صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چه کسی گفته حضرت زهرا (س) به دست خلیفه دوم شهید شدند؟

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

اشاره چه کسی گفته حضرت زهرا (س) به دست خلیفه دوم شهید شدند؟

من سوالی راجع به حضرت فاطمه داشتم که جناب حکمت من را به این تاپیک ارجاع دادند. سوالم این است که آیا مرگ حضرت فاطمه در تمام منابع شیعی و سنی شهادت روایت شده؟ اگر بله که هیچ اگر نه بهتر نیست که ملاک را منابعی دیگر بگذاریم و نگوییم حضرت فاطمه به دست خلیفه دوم به شهادت رسیده تا وحدت شیعیان و اهل سنت محکم تر شود؟ به نظر من خود حضرت فاطمه هم راضی تر به وحدت شیعیان و اهل سنت هستند.
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ در ساعت ۰۹:۰۶

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    439
    حضور
    16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2654

نقل قول نوشته اصلی توسط mir@ نمایش پست ها
    بهتر نیست که ملاک را منابعی دیگر بگذاریم و نگوییم حضرت فاطمه به دست خلیفه دوم به شهادت رسیده تا وحدت شیعیان و اهل سنت محکم تر شود؟ به نظر من خود حضرت فاطمه هم راضی تر به وحدت شیعیان و اهل سنت هستند.

نظرتون تو حلقم ....

اگه مینوشتین از کجا به این نتیجه رسیدین و پایه های سازنده ی این نظر و عنوان میکردین خوشحال میشدیم...

..:: لاالهَ إلا الله ::..

بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

خداحافظ همگی .... حلال کنید

5. صلوات ها 6

نوشته
    748
    حضور
    16 روز 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2733

سلام
    وحدت با بیان حقایق تاریخی هیچ منافاتی ندارد و اون طور که من میدونم افراد دخیل در شهادت حضرت زهرا (س) چندین نفر بودند.

7. صلوات ها 5

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

اگر بله که هیچ اگر نه بهتر نیست که ملاک را منابعی دیگر بگذاریم و نگوییم حضرت فاطمه به دست خلیفه دوم به شهادت رسیده تا وحدت شیعیان و اهل سنت محکم تر شود؟
    متاسفانه عده ای بحث علمی را با وحدت اشتباه می گیرند و میرسند به ترکستان شهید مطهری می گه وحدت اینکه ما حتی از یک مستحبون یا مکروه مون هم کنار نمی ایم و مصالحه نمی کنیم بعد شما این مساله بزرگ را دارید می گید کنار بیایم به سایتشون رجوع کنید !!
    http://www.mortezamotahari.com/fa/ar...rticleID=78940
    وحدت وحدت کردید که ببخشید در مشهد وهابی ها کارهای شنیع انجام دادند که هیچ سایت خبری ای اصلا جرات نکرد اعلام کند اینا همش از وحدت وحدت گفتن ، وحدت وحدت کردید که وهابی میاد جرات می کنه میگه در ایران امیر المومنین یزید !!!!همین طور وحدت وحدت بگید میاند بقعه متبرکه را هم اتش میکشانند
    و در ضمن در بحث با اهل سنت ما اسم کسی را نمیاریم و اصلا شما در مناظره شیعه با وهابیت بیارید که اسم اورده شده باشد!!!!(چون قاعده الزام هست باید از منابع اهل سنت بدیم که برخی مسائل را نیارودند )
    عزیز من همین که به خانه حضرت زهرا هتک حرمت شد در کتب اهل سنت هم امده است بسه همین که در صحیحین امده است فوجدت فاطمه حین توفی عن ابی بکر از ابوبکر غضب گرفت همین بسه که پیامبر فرمود هر کس فاطمه را بیازارد من را ازار داده است

ویرایش توسط ammarshia : ۱۳۹۳/۰۱/۱۵ در ساعت ۰۹:۳۸
    قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

9. صلوات ها 4

نوشته
    257
    حضور
    7 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    520

البته من به جناب حکمت گفتم که تاپیک رو به کارشناس ارجاع دهند چون من نمیدانم که آیا در کتب اهل سنت هم آمده که خلیفه دوم باعث و بانی شهادت حضرت فاطمه هست یا نه چرا که در برخی از مراسم هایی که برای حضرت فاطمه میگیرند به خلیفه دوم که مورد احترام اهل سنت هست توهین میشود و من خوشم نمیاید که بین شیعیان و اهل سنت چیزی باعث اختلاف شود چرا که اختلاف افکنی بین شیعیان و اهل سنت باعث کدورت در مرحله اول میشود و در مرحله دوم با دخالت بیگانگان باعث درگیری میشود. به عنوان مثال جنگ ایران و عراق یک نمونه از همین اختلاف افکنی ها هست که موجب درگیری هشت ساله بین دو طرف شد در حالی که اگر ایران و عراق متحد میشدند توانایی نابودی اسرائیل را داشتند و این فرصت تاریخی سوخته شد و الان اسرائیل با زرادخانه های هسته ای خود خودش را بیمه کرده است. پس وحدت همانطور که آیت الله خمینی گفتند رمز پیروزی هست که نباید با هیچ چیز دیگر عوض کرد.

با تشکر از نظراتتون

علاقه
    خدا.دین.شهادت.ورزش
    نوشته
    433
    حضور
    13 روز 10 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    100
    صلوات
    3324

به نام خدا
    با سلام
    در مورد این سوال به این لینک بروید.http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=67823
    یا حق

بر مشامم میرسد هر لحظه بوی انتظار
    بر دلم ترسم بماند آرزوی وصل یار
    تشنه ی دیدار یارم ای عجل مهلت بده
    تا ببینم با دو چشمم چهره ی زیبای یار
    العجل العجل یا مولای یا صاحب الزمان

یامهدی

علاقه
    رفتن به سامرا
    نوشته
    1,324
    حضور
    26 روز 9 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    284
    آپلود
    31
    گالری
    214
    صلوات
    4349

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
    بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

السلام علیک یا امیرالمومنین(ع
    )

السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س
    )

السلام علیک یا اهل بیت نبوه (ع
    )

السلام علیک یا اباصالح المهدی (عج
    )

با سلام و تسلیت ایام

دوست عزیز و گرامی ؛ همون طوری که خودتون فرمودید :

البته من به جناب حکمت گفتم که تاپیک رو به کارشناس ارجاع دهند چون من نمیدانم که آیا در کتب اهل سنت هم آمده که خلیفه دوم باعث و بانی شهادت حضرت فاطمه هست یا نه

بهتر است که تحقیق شود و دنبال این مباحث بروید و من به نوبه خودم بهتون پیشنهاد می دهم که در کنار استفاده از سایت آسک دین از برنامه های اساتید شبکه جهانی ولایت که در سایت این شبکه قابل دانلود است و هم چنین سایت موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) به نشانی www.valiasr-aj.com بهره مند شوید و اگر پاسخ شبهات رو در سایت نیافتید از قسمت طرح پرسش اقدام کنید ،انشاءالله که در این مسیر موفق باشید.

اما من هم مثل شما و سایر دوستان به عنوان یک بچه شیعه نظر خودم رو اعلام می کنم ؛

قطعا اساتیدی بزرگوار اشتباهات ما رو گوشزد خواهند کرد

من سوالی راجع به حضرت فاطمه داشتم که جناب حکمت من را به این تاپیک ارجاع دادند. سوالم این است که آیا مرگ حضرت فاطمه در تمام منابع شیعی و سنی شهادت روایت شده؟ اگر بله که هیچ اگر نه بهتر نیست که ملاک را منابعی دیگر بگذاریم و نگوییم حضرت فاطمه به دست خلیفه دوم به شهادت رسیده تا وحدت شیعیان و اهل سنت محکم تر شود؟ به نظر من خود حضرت فاطمه هم راضی تر به وحدت شیعیان و اهل سنت هستند.

به فرض این که هیچ سندی نیامده باشد ، من سوالی از شما دارم :

آیا درست است که بگوییم چون یزید در صحرای کربلا نبوده است..... یزید قاتل امام حسین(ع) نیست؟

آیا درسته که با این منطق یزید رو تبرئه کنند؟

درحالی که اسناد فراوانی وجود دارد...باید بروید دنبالش و تحقیق کنید

برای نمونه به این مقاله می توانید مراجعه نمایید:

http://valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=1323

از ديدگاه روايات شيعه ، اين كه قاتل حضرت زهرا سلام الله عليها و حضرت محسن(ع) یعنی همسر و فرزند امیرالمومنین(ع) ،عمر بن الخطاب است ،قطعي است برای نمونه به این روایت توجه فرمائید:

وكان سبب وفاتها : أن قنفذا مولى عمر لكزها بنعل السيف بأمره ، فأسقطت محسنا ومرضت من ذلك مرضا شديدا ، ولم تدع أحدا ممن آذاها يدخل عليها .

سبب شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها اين بوده است كه قنفذ غلام عمر به دستور او ، آن حضرت را با غلاف شمشيرش زد . و اين سبب شد كه حضرت محسن علیه السلم سقط شود و حضرت زهرا سلام الله شديدا مريض شوند . در مدتي كه مريض بودند ، به هيچ يك از آناني را كه او را اذيت كرده بودند ، اجازۀ ملاقات نداد .

دلائل الإمامة ج 2 ، عنه بحار الأنوار : 8 / 230 - 232 ( ط الكمپاني ) ، 30 / 290 - 295 . 2 .

مثالب النواصب : 371 - 374 ، 418 - 419 . 3 .

الصراط المستقيم : 3 / 25 . 4 .

مطارح النظر في شرح الباب الحادي عشر : 109 .

حمله خليفه دوم به همسر امیرالمومنین(ع) حضرت صديقه طاهره سلام الله در منابع متعدد هم آمده است و این امری غیر قابل انکار است:

الشهرستانى: عن الجاحظ: إنّ عمر ضرب بطن فاطمة عليها السلام يوم البيعة حتّى ألقت الجنين من بطنها وكان عمر يصيح: إحرقوا دارها بمن فيها، وماكان فى الدار غير علىّ وفاطمة والحسن والحسين وزينب(عليهم السلام).

الملل والنحل: 1/57. طبعة بيروت، دار المعرفة.

قال المسعودى: فهجموا عليه وأحرقوا بابه، واستخرجواه منه كرهاً، وضغطوا سيّدة النساء بالباب حتّى أسقطت محسناً.
    اثبات الوصية:143.

قال ابن حجر العسقلانى: إنّ عمر رفس فاطمة حتّى أسقطت بمحسن.
    لسان الميزان:1/268.

قال الصفدى: إنّ عمر ضرب بطن فاطمة يوم البيعة حتّى ألقت المحسن من بطنها.
    الوافى بالوفيات: 5/347.

هم چنین بنا بر نقل ابن قتيبه دينوري ، وقتي ابوبكر و عمر به ملاقات حضرت زهرا(س) آمدند ، حضرت زهرا(س) به آن‌ها گفت كه آن دو را تا آخر عمر پس از هر نمازش نفرين خواهد كرد .

واللّه لأدعونّ اللّه عليك في كلّ صلاة أصلّيها .

الإمامة والسياسة، تحقيق الشيري ج 1، ص 31.

و سوال دیگری نیز از شما دارم:

این که در واقع می گویید وحدت، بهتر نیست اول تعریفی از وحدت ارائه شود؟

ملاکی قرار داده شود؟

وحدت چه تعریفی دارد؟

آیا وحدت به این معنا است که از مقدساتتون چشم پوشی کنید؟

قطعا به نظر من وحدت به این معنا نیست....

اما در مورد این حرف:

چرا که در برخی از مراسم هایی که برای حضرت فاطمه میگیرند به خلیفه دوم که مورد احترام اهل سنت هست توهین میشود و من خوشم نمیاید که بین شیعیان و اهل سنت چیزی باعث اختلاف شود چرا که اختلاف افکنی بین شیعیان و اهل سنت باعث کدورت در مرحله اول میشود و در مرحله دوم با دخالت بیگانگان باعث درگیری میشود. .

ایضا این نکته را هم توجه داشته باشید که فحاشی نیزموافق سیره و سنت نبوی و علوی نیست

وحدت به نظر من به این معنا است که نقاط مشترک رو تقویت کنید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از مقدسات خودتون دست نکشید..

و این نکته رو هم بگویم که بیان مباحث علمی و تاریخی هیچ ایرادی ندارد....

لذا من و شما دوست بزرگوار چشممون رو به اساتید بزرگوارمون ببندیم و امثال آیت الله قزوینی الگو ما باشند.

به عنوان مثال جنگ ایران و عراق یک نمونه از همین اختلاف افکنی ها هست که موجب درگیری هشت ساله بین دو طرف شد در حالی که اگر ایران و عراق متحد میشدند توانایی نابودی اسرائیل را داشتند و این فرصت تاریخی سوخته شد و الان اسرائیل با زرادخانه های هسته ای خود خودش را بیمه کرده است. پس وحدت همانطور که آیت الله خمینی گفتند رمز پیروزی هست که نباید با هیچ چیز دیگر عوض کرد.

در مورد جنگ ایران و عراق، جنگی که علیه ایران راه افتاد توسط رژیم بعث عراق بوده است و 18 سند موجود است که کشور های غرب و شرق انواع کمک ها ولو به اندازه یک سرباز رو داده اند و نقش رژیم منحوس صهیونیستی نیز واضح و روشن است

و حتی شنیده ام که ما در اوایل انقلاب تیپ و لشگر داشتیم و برای آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل می جنگیدیم و این امر برای اسرائیل گرون تموم شد و دشمنان صدام رو اجیر کردند که غرب کشور ما رو آشفته کند

برای همون بود که امام خمینی(ره) فرمودند که راه قدس از کربلا می گذرد

یعنی ما متوجه هستیم و حواسمون هست که این جنگ تحمیلی رو اسرائیل علیه ما راه انداخت

ویرایش توسط sayedali : ۱۳۹۳/۰۱/۱۵ در ساعت ۱۲:۲۴

13. صلوات ها 5

علاقه
    رفتن به سامرا
    نوشته
    1,324
    حضور
    26 روز 9 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    284
    آپلود
    31
    گالری
    214
    صلوات
    4349

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
    بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

السلام علیک یا امیرالمومنین(ع
    )

السلام علیک یا فاطمه الزهرا(س
    )

السلام علیک یا اهل بیت نبوه (ع
    )

السلام علیک یا اباصالح المهدی (عج
    )

پاور پوینتی نیز در سایت موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج) گذاشته شده است که می توانید از آن استفاده ببرید

لينک دان لود فايل پاورپوينت (حجم 3.21 MB)

چه کسی گفته حضرت زهرا (س) به دست خلیفه دوم شهید شدند؟

ارزش و جايگاه پاسخگويي به شبهات

قَالَ جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدٍ الصَّادِقُ×: عُلَمَاءُ شِيعَتِنَا مُرَابِطُونَ بِالثَّغْرِ الَّذِي يَلِي إِبْلِيسُ وَ عَفَارِيتُهُ ... فَمَنِ انْتَصَبَ لِذَلِكَ مِنْ شِيعَتِنَا كَانَ أَفْضَلَ مِمَّنْ جَاهَدَ الرُّومَ وَ التُّرْكَ وَ الْخَزَرَ أَلْفَ أَلْفِ مَرَّةٍ لِأَنَّهُ يَدْفَعُ عَنْ أَدْيَانِ مُحِبِّينَا وَ ذَلِكَ يَدْفَعُ عَنْ أَبْدَانِهِمْ. بحارالأنوار، ج 2، ص 5.

قَالَ جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدٍ× : مَنْ كَانَ هَمُّهُ فِي كَسْرِ النَّوَاصِبِ عَنِ الْمَسَاكِينِ مِنْ شِيعَتِنَا وَ يَكْشِفُ عَنْ مَخَازِيهِمْ وَ يُبَيِّنُ عَوْرَاتِهِمْ ... يَسْتَعْمِلُ بِكُلِّ حَرْفٍ مِنْ حُرُوفِ حُجَجِهِ عَلَى أَعْدَاءِ اللَّهِ أَكْثَرَ مِنْ عَدَدِ أَهْلِ الدُّنْيَا أَمْلَاكاً. بحارالأنوار، ج 2، ص 10.

فاطمه زهرا زن نمونه و بي نظير هستي

* فضليت بي نظير حضرت زهرا (س)

* دفاع حضرت زهرا (س) از حضرت علي (ع)

* برخورد تند حضرت زهرا با خلفاء عصر خود

* شبهات وهابيت پيرامون حضرت زهرا (س)

شبهات وهابيت پيرامون حضرت زهرا (س)

* زير سؤال بردن حديث «فاطمة بضعة مني»

* انكار و توجيه هجوم به بيت فاطمه (س)

* شهادت حضرت زهرا (س) حقيقت يا افسانه

* چرا فاطمه (س) پشت در رفت ؟

* خانه هاي مدينه دَرِ ورودي نداشت؟

* چرا علي (ع) از همسرش دفاع نكرد
    * كلمه شهادت بدعت!‌تقويم‌ها وفات مي نوشتند

و ..... (مابقي در 173 اسلايد فايل پاورپوينت موجود در فايل ضميمه مقاله)

ویرایش توسط sayedali : ۱۳۹۳/۰۱/۱۵ در ساعت ۱۲:۳۲

15. صلوات ها 5

علاقه
    خدا.دین.شهادت.ورزش
    نوشته
    433
    حضور
    13 روز 10 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    100
    صلوات
    3324

به خلیفه دوم که مورد احترام اهل سنت هست توهین میشود و من خوشم نمیاید که بین شیعیان و اهل سنت چیزی باعث اختلاف شود چرا که اختلاف افکنی بین شیعیان و اهل سنت باعث کدورت در مرحله اول میشود و در مرحله دوم با دخالت بیگانگان باعث درگیری میشود.
    جناب امیر ما معمولا در مراسمات توهین نمی کنیم بلکه لعن میفرستیم.
    جناب امیر خود حضرت زهرا در حدیثی خطاب به خلیفه اول فرمودند که :
    حضرت فاطمه زهرا - سلام الله عليها - پس از ماجراي هجوم به خانه حضرت، خطاب به ابوبكر كرد و فرمود: به خدا سوگند، ديگر با تو سخن نخواهم گفت، سوگند به خدا، در هر نمازي تو را نفرين خواهم كرد.«الكافي، ج 1، ص 460»
    وحدت به معنی سکوت نیست.آن ها هر کار که می خواهند که نباید انجام دهند.

بر مشامم میرسد هر لحظه بوی انتظار
    بر دلم ترسم بماند آرزوی وصل یار
    تشنه ی دیدار یارم ای عجل مهلت بده
    تا ببینم با دو چشمم چهره ی زیبای یار
    العجل العجل یا مولای یا صاحب الزمان

یامهدی

17. صلوات ها 3

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با نام الله

چه کسی گفته حضرت زهرا (س) به دست خلیفه دوم شهید شدند؟

کارشناس بحث: استاد عماد

ویرایش توسط حکمت : ۱۳۹۳/۰۱/۱۵ در ساعت ۱۹:۱۵

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

19. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 7

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری