از سوی دوست پسرم تهدید می شوم!

تب‌های اولیه

144 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
از سوی دوست پسرم تهدید می شوم!

با نام و یاد دوست

سلام

سوال یکی از کاربران که تمایل نداشتند با مشخصات و آیدی خودشون مطرح بشه

با حفظ امانت در این تاپیک طرح می شود و جهت پاسخگویی به کارشناس محترم ارجاع داده می شود.

نقل قول:

سلام من واقعانیازبه راهنمایی دارم.
من 4سال با یه آقادوست بودم و اول من خیلی دوسش داشتم ولی خانواده من شدیدمخالف بودم ماباهرکسی که فکرکنیدصحبت کردیم تا خانواده من رو متقاعدکنن ولی نشد من واین آقا با هم محرم شدیم ومتاسفانه متاسفانه رابطه مختصری هم داشتیم

و من فهمیدم خیلی اشتباه کردم وخواستم از ایشون جدابشم ولی هی تهدیدمیکنه و خانواده من وخوب میشناسه
هی میگه عکست وپخش میکنم کاری میکنم که خودکشی کنی یا بابات وسکته میدم پدرمن سنی ازش گذشته ومشکل قلبی داره
الان درشرف ازدواج هستم ونمیخوام مشکلی برام پیش بیاد ولی اون آقاهمچنان تهدیدم میکنه من خیلی خیلی اشتباه کردم خدا شاهده خودم فهمیدم چه اشتباه بزرگی کردم ولی میترسم آبروم بریزه تورو بخداکمک کنیدچیکارکنم؟ من خیلی میترسم

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
خب اين نوع مشكلات اين را به ما گوشزد مي كند كه خداوند رحمان و ائمه و بعد از ايشان والدين از هركس به ما دلسوز تر است وقتي فقهاي مي گويند در ازدواج اذن پدر لازم است براي همين امر است.
جداي از اين كه شرعا شما اجازه داشته ايد عقد كنيد يا نه؟ و آيا عقد شما بدون اذن پدرتان صحيح بوده يا نه پاسخ شما را بيان مي كنم جواب فقهي اين سؤال شرعي را هم مي توانيد از گروه فقه بپرسيد چون برخي از فقها اصل عقد بدون اجازه پدر را هم باطل مي دانند ولي عده اي مي گويند در اينجا كه عقد باطل نيست ولي دختر و پسر گناه كرده اند.
با تماسي كه با يكي از مسؤولان دادسراي در تهران داشتم
ايشان مي فرمايند در اين مورد بهترين و عاقلانه ترين كار رفتن به دادسرا و تنظيم «شكايت تهديد» است. درست است كه ممكن است اين كار براي شما سخت باشد ولي با توجه به آفات و آسيب ها بهترين تدبير است كما اين كه در پزشكي گاهي بهترين تدبير براي ما تلخ هم هست. اما قبل از شكايت به ايشان بگوييد كه اين تصميم جدي داريد كه اگر از اذيت دست برنداشت شما شكايت مي كنيد.
متن پيامكي ها شما در بررسي شكايت قابل دسترسي است. و تهديدات ايشان قابل كشف است.
اگر تهديدات ادامه يافت و خواستيد شكايت كنيد بهتر است ابتدا آدرس يكي از آشنايان را بدهيد و باز اگر ادامه داد بهترين تدبير اين است كه واسطه اي امين در جريان كار قرار گيرد و موضوع را به خانواده بگويد تا زماني كه ايشان احساس كند شما مي ترسيد خانواده بفهمد برگ برنده دست ايشان است همين كه بفهمد شما به خانواده مي گويد يا بترسد كه خانواده خودش بفهمند برگ برنده دست شما است.
حق گرفتني است بنابراين تلاش كنيد و نترسيد طبق همين توصيه اقدام كنيد.

....... نوشت:

سلام
1-ایشون گفتند که محرم شدند مگر میشه بدون اذن اجازی یا بزرگتری صیغه محرمیت جاری کرد ؟
2-ایا در ایران با همچین دفتر ها ازدواج برخورد نمیکنند ؟
3-تو گفته هاشون معلوم جدا نشدند اگر صیغه ای در کار بوده پس چطور میخواهند ازدواج کنند ؟
4-به نظرم شکایت کنه پایه خودشونم گیره بالاخره کار حرام و غیر قانونی انجام دادند اگرهم با ایشون و امسال ایشون برخورد نشه که نمیشه جامعه از اینی که هست بدتر میشه
و.....

سلام
خب ايشان دفتري نرفته و ثبت نكرده اند وخودشون عقد را خوانده اند و اذن پدر لازم بوده.
اگر عقد بنابر نظر مرجع تقليدشان باطل نباشد و فقط گناه كرده باشند براي ازدواج بايد در خواست طلاق كند. به هرحال بهترين تدبير مطلع كردن خانواده و دادگاه است.

نقل قول:
من 4سال با یه آقادوست بودم و اول من خیلی دوسش داشتم ولی خانواده من شدیدمخالف بودم ماباهرکسی که فکرکنیدصحبت کردیم تا خانواده من رو متقاعدکنن ولی نشد من واین آقا با هم محرم شدیم ومتاسفانه متاسفانه رابطه مختصری هم داشتیم

و من فهمیدم خیلی اشتباه کردم وخواستم از ایشون جدابشم ولی هی تهدیدمیکنه و خانواده من وخوب میشناسه
هی میگه عکست وپخش میکنم کاری میکنم که خودکشی کنی یا بابات وسکته میدم پدرمن سنی ازش گذشته ومشکل قلبی داره
الان درشرف ازدواج هستم ونمیخوام مشکلی برام پیش بیاد ولی اون آقاهمچنان تهدیدم میکنه من خیلی خیلی اشتباه کردم خدا شاهده خودم فهمیدم چه اشتباه بزرگی کردم ولی میترسم آبروم بریزه تورو بخداکمک کنیدچیکارکنم؟ من خیلی میترسم

درود

به نظر من صادقانه مسئله رو با خانواده خودتون و خانواده اون اقا که تهدید میکنه در میون بذارین و شرایطی که داشتین رو هم توضیح بدین بعد اگر خانواده اون اقا نتونستن کاری کنن از کسی که تهدیدتون کرده شکایت کنید

ایشون مشخص نکردن که عقد با اذن پدر بوده یا خیر!؟ یعنی محرمیت ایجاد شده یا اون مختصر روابط هم ... !!

به هر حال بهترین کار راهنمایی بود که جناب حامی فرمودن ...

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا...

[="SlateGray"]همانطور که کارشناسان مربوطه فرمودند تنها راه در جریان قراردادن خانواده ست،دوستی داشتم که دقیقا همین مشکل براش پیش آمده بود تونستیم مسئله رو با واسطه عموشون به پدرشون اطلاع بدیم و الحمداله مشکلشون حل شد...حتما حتما با خانواده مطرح کنید..شخص مورد نظر فقط به دلیل منفعت شخصی خودش و تفریح دختر رو تهدید میکرد و بعدا مشخص شد دارای زن و فرزند هم بوده!!![/]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین
یکی از دلایلی که در زندگیمون دچار مشکلات فراوان میشیم اینه که فراموش میکنیم خدا خیلی مارو دوست داره و تمام دستوراتی که بهمون داده فقط به خیر و صلاح خودمونه
در احادیث بسیاری ارتباط با نامحرم منع شده و نگاه و حرف زدن با نامحرم تیری زهرآگین از طرف شیطان معرفی شده است
بنده هم بخاطر همین ارتباط با نامحرم به مشکلاتی برخورد کردم اما خداوند مهربون رو شاکرم که عنایتی کرد و نجاتم داد
پیشنهاد من هم همون پیشنهادی هست که سایر دوستان ذکر کردن
صحبت با خانواده و در حریان گذاشتن اونها بهترین راه حلی هست که در این مورد میشه پیشنهاد کرد
اون آقایی که شما قبلا باهاشون ارتباط داشتین از همین مورد سواستفاده میکنن و شما رو تهدید میکنن اما وقتی خانواده شما در جریان موضوع قرار بگیرن دیگه تهدیدات اون آقا هم بی ارزش میشه
استاد حامی نکته مهمی رو ذکر کردن که شما از یه رابط که پدرتون احترام خاصی براشون قائلن استفاده کنین
انشالله که مشکلتون حل میشه
توسل به حضرت زهرا سلام الله علیها رو در این روزها از دست ندین.

سلام خواهرم
1- در این روزها توسل کنید به بانوی 2 عالم
2- اگر تو خانوادتون برادر دارید و با ایشان راحت هستید و یا با هرکس دیگر که بهش اعتماد دارید و میدونید سو استفاده نمیکنه این موضوع رو در میان بگذارید یک اقا بهتر میتونه اینجاها عمل کنه .
3- به اون پسر هم بگو که به خاطر اغفال و فریب شما و تهدید ازش شکایت میکنید(اغفال به خاطر عقد که بدون اذن پدر درست نیست وفریب به خاطر عکس برداری و تهدیدهم که خودتون ا شاره کردید )
4- اون پسره میدونه که شما از خانوادتون واهمه دارید و به خاطر همین شما رو تهدید میکنه و تو فشار قرار میده پس همون طور که گفتم اگر این برگ برنده رو ازش بگیرید اون به شما التماس میکنه . مجازات کمی هم نخواهد داشت حداقل چند سال زندان و شلاق رو حتما داره
راستی اگر تونستید با یه وکیل یا مشاور خبره هم گفتگو کنید
موفق باشید

بسم الله الرحمن الرحیم

بعد ۴ سال بخاطر یک نه گفتن خانواده??
از اول کارتون غلط بوده .. همه کار بی اجازه خانواده کردید حالا برای ازدواج حلال اذن خانواده براتون مهم شد?

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

شما چرا با اون پسر ازدواج دایم نمیکنید, اگر خوب بوده و دوستش داشتید و الان دلتون رو نزده باهاش ازدواج دایم کنید, یعنی شما فقط بخاطر مخالفت خانواده از ازدواج باهاش منصرف شدید?
اگر اینه که شرع به شما با شرایطی اجازه داده که بی اذن پدر ازدواج دایم بکنید
شما با اون آقا رابطه داشتید.. شاید باعث فوران احساساتش شدید وشاید انقدر پست نباشه که بخواد آبروتون رو ببره و فقط میخواد از دست نده شما رو, کارش رو تایید نمیکنم اما شما هر دو از یک جنس هستید..
به نظرم اگر میدونید پسر خوبیه تلاشتون رو برای راضی کردن خانواده بیشتر کنید.. شما با اون آقا رابطه داشتید , چطور اونوقت عقل نداشتید و خودتون رو در بست در اختیار اون آقا گذاشتید و حالا یکباره عاقل شدید و تصمیم به ازدواج گرفتید??
۴سال با اون آقا بودید , حالا میخواید به عنوان یک دست دوم برید با یکی دیگه و انگار نه انگار??
نخیر خانم!
فقط در یک صورت کارتون رو تایید میکردم که:
فریب خورده بودید و الان پشیمان شده باشید و توبه کرده باشید و بخواید از اول شروع کنید
اما چیزی که من شنیدم این نبود..بلکه شما ۴ سال با یک آقا بودید و همه کار کردید و حالا احیانا با دیدن یک خواستگار خوب وکمی تلخی خانواده همه چیزو کتمان کردید( قضاوت نمیکنم اما خیلی شبیه اینه).. تکلیف اون آقایی که قراره باهاش ازدواج کنید چی.. اون که حقشه با یه دختر دست نخورده ازدواج کنه چی..
پس اگر میدونید آقایی که ۴سال باهاش بودید خوبه و مرد زندگیه با خود اون ازدواج کنید

اگه میشه باهاش ازدواج کن. (شما که دوستش داشتید باهاش تا اونجا رفتید که عقد خوندید.)

تنهاترین سردار;496612 نوشت:
سلام

شما چرا با اون پسر ازدواج دایم نمیکنید, اگر خوب بوده و دوستش داشتید و الان دلتون رو نزده باهاش ازدواج دایم کنید, یعنی شما فقط بخاطر مخالفت خانواده از ازدواج باهاش منصرف شدید?
اگر اینه که شرع به شما با شرایطی اجازه داده که بی اذن پدر ازدواج دایم بکنید
شما با اون آقا رابطه داشتید.. شاید باعث فوران احساساتش شدید وشاید انقدر پست نباشه که بخواد آبروتون رو ببره و فقط میخواد از دست نده شما رو, کارش رو تایید نمیکنم اما شما هر دو از یک جنس هستید..
به نظرم اگر میدونید پسر خوبیه تلاشتون رو برای راضی کردن خانواده بیشتر کنید.. شما با اون آقا رابطه داشتید , چطور اونوقت عقل نداشتید و خودتون رو در بست در اختیار اون آقا گذاشتید و حالا یکباره عاقل شدید و تصمیم به ازدواج گرفتید??
۴سال با اون آقا بودید , حالا میخواید به عنوان یک دست دوم برید با یکی دیگه و انگار نه انگار??
نخیر خانم!
فقط در یک صورت کارتون رو تایید میکردم که:
فریب خورده بودید و الان پشیمان شده باشید و توبه کرده باشید و بخواید از اول شروع کنید
اما چیزی که من شنیدم این نبود..بلکه شما ۴ سال با یک آقا بودید و همه کار کردید و حالا احیانا با دیدن یک خواستگار خوب وکمی تلخی خانواده همه چیزو کتمان کردید( قضاوت نمیکنم اما خیلی شبیه اینه).. تکلیف اون آقایی که قراره باهاش ازدواج کنید چی.. اون که حقشه با یه دختر دست نخورده ازدواج کنه چی..
پس اگر میدونید آقایی که ۴سال باهاش بودید خوبه و مرد زندگیه با خود اون ازدواج کنید

درود

اینطور درباره کسی که نمی شناسین و از جزییات زندگیش اطلاع ندارین قضاوت نکنید ..

درباره کیف و لباس که صحبت نمیکنیم که دست دوم یا دست اول باشه درباره یه انسان صحبت میشه به اضافه اینکه ما از زندگی شخصی کسی اطلاع نداریم که دربارش اینطور قضاوت کنیم اطلاع هم داشته باشیم باز هم نباید اینطور درباره زندگی کسی صحبت کرد ..(جسارت نباشه قصد توهین نبود)

Moradali;496625 نوشت:
اگه میشه باهاش ازدواج کن. (شما که دوستش داشتید باهاش تا اونجا رفتید که عقد خوندید.)

دلیلی نداره چون 4سال اشتباه کرده تا آخره عمرش اشتباه کنه.
اگر اون آقا آدم درستی بود که این کارهای ناجوانمردانه رو نمیکرد و 4سال یک دختر سادرو به بازی نمیگرفت و بعد هم تهدید...

توصیه های جناب حامی خیلی کامل بود.

سلام به همگی.

امیدوارم که ان شاء الله مشکل شما حل بشه.
اوّل به خودم می گم بعد به شما و سایر دوستان. ما هر وقت ضربه خوردیم، وقتی بود که پامون رو جا پای دین نذاشتیم!
الان که شما این تجربه رو پیدا کردین هر چند تجربه بدی بود و از مهمتر اینکه شما اشتباه خودتون رو قبول کردین، نه تنها تو این زمینه، تو کل مراحل زندگیتون به دین پناه ببرین و دین رو معیار قرار بدین.
باور کنین که اگه دین داشته باشین آینده رو می تونین پیش بینی کنین! چون آینده تو دستاتونه.
در هر صورت من هم راهکارهای جناب حامی رو عقلانی می دونم.
یه نکته مهم که شاید دلیل اصلیم برای پست دادن بود این بود که ازدواج با این پسر حماقت محض ه! منی که پسر هستم دارم به شما می گم. کسی که اخلاق و روحیه باج گیری داره اون هم باکثافت ترین روش، اینقدر موجه نیست که شما دزدتون دستش بسپرین چه برسه خودتونو!
آرزوی موفقیت برای شما دارم.
از گذشته درس بگیریم.

در پناه حق
موفق و موید باشید.

برای تفکر بیشتر چند نکته مطرح میکنم و از اساتید هم خواهش میکنم بنابر این نکات پاسخ بدهند:
۱_ کسی که فریب میخورد باید خیلی کند ذهن باشد که ۴ سال طول بکشد که بفهمد, ضمن این که ایشون اصلا نگفتند من فریب خوردم
۲_ ایشون گفتند ۴سال طرفش رو دوست داشته و خیلی هم تلاش کردن که خانوده قبول کنند , پس معلومه اون آقا پای عشقش بوده
۳_اون خانم گفتند که بخاطر نه گفتن خانواده ناچار به جدایی شدند!!سوال میپرسم : چطور وقتی محرم شدید بدون اذن خانواده اینکارو انجام دادید و بی اجازه ۴ با اون آقا بودید و حالا با اومدن یه خواستگار.. حال آنکه حکم فقهی داریم که در شرایطی نیاز به اذن نیست
۴_ شاید اون آقا عشق بهش فشار آورده و تنها سلاح رسیدن به عشقش رو این میدونه و اصلا قصد ابن کارو نداره, البته بنده تایید نمیکنم شاید هم واقعا این پسر آدم پستی باشه
۵_ شمیم زهرا گرامی از کجا معلوم اون خانم ساده باشه? خیلی از دخترا هستن که با عشوه گری پسرها را عاشق میکنند و بعد آن ها را نا کام میگذارند
۶_از کجا معلوم اون خانم با دیدن یه خواستگار با شرایط خوب دست و پاشو گم نکرده و قید همه چی رو زده?
بله اگر اون خانم متوجه شده که اون آقا فریبش داده و الانم قصد سو استفاده داره, باید به بزرگترهاش بگه, که البته ممکنه منجر به دعواهای ناموسی و حتی قتل بشه و باید حتما مراحلش با یه مشاور خبره طی بشه
ولی اگر فقط مشکل خانواده هستند باتوجه به ۴سال رابطه تدبیری دیگر به کار بگیره که مال همون آقا بشه
دوستان خودتون رو بذارید جای اون تازه داماد بینوا که همسر آینده اش ۴ سال..
پس اگر مشکل خانواده ست باید بگذره از این!
نکته آخر هم جناب فلفلی این دو هر دو از یک جنس هستند که ۴سال با هم هستد

تنهاترین سردار;496722 نوشت:

برای تفکر بیشتر چند نکته مطرح میکنم و از اساتید هم خواهش میکنم بنابر این نکات پاسخ بدهند:
۱_ کسی که فریب میخورد باید خیلی کند ذهن باشد که ۴ سال طول بکشد که بفهمد, ضمن این که ایشون اصلا نگفتند من فریب خوردم
۲_ ایشون گفتند ۴سال طرفش رو دوست داشته و خیلی هم تلاش کردن که خانوده قبول کنند , پس معلومه اون آقا پای عشقش بوده
۳_اون خانم گفتند که بخاطر نه گفتن خانواده ناچار به جدایی شدند!!سوال میپرسم : چطور وقتی محرم شدید بدون اذن خانواده اینکارو انجام دادید و بی اجازه ۴ با اون آقا بودید و حالا با اومدن یه خواستگار.. حال آنکه حکم فقهی داریم که در شرایطی نیاز به اذن نیست
۴_ شاید اون آقا عشق بهش فشار آورده و تنها سلاح رسیدن به عشقش رو این میدونه و اصلا قصد ابن کارو نداره, البته بنده تایید نمیکنم شاید هم واقعا این پسر آدم پستی باشه
۵_ شمیم زهرا گرامی از کجا معلوم اون خانم ساده باشه? خیلی از دخترا هستن که با عشوه گری پسرها را عاشق میکنند و بعد آن ها را نا کام میگذارند
۶_از کجا معلوم اون خانم با دیدن یه خواستگار با شرایط خوب دست و پاشو گم نکرده و قید همه چی رو زده?
بله اگر اون خانم متوجه شده که اون آقا فریبش داده و الانم قصد سو استفاده داره, باید به بزرگترهاش بگه, که البته ممکنه منجر به دعواهای ناموسی و حتی قتل بشه و باید حتما مراحلش با یه مشاور خبره طی بشه
ولی اگر فقط مشکل خانواده هستند باتوجه به ۴سال رابطه تدبیری دیگر به کار بگیره که مال همون آقا بشه
دوستان خودتون رو بذارید جای اون تازه داماد بینوا که همسر آینده اش ۴ سال..
پس اگر مشکل خانواده ست باید بگذره از این!
نکته آخر هم جناب فلفلی این دو هر دو از یک جنس هستند که ۴سال با هم هستد

من هم صحبت های جناب تنهاترین سردار رو تایید میکنم ...
کسی که با یک نفر 4 سال دوست باشه ... و با هم دیگه هم رابطه داشته باشن ... اون دیگه اسمش ازدواج هستش ...
نمیدونم چرا جناب حامی چنین نظری رو دادن ...
مثلا اگر میبردن ثبتش میکردن ... باز هم جناب حامی چنین نظری رو میدادن !!!
فقط مشگل این هستش که آقا پسر موضوع رو ثبت محضری نکرده !!!

اگر اون موقعی که این خانوم و آقا با هم عقد کردن ... قصدشون عقد تا آخر عمر بوده ... به نظره من اول باید دختر خانوم طلاق بگیره ... بعدا با اون آقا پسر ازدواج کنه ...

سلام

حالا یکی دچار این مشکل شده(عمدا،سهوا) نباید زندگیش تعطیل بشه، بلکه از این ببعد رو باید با اقدامات درست ادامه بدهد، تا انشاله انطور که از صحبتهای این خانم بوی ندامت میاد و خدا ارحم الراحمین هست.

دوست خوبم به توصیه کارشناس حتما عمل کنین بهترین شخص پدرتون هستند ، اگر کتکتون هم بزنن(که جا داره) بهتر از اینه که افراد دیگه حتی برادر پا درمیونی کنه، اگر از طریق پدرتون موفق نشدین ، از طریق دیگران مثل برادر یا عمو اقدام کنین.

مسئله دیگه اینه که همه ما در زندگی دچار لغزشهایی هستیم یا قبلا شدیم، قبح بعضی از این خطاها جا افتاده است ولی بعضی دیگه نه. راجع به غیبت مگه بدتر از زنا نیست؟!! خودمو میگم اگه بهم بگن فلانی زنا کرده چه عکس العملی دارم ولی اگه بگه فلانی غیبت کرده!!

البته این دوستمون شاید مرجع تقلیدشون این محرمیت رو باطل ندونن انشاله. اگر هم باطل بدونن دوست عزیز مطمئن باش راهی هست برای برگشت ، الحمدالله دینمون بن بست پذیر نیست.

موفق باشید.

_Member_;496644 نوشت:
درود

اینطور درباره کسی که نمی شناسین و از جزییات زندگیش اطلاع ندارین قضاوت نکنید ..

درباره کیف و لباس که صحبت نمیکنیم که دست دوم یا دست اول باشه درباره یه انسان صحبت میشه به اضافه اینکه ما از زندگی شخصی کسی اطلاع نداریم که دربارش اینطور قضاوت کنیم اطلاع هم داشته باشیم باز هم نباید اینطور درباره زندگی کسی صحبت کرد ..(جسارت نباشه قصد توهین نبود)

ممبر جان ...
من هم با شما موافق هستم به همین راحتی نمیتونیم نسخه بپیچیم ...

از کجا معلوم اون آقا پسر تو این 4 ساله ... فلان قدر خرج این دختر خانوم نکرده باشه ....
از کجا معلوم اون آقا پسر تو این 4 ساله ... دنبال دختره دیگه ای نرفته باشه... به هوایه اینکه زن داره ...
و هزاران چیزه دیگه ...

و چون در آخره کار این آقا پسر دیدن دیگه کاری از دستشون برنمیاد ... به مساله عکس متوسل شدن ...
و ایشون اون همه خرج کردن ها ... هدیه خریدن ها ... دل ربودن ها رو نگفته ... در عوضش مساله عکس رو عنوان کرده ...

و یه چیزه دیگه ...
ما تو فامیلمون هم چنین دختری بوده ...
پسرهای زیادی رو سره کار گذاشت ...و در نهایت با یکی ازدواج کرد ... به قولی دله خیلی ها رو سوزوند ...
دختره خیلی زیبایی هم بود ...
6 ماه بعد از ازدواج ... میگن رفته آبگرمکن رو تنظیم کنه ... دختره آتیش میگیره ...

دل شیکوندن به همین راحتی که نیست ...
به نظره من مساله کاملا گنگ هستش ... خودتون رو جایه آقا پسره هم بزارین ....

شمیم الزهرا;496658 نوشت:
دلیلی نداره چون 4سال اشتباه کرده تا آخره عمرش اشتباه کنه.
اگر اون آقا آدم درستی بود که این کارهای ناجوانمردانه رو نمیکرد و 4سال یک دختر سادرو به بازی نمیگرفت و بعد هم تهدید...

توصیه های جناب حامی خیلی کامل بود.

با سلام و احترام
من گفتم اگه میشه باهاش ازدواج کن
یعنی اگه به هر دلیلی دوست نداره میخواد از اون آقا جدا بشه خب بشه. اونوقت به توصیه های مشاور که خیلی هم خوب بود عمل کنه.
به هرحال جوشکاری کردن که بهتره. (در صورت امکان)

حامی;496436 نوشت:
ايشان دفتري نرفته و ثبت نكرده اند وخودشون عقد را خوانده اند و اذن پدر لازم بوده.
اگر عقد بنابر نظر مرجع تقليدشان باطل نباشد و فقط گناه كرده باشند براي ازدواج بايد در خواست طلاق كند. به هرحال بهترين تدبير مطلع كردن خانواده و دادگاه است.

با سلام و احترام
لزوما هم گناهکارشون نکنیم. یه مقدارم خوشبین باشیم. در نظر بگیریم شاید مقلد یکی از کسانی بودن که اذن رو لازم نمیدونند (که البته اقلیت هستند)
چون شما در همون دو پست اول به اذن پدرشون پرداختید گفتم مگه نه دلیلی نداشت من بگم شاید گناهکار نباشن.

خانوم ناشناس ...
یه چیزه دیگه ... اینجور مسائل همینجوری تموم نمیشن ... اینکه مثلا شما برین شکایت بکینن ... و ایشون هم دیگه سراغتون نیان ...
مطمئن باشین ... اگر تو این مدت به شما دل بسته باشن .... تا آخره عمرش بهت فکر میکنه و از یاده شما بیرون نمیاد ...
مخصوصا اگر خرجت کرده باشه و دلش رو ربوده باشی و ...
واقعا بعضی موقع ها به همین راحتی نخواهد بود ...
کافی هستش که این آقا پسر احساس کنن باهاشون بازی شده و زندگیشون رو از دست رفته ببینن ...

یهو دیدی ... 5 سال بعد ... تو یه بن بست ... اسیدپاشی ... تصادفی ...
با خودشم بگه بالاتر از سیاهی که رنگی نیست ...
اگر دوست پسر داشتن و روابط قبل از ازدواج به همین راحتی بود ...
که ...

طاهر;495684 نوشت:

سلام!!!
مگر نمی دانستید که رابط یا هرچی که اسمش را دوستی می گذارید کاری بسیار اشتباه است.الان پشیمان شده اید؟؟؟؟؟؟؟
باید همان موقع اگر واقعا شما را می خواست به خواستگاری می آمد نه اینکه بعد از هر بازی شما پشیمان شده اید؟
دیگه بدتر رابطه مقداری!آقایان چشمانشان را باز کنند در خانه هر کسی نروند!
تنها راه این است که بروید شکایت کنید.ریز تمام پیامک ها را تقدیم دادگاه کنید.همین.
شاید خانم های سایت ناراحت بشوند ولی هم آنها چشمان را باز کنند و هم آقایان.دوره بدی شده..اگر می خواهید قسمتتان پاک باشد خوب تحقیق کنید.تحقیقی که با تحقیق های معمولی فرق محسوسی داشته باشد.در و همسایه را ول کنید اصل کاری را بچسبید.تحقیق از معتمدین محل!کسانی که همه چیز را به شما صادقانه می گویند!

درسته نفر نفر عزیز ممکنه مثالی که شما زدین هم باشه

حالا تصور میکنیم این فرضیات که درباره این خانوم یا اون اقا گفته شد درسته الان نظرتون اینه که یه نفر که هیچ علاقه ای نداره به کسی دیگه بعد از اینهمه تهدید بهش علاقه مند بشه وباهاش ازدواج کنه ؟

فرض میکنیم خطا هم از طرف این خانوم بوده دوستان الان راه کارش کدوم گزینه است به نظرتون : (یه دف کسی ناراحت نشه :Nishkhand:)

الف) با همون پسر ازدواج کنه

ب) خودکشی کنه / روی خودش اسید بپاشه / به اب گرمکن نزدیک بشه و سعی کنه خودش رو اتیش بزنه

ج) کاری نکنه بشینه تماشا کنه

د) بیشتر اظهار پشیمونی و ندامت کنه و از ملت ایران عذر خواهی کنه

ذ) بیخود میکنه که میخواد ازدواج کنه

س) بره به تاریخ 4 سال پیش و دیگه تکرار نکنه این اتفاق رو

ش) تا اخر عمرش باید تقاص پس بده

ص) همینی که هست میخواستی ازین کارا نکنی پس حقته

و) اخرین دفعه ات باشه ازین سوالا میپرسی ..

[/HR]
به نظر من اگر خطایی وجود داشته باشه باید یه جایی متوقف بشه .

این اسپم نیست لطفا پاک نشه مرسی

سلام
بزرگوار سختی مشکل شما رو درک میکنم و امیدوارم هرچه زودتر این مشکل برطرف بشه
جناب حامی اصل مطلب رو گفتند فقط:
از خداوند متعال طلب بخشش کنید و بدونید که در خانه خدا به روی همه باز هست و او بسیار بخشنده هست و از او یاری بخواهید
متوسل بشوید به بانوی دو عالم حضرت زهرا (سلا الله علیها) به شخص عرض میکنم مشکلی بسیار جدی در زندگیم به وجود اومده بود(البته نوع مشکلم با مشکل شما متفاوت بود و قابل قیاس نیستند که بگم کدام بدتره) هر کاری می کردم حل نشد دو ماهی گذشت یک شب واقعا متوسل شدم به حضرت (سلام الله علیها) شاید باورتون نشه مشکلم تا اونجایی که یادمه همون شب حل شد
از دوستان دیگه هم میخواهم که برای شما دعا کنند انشاء الله مشکلتون به حق حضرت زهرا(سلام الله علیها) زود تر حل بشه
یا حق

دوستان , دونفر مدتی درکنار هم بودن حالا یک نفر دیگه دوست نداره در کنار دیگری باشه! به هر دلیلی!
آیا این آزادی و اختیار رو نداره؟
آیا طرف مقابل حق داره بزور متوسل بشه که بازهم در کنار هم باشن؟
کدوم عقلی این رو قبول می کنه؟

این که اخلاقا کار کی بده , ما نمی تونیم قضاوت کنیم چون در جریان ماجرا نبودیم اما عقلانی که به کلیت قضیه نگاه کنیم حق با این خانوم هست... هرچند هم در طول رابطه با این پسر کارهای غیر اخلاقی کرده باشه در حال حاضر حق با ایشونه...
اگر این آقای عزیز هم واقعا این خانوم رو دوست داشته باشه در پی اذیت و آزارش نیست بلکه به تصمیمش احترام میذاره...

در ضمن عقد نکاح بدون اجازه ولی برای دختر بالغه رشیده جائزه... طبق روایات و طبق فتوای بسیاری از فقهای امامیه

[=IranNastaliq]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام علیکم

این بنده خدا مشکلش رو بیان کرده و از ماها درخواست راهنمایی و کمک کرده اوقت برخی دوستان اینجا دارند سر صحیح بودن یا نبودن عقد بحث میکنند!
آدم شاخ در میاره به خدا! دنبال راه چاره باشید نه اینکه کارشون صحیح یا غیر صحیح بوده!

نظر بنده این است!

بهترین و عاقلانه ترین راه اینه مشکلتون رو صادقانه به خانواده بگویید! و بعد یک شکایت نامه ای تنظیم کنید!

چون نمیتوانید این مشکل را بدون با خبر شدن خانواده حل کنید! در هر صورت خانواده باید در جریان کار قرار بگیرند

ان شا الله با توکل بر خدا و بی بی دو عالم حضرت فاطمه ی زهرا(س) مشکلتون حل میشه!

المتعلم;496759 نوشت:
دوستان , دونفر مدتی درکنار هم بودن حالا یک نفر دیگه دوست نداره در کنار دیگری باشه! به هر دلیلی!

این که اخلاقا کار کی بده , ما نمی تونیم قضاوت کنیم چون در جریان ماجرا نبودیم اما عقلانی که به کلیت قضیه نگاه کنیم حق با این خانوم هست... هرچند هم در طول رابطه با این پسر کارهای غیر اخلاقی کرده باشه در حال حاضر حق با ایشونه...
اگر این آقای عزیز هم واقعا این خانوم رو دوست داشته باشه در پی اذیت و آزارش نیست بلکه به تصمیمش احترام میذاره...

جناب متعلم ...
به نظره من شما اینگونه روابط رو نمیشناسین ...
اینجوری نیست که دو نفر بیان و 4 سال با هم دیگه قول و قرار ازدواج بزارن .... عقد بکنن ... بعدش یکی بگه نمیخوامت .... از تو بهتر رو دارم ...
وقتی کسی به کسه دیگه قول ازدواج داده ... عقد کردن ... با هم رابطه داشتن ... یعنی ازدواج کردن ...
شما میدونین 4 سال با کسی بودن یعنی چی !!! تجربش رو دارین !!! 2 ماه تجربش رو دارین !!!

من حرفی ندارم ... یه زن و شوهر میتونن بعد از 4 سال هم از هم جدا بشن ... ولی ...
در درون یک ازدواج ... یک زن و شوهر 2 ماه قول و قرار با هم میزارن ... بعدش یا با هم ازدواج میکنن ... یا نمیکنن ...
ولی اینکه ایشون قوله ازدواج به کسی داده باشه ... و این آقا پسر 4 سال تخیل بافی بکنه ... تو ذهنه خودش خونه و ماشین و همسرش رو تصور کنه ... به هزاران امام زاده و ناد علی توسل کنه ....
بعدش اینجوری !!! من نمیدونم اسمش چی میشه ....

من میدونم قرار هست سره اون آقا پسر چی بیاد ...
شاید این آقا پسر تا آخر عمرش مریض بشه و مریض بمونه ....

سلام
والا ادم این ماجرا هارو میبینه از خودش هم بدش میاد واقعا اسممونو گذاشتیم مسلمان اسممونو گذاشتیم شیعه داریم این رفتارهارو میکنیم
استارتر محترم من منظورم صرفا و فقط شما نیستید
والا اگر من توانش داشتم همچین دخترهایی رو زجر کش میکردم واقعا شما اومدینو رفتین ازدواج کردین بدون مشکل تهدید :
الف: از کجا معلوم دوباره عشقتون گل نکنه و از این همسرتون هم خسته نشید و پی یه گند دیگه نباشید ؟؟
ب: واقعا چطور میخواهید به یکی دیگه رودر رو به چشماش نگاه کنی و یگی من پاکم ؟؟؟
و.....
خدا اخر عاقبتمونو بخیر کنه
ای کاش میتونستم این تاپیک به مادرم نشون بدم تا به سوالش که همیشه ازم میپرسه چرا ازدواج نمیکنی و هر سری بهونه میاری نشون میدادم تا بدونه چرا؟؟؟

به نظره من اسم موضوع رو عوض کنین .... اسمش رو بزارین ....

از سمته شوهرم تهدید میشوم !!!

با سلام
دوست عزیز تنهاترین سردار
الان وقت سرزنش کردن نیست. من روانشناسی خوندم تا جائیکه میدونم ما حق نداریم کسی رو سرزنش کنیم. اشتباهی است که صورت گرفته و خود فرد هم متوجه شده و مطمئنا خودش الان نادم هست با سرزنش شما صد در صد مشکلش بیشتر شده و هیج مشکلی از ایشان حل نمیشه. ما هدفم در این سایت کمک به همدیگه است.
دوست عزیز من هم با نظر دوستان موافقم باید حتما خانواده رو در جریان قرار بدهید اگه با مادرتون راحت هستید باهاش صحبت کنید. مطمئن باشید خانواده این راز رو از زبان خودتون بشنوه بهتره. براشون خیلی سنگینه که از کسی دیگه بشنون و احساس کنن شما به ایشون اعتماد نکردیدو مگر اینکه خانواده شما خیلی خیلی سختگیر باشه که لازم است یه کم یکی دیگه آدم خیلی معتمد و از اقوام یا اشنایان بسیار نزدیک پدر یا مادرتون ماجرا رو گفته تا با ارامش مسئله رو به ایشون اطلاع بدن. و شما هم به اون از همین الان بگید که خانواده در جریان است. و هیچ زمانی از خودتون احساس ترس رو نشون ندهید جون با دیدن این ترس این تهدیدها ادامه پیدا می کنه.
امیدوارم موفق باشید.

المتعلم;496759 نوشت:

سلام!!!
از عجائب روزگار است که نمی دانم این نظر را از کجای ذهنتان در آوردید!!!
اخوی یک نفر یک خانم در زمان انقلاب یک تزی داده بود در مورد دخترخانمها.بد نیست همه بدانند.در روزنامه اطلاعات سال 56 چاپ شده بود.
این خانم تز داده بودند که هر دختر ایرانی می تواند برود با آقائی بدون عقد بدون اجازه پدر و مادر رفت و آمد کند.باهم به مسافرت بروند .همدیگر را از هر نظر ارنج کنند(فوتبالی گفتم)همدیگر را بسنجند بعد از 6 ماه که همدیگر را خوب شناختند نتیجه گیری کنند که آیا آقا دوست دارد که با این خانم ازدواج کند یا خیر؟جالب اینه که خانم اصلا حق اظهار نظری را ندارد!
این حرف شما مثل این می مونه.اخوی چهار سال با طرف دوست بوده.خودشون می گن کار به جای بدی کشیده شد تا اینکه مرتکب زنا شدن یا اصلا بگیم صیغه کرده ولی الان خانم به یک نتیجه ای رسیده یا موضوعی را فهمیده که نمی خواهد به من یا شما بگوید!!!! که چه عامای باعث شده از ایشان زده شده.الان قرار است به کسی دیگر جواب بله بگویند.می فهمی!!!آن آقا پسر بدبخت خبر ندارد که این خانم با کسی دوست بوده.به نظر شما اگر بداند اصلا از محله این خانم رد می شود تا برسد به ازدواج با این خانم؟؟؟؟جواب بدهید.
من با نظر خانم نفرنفر موافقم!!!
آن زمانی که این آزادی را داشت که به کار ناپسند نه بگوید چرا آزادیش را زیر پا گذاشت الان که دیگر هیچ!الان هم می تواند ولی به این گونه دختر خانم ها چه می گویند(با پوزش از همه خواهران)بهشون می گویند دختر زیرآبی رو!!!حتما این فرد دو رو است.در مقابل خلق الله مومن ولی در جلوی مرد غریبه و دوستش یک دختر شیطون اکتیو!!!الان بعد چهار سال فهمیده این آقا پسره یک دیوه که آمده دختر شاه پریون را بخوره!
کدام عقل سخن شما را قبول می کند؟؟؟کدام عقل!

نفرنفر;496770 نوشت:
جناب متعلم ...
به نظره من شما اینگونه روابط رو نمیشناسین ...
اینجوری نیست که دو نفر بیان و 4 سال با هم دیگه قول و قرار ازدواج بزارن .... عقد بکنن ... بعدش یکی بگه نمیخوامت .... از تو بهتر رو دارم ...
وقتی کسی به کسه دیگه قول ازدواج داده ... عقد کردن ... با هم رابطه داشتن ... یعنی ازدواج کردن ...
شما میدونین 4 سال با کسی بودن یعنی چی !!! تجربش رو دارین !!! 2 ماه تجربش رو دارین !!!

من حرفی ندارم ... یه زن و شوهر میتونن بعد از 4 سال هم از هم جدا بشن ... ولی ...
در درون یک ازدواج ... یک زن و شوهر 2 ماه قول و قرار با هم میزارن ... بعدش یا با هم ازدواج میکنن ... یا نمیکنن ...
ولی اینکه ایشون قوله ازدواج به کسی داده باشه ... و این آقا پسر 4 سال تخیل بافی بکنه ... تو ذهنه خودش خونه و ماشین و همسرش رو تصور کنه ... به هزاران امام زاده و ناد علی توسل کنه ....
بعدش اینجوری !!! من نمیدونم اسمش چی میشه ....

من میدونم قرار هست سره اون آقا پسر چی بیاد ...
شاید این آقا پسر تا آخر عمرش مریض بشه و مریض بمونه ....

ببخشید شما این چیزا رو از کجا می دونید؟

و از کجا مطمئنید من این تجربه رو دارم یا ندارم؟

اصلا در نوشته ای که استارتر گذاشتن از این خانوم , هیچ اشاره ای نشده که این پسر عزیز از سر عشق و علاقه و بخاطر اینکه این خانوم باهاشون ازدواج کنن این تهدیدا رو کردن...

اصلا اینها مهم نیست...

بله! باهم 4 سال زن و شوهر بودند , و حالا یکی از اونها متوجه شده نمی تونه ادامه بده! بهر دلیلی تا الان ادامه داده( ترحم به حال پسر یا علاقه یا ... ) و حالا نمیخواد ادامه می ده! آیا حق انتخاب داره یا نه؟
این زندگی اونه... زندگیش رو نمیخواد با این آقا ادامه بده...
خودتون رو بذارید جای اون دختر....

بیشتر بنظر میاد شما تجربه این روابط رو ندارید!

و به هر حال فرضا اگر هم عمل بدی اتاق افتاده باشه , عکس العملش تهدید کردن و اسید پاشی نیست!
این تهدید ها هم( نشر عکس و ...) نشون دهنده ی عدم علاقه ی واقعی این آقاست...

در آخر , بحای سرزنش کردن بخاطر گذشته , بهتر نیست راه حلی بدید که باعث تسکین دو طرف بشه؟

سلمان 313;496799 نوشت:
سلام!!!
از عجائب روزگار است که نمی دانم این نظر را از کجای ذهنتان در آوردید!!!
اخوی یک نفر یک خانم در زمان انقلاب یک تزی داده بود در مورد دخترخانمها.بد نیست همه بدانند.در روزنامه اطلاعات سال 56 چاپ شده بود.
این خانم تز داده بودند که هر دختر ایرانی می تواند برود با آقائی بدون عقد بدون اجازه پدر و مادر رفت و آمد کند.باهم به مسافرت بروند .همدیگر را از هر نظر ارنج کنند(فوتبالی گفتم)همدیگر را بسنجند بعد از 6 ماه که همدیگر را خوب شناختند نتیجه گیری کنند که آیا آقا دوست دارد که با این خانم ازدواج کند یا خیر؟جالب اینه که خانم اصلا حق اظهار نظری را ندارد!
این حرف شما مثل این می مونه.اخوی چهار سال با طرف دوست بوده.خودشون می گن کار به جای بدی کشیده شد تا اینکه مرتکب زنا شدن یا اصلا بگیم صیغه کرده ولی الان خانم به یک نتیجه ای رسیده یا موضوعی را فهمیده که نمی خواهد به من یا شما بگوید!!!! که چه عامای باعث شده از ایشان زده شده.الان قرار است به کسی دیگر جواب بله بگویند.می فهمی!!!آن آقا پسر بدبخت خبر ندارد که این خانم با کسی دوست بوده.به نظر شما اگر بداند اصلا از محله این خانم رد می شود تا برسد به ازدواج با این خانم؟؟؟؟جواب بدهید.
من با نظر خانم نفرنفر موافقم!!!
آن زمانی که این آزادی را داشت که به کار ناپسند نه بگوید چرا آزادیش را زیر پا گذاشت الان که دیگر هیچ!الان هم می تواند ولی به این گونه دختر خانم ها چه می گویند(با پوزش از همه خواهران)بهشون می گویند دختر زیرآبی رو!!!حتما این فرد دو رو است.در مقابل خلق الله مومن ولی در جلوی مرد غریبه و دوستش یک دختر شیطون اکتیو!!!الان بعد چهار سال فهمیده این آقا پسره یک دیوه که آمده دختر شاه پریون را بخوره!
کدام عقل سخن شما را قبول می کند؟؟؟کدام عقل!

و سلام علی من اتبع الهدی...

دوست عزیز!

سوال : دختر و پسری 4 سال با هم متعه هستند , پس از 4 سال دختر قصدی برای تمدید متعه(ازدواج موقت) ندارد , آیا این تصمیم شرعا و عقلا مشکلی دارد؟؟؟

در ضمن تهمت زنا حد قذف داره...!

المتعلم;496818 نوشت:

و سلام علی من اتبع الهدی...

دوست عزیز!

سوال : دختر و پسری 4 سال با هم متعه هستند , پس از 4 سال دختر قصدی برای تمدید متعه(ازدواج موقت) ندارد , آیا این تصمیم شرعا و عقلا مشکلی دارد؟؟؟

در ضمن تهمت زنا حد قذف داره...!

سلام!!!
برادر گرامی
شما در آنجا مطلبی در مورد متعه از این خانم شنیدی؟
اگر متعه نبوده اند چی بوده؟
با دقت بخون!

saeed20;496771 نوشت:
سلام

ب: واقعا چطور میخواهید به یکی دیگه رودر رو به چشماش نگاه کنی و یگی من پاکم ؟؟؟

ببخشید جسارتا میشه لطف کنین، نقل کنین اون قسمتی از متن اون خانوم سوال پرسنده رو که معلوم کنه که ایشون به شخص دومی که قراره همسرشون بشن نگفته یا قرار نیست بگه که قبلا با کسی بوده؟!! با چه اطمینانی این حرفو زدین؟ من واقعا دوباره هم سوال اون بنده خدا رو خوندم، ولی جایی به این موضوع اشاره نکرده! کرده؟
خیلی آدما صادقانه به طرفشون میگن که قبلا با کی بودن و روابطشون در چه حد بوده. این قدر همیشه فکر نکنین همه بدن!!!

سلمان 313;496820 نوشت:
سلام!!!
برادر گرامی
شما در آنجا مطلبی در مورد متعه از این خانم شنیدی؟
اگر متعه نبوده اند چی بوده؟
با دقت بخون!

و علیکم السلام

شما بخون عزیز :

نقل قول:

اگر گیر کار شما شرعه که الحمدلله ایشون هیچ کار غیر شرعی نکرده... اگر گیر کار شما عقله که گفتیم بفرمایید ثابت کنید غیر عقلانی کرده! هر چند محقق قمی رحمه الله می فرمانید : کل ما حکم به الشرع حکم به العقل و کل ما حکم به العقل حکم به الشرع (قاون ملازمه!)

اون عده از دوستانی که میفرمایند این خانم حق داره جدا بشه
بله حق داره
ولی آیا شرعا و عقلا جدا نشدن (در صورتی که امکان داشته باشه و بشه تجدیدنظر کرد) بهتر نیست؟

Moradali;496826 نوشت:
اون عده از دوستانی که میفرمایند این خانم حق داره جدا بشه
بله حق داره
ولی آیا شرعا و عقلا جدا نشدن (در صورتی که امکان داشته باشه و بشه تجدیدنظر کرد) بهتر نیست؟

دوست عزیز , جدا شده...
مسئله اینه که این آقایی که دیگه همسر ایشون نیست تهدید به نشر عکس های خصوصیشون می کنه!

اما پیشنهاد بنده اینه که ایشون با طرح قضیه به پیش یکی از نزدیکانشون قانونا این قضیه رو پیگری کنند و از این فرد شکایت کنند...

اما یه نکته جا موند:

سلمان 313;496799 نوشت:
الان قرار است به کسی دیگر جواب بله بگویند.می فهمی!!!آن آقا پسر بدبخت خبر ندارد که این خانم با کسی دوست بوده.به نظر شما اگر بداند اصلا از محله این خانم رد می شود تا برسد به ازدواج با این خانم؟؟؟؟جواب بدهید.

در جواب این تیکه از سخنان خشم آلود! شما (که اصلا دلیل خشم رو نمی فهمم!) باید گفت:

اولا : ما گفتیم کار این دختر خانوم شرعی و عقلی بوده... پس اگر کسی از این خانوم ایراد بگیره یا سرزنشش کنه , وای به حال ایرادگیرنده که به حکم شارع مقدس و عقل ایراد گرفته!

ثانیا : اهل بیت علیهم السلام ما را از تفتیش و تحقیق نهی فرمودند , برای نمونه :

عمر بن حنظله گوید : به امام صادق صلوات الله علیه عرض کردم:

من با زنی ازدواج کردم . وقتی پس از ازدواج درباره او تحقیق نمودم درباره او عیبهایی گفتند.

امام صادق صلوات الله فرمودند : و انت لم سالت ایضا؟ لیس علیکم التفتیش ؛ چرا درباره او پرس و جو کردی؟ پرس و جو و تحقیق و تفتیش بر شما لازم نیست

( کتاب شریف فروع کافی , انتشارات قدس قم , ج 6 , کتاب النکاح , ص 673 , حدیث 55)

و صلی الله علی محمد و آله الطیبین و الطاهرین

سلام دوستان.....

گوئی هیچ کس از اجتماع خبر ندارد..!!طوری می نویسید که هر کس بخواند می گوید این افراد در یک شهر را کشور زندگی می کنند؟ :Moteajeb!:

از همه مواردی که احتمال دارد دختر جوانی به این تصمیم گیری برسد آگاهیم و شاید خیلی از شما در کتاب های دبیرستان یا "نحوه و شرایط صیقه شدن " را نداشته اید یا راحت از آن می گذرید!!

سالی که این مسئله را در کتاب ها گذاشتند:فاتحه خیلی از دختران و پسران جوان خوانده شد.

زمانی که مادر و پدر ها گوش شنوا ندارند... زمانی که و زمانی که.... ذهن آرام برای "یافتن مکان امن نیست ":فرار به امنیتی از " جنس سراب " دور از ذهن نیست... "نه آن که قابل قبول است" باید منتظرش بود!!

وقتی فقر می آید .. وقتی در هیچ چیز نمی توانی با هم سال های خود رقابت کنی.... و خیلی شاید های دیگر...
این نقل قولی از نوشته :-Member- هست که بسیار بوقت ارسال کردند.

حالا تصور میکنیم این فرضیات که درباره این خانوم یا اون اقا گفته شد درسته الان نظرتون اینه که یه نفر که هیچ علاقه ای نداره به کسی دیگه بعد از اینهمه تهدید بهش علاقه مند بشه وباهاش ازدواج کنه ؟

فرض میکنیم خطا هم از طرف این خانوم بوده دوستان الان راه کارش کدوم گزینه است به نظرتون : (یه دف کسی ناراحت نشه :Nishkhand:)

الف) با همون پسر ازدواج کنه

ب) خودکشی کنه / روی خودش اسید بپاشه / به اب گرمکن نزدیک بشه و سعی کنه خودش رو اتیش بزنه

ج) کاری نکنه بشینه تماشا کنه

د) بیشتر اظهار پشیمونی و ندامت کنه و از ملت ایران عذر خواهی کنه

ذ) بیخود میکنه که میخواد ازدواج کنه

س) بره به تاریخ 4 سال پیش و دیگه تکرار نکنه این اتفاق رو

ش) تا اخر عمرش باید تقاص پس بده

ص) همینی که هست میخواستی ازین کارا نکنی پس حقته

و) اخرین دفعه ات باشه ازین سوالا میپرسی ..

[/HR]
به نظر من اگر خطایی وجود داشته باشه باید یه جایی متوقف بشه

اما گویا الآن آخرین کامنت را دارم می نویسم:

ارتباط میان زن و مرد که بصورتی جدی برقرار می شه: هورمون زن مسائلی را برایش بوجود می آورد: "اکسی تسین هورمون "که در زمان بارداری و شیردهی هم با شدت بیشتر در بدن زن ترشح می شود و :وابستگی ایجاد می کند.

نمی توان هیچ پیامی را از حقیقت به دور دانست.

ولی کمی آرام تر و با ذهن آسوده می شود جمع نظرات را یکی دانست....

جز مسئله ماندن با دوستشان یا ترک یکدیگر.

دو نفر از دوستان که راه حل کارشناس محترم را کامل تر کردند: مراجعه به مشاور را لازم دانستند با من 3 نفر.و راهکار های دینی دیگر دوستان ..

سلام.
یک نفر به صرف اینکه تو یه زمانی اشتباهی مرتکب شده و الان هم داره به اشتباهش اعتراف میکنه که نباید یه عمر اشتباهش رو تکرار کنه!
چه 4روز و چه 4سال اون رابطه غلط بوده و خود ایشون هم اعتقاد به اشتباه بودن داره!
از این گذشته تهدیدات اون پسر اصلا منطقی نیست. بگه چون تو رو دست دارم اگه فلان کار رو نکنی من عکسات رو پخش میکنم! این کجاش عشقه! این که باج گیریه محضه! اون پسر لایق دیدن نیست چه برسه به ازدواج باهاش!
ما تو این انجمن اعتقادات ماکیاولیستی که تبلیغ نمیکنیم که بگیم هدف مهمه نه راه رسیدن به هدف!
در ضمن اگه هم عزیزی تو این انجمن سوال می پرسه تا اونجایی که من میدونم کارشناسان بر مبنای نوشته های اون عزیز جواب میدن. مگر در شرایط خیلی خاصی که بخوان به نکته ای دیگه هم اشاره کنن. پس لازم نیست صبحتای این خانم رو تعبیر و تفسیر کنیم بگیم شاید اون آقا عاشق بوده بعد فلان شده و بعد بهمان شده که این اتفاق افتاده!!!
به درخواست های مشاوره که با این همه اما و اگر و شاید جواب نمیدن. فرض میشه که یه نفر پیدا شده همچین مشکلی داره، حالا راه حل مشکلش چیه؟

نمیخواستم بحث رو منحرف کنم. صرفا" دیدم این پست من لازمه.

با تشکر.
در پناه حق
موفق و موید باشید.

بنده ی خدا!;496822 نوشت:
ببخشید جسارتا میشه لطف کنین، نقل کنین اون قسمتی از متن اون خانوم سوال پرسنده رو که معلوم کنه که ایشون به شخص دومی که قراره همسرشون بشن نگفته یا قرار نیست بگه که قبلا با کسی بوده؟!! با چه اطمینانی این حرفو زدین؟ من واقعا دوباره هم سوال اون بنده خدا رو خوندم، ولی جایی به این موضوع اشاره نکرده! کرده؟
خیلی آدما صادقانه به طرفشون میگن که قبلا با کی بودن و روابطشون در چه حد بوده. این قدر همیشه فکر نکنین همه بدن!!!

ایشون از خانواده خودبودند پنهون میکنند ان موقع بیایند به همسرشون بگند
در ثانی گیریم که میگند میخواند چی بگن شما خودت بزار جایه همسر ایشون واقعا اگر خودت بودی چیکار میکردی بشنفی زنت چهار سال با یکی بوده و رابطه هم داشتند صیغه هم الکی بودهبدون اذن پدر و مطمئنن اینا از اونایی هستند که تو اینترنت صیغه رودیدن کج کوله خوندن بین خودشون دوتایی اگر هم دفتر خانه ای بوده اون دفتر خانه مسئول که چرا این عقد جاری کرده
و یک سوال دیگه :
از کجا معلوم شما بعد ازدواج اون معشوقه ثابقتون تحدیدتون نکنه که اگر بهاش فلان کارا نکنید ماجرای چهار سالیتونو به همسرتون نگه و عکساتون و کلیپهاتونو پخش نکنه
به نظر بنده خیلی تو مخمصه افتاده ایشون راهی عقلانی نمیشه گفت :
به خانواده بگه پدرش چه رفتاری با دخترش میکنه ؟؟؟!!!
چه رفتاری با اون پسره خواهند کرد ؟؟؟!!!
یا بعد از ازدواج ایشون اون پسره چه چیزهایی خواهد کرد ؟؟؟!!!
من از کارشناسان محترم خواهش میکنم از یکی مراجع این موضوع رو بپرسند زیرا در جمهوری اسلامی امده اگر قانونی برای کاری نیست از مراجع باید حکم اون قانون رو پرسید و اجرا کرد به نظر من که حکم صاب میدند

saeed20;496990 نوشت:
ایشون از خانواده خودبودند پنهون میکنند ان موقع بیایند به همسرشون بگند
در ثانی گیریم که میگند میخواند چی بگن شما خودت بزار جایه همسر ایشون واقعا اگر خودت بودی چیکار میکردی بشنفی زنت چهار سال با یکی بوده و رابطه هم داشتند صیغه هم الکی بودهبدون اذن پدر و مطمئنن اینا از اونایی هستند که تو اینترنت صیغه رودیدن کج کوله خوندن بین خودشون دوتایی اگر هم دفتر خانه ای بوده اون دفتر خانه مسئول که چرا این عقد جاری کرده
و یک سوال دیگه :
از کجا معلوم شما بعد ازدواج اون معشوقه ثابقتون تحدیدتون نکنه که اگر بهاش فلان کارا نکنید ماجرای چهار سالیتونو به همسرتون نگه و عکساتون و کلیپهاتونو پخش نکنه
به نظر بنده خیلی تو مخمصه افتاده ایشون راهی عقلانی نمیشه گفت :
به خانواده بگه پدرش چه رفتاری با دخترش میکنه ؟؟؟!!!
چه رفتاری با اون پسره خواهند کرد ؟؟؟!!!
یا بعد از ازدواج ایشون اون پسره چه چیزهایی خواهد کرد ؟؟؟!!!
من از کارشناسان محترم خواهش میکنم از یکی مراجع این موضوع رو بپرسند زیرا در جمهوری اسلامی امده اگر قانونی برای کاری نیست از مراجع باید حکم اون قانون رو پرسید و اجرا کرد به نظر من که حکم صاب میدند

دوباره می نویسم :

اولا : ما گفتیم کار این دختر خانوم شرعی و عقلی بوده... پس اگر کسی از این خانوم ایراد بگیره یا سرزنشش کنه , وای به حال ایرادگیرنده که به حکم شارع مقدس و عقل ایراد گرفته!

من با زنی ازدواج کردم . وقتی پس از ازدواج درباره او تحقیق نمودم درباره او عیبهایی گفتند.

امام صادق صلوات الله فرمودند : و انت لم سالت ایضا؟ لیس علیکم التفتیش ؛ چرا درباره او پرس و جو کردی؟ پرس و جو و تحقیق و تفتیش بر شما لازم نیست

المتعلم;496991 نوشت:
دوباره می نویسم :

در جواب این تیکه از سخنان خشم آلود! شما (که اصلا دلیل خشم رو نمی فهمم!) باید گفت:

میشه بفرمائید کجای کار ایشون عقلی-شرعی-عرفی بوده که وای به حال ما که ایراد میگیریم ؟؟؟؟
[=eshiatrad_ttf] رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَ يَسِّرْ لِي أَمْرِي وَ احْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي‏
نقل قول:
به طور کلی در این که در ازدواج (دائم یا موقت) دختر باکره ای که به حد بلوغ رسیده و رشیده است، یعنی مصلحت خود را تشخیص می دهد، اذن پدر شرط است یا نه، چند نظر هست:
أ: اذن پدر لازم است. (آیات عظام: امام خمینی، مکارم شیرازی، سیستانی[البته آیت الله سیستانی در دختری که متصدی امور زندگی خویش باشد اذن پدر را بنا بر احتیاط واجب لازم می‌داند نه به فتوا]، شبیری زنجانی، تبریزی، نوری همدانی).
ب: بنا براحتیاط واجب اذن پدر لازم است(آیات عظام: خامنه ای، اراکی، خوئی، گلپایگانی، فاضل لنکرانی، صافی، وحید خراسانی)[1][=eshiatrad_ttf]

saeed20;496994 نوشت:
میشه بفرمائید کجای کار ایشون عقلی-شرعی-عرفی بوده که وای به حال ما که ایراد میگیریم ؟؟؟؟
[=eshiatrad_ttf] رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَ يَسِّرْ لِي أَمْرِي وَ احْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي‏

پستای قبلی بنده رو بخونید تا متوجه بشید...

درضمن این جمله ای هم که نوشتم برای شما نبود , در جواب جمله ی شخص دیگری بود که برای شما تکرار کردم...

المتعلم;496803 نوشت:

ببخشید شما این چیزا رو از کجا می دونید؟

و از کجا مطمئنید من این تجربه رو دارم یا ندارم؟

اصلا در نوشته ای که استارتر گذاشتن از این خانوم , هیچ اشاره ای نشده که این پسر عزیز از سر عشق و علاقه و بخاطر اینکه این خانوم باهاشون ازدواج کنن این تهدیدا رو کردن...

اصلا اینها مهم نیست...

بله! باهم 4 سال زن و شوهر بودند , و حالا یکی از اونها متوجه شده نمی تونه ادامه بده! بهر دلیلی تا الان ادامه داده( ترحم به حال پسر یا علاقه یا ... ) و حالا نمیخواد ادامه می ده! آیا حق انتخاب داره یا نه؟
این زندگی اونه... زندگیش رو نمیخواد با این آقا ادامه بده...
خودتون رو بذارید جای اون دختر....

بیشتر بنظر میاد شما تجربه این روابط رو ندارید!

و به هر حال فرضا اگر هم عمل بدی اتاق افتاده باشه , عکس العملش تهدید کردن و اسید پاشی نیست!
این تهدید ها هم( نشر عکس و ...) نشون دهنده ی عدم علاقه ی واقعی این آقاست...

در آخر , بحای سرزنش کردن بخاطر گذشته , بهتر نیست راه حلی بدید که باعث تسکین دو طرف بشه؟

دوست عزیز زن شوهر بودند ؟؟؟!!!!
بر فرض زن شوهر بودند حق طلاق با مرد هست و تا وقتی که طلاق جاری نشه ایشون حق ازدواج نداره حتی بعد طلاق تا 6 ماه هم نباید ازدواج کنه
شما بهتره خودتونو بزارید جای خانواده اون دخترتا ببینید خودتون چی رفتار میکردین اگر میدونستین
در بهترین حالت ممکنه که همه فرض هارو روی خوب کلید بزنیم این خواهد بود که این دختر خانم با خانواده مطرح کنه و خانواده با رعایت قانون و بدور از احساسات
و با شرع طلاق ایشونو بگیرند
------------------------------------------
البته باز هم من میگم زن شوهری بینشون ایجاد نشده با نظر به نظریه دانشمندان اسلام

saeed20;496999 نوشت:
دوست عزیز زن شوهر بودند ؟؟؟!!!!
بر فرض زن شوهر بودند حق طلاق با مرد هست و تا وقتی که طلاق جاری نشه ایشون حق ازدواج نداره حتی بعد طلاق تا 6 ماه هم نباید ازدواج کنه
شما بهتره خودتونو بزارید جای خانواده اون دخترتا ببینید خودتون چی رفتار میکردین اگر میدونستین
در بهترین حالت ممکنه که همه فرض هارو روی خوب کلید بزنیم این خواهد بود که این دختر خانم با خانواده مطرح کنه و خانواده با رعایت قانون و بدور از احساسات
و با شرع طلاق ایشونو بگیرند
------------------------------------------

رفیق! نیازی به طلاق نبوده!
مدت ازدواج موقتشون 4 سال بوده و وقتی وقت ازدواج موقت(متعه) تموم شده , اون خانوم دیگه تمایلی به ادامه نداشته... برید پست استارتر رو بخونید!
(گویا من باید هر حرفمو دو بار تکرار کنم!!!)

و این سوال رو از شما هم می پرسم :

نقل قول:

می شه نظریه دانشمندان اسلام رو ذکر کنید تا متوجه بشیم!

اگر منظورتون ازدواج بدون اذن ولی هست , که بسیاری از فقها جائز دونستند و روایات زیادی هم منطبق هست بر این نظر...

اون عده ای هم که جائز ندونستند گفتند : عقد درسته ولی دختر بخاطر عدم مشورت با خانواده معصیت کرده

حالا کار نداریم که عده ای از فقها مثل آیة الله صادق تهرانی رحمه الله قائل بودند به "نکاح معاطاتی" و دوست بودن رو هم همون ازدواج می دونستن... و این نظریه هم قابل دفاع است...

نقل قول:

چهار سال دوست بودند مدت عقد یا صیغه بیان نشده
مدت بیان نشده جواب سوال شما
نقل قول:
می شه نظریه دانشمندان اسلام رو ذکر کنید تا متوجه بشیم!

نقل قول:
به طور کلی در این که در ازدواج (دائم یا موقت) دختر باکره ای که به حد بلوغ رسیده و رشیده است، یعنی مصلحت خود را تشخیص می دهد، اذن پدر شرط است یا نه، چند نظر هست:

أ: اذن پدر لازم است. (آیات عظام: امام خمینی، مکارم شیرازی، سیستانی[البته آیت الله سیستانی در دختری که متصدی امور زندگی خویش باشد اذن پدر را بنا بر احتیاط واجب لازم می‌داند نه به فتوا]، شبیری زنجانی، تبریزی، نوری همدانی).

ب: بنا براحتیاط واجب اذن پدر لازم است(آیات عظام: خامنه ای، اراکی، خوئی، گلپایگانی، فاضل لنکرانی، صافی، وحید خراسانی)
[1]

نقل قول:
اگر منظورتون ازدواج بدون اذن ولی هست , که بسیاری از فقها جائز دونستند و روایات زیادی هم منطبق هست بر این نظر...
اون عده ای هم که جائز ندونستند گفتند : عقد درسته ولی دختر بخاطر عدم مشورت با خانواده معصیت کرده

جایز دونستند ؟؟

نقل قول:
چهار سال دوست بودند مدت عقد یا صیغه بیان نشده
مدت بیان نشده جواب سوال شما

مدت زیاد اهمیتی نداره! زمانی که مدت متعه تموم بشه دیگه نیازی به طلاق نیست!
و اتفاقا اگر کسی ادعا کنه که مدت متعه بیشتر هست باید ادعاش رو ثابت کنه طبق فقه شیعه!

نقل قول:
ب: بنا براحتیاط واجب اذن پدر لازم است(آیات عظام: خامنه ای، اراکی، خوئی، گلپایگانی، فاضل لنکرانی، صافی، وحید خراسانی)[1]
نکته :در احتیاط واجب مقلد می‌توان به مرجع تقلید دیگر رجوع نمود.

فقط 3 نفر هستند که فتوا دادند به وجوب اذن پدر...

در حکم احتیاط هم مقلد می تونه به فتوای مجتهد دیگه عمل کنه...

جالبه شما نظر ج و د رو نگذاشتید...

ولی من نام کسانی که قائلند به جواز ازدواج بدون ولی رو طبق همون مقاله که شما ازش کپی کردی ذکر می کنم : اعلم فقهای اصولی حضرت آیة الله العظمی سید صادق روحانی , آیة الله گرامی , آیة صادق روحانی ,آیة الله اردبیلی

آیة الله بهجت هم طبق همون مقاله ای که شما ازش کپی کردی نظرش به صحت عقده

المتعلم;496824 نوشت:
و علیکم السلام

شما بخون عزیز :

اگر گیر کار شما شرعه که الحمدلله ایشون هیچ کار غیر شرعی نکرده... اگر گیر کار شما عقله که گفتیم بفرمایید ثابت کنید غیر عقلانی کرده! هر چند محقق قمی رحمه الله می فرمانید : کل ما حکم به الشرع حکم به العقل و کل ما حکم به العقل حکم به الشرع (قاون ملازمه!)

سلام!!!
دوست عزیز محرمیت داریم تا محرمیت.اگر به ثبت محضر رسیده باشد معتبر است و به قول روحانی مبلغ صداوسیما به لعنت خدا هم نمی ارزد!دیگه نمی دونم بعدش چی می شود یا منظورش چی بود!
خوب بفرمائید بهما بگویند دلیل جدا شدنشون چی بوده تا بگوئیم عقلی بوده یا نبوده.خوب وقتی دلیلی مطرح نشده چگونه می شود گفت عقلی بوده یا نبوده.پس به خاطر مطرح نکردن دلیل غیر عقلانی است جدائی.حالا به هر دلیلی!

موضوع قفل شده است