جمع بندی آیا زن و شوهر در یک روز متولد می شوند؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا زن و شوهر در یک روز متولد می شوند؟

سلام

من شنیدم که میگویند در قران امده است که میفرماید : ما آفریدیم برای شما همسرانی از جنس خودتان در همان روز

یعنی اگر یکی روز شنبه به دنیا بیارد همسرش هم روز شنبه به دنیا میاید .

من به تاریخ تولد دو زوج نگاه کردم دیدم درست هست . یهنی مرد روز سه شنبه به دنیا امده ، زن هم روز سه شنبه .

با نام الله

:Gol::Gol::Gol::Gol:

کارشناس بحث: استاد هدی

با سلام خدمت شما

ما آيه اي نداريم كه بگويد همسران شما از جنس خودتان در همان روزي كه شما متولد شديد ، متولد شده اند ، اگر آدرس آيه ي مورد نظرتان را بگذاريد بيشتر مي توانيم در موردش صحبت كنيم . اما آيات چندي داريم كه ناظر به اين مساله است كه از جنس خود شما همسراني برايتان آفريديم :
وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا... (روم/21)
و از نشانه‏ هاى او اينكه از [نوع] خودتان همسرانى براى شما آفريد
مساله ي روز هفتگي مشترك تولد براي همسران نيز اتفاقي و تصادفي است ، زوجهايي هم هستند كه روز تولدشان بايكديگر متفاوت است اگر در مورد زوجهاي ديگر اين امر را جستجو كنيد خواهيد ديد كه لزوما در روز يكساني بدنيا نيامده اند .

mahdi.sh;495456 نوشت:
من به تاریخ تولد دو زوج نگاه کردم دیدم درست هست . یهنی مرد روز سه شنبه به دنیا امده ، زن هم روز سه شنبه .

صحیحه ،برای من و همسرم هم دقیقا همینطوره .اما همونطور که سرکار هدی فرمودند فکر کنم تصادفی باشه ؛ :Gig:

باغ بهشت;496303 نوشت:
صحیحه ،برای من و همسرم هم دقیقا همینطوره .اما همونطور که سرکار هدی فرمودند فکر کنم تصادفی باشه ؛ :Gig:

به نظر من که تصادفی نیست .

mahdi.sh;496422 نوشت:
به نظر من که تصادفی نیست .

دوست من و همسرش در یک روز هفته متولد نشدن، تکلیف چیست؟ :Gig:

وایسلی گوجا;496429 نوشت:
دوست من و همسرش در یک روز هفته متولد نشدن، تکلیف چیست؟ :Gig:

باید جدا بشن هر کدوم با کسی ازدواج کنن که تو روز تولدشون متولد شده :ok:

روز تولد يكسان براي همسران صحيح است ؟
پرسش: میگویند در قران امده است که میفرماید : ما آفریدیم برای شما همسرانی از جنس خودتان در همان روز
یعنی اگر یکی روز شنبه به دنیا بیارد همسرش هم روز شنبه به دنیا میاید .
من به تاریخ تولد دو زوج نگاه کردم دیدم درست هست.
پاسخ: ما آيه اي نداريم كه بگويد همسران شما از جنس خودتان در همان روزي كه شما متولد شديد ، متولد شده اند. اما آيات چندي داريم كه ناظر به اين مساله است كه از جنس خود شما همسراني برايتان آفريديم :
وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا... (روم/21)
و از نشانه‏ هاى او اينكه از [نوع] خودتان همسرانى براى شما آفريد
مساله ي روز هفتگي مشترك تولد براي همسران نيز اتفاقي و تصادفي است ، زوجهايي هم هستند كه روز تولدشان بايكديگر متفاوت است اگر در مورد زوجهاي ديگر اين امر را جستجو كنيد خواهيد ديد كه لزوما در روز يكساني بدنيا نيامده اند .
كليد واژه ها- روز تولد هفتگي يكسان براي همسران

موضوع قفل شده است