صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تنها گناه نابخشودنی در درگاه الله تعالی

علاقه
    خواندن کتاب و خوردن غذا
    نوشته
    241
    حضور
    6 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    570

اشاره تنها گناه نابخشودنی در درگاه الله تعالی

سلام بر همه کاربران و دوستان محترم ! بنده طلبه سطح عالی حوزه علمیه هستم و افتخار دارم در این تالار مباحثی را خدمت عزیزان تقدیم کنم که ان شا الله مورد نیاز ایشان باشد و زمینه ترقی معرفتی شما را فراهم کند ....

خداوند یکتا همان موجود بی همتایی که عالم وجود از ان اوست بر بندگان خود راه را مشخص کرده و بوسیله حجت نهان و اشکار حجت خود بر بشر تمام کرده و هر گاه یکی از ایشان از روی خطا به گناهی الوده شود بشارت بخشایش داده حتی گناهان بزرگ نیز قابل بخشایش است ... تنها گناهی که قابل بخشایش نیست طبق قران کریم شرک بالله است که متاسفانه امروزه کم و بیش در عوام ما شیعیان بسیار دیده میشود و قابل اصلاح نیست .... امیدواریم خداوند ما را از این گناه نابخشودنی که هیچ گاه غضب الهی در این مورد خاموش نمیگردد محفوظ دارد و ما را روز به روز به توحید و توجه به خود سوق دهد

إِنَّ اللّهَ لاَ يَغْفِرُ أَن يُشْرَكَ بِهِ وَيَغْفِرُ مَا دُونَ ذَلِكَ لِمَن يَشَاء وَمَن يُشْرِكْ بِاللّهِ فَقَدِ افْتَرَى إِثْمًا عَظِيمًا

هر آينه خدا گناه کسانی را که به او شرک آورند نمی آمرزد ، و گناهان ، ديگر را برای هر که بخواهد می آمرزد و هر که به خدا شرک آورد ، دروغی ساخته و گناهی بزرگ مرتکب شده است

سوره : النساء آیه : 48

ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۰:۴۶

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    ثقلین : ذوالقرنین
    نوشته
    1,610
    حضور
    25 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    3100

وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلَائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِیسَ أَبَى وَاسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِینَ«البقرة/34»
    و چون فرشتگان را فرمودیم برای آدم سجده کنید پس بجز ابلیس که سر باز زد و کبر ورزید و از کافران شد [همه] به سجده درافتادند

وَلَقَدْ خَلَقْنَاكُمْ ثُمَّ صَوَّرْنَاكُمْ ثُمَّ قُلْنَا لِلْمَلَائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِیسَ لَمْ یكُنْ مِنَ السَّاجِدِینَ«الأعراف/11»
    و در حقیقت‏شما را خلق کردیم سپس به صورتگری شما پرداختیم آنگاه به فرشتگان گفتیم برای آدم سجده کنید پس [همه] سجده کردند جز ابلیس که از سجده‏کنندگان نبود

قَالَ مَا مَنَعَكَ أَلَّا تَسْجُدَ إِذْ أَمَرْتُكَ قَالَ أَنَا خَیرٌ مِنْهُ خَلَقْتَنِی مِنْ نَارٍ وَخَلَقْتَهُ مِنْ طِینٍ«الأعراف/12»
    فرمود چون تو را به سجده امر کردم چه چیز تو را باز داشت از اینکه سجده کنی گفت من از او بهترم مرا از آتشی آفریدی و او را از گل آفریدی

إِذْ قَالَ یوسُفُ لِأَبِیهِ یا أَبَتِ إِنِّی رَأَیتُ أَحَدَ عَشَرَ كَوْكَبًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ رَأَیتُهُمْ لِی سَاجِدِینَ«یوسف/4»
    [یاد کن] زمانی را که یوسف به پدرش گفت ای پدر من [در خواب] یازده ستاره را با خورشید و ماه دیدم دیدم [آنها] برای من سجده می‏کنند

وَرَفَعَ أَبَوَیهِ عَلَى الْعَرْشِ وَخَرُّوا لَهُ سُجَّدًا وَقَالَ یا أَبَتِ هَذَا تَأْوِیلُ رُؤْیای مِنْ قَبْلُ قَدْ جَعَلَهَا رَبِّی حَقًّا وَقَدْ أَحْسَنَ بِی إِذْ أَخْرَجَنِی مِنَ السِّجْنِ وَجَاءَ بِكُمْ مِنَ الْبَدْوِ مِنْ بَعْدِ أَنْ نَزَغَ الشَّیطَانُ بَینِی وَبَینَ إِخْوَتِی إِنَّ رَبِّی لَطِیفٌ لِمَا یشَاءُ إِنَّهُ هُوَ الْعَلِیمُ الْحَكِیمُ«یوسف/100»
    و پدر و مادرش را به تخت برنشانید و [همه آنان] پیش او به سجده درافتادند و [یوسف] گفت ای پدر این است تعبیر خواب پیشین من به یقین پروردگارم آن را راست گردانید و به من احسان کرد آنگاه که مرا از زندان خارج ساخت و شما را از بیابان [کنعان به مصر] باز آورد پس از آنکه شیطان میان من و برادرانم را به هم زد بی گمان پروردگار من نسبت به آنچه بخواهد صاحب لطف است زیرا که او دانای حکیم است

فَإِذَا سَوَّیتُهُ وَنَفَخْتُ فِیهِ مِنْ رُوحِی فَقَعُوا لَهُ سَاجِدِینَ«الحجر/29»
    پس وقتی آن را درست کردم و از روح خود در آن دمیدم پیش او به سجده درافتید

فَسَجَدَ الْمَلَائِكَةُ كُلُّهُمْ أَجْمَعُونَ«الحجر/30»
    پس فرشتگان همگی یکسره سجده کردند

إِلَّا إِبْلِیسَ أَبَى أَنْ یكُونَ مَعَ السَّاجِدِینَ«الحجر/31»
    جز ابلیس که خودداری کرد از اینکه با سجده‏کنندگان باشد

قَالَ یا إِبْلِیسُ مَا لَكَ أَلَّا تَكُونَ مَعَ السَّاجِدِینَ«الحجر/32»
    فرمود ای ابلیس تو را چه شده است که با سجده‏کنندگان نیستی

قَالَ لَمْ أَكُنْ لِأَسْجُدَ لِبَشَرٍ خَلَقْتَهُ مِنْ صَلْصَالٍ مِنْ حَمَإٍ مَسْنُونٍ«الحجر/33»
    گفت من آن نیستم که برای بشری که او را از گلی خشک از گلی سیاه و بدبو آفریده‏ای سجده کنم

سلام

اما سجده بر ادم اگر در اجرای دستور خدا باشد شرک نیست بلکه هرکه از این دستور سرباززند کافر است !

خدایا مرا آن ده که آن به

5. صلوات ها 5

علاقه
    Atheism
    نوشته
    697
    حضور
    7 روز 16 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1520

نقل قول نوشته اصلی توسط عالم مقدس ملکوت نمایش پست ها
    تنها گناهی که قابل بخشایش نیست طبق قران کریم شرک بالله است

إِنَّ اللّهَ لاَ يَغْفِرُ أَن يُشْرَكَ بِهِ وَيَغْفِرُ مَا دُونَ ذَلِكَ لِمَن يَشَاء وَمَن يُشْرِكْ بِاللّهِ فَقَدِ افْتَرَى إِثْمًا عَظِيمًا

هر آينه خدا گناه کسانی را که به او شرک آورند نمی آمرزد ، و گناهان ، ديگر را برای هر که بخواهد می آمرزد و هر که به خدا شرک آورد ، دروغی ساخته و گناهی بزرگ مرتکب شده است

همین قسمت کاملا نشون میده آیین اسلام بویی از عدالت و مفهوم واقعی قضاوت درباره افراد نبرده و اسلام دینی نیست که مسئولیت پذیری اخلاقی در آن اساس اصلی سعادت در معاد باشد! بزرگ ترین و نابخشودنی گناه شرک به خداوند است!

قتل عام انسان ها از شرک به خداوند بهتر است.
    تجاوز به کودکان از شرک به خداوند بهتر است.
    به بردگی گرفتن انسان ها از شرک به خداوند بهتر است.
    شکنجه کودکان از شرک به خداوند بهتر است.
    دزدی از شرک به خداوند بهتر است.
    و ...

مهم اعمال افراد نیست، مهم تفکر افراد است. شخصی که با شرک بهترین کارهای دنیا رو می کنه در قیامت وضع بدتری داره نسبت به شخصی که بدون شرک، بدترین کار های دنیا رو می کنه. مهم نیست شخص در دنیا چکار کرده، مهم اینه که آیا تو ذهنش به خدا اعتقاد داشته یا نه! و وای به حالش اگه به خدای اشتباهی اعتقاد داشته باشه که بدترین چیز ممکن است.

البته مسیحیت هم از اسلام بدتر هست در این زمینه چون در اسلام حداقل کورسویی از مسئولیت پذیری اخلاقی وجود داره که اونجا همون هم وجود نداره!
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

7. صلوات ها 6

نوشته
    1,958
    حضور
    96 روز 29 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5459

نقل قول نوشته اصلی توسط وایسلی گوجا نمایش پست ها
    همین قسمت کاملا نشون میده آیین اسلام بویی از عدالت و مفهوم واقعی قضاوت درباره افراد نبرده و اسلام دینی نیست که مسئولیت پذیری اخلاقی در آن اساس اصلی سعادت در معاد باشد! بزرگ ترین و نابخشودنی گناه شرک به خداوند است!

• قتل عام انسان ها از شرک به خداوند بهتر است.
    • تجاوز به کودکان از شرک به خداوند بهتر است.
    • به بردگی گرفتن انسان ها از شرک به خداوند بهتر است.
    • شکنجه کودکان از شرک به خداوند بهتر است.
    • دزدی از شرک به خداوند بهتر است.

و ...
    جناب وایسلی گوجای گرامی

نباید به ظاهر کلمات نگاه کرد و نتیجه گیری نمود . تمام اینها را که نام بردید و بنده در نقل قول قرمز کردم نتیجه شرک بالله است.

کسی که به خداوند ایمان دارد و به نبوت و به معاد دست به این کارها نمیزند که شما اشاره کردید.

بالعکس کسی که معتقد به چیزی نیست و هیچ مانعی در برابر پندار , گفتار و کردار خود نمی بیند. لذا قتل نفس میکند دزدی میکند دیگران را به بردگی میبرد کودکان را میکشد و شکنجه میکند و ... و اگر مانعی در خارج نباشد بعد از عادت برای خود منعی هم نخواهد دید اوست که کافر یا مشرک یا منافق است
    چراکه شرط ایمان تنها به اقرار به زبان محدود نمیشود بلکه این اقرار به زبان تنها در صورت عمل نمایانگر ایمان به خداست. و الا لقلقه زبان است.

مهم اعمال افراد نیست، مهم تفکر افراد است. شخصی که با شرک بهترین کارهای دنیا رو می کنه در قیامت وضع بدتری داره نسبت به شخصی که بدون شرک، بدترین کار های دنیا رو می کنه. مهم نیست شخص در دنیا چکار کرده، مهم اینه که آیا تو ذهنش به خدا اعتقاد داشته یا نه! و وای به حالش اگه به خدای اشتباهی اعتقاد داشته باشه که بدترین چیز ممکن است.
    ایمان به خداوند شامل یک جهان بینی میشود که تمام سئونات زندگی بشری را در بر میگیرد . از اعمال گفتار و پندار فردی تا روابط اجتماعی .
    ویرایش توسط فاتح : ۱۳۹۳/۰۱/۰۹ در ساعت ۰۷:۰۶
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

9. صلوات ها 16

نوشته
    3
    حضور
    3 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12

قتل عام انسان ها از شرک به خداوند بهتر است.
    تجاوز به کودکان از شرک به خداوند بهتر است.
    به بردگی گرفتن انسان ها از شرک به خداوند بهتر است.
    شکنجه کودکان از شرک به خداوند بهتر است.
    دزدی از شرک به خداوند بهتر است.
    بسم الرحمن ارحیم
    با سلام
    متاسفانه مشکل شما اینه که معنی واقعی شرک را درک نکردین . شرک یعنی برای خدا شریک قرار دادن . یعنی در قلب خود غیر از خدا به چیزای دیگه دنیوی متصل بودن . به نظرت کسی که به کودکان تجاوز کنه تو قلبش چی می تونه باشه ؟؟ غیر از شهوت ؟ این یعنی اینکه بجای اینکه خدا رو دوست داشته باشه و فقط و فقط از او پیروی کنه از امیال و شهوات خودش پیروی میکنه . این یعنی شرک خفی ! پس بهتره بجای اینکه دنبال ایراد گیری الکی از آیات نورانی قرآن باشیم بیشتر درکش کنیم شاید به برکتش رستگار بشیم .

11. صلوات ها 9

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

تنها گناه نابخشودنی در درگاه الله تعالی

کارشناس بحث: استاد میقات

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

13. صلوات ها 4

نوشته
    2,247
    حضور
    53 روز 23 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6125

نقل قول نوشته اصلی توسط عالم مقدس ملکوت نمایش پست ها

با سلام و درود

در این زمینه چند نکته عرض می شود:

1. در این که شرک، ظلم و گناه بسیار بزرگی است، شکی نیست: «لا تُشْرِكْ بِاللَّهِ إِنَّ الشِّرْكَ لَظُلْمٌ عَظيمٌ»؛ چيزى را همتاى خدا قرار مده كه شرک، ظلم بزرگى است‏. (لقمان، 13)

2. پس از پیروی از عقل و فطرت، تمام بودن یا نبودن حجت معیار است.

هر کس مطابق با فطرت انسانی عمل کرده باشد، اگر حجت بر او تمام نبوده است، مأجور است. حجت تمام نبودن یعنی این که اگر حقیقت اسلام برای او بیان می شد حتما می پذیرفت.

چنین شخصی اگر در این دنیا بر اساس فطرت انسانی عمل کرده باشد، پس از مرگ و وقتی حقایق بر او آشکار می شود، می پذیرد لذا مؤمن می شود و با اعتقاد صحیح وارد بهشت می شود.

3. توبه، پاک کننده هر گناهی است:

«قُلْ يا عِبادِيَ الَّذينَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَميعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحيمُ»؛ بگو: اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‏ايد! از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‏آمرزد، زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است. (زمر، 53)

در این آیه شریفه، بطور مطلق و بدون قید، توبه را پاک کننده همه گناهان معرفی نموده است.

لذا مشرک هم اگر توبه کند، بخشیده می شود.

4. توبه علاوه بر این که لیاقت و قابلیت می خواهد و شامل هر کسی نمی شود بایستی در زمان مقرر انجام شود. فرعون وقتی مرگ به گلوگاهش رسید، ایمان آورد، ولی از او پذیرفته نشد:

«حَتَّى إِذا أَدْرَكَهُ الْغَرَقُ قالَ آمَنْتُ أَنَّهُ لا إِلهَ إِلاَّ الَّذي آمَنَتْ بِهِ بَنُوا إِسْرائيلَ وَ أَنَا مِنَ الْمُسْلِمينَ آلْآنَ»؛ هنگامى كه غرقاب دامن او را گرفت، گفت: ايمان آوردم كه هيچ معبودى، جز كسى كه بنى اسرائيل به او ايمان آورده‏اند، وجود ندارد و من از مسلمين هستم! (امّا به او خطاب شد:) الآن؟!! (یونس، 90 و 91)

بنابر این:

هر گناهی ـ ولو گناه شرک ـ با توبه و جبران بخشیده می شود. کسی که در حال کفر و یا شرک بمیرد، بخشیده نمی شود.

«إِنَّ اللَّهَ لا يَغْفِرُ أَنْ يُشْرَكَ بِهِ وَ يَغْفِرُ ما دُونَ ذلِكَ لِمَنْ يَشاءُ»؛ خداوند، شرك به او را نمى ‏آمرزد (ولى) كمتر از آن را براى هر كس بخواهد (و شايسته بداند) مى ‏آمرزد. (نساء، 48 و 116)

«وَ مَنْ يَرْتَدِدْ مِنْكُمْ عَنْ دينِهِ فَيَمُتْ وَ هُوَ كافِرٌ فَأُولئِكَ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ أُولئِكَ أَصْحابُ النَّارِ هُمْ فيها خالِدُونَ»؛ كسى كه از آيينش برگردد، و در حال كفر بميرد، تمام اعمال نيك (گذشته) او، در دنيا و آخرت، بر باد مى‏رود و آنان اهل دوزخند و هميشه در آن خواهند بود. (بقره، 217)

تنها گناه نابخشودنی در درگاه الله تعالی

عَنِ النَّبِيِّ(ص)، عَنْ جَبْرَئِيلَ، عَنْ مِيكَائِيلَ، عَنْ إِسْرَافِيلَ، عَنِ اللَّوْحِ، عَنِ الْقَلَمِ، قَالَ: يَقُولُ اللَّهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى:

«وَلَايَةُ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ حِصْنِي، فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِي أَمِنَ نَارِي»

(أمالي الصدوق، ص 235‏)

15. صلوات ها 10

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

خیلی ها بودن در صدر اسلام که مشرک بودن و بعد خداپرست شدن و توبه کردن و خدا گناهشون رو بخشیده . اما کسی که به یه شخصی تجاوز جنسی میکنه این ججور جبران میشه؟ ججوری این گناه بخشیده میشه؟

17. صلوات

نوشته
    439
    حضور
    16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2654

فک کنم منظور از بخشیده نشدن گناه شرک تو اون دنیا باشه...

یعنی کسی که کافر بمیره اون دنیا بهش رحم نمیکنن.... ولی اگه کافر باشه و تو این دنیا توبه کنه و مسلمون بشه بخشیده میشه گناهش...

نقل قول نوشته اصلی توسط عين الحيات نمایش پست ها
    خیلی ها بودن در صدر اسلام که مشرک بودن و بعد خداپرست شدن و توبه کردن و خدا گناهشون رو بخشیده . اما کسی که به یه شخصی تجاوز جنسی میکنه این ججور جبران میشه؟ ججوری این گناه بخشیده میشه؟
    کسی که تجاوز بکنه یه گناه انجام داده.... از یه دستور الهی سرپیچی کرده...
    پس اگه توبه کنه ... خدا به خاطر اینکه از دستوراتش سرپیچی کرده اون رو مجازات نمیکنه و میبخشدش...
    اما حق الناس انجام داده...
    حق الناس هم احکام مربوط به خودش و داره که راسش جلب رضایت اونیه که بهش تجاوز شده....

حق الناس رو دوطرف باید باهم کنار بیان.... خدا اگه بخواد حقی رو که یکی به گردن یکی دیگه داره ببخشه از عدالتش دوره...

ویرایش توسط SH!SH-GoOoSHe* : ۱۳۹۳/۰۱/۱۱ در ساعت ۱۱:۱۴ دلیل: خوشگلش کردم
    ..:: لاالهَ إلا الله ::..

بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

خداحافظ همگی .... حلال کنید

علاقه
    Atheism
    نوشته
    697
    حضور
    7 روز 16 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1520

نقل قول نوشته اصلی توسط فاتح نمایش پست ها
    جناب وایسلی گوجای گرامی

نباید به ظاهر کلمات نگاه کرد و نتیجه گیری نمود . تمام اینها را که نام بردید و بنده در نقل قول قرمز کردم نتیجه شرک بالله است.

کسی که به خداوند ایمان دارد و به نبوت و به معاد دست به این کارها نمیزند که شما اشاره کردید.

بالعکس کسی که معتقد به چیزی نیست و هیچ مانعی در برابر پندار , گفتار و کردار خود نمی بیند. لذا قتل نفس میکند دزدی میکند دیگران را به بردگی میبرد کودکان را میکشد و شکنجه میکند و ... و اگر مانعی در خارج نباشد بعد از عادت برای خود منعی هم نخواهد دید اوست که کافر یا مشرک یا منافق است
    چراکه شرط ایمان تنها به اقرار به زبان محدود نمیشود بلکه این اقرار به زبان تنها در صورت عمل نمایانگر ایمان به خداست. و الا لقلقه زبان است.

ایمان به خداوند شامل یک جهان بینی میشود که تمام سئونات زندگی بشری را در بر میگیرد . از اعمال گفتار و پندار فردی تا روابط اجتماعی .
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid_n نمایش پست ها
    بسم الرحمن ارحیم
    با سلام
    متاسفانه مشکل شما اینه که معنی واقعی شرک را درک نکردین . شرک یعنی برای خدا شریک قرار دادن . یعنی در قلب خود غیر از خدا به چیزای دیگه دنیوی متصل بودن . به نظرت کسی که به کودکان تجاوز کنه تو قلبش چی می تونه باشه ؟؟ غیر از شهوت ؟ این یعنی اینکه بجای اینکه خدا رو دوست داشته باشه و فقط و فقط از او پیروی کنه از امیال و شهوات خودش پیروی میکنه . این یعنی شرک خفی ! پس بهتره بجای اینکه دنبال ایراد گیری الکی از آیات نورانی قرآن باشیم بیشتر درکش کنیم شاید به برکتش رستگار بشیم .

معنی شرک واضح است یعنی برای خدا شریک در نظر گرفتن. شما برای اینکه به کسی تجاوز کنید نه نیاز دارید برای خدا شریک قرار بدین و نه شریک قرار ندادن برای خدا باعث میشه کسی تجاوز نکنه. اخلاقیات ربطی به شرک ندارند و ادعایی غیر از این به نظر من فقط ادعاست.
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

20. صلوات ها 4

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری