صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رضایت والدین یا حوزه؟

علاقه
    مطالعه.تحقیق.آرامش.تنهایی
    نوشته
    26
    حضور
    4 روز 8 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    90

رضایت والدین یا حوزه؟

با سلام
    مشاوره ای می خواستم که برام خیلی مهم است.
    من سال دوم ریاضی هستم و قصد کرده ام بعد از دیپلم به حوزه ی علمیه ی قم برم.ولی وقتی با مادرم در میان می گزارم مادرم سخت برخورد می کند و می گوید اگر بری من انگار دیگه پسری نداشتم.
    برایه همین نگرانم چون مادرم خیلی بهم وابسته است انگار بزرگترین هدفش اینکه من مثلا برم دانشگاه بشم مهندس.
    ولی من هدفم اینه که به خدا برسم می خوام عارف بشوم برایه همین می خوام از جلسات عرفان شهر قم بهره ببرم.یک استاد اخلاقی دارم می گه تو اگه دانشگاهم بری می تونی استاد داشته باشی ولی من میدونم جلسات عرفان قم یه چیز دیگست.
    سوالم کردم گفتند اگر والدین هم ناراضی باشند می تونم به حوزه برم ولی فکر می کنم اگه ازم راضی نباشند نتونم به هدفم برسم.و اینکه فکر می کنم دور از والدین احساس غریبی می کنم و حالم خوب نیست.چون اوندفعه که با مدرسه مشهد رفته بودیم احساس غریبی می کردم.
    ممنون میشم اگر مشاور عزیز کمکم کند.
    اجرتان با فاطمه س
    با تشکر

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

رضایت والدین یا حوزه؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر همگي دوست گرامي به سوي محبوب
    تاپيك هاي مشابه در قسمت تحصيل انجمن مشاوره داريم.
    در كل بايد بگويم خيلي ها نسبت به دروس و واحدهاي حوزه آگاه نيستند. براي آشنايي با واحدهاي درسي حوزه سنوات تحصيلي حوزه را با دقت ببينيد
    احكام طلبه شدن و عايق هاي تبليغي را در نرم افزار تافته جدا نابافته حتما بخوانيد و سخنراني دكتر رفيعي را بشنويد
    بايد استعداد شناسايي و علاقه شناسايي كرد و رشته تحصيلي و شغلي را انتخاب كرد. بدون مطالعه و شناسايي گزينش يك رشته مانند اين است كه ابتدا سوار قطار يا هواپيما شويم بعد در راه بپرسيم اين قطار به چه مقصدي در حركت است. براي راضي كردن والدين نبايد رشته دانشگاهي يا حوزوي را انتخاب كرد كه همسوي با استعداد و علاقه نباشد ولي بايد با كمال احترام با ايشان سخن گفت و به تدريج متقاعدشان كرد و از افراد با نفود براي صحبت كردن با ايشان مدد گرفت.
    احكام طلبه شدن و مخالفت والدين را در نرم افزار تافته جدا نابافته مطالعه كنيد.
    محيط قم مثل بسياري از شهرهاي مذهبي ديگر است
    مي توان در شهرستان( نزد خانواده) هم طلبه بود و از امكانات فن اوري براي رشد علمي كمك گرفت.

«فهرست مطالب»

رضایت والدین یا حوزه؟
    احکام طلبگی شامل شأن و زی طلبگی ،بانوان ،تقلید ، خانوادگی ،تحصیل و پژوهش ،تبلیغ و ارشاد دینی ،اخلاق و عرفان ،بیماری ،شهریه ، خمس
    رضایت والدین یا حوزه؟
    عایق های تبليغی شامل اخلاق و عرفان ،تبلیغ و ارشاد دینی ،اقتصادی ،خانوادگی ،سیاسی ،شأن و زی طلبگی ، تحصیل و پژوهش
    رضایت والدین یا حوزه؟ تحفه های عرشی
    رضایت والدین یا حوزه؟
    مراجع، روح پزشکان غریب
    رضایت والدین یا حوزه؟
    زندگی معنوی
    رضایت والدین یا حوزه؟
    مطالب کاربردی شامل (نمودارها و جداول (لینک ها و تصاویر) ، سایت های کاربردی معرفی کتاب و نرم افزار
    رضایت والدین یا حوزه؟
    سخنرانی مذهبی
    رضایت والدین یا حوزه؟

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱ در ساعت ۱۱:۰۹
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 7

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط بسوی محبوب نمایش پست ها
    با سلام
    مشاوره ای می خواستم که برام خیلی مهم است.
    من سال دوم ریاضی هستم و قصد کرده ام بعد از دیپلم به حوزه ی علمیه ی قم برم.ولی وقتی با مادرم در میان می گزارم مادرم سخت برخورد می کند و می گوید اگر بری من انگار دیگه پسری نداشتم.
    برایه همین نگرانم چون مادرم خیلی بهم وابسته است انگار بزرگترین هدفش اینکه من مثلا برم دانشگاه بشم مهندس.
    ولی من هدفم اینه که به خدا برسم می خوام عارف بشوم برایه همین می خوام از جلسات عرفان شهر قم بهره ببرم.یک استاد اخلاقی دارم می گه تو اگه دانشگاهم بری می تونی استاد داشته باشی ولی من میدونم جلسات عرفان قم یه چیز دیگست.
    سوالم کردم گفتند اگر والدین هم ناراضی باشند می تونم به حوزه برم ولی فکر می کنم اگه ازم راضی نباشند نتونم به هدفم برسم.و اینکه فکر می کنم دور از والدین احساس غریبی می کنم و حالم خوب نیست.چون اوندفعه که با مدرسه مشهد رفته بودیم احساس غریبی می کردم.
    ممنون میشم اگر مشاور عزیز کمکم کند.
    اجرتان با فاطمه س
    با تشکر
    ببین برادر من فکر نکن وقتی میری حوزه حتما علامه میشی.حوزه مثل رشته ی کامپیوتر هست که همه فکر میکنند وقتی میرند رشته کامپیوتر ، یه خفنی توی کامپیوتر میشند اما وقتی میرند توش میبینند داستان این طوری ها هم نیست ، دروسش یه دنیا با چیزی که فکر میکردند متفاوته.در کل در مورد حوزه 2 تا پیشنهاد بهت دارم
    1- حتما حتما سر فصل درس هاش رو یه مطالعه بکن ، ببین واقعا علاقه داری بخونی؟مثلا 3 سال اول عربی رو باید یادبگیری و ....
    2- حوزه تو رو یه فقیه بار میاره ، اگر کلام ، عرفان ، فلسفه و ... میخوای باید خودت بری دنبالش
    در کل حتما با تحقیق کامل در مورد حوزه آینده ی خودت رو رقم بزن
    و من الله توفیق

9. صلوات ها 6

علاقه
    نجوم
    نوشته
    190
    حضور
    6 روز 22 ساعت نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1024

ولی وقتی با مادرم در میان می گزارم مادرم سخت برخورد می کند و می گوید اگر بری من انگار دیگه پسری نداشتم.
    سلام...
    مثالی برای شما میزنم...
    مرحوم عبدالکریم حامد از شاگردان ممتاز جناب شیخ رجبعلی بودند...
    ایشون پدرشون راضی نبودند در جوانی دنبال مسائل معنوی و زهد بروند اما پدرشان دوست نداشتند دنبال زهد برود...
    در دورانی که شاگرد شیخ میشوند و پیشرفت هایی میکنند روزی در عالم مکاشفه به ایشون میگن :

(( اگر پدرت از تو راضی بود مقامت از شیخ رجبعلی بالاتر بود ))
    من راضی نیستم پیشنماز بشی...
    ایشون میگه چشم ول میکنه....
    بعد ها یا به مقامان علمی بسیار بالایی میرسه ...
    و میگه این مقامات رو بخاطر این دارم که حرف مادرم رو اطاعت کردم...
    و اساتید عرفان راه رفته ای هستند الانش که حتی دروس حوزوی نخوندن و دوستی دارم معلم فیزیک هستش اما از خیلی ها هم در معنویات هم در اطلاعات بیشتر علاقه دارم...
    چون الان درستو ول کنی بری حوزه : بعضی چیزای رو میبینه تو حوزه و یا درسش فشار میاره و خیلی چیزای دیگه خدای نکرده به درس عادیت صدمه میزنه و 1 سال از عمرت...
    اگر نظر منو میخوای این کارارو انجام بده :
    به شدت به مادرت محبت کن... کار های خونشو انجام بده و یا حتی کمکش ظرفاشو بشور .. که این مقام تورو از خیلی از ذکر گوها و ریاضت کش ها بالاتر میبره... مادر نمودی از حضرت فاطمست...
    اگر توانشو داری شروع کن کم کم فلسفه بخون.. البته این نظر منه... میتونی از استادی راهنمایی بگیری که فلسفه رو با چه کتابایی شروع کنی و درس های معرفت نفس استاد اویس توی تاپیک ها هست از اول شروع کن بخونش اگه میخوای...
    از ذکر های سر خود استفاده نکنی ... ذکر صلوات یا استغفار بگو

و اگه واقعا میخوای پیشرفت کنی یک کار کن :
    جلسه های روضه هفتگی یا هیئت رو پیدا کن و وقتی گریه میکنی توی هیئت از امام حسین بخوا راهنماییت کنه در راه عرفان....
    و اگه استاد میخوای: هر وقت دوست داشتی نماز امام زمان بخون و از امام زمان بخوا... که خیلی دستگیری میکنه...

ویرایش توسط عقل فعال : ۱۳۹۳/۰۲/۰۱ در ساعت ۱۱:۴۱
    هو

پيامبر خدا صلی ‌الله عليه و آله:

🔹در معراج از هيچ آسمانی گذر نکردم مگر أهلش را مشتاق ديدار علی بن ‌ابی طالب ديدم،و در بهشت هيچ پيغمبری نبود مگر اشتياق ديدار علی بن ابی طالب را داشت

ذخائر العقبی

11. صلوات ها 8

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,222
    حضور
    138 روز 3 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1771
    صلوات
    14117

با سلام
    مثلا برم دانشگاه بشم مهندس.
    اجرتان با فاطمه س
    با تشکر
    سلام دوست بزرگوار

نمیدونم چقدر به این رشته علاقه یا استعداد در این زمینه دارید، ولی در مورد رسیدن به خدا، شما رسیدن به خدا را رو محدود در حوزه کردین، در صورتیکه خدایی شدن در هر صورتی امکان دارد در هر جایگاه و رتبه ای باشید، بنابراین دیدتان را وسعت بدهید حتی اگر وارد حوزه هم بشوید ولی دید محدود داشته باشید هم اطرافیانتان و شما برای اطرافیانتان مشکل ساز خواهید بود.

انشاله هرچه خیره براتون پیش بیاد

13. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه.تحقیق.آرامش.تنهایی
    نوشته
    26
    حضور
    4 روز 8 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    90

خیلی ممنونم بزرگواران لطف کردید
    شما هم دعام کنید

15. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    2- حوزه تو رو یه فقیه بار میاره ، اگر کلام ، عرفان ، فلسفه و ... میخوای باید خودت بری دنبالش
    سلام
    با بقيه سخنان شما موافقم ولي اينجا رو خاكي رفتيد.
    اين علومي كه فرموديد از شاخه هاي اصلي حوزه است و حتي افراد دانشگاهي هم كه در اين علوم موفق هستند پل ارتباطي دارند با بزرگان اين رشته در حوزه

17. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

در كل من هرگز نگفتم حوزه نياييد سخت است و....
    بلكه كل حرفم اين است قبل از سوار شدن قطار يا هواپيماي رشته تحصيلي بپرسيد مقصد كجاست.
    مطالعه سرفصل ها، مشورت با روحانيون مختلف در رشته هاي مختلف( فقه و اصول، فلسفه، كلام، مهدويت، اخلاق، تربيت و...) و...شما را با حوزه و دورس و اهدافش بيشتر آشنا مي كند.

19. صلوات ها 4

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    سلام
    با بقيه سخنان شما موافقم ولي اينجا رو خاكي رفتيد.
    اين علومي كه فرموديد از شاخه هاي اصلي حوزه است و حتي افراد دانشگاهي هم كه در اين علوم موفق هستند پل ارتباطي دارند با بزرگان اين رشته در حوزه
    من فقط نظر شخصیم رو گفتم وگرنه احتمالا حرف شما درست باشه

21. صلوات

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری