جمع بندی چه کسی گفته حضرت زهرا (س) به دست خلیفه دوم شهید شدند؟

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه کسی گفته حضرت زهرا (س) به دست خلیفه دوم شهید شدند؟

من سوالی راجع به حضرت فاطمه داشتم که جناب حکمت من را به این تاپیک ارجاع دادند. سوالم این است که آیا مرگ حضرت فاطمه در تمام منابع شیعی و سنی شهادت روایت شده؟ اگر بله که هیچ اگر نه بهتر نیست که ملاک را منابعی دیگر بگذاریم و نگوییم حضرت فاطمه به دست خلیفه دوم به شهادت رسیده تا وحدت شیعیان و اهل سنت محکم تر شود؟ به نظر من خود حضرت فاطمه هم راضی تر به وحدت شیعیان و اهل سنت هستند.

[="Indigo"]

mir@;497232 نوشت:
بهتر نیست که ملاک را منابعی دیگر بگذاریم و نگوییم حضرت فاطمه به دست خلیفه دوم به شهادت رسیده تا وحدت شیعیان و اهل سنت محکم تر شود؟ به نظر من خود حضرت فاطمه هم راضی تر به وحدت شیعیان و اهل سنت هستند.

نظرتون تو حلقم .... :Moteajeb!:

اگه مینوشتین از کجا به این نتیجه رسیدین و پایه های سازنده ی این نظر و عنوان میکردین خوشحال میشدیم...[/]

[="Tahoma"][="Black"]سلام
وحدت با بیان حقایق تاریخی هیچ منافاتی ندارد و اون طور که من میدونم افراد دخیل در شهادت حضرت زهرا (س) چندین نفر بودند.
[/]

mir@;497232 نوشت:
اگر بله که هیچ اگر نه بهتر نیست که ملاک را منابعی دیگر بگذاریم و نگوییم حضرت فاطمه به دست خلیفه دوم به شهادت رسیده تا وحدت شیعیان و اهل سنت محکم تر شود؟

متاسفانه عده ای بحث علمی را با وحدت اشتباه می گیرند و میرسند به ترکستان شهید مطهری می گه وحدت اینکه ما حتی از یک مستحبون یا مکروه مون هم کنار نمی ایم و مصالحه نمی کنیم بعد شما این مساله بزرگ را دارید می گید کنار بیایم به سایتشون رجوع کنید !!
http://www.mortezamotahari.com/fa/articleview.html?ArticleID=78940
وحدت وحدت کردید که ببخشید در مشهد وهابی ها کارهای شنیع انجام دادند که هیچ سایت خبری ای اصلا جرات نکرد اعلام کند اینا همش از وحدت وحدت گفتن ، وحدت وحدت کردید که وهابی میاد جرات می کنه میگه در ایران امیر المومنین یزید !!!!همین طور وحدت وحدت بگید میاند بقعه متبرکه را هم اتش میکشانند
و در ضمن در بحث با اهل سنت ما اسم کسی را نمیاریم و اصلا شما در مناظره شیعه با وهابیت بیارید که اسم اورده شده باشد!!!!(چون قاعده الزام هست باید از منابع اهل سنت بدیم که برخی مسائل را نیارودند )
عزیز من همین که به خانه حضرت زهرا هتک حرمت شد در کتب اهل سنت هم امده است بسه همین که در صحیحین امده است فوجدت فاطمه حین توفی عن ابی بکر از ابوبکر غضب گرفت همین بسه که پیامبر فرمود هر کس فاطمه را بیازارد من را ازار داده است

البته من به جناب حکمت گفتم که تاپیک رو به کارشناس ارجاع دهند چون من نمیدانم که آیا در کتب اهل سنت هم آمده که خلیفه دوم باعث و بانی شهادت حضرت فاطمه هست یا نه چرا که در برخی از مراسم هایی که برای حضرت فاطمه میگیرند به خلیفه دوم که مورد احترام اهل سنت هست توهین میشود و من خوشم نمیاید که بین شیعیان و اهل سنت چیزی باعث اختلاف شود چرا که اختلاف افکنی بین شیعیان و اهل سنت باعث کدورت در مرحله اول میشود و در مرحله دوم با دخالت بیگانگان باعث درگیری میشود. به عنوان مثال جنگ ایران و عراق یک نمونه از همین اختلاف افکنی ها هست که موجب درگیری هشت ساله بین دو طرف شد در حالی که اگر ایران و عراق متحد میشدند توانایی نابودی اسرائیل را داشتند و این فرصت تاریخی سوخته شد و الان اسرائیل با زرادخانه های هسته ای خود خودش را بیمه کرده است. پس وحدت همانطور که آیت الله خمینی گفتند رمز پیروزی هست که نباید با هیچ چیز دیگر عوض کرد.

با تشکر از نظراتتون

[="DarkGreen"]به نام خدا
با سلام
در مورد این سوال به این لینک بروید.http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=67823
یا حق
[/]

[=arial black]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

السلام علیک یا امیرالمومنین(ع

[=arial black])
[=arial black]
السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س
[=arial black])
[=arial black]
السلام علیک یا اهل بیت نبوه (ع
[=arial black])
[=arial black]
السلام علیک یا اباصالح المهدی (عج
[=arial black])

[=arial black]
با سلام و تسلیت ایام

دوست عزیز و گرامی ؛ همون طوری که خودتون فرمودید :

[=arial black]

mir@;497387 نوشت:
البته من به جناب حکمت گفتم که تاپیک رو به کارشناس ارجاع دهند چون من نمیدانم که آیا در کتب اهل سنت هم آمده که خلیفه دوم باعث و بانی شهادت حضرت فاطمه هست یا نه

[=arial black]

بهتر است که تحقیق شود و دنبال این مباحث بروید و من به نوبه خودم بهتون پیشنهاد می دهم که در کنار استفاده از سایت آسک دین از برنامه های اساتید شبکه جهانی ولایت که در سایت این شبکه قابل دانلود است و هم چنین سایت موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) به نشانی www.valiasr-aj.com بهره مند شوید و اگر پاسخ شبهات رو در سایت نیافتید از قسمت طرح پرسش اقدام کنید ،انشاءالله که در این مسیر موفق باشید.

اما من هم مثل شما و سایر دوستان به عنوان یک بچه شیعه نظر خودم رو اعلام می کنم ؛

قطعا اساتیدی بزرگوار اشتباهات ما رو گوشزد خواهند کرد

[=arial black]

mir@;497232 نوشت:
من سوالی راجع به حضرت فاطمه داشتم که جناب حکمت من را به این تاپیک ارجاع دادند. سوالم این است که آیا مرگ حضرت فاطمه در تمام منابع شیعی و سنی شهادت روایت شده؟ اگر بله که هیچ اگر نه بهتر نیست که ملاک را منابعی دیگر بگذاریم و نگوییم حضرت فاطمه به دست خلیفه دوم به شهادت رسیده تا وحدت شیعیان و اهل سنت محکم تر شود؟ به نظر من خود حضرت فاطمه هم راضی تر به وحدت شیعیان و اهل سنت هستند.
[=arial black]

به فرض این که هیچ سندی نیامده باشد ، من سوالی از شما دارم :

آیا درست است که بگوییم چون یزید در صحرای کربلا نبوده است..... یزید قاتل امام حسین(ع) نیست؟

آیا درسته که با این منطق یزید رو تبرئه کنند؟

درحالی که اسناد فراوانی وجود دارد...باید بروید دنبالش و تحقیق کنید

برای نمونه به این مقاله می توانید مراجعه نمایید:

http://valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=1323

از ديدگاه روايات شيعه ، اين كه قاتل حضرت زهرا سلام الله عليها و حضرت محسن(ع) یعنی همسر و فرزند امیرالمومنین(ع) ،عمر بن الخطاب است ،قطعي است برای نمونه به این روایت توجه فرمائید:

وكان سبب وفاتها : أن قنفذا مولى عمر لكزها بنعل السيف بأمره ، فأسقطت محسنا ومرضت من ذلك مرضا شديدا ، ولم تدع أحدا ممن آذاها يدخل عليها .

سبب شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها اين بوده است كه قنفذ غلام عمر به دستور او ، آن حضرت را با غلاف شمشيرش زد . و اين سبب شد كه حضرت محسن علیه السلم سقط شود و حضرت زهرا سلام الله شديدا مريض شوند . در مدتي كه مريض بودند ، به هيچ يك از آناني را كه او را اذيت كرده بودند ، اجازۀ ملاقات نداد .

دلائل الإمامة ج 2 ، عنه بحار الأنوار : 8 / 230 - 232 ( ط الكمپاني ) ، 30 / 290 - 295 . 2 .

مثالب النواصب : 371 - 374 ، 418 - 419 . 3 .

الصراط المستقيم : 3 / 25 . 4 .

مطارح النظر في شرح الباب الحادي عشر : 109 .
[=arial black]
[=arial black]
حمله خليفه دوم به همسر امیرالمومنین(ع) حضرت صديقه طاهره سلام الله در منابع متعدد هم آمده است و این امری غیر قابل انکار است:

الشهرستانى: عن الجاحظ: إنّ عمر ضرب بطن فاطمة عليها السلام يوم البيعة حتّى ألقت الجنين من بطنها وكان عمر يصيح: إحرقوا دارها بمن فيها، وماكان فى الدار غير علىّ وفاطمة والحسن والحسين وزينب(عليهم السلام).

الملل والنحل: 1/57. طبعة بيروت، دار المعرفة.

قال المسعودى: فهجموا عليه وأحرقوا بابه، واستخرجواه منه كرهاً، وضغطوا سيّدة النساء بالباب حتّى أسقطت محسناً.
اثبات الوصية:143.

قال ابن حجر العسقلانى: إنّ عمر رفس فاطمة حتّى أسقطت بمحسن.
لسان الميزان:1/268.

قال الصفدى: إنّ عمر ضرب بطن فاطمة يوم البيعة حتّى ألقت المحسن من بطنها.
الوافى بالوفيات: 5/347.

[=arial black]
هم چنین بنا بر نقل ابن قتيبه دينوري ، وقتي ابوبكر و عمر به ملاقات حضرت زهرا(س) آمدند ، حضرت زهرا(س) به آن‌ها گفت كه آن دو را تا آخر عمر پس از هر نمازش نفرين خواهد كرد .

واللّه لأدعونّ اللّه عليك في كلّ صلاة أصلّيها .

الإمامة والسياسة، تحقيق الشيري ج 1، ص 31.

و سوال دیگری نیز از شما دارم:

این که در واقع می گویید وحدت، بهتر نیست اول تعریفی از وحدت ارائه شود؟

ملاکی قرار داده شود؟

وحدت چه تعریفی دارد؟

آیا وحدت به این معنا است که از مقدساتتون چشم پوشی کنید؟

قطعا به نظر من وحدت به این معنا نیست....

اما در مورد این حرف:

mir@;497387 نوشت:
چرا که در برخی از مراسم هایی که برای حضرت فاطمه میگیرند به خلیفه دوم که مورد احترام اهل سنت هست توهین میشود و من خوشم نمیاید که بین شیعیان و اهل سنت چیزی باعث اختلاف شود چرا که اختلاف افکنی بین شیعیان و اهل سنت باعث کدورت در مرحله اول میشود و در مرحله دوم با دخالت بیگانگان باعث درگیری میشود. .
[=arial black]

ایضا این نکته را هم توجه داشته باشید که فحاشی نیزموافق سیره و سنت نبوی و علوی نیست

وحدت به نظر من به این معنا است که نقاط مشترک رو تقویت کنید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از مقدسات خودتون دست نکشید..

و این نکته رو هم بگویم که بیان مباحث علمی و تاریخی هیچ ایرادی ندارد....

لذا من و شما دوست بزرگوار چشممون رو به اساتید بزرگوارمون ببندیم و امثال آیت الله قزوینی الگو ما باشند.

mir@;497387 نوشت:
به عنوان مثال جنگ ایران و عراق یک نمونه از همین اختلاف افکنی ها هست که موجب درگیری هشت ساله بین دو طرف شد در حالی که اگر ایران و عراق متحد میشدند توانایی نابودی اسرائیل را داشتند و این فرصت تاریخی سوخته شد و الان اسرائیل با زرادخانه های هسته ای خود خودش را بیمه کرده است. پس وحدت همانطور که آیت الله خمینی گفتند رمز پیروزی هست که نباید با هیچ چیز دیگر عوض کرد.

[=arial black]
[=arial black]در مورد جنگ ایران و عراق، جنگی که علیه ایران راه افتاد توسط رژیم بعث عراق بوده است و 18 سند موجود است که کشور های غرب و شرق انواع کمک ها ولو به اندازه یک سرباز رو داده اند و نقش رژیم منحوس صهیونیستی نیز واضح و روشن است

و حتی شنیده ام که ما در اوایل انقلاب تیپ و لشگر داشتیم و برای آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل می جنگیدیم و این امر برای اسرائیل گرون تموم شد و دشمنان صدام رو اجیر کردند که غرب کشور ما رو آشفته کند

برای همون بود که امام خمینی(ره) فرمودند که راه قدس از کربلا می گذرد

یعنی ما متوجه هستیم و حواسمون هست که این جنگ تحمیلی رو اسرائیل علیه ما راه انداخت

[=arial black]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

السلام علیک یا امیرالمومنین(ع

[=arial black])
[=arial black]
السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س
[=arial black])
[=arial black]
السلام علیک یا اهل بیت نبوه (ع
[=arial black])
[=arial black]
السلام علیک یا اباصالح المهدی (عج
[=arial black])

[=arial black]پاور پوینتی نیز در سایت موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) گذاشته شده است که می توانید از آن استفاده ببرید

لينک دان لود فايل پاورپوينت (حجم 3.21 MB)

ارزش و جايگاه پاسخگويي به شبهات

قَالَ جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدٍ الصَّادِقُ×: عُلَمَاءُ شِيعَتِنَا مُرَابِطُونَ بِالثَّغْرِ الَّذِي يَلِي إِبْلِيسُ وَ عَفَارِيتُهُ ... فَمَنِ انْتَصَبَ لِذَلِكَ مِنْ شِيعَتِنَا كَانَ أَفْضَلَ مِمَّنْ جَاهَدَ الرُّومَ وَ التُّرْكَ وَ الْخَزَرَ أَلْفَ أَلْفِ مَرَّةٍ لِأَنَّهُ يَدْفَعُ عَنْ أَدْيَانِ مُحِبِّينَا وَ ذَلِكَ يَدْفَعُ عَنْ أَبْدَانِهِمْ. بحارالأنوار، ج 2، ص 5.

قَالَ جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدٍ× : مَنْ كَانَ هَمُّهُ فِي كَسْرِ النَّوَاصِبِ عَنِ الْمَسَاكِينِ مِنْ شِيعَتِنَا وَ يَكْشِفُ عَنْ مَخَازِيهِمْ وَ يُبَيِّنُ عَوْرَاتِهِمْ ... يَسْتَعْمِلُ بِكُلِّ حَرْفٍ مِنْ حُرُوفِ حُجَجِهِ عَلَى أَعْدَاءِ اللَّهِ أَكْثَرَ مِنْ عَدَدِ أَهْلِ الدُّنْيَا أَمْلَاكاً. بحارالأنوار، ج 2، ص 10.

فاطمه زهرا زن نمونه و بي نظير هستي

* فضليت بي نظير حضرت زهرا (س)

* دفاع حضرت زهرا (س) از حضرت علي (ع)

* برخورد تند حضرت زهرا با خلفاء عصر خود

* شبهات وهابيت پيرامون حضرت زهرا (س)

شبهات وهابيت پيرامون حضرت زهرا (س)

* زير سؤال بردن حديث «فاطمة بضعة مني»

* انكار و توجيه هجوم به بيت فاطمه (س)

* شهادت حضرت زهرا (س) حقيقت يا افسانه

* چرا فاطمه (س) پشت در رفت ؟

* خانه هاي مدينه دَرِ ورودي نداشت؟

* چرا علي (ع) از همسرش دفاع نكرد
* كلمه شهادت بدعت!‌تقويم‌ها وفات مي نوشتند

و ..... (مابقي در 173 اسلايد فايل پاورپوينت موجود در فايل ضميمه مقاله)

width: 780 align: center

[TD="colspan: 3"][/TD]

[="DarkGreen"]

mir@;497387 نوشت:
به خلیفه دوم که مورد احترام اهل سنت هست توهین میشود و من خوشم نمیاید که بین شیعیان و اهل سنت چیزی باعث اختلاف شود چرا که اختلاف افکنی بین شیعیان و اهل سنت باعث کدورت در مرحله اول میشود و در مرحله دوم با دخالت بیگانگان باعث درگیری میشود.
جناب امیر ما معمولا در مراسمات توهین نمی کنیم بلکه لعن میفرستیم.
جناب امیر خود حضرت زهرا در حدیثی خطاب به خلیفه اول فرمودند که :
حضرت فاطمه زهرا - سلام الله عليها - پس از ماجراي هجوم به خانه حضرت، خطاب به ابوبكر كرد و فرمود: به خدا سوگند، ديگر با تو سخن نخواهم گفت، سوگند به خدا، در هر نمازي تو را نفرين خواهم كرد.«الكافي، ج 1، ص 460»
وحدت به معنی سکوت نیست.آن ها هر کار که می خواهند که نباید انجام دهند.[/]

[=arial]

[=arial]با نام الله

[=arial]
[=arial]کارشناس بحث: استاد عماد

mir@;497232 نوشت:
سوالم این است که آیا مرگ حضرت فاطمه در تمام منابع شیعی و سنی شهادت روایت شده؟

قریب به اتفاق شیعیان قائل به شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها هستند، وکتابهایی در این زمنیه نوشته شده است مثل بیت الاحزان شیخ عباس قمی، رنجهای حضرت زهرا سلام الله علیها سید جعفر مرتضی عاملی و ......
ممکن است در بعضی از گزارشات شیعیان واژه وفات بکار برده شده باشد اما بدین معنا نیست که حضرت به مرگ طبیعی از دنیا رفته باشند چون در بعضی گزارشات حتی برای حضرت امام حسین علیه السلام نیز واژه وفات به کار رفته است و حال آنکه هیچ کس قائل به مرگ طبیعی ایشان نبوده و نیست
پس همه شیعیان به شهادت ایشان اقرار و اصرار دارند.
همچنین بسیاری از اهل سنت نیز اعتراف به شهادت ایشان دارند اما با توجه به حساسیت موضوع نباید انتظار داشته باشیم که همه اهل سنت این جریان را نقل کرده باشند.

mir@;497232 نوشت:
اگر بله که هیچ اگر نه بهتر نیست که ملاک را منابعی دیگر بگذاریم و نگوییم حضرت فاطمه به دست خلیفه دوم به شهادت رسیده تا وحدت شیعیان و اهل سنت محکم تر شود؟

یعنی یک واقعیت تاریخی که همه شیعیان که بدان پرداخته اند نقل کرده اند را کنار بگذاریم؟؟!!!
به نظر بنده باید معانی وحدت را بیشتر بدانیم
وحدت بدین معنا نیست که ما واقعیت را نگوییم ، بلکه وحدت بدین معنا است که به هم دیگر ناسزا نگوییم، فحش ندهیم ، سب نکنیم، همان روشی که رهبر معظم انقلاب دارند، ناسزا گفتن به همسران پیامبر صلی الله علیه واله وسلم حرام را حرام اعلام کردند، ولی خودشان برای حضرت زهرا سلام الله علیها مجلس می گیرند و خطبا و مداحان از شهادت حضرت دقت به فرمائید از شهادت حضرت سخن می گویند و مرثیه خوانی می کنند این است معنای وحدت

mir@;497232 نوشت:
به نظر من خود حضرت فاطمه هم راضی تر به وحدت شیعیان و اهل سنت هستند.

بله قطعا چنین است اما به شرطی که محدوده وحدت معلوم باشد ، افراط وتفریط صورت نگیرد
اگر ناسزا گفتن به بزرگان اهل سنت افراط است
بیان نکردن واقعیت های تاریخی مثل شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها ، جنگ جمل ، غدیر و ... نیز تفریط است
نگفتن این مسائل اصل شیعه از بین می برد، به هر حال شیعه بر شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و غدیر استوار است ، اگر این دو نباشد و بگوییم بی خیال ، وحدت، چطور بگوییم شیعه حق است؟

سربند یا مهدی;497423 نوشت:
جناب امیر ما معمولا در مراسمات توهین نمی کنیم بلکه لعن میفرستیم.

سلام
به نظر من این کار هم به منزله توهین کردن هست و با وحدت منافات دارد. همین که تصویر این لعن فرستادن به صورت توهین تلقی بشود بس است.
سربند یا مهدی;497423 نوشت:
حضرت فاطمه زهرا - سلام الله عليها - پس از ماجراي هجوم به خانه حضرت، خطاب به ابوبكر كرد و فرمود: به خدا سوگند، ديگر با تو سخن نخواهم گفت، سوگند به خدا، در هر نمازي تو را نفرين خواهم كرد.«الكافي، ج 1، ص 460»

این روایت رو هم بنده در منبعی که ذکر کردید پیدا نکردم. نه در "اصول من الکافی" و نه در "الکافی" کلینی:
http://lib.eshia.ir/27311/1/460
http://lib.eshia.ir/11005/1/460

علی ;497895 نوشت:

چرا بریم راه دور در کتب اهل سنت امده است اصلا لازم نیست !!
يقول : رضا فاطمة من رضاي وسخط فاطمة من سخطي ، ومن أحب فاطمة ابنتي فقد أحبني ، ومن أرضا فاطمة فقد أرضاني ، ومن أسخط فاطمة فقد أسخطني ؟ قالا : نعم ، سمعناه من رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) قالت : فاني أشهد الله وملائكته أنكما أسخطتماني ، وما أرضيتماني ولئن لقيت النبي ( صلى الله عليه وآله ) لأشكونكما إليه ، قال أبو بكر : عائذا بالله من سخطه و سخطك يا فاطمة ، ثم انتخب أبو بكر باكيا يكاد نفسه أن تزهق وهي تقول : والله لأدعون الله عليك في كل صلاة اصليها . ثم خرج باكيا فاجتمع إليه الناس فقال لهم : أيبيت كل رجل منكم معانقا لحليلته مسرورا بأهله وتركتموني وأما أنا فيه ، لا حاجة لي في بيعتكم أقيلوني بيعتي ! فقالوا يا خليفة رسول الله إن هذا الامر لا يستقيم وأنت أعلمنا بذلك ، إنه إن كان هذا لا يقم لله دين ، فقال والله لولا ذلك وما أخاف من رخاء هذه العروة ، ما بت ليلة ، ولي في عنق مسلم بيعة ، بعد ما سمعت ورأيت من فاطمة ، قال : فلم يبايع على حتى ماتت فاطمة ، ولم تمكث بعد أبيها إلا خمسا وسبعين ليلة

حضرت زهرا فرمودند به ابوبکر و عمر گفت مگر حدیث رضا فاطمة من رضاي وسخط فاطمة من سخطي
رضا فاطمه رضا من است و غضب فاطمه غضب من ؟؟ ابوبکر و عمر گفتند بلی شنیدیم
حضرت فرمودند : خدا و ملائکه را گواه می گیرم شما دو نفر من را به غضب اوردید و اگر با نبی اکرم دیدار کنم از شما شکایت می کنم ابوبکر گریه کرد و نزدیک بود جان از تنش بیرون بیارد حضرت فرمود: به خدا سوگند بعد از نماز بر تو نفرین می کنم

الإمامة والسياسة : 1 / 12 - 20
--------------------------------------

کتاب الامامه مال سنی هاست همانطور که در الاعلام و معجم المولفین و بسیاری از علمای دیگر نقل کردند
منبع خیمه گاه ابوالفضل

علی ;497895 نوشت:
به نظر من این کار هم به منزله توهین کردن هست و با وحدت منافات دارد. همین که تصویر این لعن فرستادن به صورت توهین تلقی بشود بس است.

ظاهرا شما کم اطلاع هستید یا مذهبتان تشیع نیست لعن اشکال ندارد و با وحدت منافات نداره چطور ما اصلا بیام ابوبکر و عمر و عثمان را قبول کنیم تا وحدت به هم نخوره؟؟؟این طور دیگه راحت می شیم
عزیز من لعن از فروعات مذهب تشیع است و ما پیرو پیامبران هستیم حالا دیگه سنی و وهابی پیرو پیامبران نیستند ما کاری نداریم ولی ما پیرو پیامبران هستیم::
حضرت عیسی و داود کفار را لعن می کنند :
لُعِنَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِن بَنِي إِسْرَائِيلَ عَلَىٰ لِسَانِ دَاوُودَ وَعِيسَى ابْنِ مَرْيَمَ ۚ ذَٰلِكَ بِمَا عَصَوا وَّكَانُوا يَعْتَدُونَ [٥:٧٨]
کافران بنی اسرائیل، بر زبان داوود و عیسی بن مریم، لعن (و نفرین) شدند! این بخاطر آن بود که گناه کردند، و تجاوز می‌نمودند.
مائده ایه78
حالا من دیگه نمی دونم یا لعنت الله علی الظالمین

دوستان شیعه اینکه میگویید لعن کردن ایرادی ندارد اگر اهل سنت امام علی خودمان را لعنت کنند شما حاضر به وحدت با آنها هستید؟! مشخصه که نه پس بهتر است بزرگان یکدیگر را لعن هم نکنیم.

اما در مورد قاتل حضرت زهرا من اسم نبردم برای خودتان نتراشید ولی حضرت محمد او را هم لعن کرده است از دیدگاه تشیع
بحار الانوار ج73ص354
امام صادق می گوید که جدم پیامبر می فرمودند: ملعون است کسی که ....بعد از من فاطمه را به قتل می رساند
قال جدي رسول الله صلى الله عليه وآله : ملعون ملعون من يظلم بعدي فاطمة ابنتي ويغصبها حقها ويقتلها
برادر هر کس که حضرت را به قتل رسانده است ما او را لعن می کنیم با اجرای احکام شرعی مراجع البته !!!!
من اسم نبردم دوستان دقت کنید

mir@;497926 نوشت:
دوستان شیعه اینکه میگویید لعن کردن ایرادی ندارد اگر اهل سنت امام علی خودمان را لعنت کنند شما حاضر به وحدت با آنها هستید؟! مشخصه که نه پس بهتر است بزرگان یکدیگر را لعن هم نکنیم.

عزیز یعنی پیامبران اشتباه کردند ؟؟؟
حضرت عیسی از انبیا بزرگوار است و از انبیا اولوالعزم است
عزیز من ما اسم بردیم که شما دارید از ما سوال می پرسید ؟؟
کافران یعنی احتمال وجود بزرگان ان ها هم وجود دارد !!
و در ثانی ما لعن را با احکام شرعی مراجع عظام تقلید انجام می دهیم

ammarshia;497929 نوشت:
عزیز یعنی پیامبران اشتباه کردند ؟؟؟
حضرت عیسی از انبیا بزرگوار است و از انبیا اولوالعزم است
عزیز من ما اسم بردیم که شما دارید از ما سوال می پرسید ؟؟
کافران یعنی احتمال وجود بزرگان ان ها هم وجود دارد !!
و در ثانی ما لعن را با احکام شرعی مراجع عظام تقلید انجام می دهیم

خب چرا شما به سمت روایاتی میروید که لعن کردن را منطقی نشان میدهد؟ خود ما مگر عقل نداریم؟ مگر با این صحبت ها بزرگترین دشمن ما مسلمین خودمان نشده ایم؟ مگر همین سخنان تبدیل به نقطه ضعف ما مسلمین نشده و بیگانگان با حمایت کردن از کسانی که بر اختلافات تاکید میکنند باعث خون و خونریزی بین ما نشده؟ خوب است که مثلا اهل سنت بگویند لعنت بر علی که قدرت طلب بود؟ بله از نظر ما امام علی باید خلیفه میشد و ولایت در امتداد نسل حضرت فاطمه ادامه پیدا میکرد اما نظر اهل سنت چنین نیست. آیا این شد دلیل برای لعن امام علی؟ آیا آنها حق دارند که امام علی را بخاطر انشعاب دار کردن اسلام لعنت کنند؟

چیزی که از روایت که هیچ از آیه مهمتر است عقل است چرا که حتی ما وجود خدا را هم باید با عقلمان بپذیریم و همه آیات و روایات پشتش منطق هست حال چطور شما با تاکید بر اختلافاتی که منجر به درگیری میشود حرف خود را منطقی میدانید؟!

mir@;497232 نوشت:
به نظر من خود حضرت فاطمه هم راضی تر به وحدت شیعیان و اهل سنت هستند.

حضرت زهرا س عمر بن خطاب را لعن و نفرين مي كند اين يعني مسلماني انها بر باد هست حضرت عالي از كجا به اين نتيجه رسيديد؟

و در روايت ابن قتيبه آمده است كه هنگامى كه آن دو براى عيادت آمدند، فاطمه زهرا سلام الله عليها اجازه ورود نداد و ناچار شدند به اميرمؤمنان علي عليه السلام متوسل شوند و آن حضرت وساطت كرد،‌ در پاسخ اميرمؤمنان عليه السلام فرمود:
البيت بيتك.
يعنى علي جان! خانه خانه تو است، تو مختارى هر كسى را كه دوست دارى اجازه ورود بدهي. امير مؤمنان عليه السلام براى اتمام حجت و اين كه آن دو بعداً بهانه نياورند كه ما مى‌خواستيم از فاطمه رضايت بگيريم ؛ ولى علي نگذاشت ، به آن دو اجازه ورود داد .
هنگامى كه آن‌ دو عذرخواهى كردند، صديقه طاهره نپذيرفت؛ بلكه از آن‌ها اين چنين اعتراف گرفت:
نشدتكما الله ألم تسمعا رسول الله يقول «رضا فاطمة من رضاي وسخط فاطمة من سخطي فمن أحب فاطمة ابنتي فقد أحبني ومن أ رضى فاطمة فقد أرضاني ومن أسخط فاطمة فقد أسخطني »
شمارا به خدا سوگند مى‌دهم آيا شما دو نفر از رسول خدا نشنيديد كه فرمود: خوشنودى فاطمه خوشنودى من، و ناراحتى او ناراحتى من است. هر كس دخترم فاطمه را دوست بدارد و احترام كند مرا دوست داشته و احترام كرده است و هر كس فاطمه را خوشنود نمايد مرا خوشنود كرده است و هر كس فاطمه را ناراحت كند مرا ناراحت كرده است؟.
هر دو نفرشان اعتراف كردند: آرى ما از رسول خدا اينگونه شنيده ايم.
نعم سمعناه من رسول الله صلى الله عليه وسلم.
سپس صديقه طاهره فرمود:
فإني أشهد الله وملائكته أنكما أسخطتماني وما أرضيتماني ولئن لقيت النبي لأشكونكما إليه.
پس من خدا و فرشتگان را شاهد مى‌گيرم كه شما دو نفر مرا اذيت و ناراحت كرده‌ايد و در ملاقات با پدرم از شما دو نفر شكايت خواهم كرد.
به اين نيز بسنده نكرده و فرمود:
والله لأدعون الله عليك في كل صلاة أصليها.
به خدا قسم پس از هر نماز بر شما نفرين خواهم كرد.
الدينوري، أبو محمد عبد الله بن مسلم ابن قتيبة (متوفاي276هـ)، الإمامة والسياسة، ج 1،‌ ص 17، باب كيف كانت بيعة علي رضي الله عنه، تحقيق: خليل المنصور، ناشر: دار الكتب العلمية - بيروت - 1418هـ - 1997م.

جناب شما گويا تاريخ نخوانده ايد كه افاضات فضايي مي كنيد وقتي حضرت صديقه طاهره بر ابوبكر غضب مي كند يعني چه؟ اين خود مويد اين هست ايشان نارضايتي داشته اند و غضب ايشان غضب رسول خدا هست و اذيت كردن ايشان هم اذيت كردن رسول خدا هست و خداوند انها را در ايه 56 سوره احزاب لعن كرده است

گويا شما خيرخواه تر از حضرت زهرا س هستيد و ما نمي دانستيم

mir@;497387 نوشت:
خلیفه دوم که مورد احترام اهل سنت هست

جماعت اهل سنت عمر بن خطاب را كافر مي دانند دوست عزيزم فلذا نفرمايد عمر بن خطاب نماد ارزشي اهل سنت هست

اثبات منافق بودن عمر بن خطاب از لسان رسول الله ص

اين توهين به اهل سنت هست كه مبغوضان درگاه رسول خدا را محبين در نزد اهل سنت مي دانيد

اثبات منافق بودن عمر بن خطاب از لسان مولانا گرگیج

لعن عالم اهل سنت به خلفا

حكم گوينده حسبنا كتاب الله چيست؟؟؟!!!

عبدالرزاق صنعانی(استاد بخاری)، عمربن الخطاب را انوک ــ احمق ــ می داند

نكند مولا علي ع هم به اندازه شما نمي فهميده كه صفات منافقين را بخ خليفه اول و دوم داده است، ايا شما بيشتر از مولا مي فهميد كه مي خواهيد كدورت ها را از بين ببريد؟ يا اينكه از منظر شما بناي تفرقه و فتنه را مولا گذاشته كه انها را منافق مي دانست؟ يا معاذ بالله شما هم حتما مانند ابن تيميه حضرت زهرا س را شعبه اي از نفاق مي دانيد كه اين سياه نمايي ها را قلم فرسايي مي نمايد؟

مولا علي ع و خلفا در يك نگاه

mir@;497933 نوشت:
خب چرا شما به سمت روایاتی میروید که لعن کردن را منطقی نشان میدهد؟

پس شما تا اينحا قبول كرده ايد كه اهل بيت انها را لعن كرده اند

حالا من از شما سوال مي كنم ايا شما تابع اهل بيت هستيد يا نه؟ اگر هستيد بايد تبعيت كنيد وگرنه نام خود را تابع اهل بيت نگذاريد مضاف بر اينكه ايا از منظر شما اهل بيت كارهايشان عبس بوده؟ از روي جهل بوده معاذ بالله؟ يا اينكه صحيح بوده؟ اگر در عصمت اهل بيت شك داريد با هم بحث كنيم وگرنه اگر كارشان صحيح هست چرا تبعيت نمي كنيد؟ گويا شما خدا را هم جاهل مي دانيد زيرا او دشمنانش را كلاب و حمار مي داند ايه 176 سوره اعراف

ادم واقعا تعجب مي كند از كساني كه مي گويند مسلماننند واين قدر از اوامر و منويات اهل بيت و الله سبحان تعالي بدور هستند

جناب امير خون ريختن تابعين اهل بيت به خاطر لعن نيست فتواي زير را بخوان تا بفهميد دنيا چه خبر هست

ان قال ابابكر و عمر ليس بامامي هدي يقتل يقتل اگر كسي بگويد ابابكر و عمر امامان هدايت نيستند بايد كشته شوند پس همه شيعه برود پيرو سقيفه شود تا زنده بماند، جناب امير سخني بگويد مرغ پخته شده به ما نخندند

كشتن شيعه به خاطر لعن نيست بلكه به خاطر عدم مقبوليت حكومت شاذ و غصبي مي باشد

kheymegahabalfazl;497955 نوشت:
حضرت زهرا س عمر بن خطاب را لعن و نفرين مي كند اين يعني مسلماني انها بر باد هست حضرت عالي از كجا به اين نتيجه رسيديد؟

مسلمانی کیا بر باد است؟!

و در روايت ابن قتيبه آمده است كه هنگامى كه آن دو براى عيادت آمدند، فاطمه زهرا سلام الله عليها اجازه ورود نداد و ناچار شدند به اميرمؤمنان علي عليه السلام متوسل شوند و آن حضرت وساطت كرد،‌ در پاسخ اميرمؤمنان عليه السلام فرمود:
البيت بيتك.
يعنى علي جان! خانه خانه تو است، تو مختارى هر كسى را كه دوست دارى اجازه ورود بدهي. امير مؤمنان عليه السلام براى اتمام حجت و اين كه آن دو بعداً بهانه نياورند كه ما مى‌خواستيم از فاطمه رضايت بگيريم ؛ ولى علي نگذاشت ، به آن دو اجازه ورود داد .
هنگامى كه آن‌ دو عذرخواهى كردند، صديقه طاهره نپذيرفت؛ بلكه از آن‌ها اين چنين اعتراف گرفت:
نشدتكما الله ألم تسمعا رسول الله يقول «رضا فاطمة من رضاي وسخط فاطمة من سخطي فمن أحب فاطمة ابنتي فقد أحبني ومن أ رضى فاطمة فقد أرضاني ومن أسخط فاطمة فقد أسخطني »
شمارا به خدا سوگند مى‌دهم آيا شما دو نفر از رسول خدا نشنيديد كه فرمود: خوشنودى فاطمه خوشنودى من، و ناراحتى او ناراحتى من است. هر كس دخترم فاطمه را دوست بدارد و احترام كند مرا دوست داشته و احترام كرده است و هر كس فاطمه را خوشنود نمايد مرا خوشنود كرده است و هر كس فاطمه را ناراحت كند مرا ناراحت كرده است؟.
سپس صديقه طاهره فرمود:
فإني أشهد الله وملائكته أنكما أسخطتماني وما أرضيتماني ولئن لقيت النبي لأشكونكما إليه.
پس من خدا و فرشتگان را شاهد مى‌گيرم كه شما دو نفر مرا اذيت و ناراحت كرده‌ايد و در ملاقات با پدرم از شما دو نفر شكايت خواهم كرد.
الدينوري، أبو محمد عبد الله بن مسلم ابن قتيبة (متوفاي276هـ)، الإمامة والسياسة، ج 1،‌ ص 17، باب كيف كانت بيعة علي رضي الله عنه، تحقيق: خليل المنصور، ناشر: دار الكتب العلمية - بيروت - 1418هـ - 1997م.

آیا با وجود چنین روایتی میتوان بین شیعیان و اهل سنت وحدت برقرار کرد؟! میشود پای میز مناظره با اهل سنت نشست و همزمان عمر را لعنت کرد؟! یا طرف مقابل امام علی را لعنت کند؟! آیا اینگونه روایات از دریچه عقل عبور میکنند و نمره قبولی را میگیرند؟! آیا غیر از این است که با تاکید بر این روایات مسلمین دچار جنگ داخلی میشوند؟! از نظر شما که فقط عقیده خودتان و همفکرانتان را قبول دارید چنین جنگی دربگیرد شما و دوستانتان در صف اول سپاه قرار میگیرید و بجای گفتگو خون میریزید!

kheymegahabalfazl;497956 نوشت:
جماعت اهل سنت عمر بن خطاب را كافر مي دانند دوست عزيزم فلذا نفرمايد عمر بن خطاب نماد ارزشي اهل سنت هست

منظورتان از جماعت اهل سنت مردم مظلوم سیستان و بلوچستان خودمان هست که اگر جلویشان مراسم عمر کشان هم برقرار کنید مجبورند که سکوت کنند؟! شما اهل سنت را چگونه تعریف کرده اید که عمر از نظرشان کافر شده؟! انشعاب جدید از تسنن آمده؟!

اين توهين به اهل سنت هست كه مبغوضان درگاه رسول خدا را محبين در نزد اهل سنت مي دانيد

ظاهرا شما هرچی سنی که دیدید یا کشتید یا از ترس مرگ عمر را لعن کرده که از نظرتان اهل سنت عمر را مبغوض پیامبر میدانند!

نكند مولا علي ع هم به اندازه شما نمي فهميده كه صفات منافقين را بخ خليفه اول و دوم داده است، ايا شما بيشتر از مولا مي فهميد كه مي خواهيد كدورت ها را از بين ببريد؟ يا اينكه از منظر شما بناي تفرقه و فتنه را مولا گذاشته كه انها را منافق مي دانست؟ يا معاذ بالله شما هم حتما مانند ابن تيميه حضرت زهرا س را شعبه اي از نفاق مي دانيد كه اين سياه نمايي ها را قلم فرسايي مي نمايد؟

از نظر من چنین روایاتی از دریچه عقل عبور نمیکنند پس غلطند.

kheymegahabalfazl;497960 نوشت:
پس شما تا اينحا قبول كرده ايد كه اهل بيت انها را لعن كرده اند

حرف دهان بنده نگذارید.

حالا من از شما سوال مي كنم ايا شما تابع اهل بيت هستيد يا نه؟ اگر هستيد بايد تبعيت كنيد وگرنه نام خود را تابع اهل بيت نگذاريد مضاف بر اينكه ايا از منظر شما اهل بيت كارهايشان عبس بوده؟ از روي جهل بوده معاذ بالله؟ يا اينكه صحيح بوده؟ اگر در عصمت اهل بيت شك داريد با هم بحث كنيم وگرنه اگر كارشان صحيح هست چرا تبعيت نمي كنيد؟ گويا شما خدا را هم جاهل مي دانيد زيرا او دشمنانش را كلاب و حمار مي داند ايه 176 سوره اعراف

اگر خدا به دشمنانش فحاشی کرده من کار خدا را هم صحیح نمیدانم چرا که اگر به عقل رجوع شود فحاشی کار کسانی هست که کم آورده اند.

ادم واقعا تعجب مي كند از كساني كه مي گويند مسلماننند واين قدر از اوامر و منويات اهل بيت و الله سبحان تعالي بدور هستند

جناب امير خون ريختن تابعين اهل بيت به خاطر لعن نيست فتواي زير را بخوان تا بفهميد دنيا چه خبر هست

ان قال ابابكر و عمر ليس بامامي هدي يقتل يقتل اگر كسي بگويد ابابكر و عمر امامان هدايت نيستند بايد كشته شوند پس همه شيعه برود پيرو سقيفه شود تا زنده بماند، جناب امير سخني بگويد مرغ پخته شده به ما نخندند

كشتن شيعه به خاطر لعن نيست بلكه به خاطر عدم مقبوليت حكومت شاذ و غصبي مي باشد

من نگفتم کشتن شیعیان بخاطر لعن کردن آنان هست من میگویم درگیری بین مسلمین ریشه هایی دارد در وجود افراطی ها که این ریشه ها باید خشکانده شوند. وقتی شیعه و سنی همدیگر را لعنت کنند معلوم است که نتیجه اش در نهایت این کشت و کشتارها است حالا چون اول شیعه ها انشعاب زدند سنی ها آنها را میکشند همانطور که بهایی ها انشعاب زدند و شیعه ها آنها را کشتند. این کارها همگی توحش است.

اقا امير گويا خداوند اشتپ زد كه اهل بيت را نبي و امام كرد زيرا عقل شما از همه بيشتر هست و انها نمي فهميدند اما شما مي فهميد ماشا الله به اين همه توانايي شما

من هیچ جا چنین چیزی نگفتم.

kheymegahabalfazl;497980 نوشت:
شما اول وحدت را براي ما تعريف كنيد كه چه هست بعدا انشا الله مطالبه نمايد

بنده منتظر مي مانم وحدت را برايمان معنا كنيد و بعدا من براي شما از قران معنا مي كنم ان شا الله ببينم شما چيزي را كه مطالبه مي كنيد اصلا معنايش را بلد هستيد و يا اينكه فقط نشر جملات مي دهيد

وحدت یعنی همگی مسلمین حول محور چیزی که در قرآن آمده یعنی توحید و معاد و نبوت جمع شوند و عقاید اختصاصیشان را هم حفظ کنند اما از توهین و لعن کردن یکدیگر دوری کنند چرا که وحدت شکن است.

kheymegahabalfazl;497980 نوشت:
بنده كه مانند شما نيستم خدا را هم جاهل و نادان مي دانيد و مي گويد خدا مي نمي فهميده ولي من مي فهمم

بهشت و جهنم در گرويه عواملي هست كه در راس ان پذيرش ولايت اهل بيت هست ان هم از روي جهد و نه جهل، يرا بين دانا و نادان فرق هست هل يستوي الذين يعلمون والذين لايعلمون؟

دیدید که حرفم صحیح بود! شما غیر از شیعیان بقیه را فرستادید جهنم!!! این ولایت اهل بیت اگر انقدر مهم هست چرا خدا رک و پوست کنده در قرآنش سخنی از آن نیاورده؟!

اینها تاریخ هستند. تاریخ را نمیتوان تحت عنوان وحدت تحریف کرد.

خلیفه ثانی در غصب فدک نقش داشت.

در انتقال جانشینی از امام برحق علی علیه السلام به ابوبکر نقش داشت.

در شهادت فاطمه زهرا سلام الله علیها بی تاثیر نبود.

در خانه نشینی علی علیه السلام بی تاثیر نبود.

و .....

شیعه همه اینها را فراموش کند!!!!!!!

تاریخ را اگر میتوانید برگردانید به عقب و اینها را اصلاح کنید.چشم ما هم لعن نمیفرستیم انوقت....

منتقم سیلی زهرا خواهد آمد....

اینکه حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها بر سر قضیه فدک اختلافاتی با خلیفه اول داشتند محل انکار نیست ! ولی اینکه امروزه غالیان و دروغگویان امده اند چند حدیث را قیچی کردند و بدون اینکه حدیثی صراحت منظورشان را داشته باشد نسبت شهادت به حضرت زهرا میدهند و از ان عجیب تر خلیفه دوم را قاتل !!!!!! حضرت زهرا معرفی میکنند یک دروغ شاخ داری است که بر کسی که مختصر اشنایی به علوم حدیث داشته باشد این قضیه روشن است .... اولا در کتاب روضه الواعظین و همچنین در کتاب بیت الاحزان شیخ عباس قمی که یکی از بزرگترین محدثین شیعه هست نوشته شده حضرت زهرا را بیماری عارض شد که بر اثر همان از دنیا رحلت کردند .... در هیچ حدیث مسلم و متواتری وارد نشده که درب خانه حضرت زهرا اتش کشیده شد و این نسبت دروغ و مسخره را بوسیله استنباط احادیثی که این منظور نمیرساند ساخته اند .... هیچ کجا نوشته نشده که خلیفه دوم قاتل و دلیل اصلی وفات حضرت زهرا سلام الله علیها بوده است ولی جناب غالیان این دورغ های شاخ دار را ازکجا اورده اند خدا میداند ..... خود خلیفه دوم به عیادت حضرت زهرا امد ... یعنی امیر المومنین واسطه شد که قاتل زنش بیاد عیادت زنش ؟؟!!!!!!! افلا تعقلون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حضرت زهرا اختلافاتی بر سر فدک داشتند که خلیفه اول به عیادت ان حضرت امد و از روی محبت گریه فراوان کرد و بعد هم ان را به ایشان بخشید ولی عمر ان حضرت به علت بیماری مهلت نداد ....

اگر میبینید امروزه با این همه زور و کلک باز هم فاطمیه را نمیتوانند شاخ کنند به خاطر دروغ های واضحی است که در این قضیه ساختند ....

عالم مقدس ملکوت;498196 نوشت:
بعد هم ان را به ایشان بخشید ولی عمر ان حضرت به علت بیماری مهلت نداد ....

در کتابهای معتبر و معروف شیعه و اهل سنت امده که بانوی اسلام حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها بعد از ماجرای فدک شیخین را غضب کرد و

فرمود: من یک کلمه با شما سخن نخواهم گفت.

و این امر ادامه یافت تا فاطمه سلام الله علیها با اندوه فراوان چشم از جهان پوشید.

ابن قتیبه،الامامه و السیاسه 14.

پایگاه اطلاع رسانی ایت الله مکارم شیرازی

اینکه حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها بر سر قضیه فدک اختلافاتی با خلیفه اول داشتند محل انکار نیست

احنستم

ولی اینکه امروزه غالیان و دروغگویان امده اند چند حدیث را قیچی کردند و بدون اینکه حدیثی صراحت منظورشان را داشته باشد

كي از اين غاليان و غلات همان خليفه اول بود كه امد كذب و دروغي را به رسول خدا در مورد انحصار رواثت چسباند و صديقه طاهره با استناد به قران او را رسوا نمودند

نسبت شهادت به حضرت زهرا میدهند

بر ان كسي كه منكر شهادت هست لعنت، وقتي جماعت اهل سنت هم قبول دارند شما ديگر در جايگاهي نيستيد كه ادعاي باطل نماييد

و از ان عجیب تر خلیفه دوم را قاتل !!!!!

بر قاتل حضرت زهرا س لعنت كه عامل شهادتش شد

خداوند قاتلان حضرت زهرا سلام الله علیها را لعنت مي کند

مناظره در قضیه شهادت حضرت زهرا س

روایت هجوم ابوبکر به خانه فاطمه(س) از منابع اهل سنت

حمله خليفه دوم به حضرت صديقه طاهره حضرت زهرا سلام الله عليها

شيعيان آيا مي دانستيد سوزاندن خانه فاطمه زهراء(س) برای اسلام بهتر است؟!

حضرت زهرا معرفی میکنند یک دروغ شاخ داری است که بر کسی که مختصر اشنایی به علوم حدیث داشته باشد این قضیه روشن است ....

غيرت داري؟ بيا در سايتم مناظره كنيم در مورد شهادت بي بي،

اولا در کتاب روضه الواعظین و همچنین در کتاب بیت الاحزان شیخ عباس قمی که یکی از بزرگترین محدثین شیعه هست نوشته شده حضرت زهرا را بیماری عارض شد که بر اثر همان از دنیا رحلت کردند .

بياور تا م بررسي كنيم كه قضيه از چه قرار هست

اما ان كسي كه شهادتش افسانه هست عمر بن خطاب بوده

افسانه شهادت عمر بن خطاب!!!!!

در هیچ حدیث مسلم و متواتری وارد نشده که درب خانه حضرت زهرا اتش کشیده شد و این نسبت دروغ و مسخره را بوسیله استنباط احادیثی که این منظور نمیرساند ساخته اند

عمر بن خطاب قسم ياد كرد كه اگر اهل بيت بيعت نكنند خانه را با اهلش به اتش مي كشد و در بخاري هست كه اهل بيت تا شش ماه بيعت نكردند فلذا عمر بن خطاب به قسم خود عمل نموده است همان گونه كه ابوبكر اضهار شيماني از حمله وحشيانه خود مي كند و در مصادر اهل سنت هم نوحه سقط جنين را متذكر شده اند پس بهتر است اين لا لايي ها را براي فرزندانتان بخوانيد شايد انها را خوابي فرا گرفت

خود خلیفه دوم به عیادت حضرت زهرا امد ... یعنی امیر المومنین واسطه شد که قاتل زنش بیاد عیادت زنش

انها امدند تا غلط اضافه اي را كه كرده بودند را از دل بي بي در بياورند و توبه كنند اما حضرت فرمود در هر نمازم شما را لعن مي كند چرا جرات نداري وقتي روايت ارمي خواني ادامه اش را هم بخواني جناب مدلس، به قول شعيه همه روايت ما اهل تدليس هستند نتنها روات بلكه اخبارييين اين مذهب هم مدلس هستند همانن شما

چشمهايت را باز كن اينها صحيح بخاري هست

فَغَضِبَتْ فَاطِمَةُ بِنْتُ رسول اللَّهِ صلى الله عليه وسلم فَهَجَرَتْ أَبَا بَكْرٍ فلم تَزَلْ مُهَاجِرَتَهُ حتى تُوُفِّيَتْ.
فاطمه دختر رسول خدا از ابوبكر ناراحت و از وى روى گردان شد و اين ناراحتى ادامه داشت تا از دنيا رفت.
البخاري الجعفي، محمد بن إسماعيل أبو عبدالله (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج 3،‌ ص 1126، ح2926، باب فَرْضِ الْخُمُسِ، تحقيق د. مصطفى ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987.
در كتاب المغازي، باب غزوة خيبر، حديث 3998 مى‌گويد:
فَوَجَدَتْ فَاطِمَةُ على أبي بَكْرٍ في ذلك فَهَجَرَتْهُ فلم تُكَلِّمْهُ حتى تُوُفِّيَتْ
فاطمه بر ابوبكر غضب كرد وبا وى سخن نگفت تا ازدنيا رفت.
البخاري الجعفي، محمد بن إسماعيل أبو عبدالله (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج 4، ص 1549، ح3998، كتاب المغازي، باب غزوة خيبر، تحقيق د. مصطفى ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987.
در كتاب الفرائض، بَاب قَوْلِ النبى (ص) لا نُورَثُ ما تَرَكْنَا صَدَقَةٌ حديث 6346 مى‌نويسد:
فَهَجَرَتْهُ فَاطِمَةُ فلم تُكَلِّمْهُ حتى مَاتَتْ.
پس فاطمه از ابوبكر كناره گيرى كرد وبا وى سخن نگفت تا از دنيا رفت.
البخاري الجعفي، محمد بن إسماعيل أبو عبدالله (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج 6، ص 2474، ح6346، كتاب الفرائض، بَاب قَوْلِ النبي (ص) لا نُورَثُ ما تَرَكْنَا صَدَقَةٌ، تحقيق د. مصطفى ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987.

افلا تعقلون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فاين تذهبون؟

على قلوب أقفالها

حضرت زهرا اختلافاتی بر سر فدک داشتند که خلیفه اول به عیادت ان حضرت امد و از روی محبت گریه فراوان کرد

عجب محبتي ان ملعون اولي داشته است كه مي ايد اقرار مي كند كه من دستور حمله به خانه فاطمه زهرا س را داده ام

روایت هجوم ابوبکر به خانه فاطمه(س) از منابع اهل سنت

و بعد هم ان را به ایشان بخشید

چشمت را خوب باز كن تا ببيني صحيح ترن كتب اهل سنت مي گويد حضرت زهرا س بر ابوبكر غضب كرد و اين غضب تا پايان عمر ايشان ادامه داشته

در كتاب المغازي، باب غزوة خيبر، حديث 3998 مى‌گويد:
فَوَجَدَتْ فَاطِمَةُ على أبي بَكْرٍ في ذلك فَهَجَرَتْهُ فلم تُكَلِّمْهُ حتى تُوُفِّيَتْ
فاطمه بر ابوبكر غضب كرد وبا وى سخن نگفت تا ازدنيا رفت.
البخاري الجعفي، محمد بن إسماعيل أبو عبدالله (متوفاي256هـ)، صحيح البخاري، ج 4، ص 1549، ح3998، كتاب المغازي، باب غزوة خيبر، تحقيق د. مصطفى ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة - بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 - 1987.

دروغ گويي را از عايشه ياد گرفته اي؟

دعوت به مناظره با وهابيت، شيعه و سني

ولی عمر ان حضرت به علت بیماری مهلت نداد ....

لعن الله علي الكذابين

يعني ابوبكر در اين شش ماه مرده بوده كه نيامد فدك را تحويل دهد؟ يا چرا در خطبه فدكيه به دروغ گفته پيغمبر ارث و ميراث نگذاشته؟

يا ابوبكر كذاب بوده كه روايت بر پيغمبر دروغ بسته يا اينكه درست كفته اگر كذابه كه فاتحش خوانده است ان الله لايهدي من هو كاذب خدا قسم خورده كذابين هدايت نشود جالب اين جاست شما دينت را از كذابين مي گيري

اگر هم روايش درست بوده چجرا بخشيده؟ پس باز هم مهر بطلاني بر ابوبكر هست

اگر میبینید امروزه با این همه زور و کلک باز هم فاطمیه را نمیتوانند شاخ کنند به خاطر دروغ های واضحی است که در این قضیه ساختند ....

شاخ كفر خلفا و عايشه هست كه گريبان جهان اسلام را گرفته است

كفر عایشه، ابوبكر، عثمان از زبان علمای اهل سنت

ammarshia;497908 نوشت:
چرا بریم راه دور در کتب اهل سنت امده است اصلا لازم نیست !!
وهي تقول : والله لأدعون الله عليك في كل صلاة اصليها

سلام
بنده زیاد به عربی مسلط نیستم. اما فکر نمیکنم معنی این جمله این باشه که حضرت زهرا (س) در هر نماز ابوبکر رو نفرین می کردند. اگر معنیش چنین هست لطفاً برام توضیح بدید.
ammarshia;497922 نوشت:
ظاهرا شما کم اطلاع هستید یا مذهبتان تشیع نیست لعن اشکال ندارد و با وحدت منافات نداره چطور ما اصلا بیام ابوبکر و عمر و عثمان را قبول کنیم تا وحدت به هم نخوره؟؟؟این طور دیگه راحت می شیم

خیر بنده شیعه هستم. میشه بفرمایید لعن کردن افرادی که جزو مقدسات اهل سنت به شمار میان چطوری با وحدت منافات نداره؟
ammarshia;497922 نوشت:
عزیز من لعن از فروعات مذهب تشیع است و ما پیرو پیامبران هستیم حالا دیگه سنی و وهابی پیرو پیامبران نیستند ما کاری نداریم ولی ما پیرو پیامبران هستیم::

این اظهار شما بر چه اساسی هست که اهل سنت و فرقه وهابیت پیرو پیامبران (هرچند ظاهراً) نیستند؟
ammarshia;497922 نوشت:
حضرت عیسی و داود کفار را لعن می کنند :

این لعنی که حضرت عیسی (ع) میفرستند خطاب به شخص خاصی نیست و باعث به هم خوردن وحدت و ایجاد اختلاف و زمینه سازی برای برچیده شدن کل شریعت نمیشه. مثل خیلی از زیارتنامه ها و دعاهای که ما توش لعن آورده شده. ولی اونها کجا و این لعنهایی که در بعضی از مجالس فرستاده میشه کجا.
ammarshia;497928 نوشت:
اما در مورد قاتل حضرت زهرا من اسم نبردم برای خودتان نتراشید ولی حضرت محمد او را هم لعن کرده است از دیدگاه تشیع
قال جدي رسول الله صلى الله عليه وآله : ملعون ملعون من يظلم بعدي فاطمة ابنتي ويغصبها حقها ويقتلها

من چنین روایتی رو در آدرسی که نوشتید پیدا نکردم!
http://lib.eshia.ir/11008/73/354

جناب شما گويا تاريخ نخوانده ايد كه افاضات فضايي مي كنيد وقتي حضرت صديقه طاهره بر ابوبكر غضب مي كند يعني چه؟ اين خود مويد اين هست ايشان نارضايتي داشته اند و غضب ايشان غضب رسول خدا هست و اذيت كردن ايشان هم اذيت كردن رسول خدا هست و خداوند انها را در ايه 56 سوره احزاب لعن كرده است

من متوجه نمیشم که از غضب حضرت زهرا (س) و یا احتمالاً نفرین ایشان (بنده از متن چنین چیزی نمیفهمم، اگر شما به عربی مسلط هستید لطفاً توضیح بدید که چطوری معنیش این میشه) این مجوز به دست میاد که حالا ما هم باید در این شرایط دنیای اسلام که از هر طرف داره توسط کفار تهدید و تبلیغ منفی میشه بیایم کاری بکنیم که باعث بروز اختلاف و جنگ داخلی بین مسلمانان بشه! این رو لطفاً توضیح بدید.
گويا شما خيرخواه تر از حضرت زهرا س هستيد و ما نمي دانستيم

مسلماً خود امیرالمؤمنین (ع) و صدیقه طاهره (س) خیرخواه تر از من و شما به اسلام بودند. همین که امیرالمؤمنین برای حفظ اسلام حاضر به بیعت شد و پشت سر آنها به نماز ایستاد (با تأکید "ایستاد!") و در بسیاری از مسائل حکومتی و قضایی به حکومتی که خلافت رو از او غصب کرده بود کمک کرد، تا جایی که عمر گفت: لولا علی لهلک العمر، همین برای ما کفایته که بفهمیم حفظ اصل اسلام از هر چیزی ضروری تر هست. حتی اگر به قیمت فروخوردن کینه ای که از قاتلین حضرت زهرا (س) در دل داریم باشد.

اما تا اون جایی که من میدونم در حال حاضر در بین جمعیت کلی اهل سنت این شخص از جایگاه والایی برخوردار است و مورد احترام می باشد.

علی ;498301 نوشت:
(بنده از متن چنین چیزی نمیفهمم، اگر شما به عربی مسلط هستید لطفاً توضیح بدید که چطوری معنیش این میشه)

احسنتمن اين سخن خوبي هست كه شما بفرمايى من بضاعت ندارم و شما برايم معنا كنيد

حالا مطلب ذيل را كامل بخوانيد تا متوجه شويد

البيت بيتك.
سپس صديقه طاهره فرمود:

علی ;498301 نوشت:
این مجوز به دست میاد که حالا ما هم باید در این شرایط دنیای اسلام که از هر طرف داره توسط کفار تهدید و تبلیغ منفی میشه بیایم کاری بکنیم که باعث بروز اختلاف و جنگ داخلی بین مسلمانان بشه! این رو لطفاً توضیح بدید.

يعني اهل بيت به اندازه شما نمي فهميدند كه چه بايد بكنند؟

ايا خدا نمي فهمكد كه دشمنانش را لعن مي كند؟

مگر كسي به شما گفته لعن كنيد هر كس تابع اهل بيت هست ملزم به خلق اهل بيت هست فلذا وقتي اهل بيت لعن كرده اند

مضاف بر اينكه دشمنان از همان صدر اسلام بوده اند و اگر قرار بود خير خواهي پيدا شود ان اهل بيت بوده اند در نتجيه ما دينمان را از شما نميگيريم

قد اجمعت الأمّة على أن أمير الموءمنين عليه‏السلام تأخّر عن بيعة أبي بكر ... والمحققّون من أهل الإمامة يقولون: لم يبايع ساعة قطّ .
اجماع امت است كه امير المؤمنين عليه السلام در آن شش ماه بيعت نكرده است . و بعد از آن مدت اهل سنت مي‌گويند كه بيعت كرده است . محققين از شيعه بر اين عقيده هستند كه علي عليه السلام حتي يك ساعت هم با خلفا بيعت نكرده است .
الشيخ المفيد، محمد بن محمد بن النعمان ابن المعلم أبي عبد الله العكبري البغدادي (متوفاى413 هـ)، الفصول المختارة، 56، تحقيق السيد علي مير شريفي ، ناشر: دار المفيد ـ بيروت، الطبعة: الثانية، 1414 هـ ـ 1993م

بنده كاربر خيمه گاه هم تحدي مي كنم اگر يك روايت صحيح از اهل سنت هم اورديد كه بعد از شش ماه هم بيعت كرده من يهودي مي شوم و يا هر چه شاگفتيد مي شوم

حتي معاويه هم قبول ندارد كه مول علي ع بيعت كرده است كه روايت در انساب هست و در صورت لزوم خواهم اورد

علی ;498301 نوشت:
و پشت سر آنها به نماز ایستاد (با تأکید "ایستاد!")

نماز پشت سر هر فاسق و فاجري از ناحيه رسول خدا سفارض شده است و خود امير المومنين تصريح بر فاسق و فاجر بودن خلفا داشته استن فلذا باز هم نمي توانيد فضيلت تراشي كنيد

أرشدكم الي الصلاة خلف كلّ برّ و فاجر.
شما را به نماز خواندن پشت سر هر انسان خوب و بدي سفارش مي كنم.
صحيح بخاري ، محمد بن اسماعيل ( 256 هـ ) ، ج 2 ، ص 118 .

دوما علماي اهل سنت قائل بر اين هستند پشت سر حرام زاده نمي شود نماز خواند پس چگونه مي شود كه مولا به انها اقتدا كرده باشد؟

حال انكه در روايات شيعه امده مولا نمازش را فرادا اقامه مي نموده است

فقال أمير المؤمنين عليه السلام : قولي لها : إن الله يحول بينهم وبين ما يريدون . ثم قام وتهيأ للصلاة ، وحضر المسجد ، وصلى لنفسه خلف أبي بكر
بحار الأنوار - العلامة المجلسي - ج 29 ص 132

كان الحسن و الحسين عليهما السلام يقرآن خلف الإمام.
امام حسن و امام حسين (عليهما السلام) خودشان قرائت‌شان را پشت سر امام جماعت مي‌خواندند.
وسائل الشيعة (الإسلامية) للحر العاملي، ج5، ص430

فلذا نماز پشت حرام زاده جايز نيست همان گونه كه اهل سنت اين را مي گويد و ه همين جهت اهل بيت فرادا مي خواندند اين تير فضيلت تراشي شما هم به سنگ خورد ههههههههه

راره در روایتی با سند معتبر از امام باقر(ع) نقل می کند: «لایصلین احدکم خلف المجنون و ولدالزنا؛ پشت سر دیوانه و حرام زاده نباید نماز گزارید.»

شیخ حر عاملی، وسائل الشیعة، ج 5، ابواب صلاة الجماعة، باب 14، ح 1و2.

[10784] وَ عَنْ عَلِيِّ بْنِ إِبْرَاهِيمَ عَنْ أَبِيهِ عَنْ حَمَّادٍ عَنْ حَرِيزٍ عَنْ زُرَارَةَ عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ ع قَالَ قَالَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ ع لَا يُصَلِّيَنَّ أَحَدُكُمْ خَلْفَ الْمَجْنُونِ وَ وَلَدِ الزِّنَا الْحَدِيثَ

وسائل‏ الشيعة 8 321 14 - باب وجوب كون الإمام بالغا

وَقَالَ أَصْحَابنَا الْحَنَفِيَّة: تكره إِمَامَة العَبْد وَولد الزِّنَا لِأَنَّهُ يستخف بِهِ، فَإِن تقدما جَازَت الصَّلَاة.
الشَّافِعِي: وأكره أَن أنصب من لَا يعرف أَبوهُ إِمَامًا
الكتاب: عمدة القاري شرح صحيح البخاري-المؤلف: أبو محمد محمود بن أحمد بن موسى بن أحمد بن حسين الغيتابى الحنفى بدر الدين العينى (المتوفى: 855هـ)- الناشر: دار إحياء التراث العربي – بيروت- ج 5- ص 226

علی ;498301 نوشت:
و در بسیاری از مسائل حکومتی و قضایی به حکومتی که خلافت رو از او غصب کرده بود کمک کرد،

وظيفه يك امام نجات امت هست و قرار نيست اينكه خلافت ايشان كه يكي از اصول امامت ايشان را غضب كرده اند ديگر امام خير خواه مردم نباشد شما بايد به ما پاسخ گو باشيد مولا اگر خلافت انها را قبول داشت چرا در غزوات انها شركت نكرد؟

آیا حضرت علی در جنگ های خلفا شرکت کرده

مولا اگر انها را قبول داشت چرا سيره ان ها را مشروع نمي دانست؟

آيا امير المومنين علي ع سيره خلفا را مشروع مي دانست؟

يا چرا خلفا را فاسق و فاجر و كافر مي دانست؟

ديدگاه اميرمؤمنان عليه السلام در باره ابوبکر و عمر+ تصوير

و يا اينكه اگر با انها بيعت كرده چرا غاصبين خلافت خود را لعن و نفرين نموده است؟

نفرين امير المومنين بر غاصبان خلافت خود

علی ;498301 نوشت:
تا جایی که عمر گفت: لولا علی لهلک العمر، همین برای ما کفایته که بفهمیم حفظ اصل اسلام از هر چیزی ضروری تر هست.

يعني مولا علي حفظ اسلام نمي فهميد كه خلفا راكافر و فاسق و غاصب ناميد؟

يعني حضرت زهرا س متوجه نشد كه انها را نفرين كرد؟

يعني خدا نمي فهمه كه دشمنانش را لعن مي كند؟

علی ;498301 نوشت:
اما تا اون جایی که من میدونم در حال حاضر در بین جمعیت کلی اهل سنت این شخص از جایگاه والایی برخوردار است و مورد احترام می باشد.

دانستن شما مانند بيعت مولا با خلفا بود و همچنين نماز خواندن مولا كه ما رسوا كرديم اين سياه نمايي ها را

دوما ثابت شد دانستني هاي شما از كانال شاذ گرفته مي شود فلذا كانال خبريتان فقره اي مي باشد كه مفقود هست همچنان كه نمي دانيد اهل سنت انها را كافر مي دانند و ادعايي غير مي كنيد

كفر عایشه، ابوبكر، عثمان از زبان علمای اهل سنت

ام المومنین عایشه رض از منظر قران بهشتی هستند

علی ;498301 نوشت:
خیر بنده شیعه هستم. میشه بفرمایید لعن کردن افرادی که جزو مقدسات اهل سنت به شمار میان چطوری با وحدت منافات نداره؟

ما قبلا ثابت كرده اين اينها از نماد هاي اهل سنت نيستند

شما پاسخ نگفتيد ايا اهل بيت بهاندازه شما هم نمي فهميدند؟ جناب عمري؟

علی ;498301 نوشت:
این لعنی که حضرت عیسی (ع) میفرستند خطاب به شخص خاصی نیست و باعث به هم خوردن وحدت و ایجاد اختلاف و زمینه سازی برای برچیده شدن کل شریعت نمیشه. مثل خیلی از زیارتنامه ها و دعاهای که ما توش لعن آورده شده. ولی اونها کجا و این لعنهایی که در بعضی از مجالس فرستاده میشه کجا.

جناب شما اين همه علم را بتنهايي كسب نموديد يا زير نظر استادي كسب قيض نموديد؟

ايا شما نص صريح قران را هم منكر مي شويد؟

لُعِنَ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن بَنِي إِسْرَائِيلَ عَلَى لِسَانِ دَاوُودَ وَعِيسَى ابْنِ مَرْيَمَ ذَلِكَ بِمَا عَصَوا وَّكَانُواْ يَعْتَدُونَ ﴿78/مائده﴾
از ميان فرزندان اسرائيل آنان كه كفر ورزيدند به زبان داوود و عيسى بن مريم مورد لعنت قرار گرفتند اين [كيفر] به خاطر آن بود كه عصيان ورزيده و [از فرمان خدا] تجاوز مى‏كردند

خداوند صريحا دارد مي گويد حضرت عيسي و داوود ان فرزندان يعني ان اشخاص ، خاصي كه كافر شده را لعنت كرده يعني نام برده و لعنت كرده وگرنه ديگر نمي گفت ان فرزندان و تخصيص بزند مي گفت كفار قوم بني اسرائيل را لعنت كرده

علی ;498301 نوشت:
من چنین روایتی رو در آدرسی که نوشتید پیدا نکردم!

ما از قبل براي شما پيدا كرده بوديم زحمتي بكشيد لينك زير را پيگير باشيد

خداوند قاتلان حضرت زهرا سلام الله علیها را لعنت مي کند

اين همان روايتي هست كه با سند صحيح وارد شده است و برادر عمار شيعه انرا متذكر شدند

kheymegahabalfazl;498331 نوشت:
احسنتمن اين سخن خوبي هست كه شما بفرمايى من بضاعت ندارم و شما برايم معنا كنيد

یک بار دیگه هم این روایت رو نقل کردید. سؤال بنده اینه که اون جمله آخر رو چطور معنا میکنید که معنی نفرین کردن حضرت زهرا (س) رو میده؟ در حالی که اومده "لأدعون الله علیک":
این رو لطفاً توضیح بدید.
بنده كاربر خيمه گاه هم تحدي مي كنم اگر يك روايت صحيح از اهل سنت هم اورديد كه بعد از شش ماه هم بيعت كرده من يهودي مي شوم و يا هر چه شاگفتيد مي شوم

اما این رو میدونیم که امیرالمؤمنین (ع) حکومت اونها رو به رسمیت شناختند و در کارهای بسیار حکومتی و قضایی به خلفاء کمک کردند. حالا گیریم که بیعت به معنای واقعی نکرده باشند، اما این واضحه که در اون حکومتها زندگی کردند و علی رغم اینکه اون افراد خلافت رو ازشون غصب کرده بودند سکوت اختیار کردند و حتی کمک هم کردند. خب این چه نتیجه ای رو میرسونه؟ جز اینکه بعضی اوقات برای حفظ اسلام می بایست از بعضی چیزها گذشت؟ حتی اگر سیره اهل بیت (لعن فرضی خلفاء که البته هنوز برام ثابت نشده) باشه؟
نماز پشت سر هر فاسق و فاجري از ناحيه رسول خدا سفارض شده است و خود امير المومنين تصريح بر فاسق و فاجر بودن خلفا داشته استن فلذا باز هم نمي توانيد فضيلت تراشي كنيد

خدا رو شکر تأکید کردم که ایشان به نماز "می ایستادند!" و نگفتم که اقتدا می کردند.
اشتباه شما و بقیه همفکران شما اینجاست که تا می بینید یکی دم از وحدت میزنه اون رو متهم به حمایت از خلفاء و تکریم کردن اونها می کنید. در حالی که چنین نیست. منظور بنده از این حرف این بود که امیرالمؤمنین برای حفظ اصل اسلام این کار رو انجام دادند و پشت سر قاتلین همسر خود قرار گرفتند. اما بعضی از ما برای حفظ اسلام حاضر نیستیم جلوی زبان خود را بگیریم.
وظيفه يك امام نجات امت هست و قرار نيست اينكه خلافت ايشان كه يكي از اصول امامت ايشان را غضب كرده اند ديگر امام خير خواه مردم نباشد شما بايد به ما پاسخ گو باشيد مولا اگر خلافت انها را قبول داشت چرا در غزوات انها شركت نكرد؟

شرکت نکردن در غزوات منافاتی با سکوت در برابر خلافت غصب شده برای حفظ اسلام ندارد.
يعني مولا علي حفظ اسلام نمي فهميد كه خلفا راكافر و فاسق و غاصب ناميد؟

این سخنان در زمانی بیان شده که خلافت به دست خود امیرالمؤمنین (ع) بوده.
دانستن شما مانند بيعت مولا با خلفا بود و همچنين نماز خواندن مولا كه ما رسوا كرديم اين سياه نمايي ها را

دوما ثابت شد دانستني هاي شما از كانال شاذ گرفته مي شود فلذا كانال خبريتان فقره اي مي باشد كه مفقود هست همچنان كه نمي دانيد اهل سنت انها را كافر مي دانند و ادعايي غير مي كنيد

ای کاش کمی با لحن بهتری صحبت می کردید تا بتونیم در فضای منطقی به نتیجه برسیم. شما که با برادر شیعه خود این چنین برخورد می کنید و با چند اظهار نظر انواع و اقسام برچسب های گوناگون و کلمات نامناسب براش به کار می برید اگه به یک اهل سنت برسید چکار میکنید!

هر کدوم از عاشقان و محبان اهل بیت (ع) و ولایت که خود را پیرو ولی فقیه و نایب امام زمان (عج) میدانند با دقت در نقطه نظرات و فتواهای ایشون اهمیت موضوع وحدت بین شیعه و سنی برای حفظ اسلام رو درک خواهند کرد و اگر پای غرض های دیگه ای در میون نباشه بهانه ای برای ان قلت آوردن در این مسئله وجود نداره.

سلام علیکم
با توجه به اینکه موضوع تاپیک اسناد شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در منابع شیعه واهل سنت است نه موضوع وحدت
خواهشم می کنم برای اطلاع از اسناد شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در کتب فریقین به تاپیکهای زیر مراجعه کنید
چه کسی گفته حضرت زهرا (س) به دست خلیفه دوم شهید شدند؟
وفات حضرت زهرا سلام الله عليها يا شهادت؟
اسناد شهادت حضرت زهرا .س. اسکن از کتب اهل سنت
شبهه در مورد شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)
شهادت حضرت زهرا س

برای بحث وحدت نیز خواهش دارم تاپیک جدایی به همین نام باز کنید و در آنجا خدمت شما باشیم ، چون موضوع تاپیک وحدت نیست
ودر یک جمله اخر عرض کنم که باید معنای وحدت را از علمای دین پرسید، مقام معظم رهبری که پرچم دار وحدت هستند، در ایام فاطمیه مراسم می گیرند و به سوگواری و روضه خوانی مشغول می شوند، پس وحدت معنای کنار گذاشتن همه چیز را ندارد
موفق باشد

سؤال:
چه کسی گفته حضرت زهرا (سلام الله علیها) به دست خلیفه دوم شهید شده است؟

پاسخ:
در همه منابع شیعی مربوطه بحث نحوه شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) مطرح شده است همچنین بسیاری از منابع اهل سنت نیز یا به تصریح یا در لفافه به شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) و نحوه آن اشاره کرده اند.

برای نمونه از منابع شیعی می‎توان به دو نمونه زیر اشاره کرد
امام کاظم (علیه السلام) می فرمایند:«اِنَّ فاطمة صِدّيقة شهيدةٌ». (1)
مرحوم عياشى در تفسير، شيخ مفيد در الإختصاص و... نوشته‌اند: عمر گفت: برخيزيد تا پيش او (علی) برويم، پس ابوبكر، عمر، عثمان،‌ خالد بن وليد، مغيرة بن شعبة،‌ ابوعبيد جراح، سالم مولى ابوحذيفة، قنفذ و من به همراه او راه افتاديم، چون نزديك خانه رسيديم، فاطمه آنان را ديد و لذا در را بست و شك نداشت كه بدون اجازه وارد نخواهند شد، عمر در را كه از شاخه‌هاي خرما ساخته شده بود، با لگد شكست، سپس وارد خانه شدند و علی را بيرون آوردند در حالى كه كمرهای خود را بسته بودند. (2)

نمونه ای از منابع اهل سنت که اشاره به آتش زدن خانه کرده اند نیز عبارتند از: عمر قسم خورد تا خانه را به آتش بکشد(3) بلاذری نیز می گوید: چون علی (عليه السلام) با ابوبكر بيعت نكرد، عمر با شعله آتش به طرف خانه فاطمه (عليها السلام) رفت. فاطمه (عليها السلام) پشت در خانه آمد و گفت: اى پسر خطّاب! آيا تو مى‌خواهى خانه مرا آتش بزنى؟ عمر پاسخ داد: آرى!. (4)

تا این جا تهدید به آتش کشیدن اثبات می شود اما تاسف ابابکر در آخر عمر نشان از عملی شدن این تهدید می باشد زیرا وی در آخر عمر می گوید: من به چيزى در دنيا تأسف نمى‌خورم، مگر بر سه چيز كه انجام دادم و سه چيزى كه انجام ندادم و سه چيزى كه كاش از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) مى‌پرسيدم: دوست داشتم خانه فاطمه را هتك حرمت نمى‌كردم هر چند براى جنگ بسته شده شود... . (5)
پس معلوم می شود حمله به خانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) صورت گرفته اما با آتش یا بی آتش؟ سخن مسعودی پرده از این سوال نیز بر می دارد آن جا که می گوید:
پس قصد خانه علي كردند و بر او هجوم آوردند و خانه‌اش را آتش زدند و او را به زور از خانه بيرون آوردند، سرور زنان (فاطمه) را بين ديوار ودر فشار دادند تا فرزندش محسن را سقط كرد. (6)

نتیجه این که: با توجه به اسناد فوق، منابع شیعه اتفاق بر شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) دارند ولی با وجود حساسیتی که در تاریخ اهل سنت بوده نمی توان انتظار داشت که این مسئله به تصریح در منابع اهل سنت آمده باشد زیرا با سیاست حذف مواجهه شده است. اما گاهی به صورت غیر مستقیم در منابع آنان مطرح شده که نیاز به تیز بینی بیشتر دارد.

منابع:
(1)کلینی(329ق)، دار الكتب الإسلامية ،تهران، 1407ق، چاپ چهارم، ج‏1، ص458.
(2) عياشي(متوفاي320هـ)، تفسير العياشي، المكتبة العلمية الإسلامية، تهران، ج2، ص67. و شيخ مفيد،الاختصاص تحقيق، علي أكبر الغفاري، السيد محمود الزرندي، دار المفيد للطباعة والنشر والتوزيع، بيروت، الطبعة: الثانية، 1414هـ - 1993 م ص 186.
(3) إبن أبي شيبة(متوفاي235 هـ)، الكتاب المصنف في الأحاديث والآثار، ج 7، ص 432، ح37045، کتاب المغازي، باب ما جاء في خلافة ابي بکر وسيرته في الرده، تحقيق: كمال يوسف الحوت، ناشر: مكتبة الرشد - الرياض، الطبعة: الأولى، 1409هـ.
(4) بلاذري، أحمد بن يحيى بن جابر (متوفاي279هـ)، أنساب الأشراف،ج 1، ص 252.
(5) طبري، (متوفاي 310هـ)، تاريخ الطبري، ج 2، ص 353، ناشر: دار الكتب العلمية – بيروت؛
ذهبي، شمس الدين محمد بن أحمد بن عثمان، (متوفاي748هـ)، تاريخ الإسلام ووفيات المشاهير والأعلام، ج 3، ص 118، تحقيق د. عمر عبد السلام تدمرى، ناشر: دار الكتاب العربي - لبنان/ بيروت، الطبعة: الأولى، 1407هـ - 1987م.
(6) مسعودي، أبو الحسن على بن الحسين بن على (متوفاى346هـ)، اثبات الوصيه، ص 143.

موضوع قفل شده است