صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علت حرام بودن خود ارضایی

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

علت حرام بودن خود ارضایی

با سلام و عرض تبریک سال نو
    عذر میخوام اگر که تاپیکم رو در جایی اشتباه ایجاد کردم ، بزرگواران مرحمت کنند و به مکان مربوطه اگر صلاح دیدند منتقل کنند.
    در دین ما عمل خود ارضایی نهی شده و حرام اعلام شده
    برای بنده سوال هست که واقعا چرا؟
    یه عده میگند به خاطر ضرر هایی که داره.این جا قرار نیست بحث علمی بکنیم ولی در کل به تعداد مقالات یا تحقیقاتی که دوستان بگند ضرر وجود داره ، من تحقیق و مقاله میدم که ضرری نگران کننده وجود نداره.و خوب قطعا همه مسدونسم در علوم پزشکی تضاد همیشه هست.
    یه عده بهم میگند علت حرام بودنش اینه که ما مسلمانان راه های زیادی برای جلوگیری از اون داریم مثل نکاح موقت و ... و این حرکت یه جورایی به بنیان خانواده خدشه وارد میکنه.من نمیگم حرفشون غلطه چون هرچی سرچ کردم تحقیقی در این مورد پیدا نکردم اما اخه برام سواله یه وقتی هست حالا به هر دلیلی ، عمدی یا غیر عمدی ، سطح هورمون میره بالا و نیاز به انجام این حرکت شدید احساس میشه و واقعا هنوز که هنوزه خداوکیلی برای یه پسر زیر 20 سال خیلی جامعه فرهنگش بالا نرفته که سریع برند و براش یه نفر رو به عنوان صیغه موقت پیدا کنند و واقعا راهکار اسلام حداقل در زمان حاضر خیلی عملی و در دسترس نیست.
    دلم میخواد اساتید قانع کننده بهم بگن چرا خود ارضایی حرام هست؟

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58336

با نام و یاد دوست

علت حرام بودن خود ارضایی

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما
    مطمئنا نيرو و غريزه جنسي خيلي شديد و قوي است. و اين امر با بيكاري، پرخوابي، پرخوري، خيالپردازي جنسي، ديدن فيلم و تصاوير مهيج(در فضاي حقيقي و مجازي)، روابط مختلط، خوش و بش با نامحرم، دوستي با جنس مخالف، برخي شرايط اقليمي و مزاجي و....شديدتر هم مي شود.
    اصل قوي بودن اين نيرو از سوي پيامبر اسلام هم مورد تأكيد واقع شده و فرمودند كه من از شكم و فرج براي امتم نگران هستم.
    در زمان پيامبر اكرم(ص) جوانان زيادي از قدرت اين غريزه شكايت مي كردند و از ايمان خود مي ترسيدند و پيامبر اكرم نيز دستورالعمل هايي براي مهار اين نيرو به خود جوانان، والدين، مؤمنان و حكومت اسلامي داده اند.

چرايي حرمت خود ارضايي

براي پاسخ به چرايي «حرمت خود ارضايي» به نظرم دقيق ترين و قانع كننده ترين دليل اين است كه به مقدمات زير دقت كنيم.
    1- ما اصول دين را با دليل عقلي و دو دوتا چهارتا قبول كرده ايم و به اين نتيجه رسيده ايم كه ما مخلوق هستيم و آفرينده ما خالق و هستي بخش است كه حكيم، قادر، حيّ، عالم ترين، مهربان و...است و صفاتش حد و مرزي ندارد. براساس حكمت خداي هستي بخش، وحي به انبيا شد تا ما فطرت خداجو و خداپرستمان جهت و قدرت يابد و راه را از بيراهه بشناسيم و بعد از انبيا، ائمه معصوم اين هدايتگري را با جان نثاري انجام داده اند.
    2- شكي نداريم كه كار خداوند حكيمانه است، نظامش نظام احسن(برترين ها)، و مهرش به ما و علمش نسبت به دانش ما بيكران است.
    3- دين سه بخش عقايد و احكام و اخلاق دارد. و انساني كامل است كه در اين سه بعد با هم رشد كند. در احكام غيرمتخصص براي رسيدن به دستورات الهي لازم است تقليد كند.
    4- احكام الهي براساس مصالح است و حكمت و فلسفه خاص دارند.
    5- براي از روايات به حكمت و فلسفه احكام پرداخته اند.
    6- اگر فلسفه، علت و حكمت حكم شرعي اي را نمي دانيم و يا به ما نرسيده است نبايد شك كنيم كه خالق حكيم براساس مصالح و دفع مفاسد آن را چنين خواسته و بايدها و نبايد ها را تنظيم كرده است و همگي ريشه در مهرش به ما دارد. اگر كارخانه هي يوندا با دفترچه راهنماي خود اعلام كند كه مثلا فلان روغن را در ماشين بريزيد يا براي تعمير از فلان نمايندگي كمك بگيريد ما به خاطر خدماتش تشكر مي كنيم و دفترچه راهنماي آن را با دقت مي كنيم و از افراد با تجربه كمك مي گيريم تا ماشين عمر بيشتري داشته باشد و اذيت نشويم و هزينه مالي و وقتي خود را ضايع نكنيم. دستورات خداوند براي سود بيشتر به ما است و اگر خلاف ما عمل كنيم به موتورسوزي معنوي مي افتيم.

نتيجه گيري: اگر هيچ دليلي در روايات موجود براي حرمت خودارضايي مطرح نشده باشد براي فردي كه اصل دين و اصول آن را با عقل پذيرفته است باز هم اين كفايت مي كند چون مي داند دستور سليقگي نيست بلكه براساس مصالح واقعي است كه از سوي خداوند حكيم وضع شده است و در اديان مختلف و حتي آيين هاي متعدد از اين كار نهي شده است و آن كار خلاف فطرت محسوب شده است.

تحليل هاي تربيتي و روان شناختي و پزشكي
    تجارب روان شناختي و پزشكي همگي حاكي از اين است كه افراد بعد از اين كار احساس گناه مي كنند و تحقيقات زيادي به خاطر آسيب هاي جسمي و روان شناختي آن را نهي مي كنند. و اين نهي همسوي با روايات و آيات است.

قاعده كلي
    وقتي مسائل علمي و ديني با هم تهارض داشته باشند حكم دين كه به وحي خطا ناپذير متكي است مقدم است
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 16

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

به نام خدا
    سلام

با این کار به کسی که سیستمی را طراحی کرده می گوییم ما خودمان راه دیگری برای رتق و فتق امور در آن سیستم پیدا کرده ایم و به نظر بنده این کار شرک است.
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

9. صلوات ها 5

نوشته
    110
    حضور
    4 روز 8 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    349

سلام
    جدا از زیان ها به خود
    خ____ود ارضاعی =زود انضالی=نارضایتی همسر =1-طلاق 2-خیانت همسر (در بدترین شرایط)
    -------------
    این عمل طوری هست که معتادی میاره یعنی کسی که هفته ای اینکارو میکنه بعد مدت روزانه بعد یه مدت هر روز چندین بار که این خودش باعث میشه شخص از خدا غافل و دور بشه
    گمشده این نسل، اعتماد است نه اعتقاد. اما افسوس، که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد!
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++
    ترکی :
    نجه عباس ایا نچه رخ انورینی نه زلیخا خود یوسیفده چسر الرینی****ترجمه فارسی::عباسی که با دیدن چهره زیبایش زلیخا که هیچ خود حضرت یوسف هم دستشو میبره

11. صلوات ها 8

نوشته
    243
    حضور
    1 روز 18 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    811

سلام دوست عزیز میخوای بگم؟؟؟
    دین اسلام یک دینی است که به نفع ما هست
    ضرر ها:
    خ____ود ارضاعی =زود انضالی=نارضایتی همسر =1-طلاق 2-خیانت همسر (در بدترین شرایط) (گفته saeed20 که درستم گفته)

حالا من کامل رو بگم:
    1-ضعیف شدن چشم
    2-کوتاه شدن عمر
    3-بچه دار نشدن
    4-و.... (که مدیر پاسخگو گفته)
    تازه:
    گــــناه کبیره است......
    http://www.askdin.com/thread34335-2.html
    ....در خلقت خدا فـــ ــکر کن.... اینجا کلیک کنید

13. صلوات ها 3

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

سلام بر شما
    مطمئنا نيرو و غريزه جنسي خيلي شديد و قوي است. و اين امر با بيكاري، پرخوابي، پرخوري، خيالپردازي جنسي، ديدن فيلم و تصاوير مهيج(در فضاي حقيقي و مجازي)، روابط مختلط، خوش و بش با نامحرم، دوستي با جنس مخالف، برخي شرايط اقليمي و مزاجي و....شديدتر هم مي شود.
    اصل قوي بودن اين نيرو از سوي پيامبر اسلام هم مورد تأكيد واقع شده و فرمودند كه من از شكم و فرج براي امتم نگران هستم
    من تشکر میکنم از کارشناس محترم تاپیک بابت وقتی که گذاشتند
    بله حرف شما صحیحه و ما وقتی خدا و دینش رو پذیرفتیم قطعا مابقی دستوراتش رو میپذیریم که به صلاح ما هست
    اما شما میفرمایین متاسفانه دلیل مشخصی برای حرمت خودارضایی وجود نداره؟
    [/quote]
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminj نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام

با این کار به کسی که سیستمی را طراحی کرده می گوییم ما خودمان راه دیگری برای رتق و فتق امور در آن سیستم پیدا کرده ایم و به نظر بنده این کار شرک است.
    برادر عزیزم شما درست میفرمایین ولی تاپیک بحثش این نیست که ایا ما باید دستورات خدا را اجابت کنیم یا خیر بنده فقط سوالم این بود که بدونم چرا حرام اعلام شده .همین و بس
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed20 نمایش پست ها
    سلام
    جدا از زیان ها به خود
    خ____ود ارضاعی =زود انضالی=نارضایتی همسر =1-طلاق 2-خیانت همسر (در بدترین شرایط)
    -------------
    این عمل طوری هست که معتادی میاره یعنی کسی که هفته ای اینکارو میکنه بعد مدت روزانه بعد یه مدت هر روز چندین بار که این خودش باعث میشه شخص از خدا غافل و دور بشه
    بله حرف شما صحیحه و این عمل اعتیاد میاره اما همونطور که در پست اول گفتم مخالفت بین محققان زیاد هست ، بحث تاپیک بحث علمی نیست چون جای بحث علمی نیست فقط بهتون بگم اگر مدرک و یا تحقیق معتبر مبنی بر زود انزالی دارین توی پیام خصوصی اراءه کنین تا من هم مدارکی رو اراءه کنم که نشون داده این مساله ربطی به زود انزالی نداره
    هرچند متاسفانا توی مملکت ما هیچ وقت تحقیق علمی با جامعه اماری برای این حرکت خود ارضایی انجام نشده چون با فرهنگ ما سازگار نیست و تمامی تحقیقات از محققان خارجی هست و اگر هم شخصی در ایران حرفی زده فقط و فقط طبق اصول فیزیولوژیک حرف زده وگرنه تحقیقی با جامعه اماری هیچ وقت در کار نبوده.
    ضمنا بحث من اصلا در مورد فرد متاهل نبود.سوالم در مورد حرمت خود ارضایی در تمامی افراد علی الخصوص افراد مجرد هست که این میزان خیلی خیلی بیشتر هست نسبت به متاهل ها

15. صلوات ها 3

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط بنده خدا... نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز میخوای بگم؟؟؟
    دین اسلام یک دینی است که به نفع ما هست
    ضرر ها:
    خ____ود ارضاعی =زود انضالی=نارضایتی همسر =1-طلاق 2-خیانت همسر (در بدترین شرایط) (گفته saeed20 که درستم گفته)

حالا من کامل رو بگم:
    1-ضعیف شدن چشم
    2-کوتاه شدن عمر
    3-بچه دار نشدن
    4-و.... (که مدیر پاسخگو گفته)
    تازه:
    گــــناه کبیره است......
    تشکر عزیز و حرف شما صحیحه که گناه کبیره هست و ضمنا خیانت به همسر هست اما همونطور که در پست بالا گفتم مساله بیشتر در مورد افراد مجرد هست
    ضمنا من توی پست اول گفتم که نمیخوام بحث علمی بکنم وگرنه تا دلتون بخواد در موردش تحقیق کردم و همونطور که در جواب دوستمون گفتم تمامی معایبی که ذکر کردید از جانب تحقیقات بر روی اون صحه گذاشته نشده و اگر شما مدرک و تحقیق معتبری دارید خوشحال میشم توی پیام خصوصی عرض کنی هرچند در ایران متاسفانه هیچ تحقیق معتبری با جامعه اماری مناسب انجام نشده احتمالا به دلیل مساءل فرهنگی و تمامی چیزهایی که شخصی گفته فقط و فقط بر اساس استدلال های فیزیولوژیک هست که طبق fda به هیچ وجه نتیجه گیری براساس استدلال و بدون تحقیق معتبر نیست.
    خود جناب حامی ادم با اطلاعی هستند و اگر تحقیق معتبری در این زمینه بود حتما اراءه میدادند
    باز هم میگم بخوایم بحث علمی بکنیم چندین صفحه میشه

17. صلوات ها 4

نوشته
    243
    حضور
    1 روز 18 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    811

خوب دوست من شما مسیحی هستید؟
    http://www.askdin.com/thread34335-2.html
    ....در خلقت خدا فـــ ــکر کن.... اینجا کلیک کنید

19. صلوات ها 3

نوشته
    6
    حضور
    1 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    ضمنا من توی پست اول گفتم که نمیخوام بحث علمی بکنم وگرنه تا دلتون بخواد در موردش تحقیق کردم
    سلام
    خوب جواب غیر پزشکی اش رو جناب حامی کامل دادند دیگه.

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)