنم خدایا یاری ام کن همیشه همیشه همیشه تو تنها انتخابم باشی[="Tahoma"].[="MRT_Sazeh Bold"]

[="MRT_Sazeh Bold"]خدایا! سخت است دست کشیدن بر بوته ی خار در شب تار، خدایا سخت است در دست گرفتن آتش فروزان یاری ام کن که شیرین است دیدارت آن زمان که تو راضی باشی[="MRT_Sazeh Bold"]

[="MRT_Sazeh Bold"]شیرین تر از تمامی سختی ها[="MRT_Sazeh Bold"]
[="MRT_Sazeh Bold"]یاری ام کن[="MRT_Sazeh Bold"]
[="MRT_Sazeh Bold"]به فضل و رحمتت ای مهربانترین مهربانان[="MRT_Sazeh Bold"]
[="Tahoma"]

والسلام علی من التبع الهدی

ابوالفضل;497728 نوشت:
خدایا! سخت است دست کشیدن بر بوته ی خار در شب تار، خدایا سخت است

:Sham::Sham::Sham::Sham:
در این شب ظلمانی نوری باش برای هدایتم
برای تثبیت در دین و بودن بر صراط مستقیم این دعا را در زمان غیبت همه بخوانیم که:

"یا الله یا رحمان یا رحیم، یا مقلب القلوب، ثبت قلبی علی دینک".
یعنی: "ای خدا، ای رحمت گستر، ای مهربان، ای زیر و رو کننده دل‌ها، قلب مرا بر دینت استوار و ثابت بدار.
:Doaa:

موضوع قفل شده است