صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من هم یک انسان هستم نه یک ضعیفه

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

من هم یک انسان هستم نه یک ضعیفه

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

چند روز قبل وقتی دریک حادثه ی تصادف توانستم با کمی مهارت از شدت آن حادثه رانندگی کم کنم مخاطب یکی از حاج آقاهای 70 یا 70و چند ساله قرار گرفتم که می فرمودند ضعیفه این دفعه جان سالم بدر بردی دفعه ی دیگه حاج آقا از این که فرمان را به دست تو داده پشیمان میشود !!!!!

به ایشان اعتراض کردم که پدر جان لفظ ضعیفه خیلی وقت است که مرده ودفن شده و فاتحه اش هم خوانده شده .

فرمودند : دخترم تا دنیا زن ها را تحمل میکند واین زن ها را به ما (مردان) تحمیل می کند ناچاریم از این لفظ استفاده کنیم تا بتوانیم این تحمیل را تحمل کنیم !!!!

به نظر شما دوستان گرامی پاسخ شایسته به این طرز تفکر چیست ؟

راستی شما برادران مسلمان دلیل اصلی به کار بردن این لفظ برای بانوان را چگونه توجیه می کنید ؟ وشما خواهران عزیز مسلمان در مقابل این لفظ چه نظری دارید ؟

سلامت و موفق باشید

2. صلوات ها 8

3.  

نوشته
    23
    حضور
    8 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    44

نقل قول نوشته اصلی توسط ••ostad•• نمایش پست ها

چند روز قبل وقتی دریک حادثه ی تصادف توانستم با کمی مهارت از شدت آن حادثه رانندگی کم کنم مخاطب یکی از حاج آقاهای 70 یا 70و چند ساله قرار گرفتم که می فرمودند ضعیفه این دفعه جان سالم بدر بردی دفعه ی دیگه حاج آقا از این که فرمان را به دست تو داده پشیمان میشود !!!!!

به ایشان اعتراض کردم که پدر جان لفظ ضعیفه خیلی وقت است که مرده ودفن شده و فاتحه اش هم خوانده شده .

فرمودند : دخترم تا دنیا زن ها را تحمل میکند واین زن ها را به ما (مردان) تحمیل می کند ناچاریم از این لفظ استفاده کنیم تا بتوانیم این تحمیل را تحمل کنیم !!!!

به نظر شما دوستان گرامی پاسخ شایسته به این طرز تفکر چیست ؟

راستی شما برادران مسلمان دلیل اصلی به کار بردن این لفظ برای بانوان را چگونه توجیه می کنید ؟ وشما خواهران عزیز مسلمان در مقابل این لفظ چه نظری دارید ؟

سلامت و موفق باشید

این افراد به علت احساس ضعفی که در مقابل خانم های محترم دارن لقب ضعیفه رو به خانوم ها دادن چون با همه ادعا و هیبت و جبروتشون مقابل چنین فرشته هایی احساس ضعف میکنن

5. صلوات ها 5

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

اسم گذاشتن راهی برای کنترل اشخاص هست ... تو تاریخ هم چنین چیزهایی رو میبنیم ... مثلا سیاسیون رتبه سیاسون قجری رو با نامشون مشخص میکردن ... و هر کدومشون یه لغب میداشتن . چنین الفاظی بیشتر به خاطره این هست که شخصی میخواد کسه دیگری رو کنترل کنه ... مثلا معلم ها رویه فرده خاصی نام مبصر میزران ...

به نظره من اشتباه خوده اون دختر خانوم هست که چنین اسمی رو برای خودش پذیرفته ... و نباید اجازه میداده که چنین اسمی روش قرار بگیره ... اگر من جایه ایشون بودم ... وای میستادم تا ایشون بخوابه ... حسابی که خوابش رفت ... یه سینی بر میداشتم و میرفتم بالایه سرش ... با یه گوش کوب .... چنان با این گوش کوب میکوبوندم به سینی که صداش تا 6 تا ساختمون اونطرف تر بره ... مردی رو هم اگر یک بار بترسونی ... درست و حسابی .... یاد میگیره که باید چجوری رفتار کنه ....
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

7. صلوات ها 4

نوشته
    361
    حضور
    19 روز 8 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1859

سلام بر استارتر گرامی
    دوست عزیز ، این یک ایده باطل است حالا شما میخواهید چنین اهانتی را دوباره مطرح کرده و به بحث بگذارید و آراء مخالف و موافق! جمع کنید. مسلما این وسط چند تا حدیث توهین آمیز نسبت به زنان هم چاشنی میشود و....
    کاش مطالبی عنوان شود که ارزش بحث داشته باشد
    در پناه حق
    ویرایش توسط پریزاد : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸ در ساعت ۰۰:۱۹
    دین کامل آن دینی است که از تو انسان بهتری بسازد...
    آمده ام تا بیشتر بدانم....تا مسلمان را بهتر بشناسم.

9. صلوات

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

با تشکر از دوستان بزرگوار که در بحث شرکت فرمودند

بزرگواران قصد اصلی بنده از مطرح کردن این موضوع بررسی جنبه ی فقهی وحقوقی این لفظ است !

در واقع قصدم این است که به نظر شما آیا این لفظ از مصادیق توهین است یا خیر ؟
    واگر از مصادیق توهین باشد حکم شرعی وفقهی وقانونی آن باید مورد بررسی قرار گیرد تا تکلیف کاربرد آن هم روشن شود و فرد مخاطب ما با حکم شرعی قضیه در به کار بردن این لفظ آشنا شود .

در ضمن دوستان گرامی این اتفاق (البته چندین بار) برای خود بنده افتاده که صاحب فرزندان حدود 25 سال هستم درحالی که دوست گرامی مان فکر کردند که این مطلب به یک دختر خانم (شاید کم تجربه) گفته شده.

11. صلوات ها 4

علاقه
    .
    نوشته
    312
    حضور
    30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    2
    صلوات
    2316

سلام

عذر میخوام فقط میتونم بگم: متاسفم!

خدا جای حق نشسته...
    .
    .
    .
    یا علی

نوشته
    361
    حضور
    19 روز 8 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1859

سلام
    بهتر است خودتان بفرمائید چون فکر میکنم اطلاعات فقهی و شرعی شما بیشتر باشد، اما واقعا هدفتان این است؟
    بله مثلا ممکن است از لحاظ شرعی این درست باشد چون ظاهرا هر توهینی به زنان به منزله یک حقیقت یا در نظر گرفتن تفاوتها قلمداد میشود و اساسا توهین نیست!! حتما میدانید و میبینید که عبارت ناقص العقل که عوام برای تحقیر زنان استفاده میکنند متاسفانه از نظر دین و احادیث بیان حقیقت است!!
    حالا چه نتیجه ای قرار است حاصل شود؟
    ویرایش توسط پریزاد : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸ در ساعت ۰۰:۳۹
    دین کامل آن دینی است که از تو انسان بهتری بسازد...
    آمده ام تا بیشتر بدانم....تا مسلمان را بهتر بشناسم.

14. صلوات

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط تارک دنیا نمایش پست ها
    سلام
    بهتر است خودتان بفرمائید چون فکر میکنم اطلاعات فقهی و شرعی شما بیشتر باشد اما واقعا هدفتان این است؟
    بله مثلا ممکن است از لحاظ شرعی این درست باشد چون ظاهرا هر توهینی به زنان به منزله یک حقیقت یا در نظر گرفتن تفاوتها قلمداد میشود و اساسا توهین نیست!! حتما میدانید و میبینید که عبارت ناقص العقل برای بانوان هم که لقلقه زبان مردم عامی بوده و هست از نظر دین و حدیث بیان حقیقت است!! حالا به چه نتیجه ای میخواهید برسید؟

خانوم تارک دنیا ... ایشون دنبال این هستن که موضوع رو در میون بارن .... هر کسی نظراتش رو بگه ... کسی عاطفی بحث میکنه ... کسی به صورت دین و حدیث بررسی میکنه ... کسی دیده روانشناسانه رو عنوان میکنه ... و ابعادی مشخص میشه که شاید کسی به ذهنش خطور نکنه ... شما خودت در درون زندگیت مشورت نمیگیری ؟؟؟
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

16. صلوات ها 3

علاقه
    الله و چهارده معصوم و دوستان آن ها
    نوشته
    1,527
    حضور
    75 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4592

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    این یحتمل از آن تاپیک های جنجالی می شود.
    به کاربردن این واژه برای تحقیر خوب نیست.ولی حقیقت این است که زنان در بسیاری از امور در نقش ضعیفتری نسبت به مردان ظاهر می شوند.مثلاً همین قضیه رانندگی.در اکثر مواردی که بنده در یک ماشین بوده ام و ماشین جلویی یک زن بوده است،راننده ماشین شروع کرده به نالیدن از رانندگی زنان.
    لذا بنده اول با تحقیر به این شکل مخالف هستم.در درجه دوم هم قبول ندارم بگوییم زن در هیچ امری ضعیف نیست.همچنین نباید بگوییم مرد در هیچ امری ضعیف نیست.
    پاسخ شایسته این است که بگوییم زنان در بعضی امور ضعیف تر هستند،ولی دلیل نمی شود به خاطر حب و بعض شخصی اینطور آن ها را خطاب کنیم.چون خداوند خلق کرده و خداوند اینطور خلق کرده و نقصی در خلقت خداوند نیست.لذا ضعف نسبی زن نقص واقعی تلقی نمی شود و مهم این است که زن هم بهره اش در رسیدن به هدف خلقتش تفاوت چندانی با مرد ندارد.
    توجیه قضیه هم همان ضعف نسبی در برخی موارد است.مردان اموری مانند رانندگی را قطعاً می بینند.علاوه بر این تفاوت را درک می کنند.این مسئله توجیهی می تواند باشد برای تایید این تفکر که زن در برخی موارد ضعیف تر از زن عمل می کند مثل رانندگی.در عین حال دلیلی نمی شود برای تحقیر.

لبیک یا مهدی
    و من الله التوفیق
    لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم
    یا لثارت الحسین

18. صلوات ها 6

نوشته
    23
    حضور
    8 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    44

نقل قول نوشته اصلی توسط بن موسی نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    این یحتمل از آن تاپیک های جنجالی می شود.
    به کاربردن این واژه برای تحقیر خوب نیست.ولی حقیقت این است که زنان در بسیاری از امور در نقش ضعیفتری نسبت به مردان ظاهر می شوند.مثلاً همین قضیه رانندگی.در اکثر مواردی که بنده در یک ماشین بوده ام و ماشین جلویی یک زن بوده است،راننده ماشین شروع کرده به نالیدن از رانندگی زنان.
    لذا بنده اول با تحقیر به این شکل مخالف هستم.در درجه دوم هم قبول ندارم بگوییم زن در هیچ امری ضعیف نیست.همچنین نباید بگوییم مرد در هیچ امری ضعیف نیست.
    پاسخ شایسته این است که بگوییم زنان در بعضی امور ضعیف تر هستند،ولی دلیل نمی شود به خاطر حب و بعض شخصی اینطور آن ها را خطاب کنیم.چون خداوند خلق کرده و خداوند اینطور خلق کرده و نقصی در خلقت خداوند نیست.لذا ضعف نسبی زن نقص واقعی تلقی نمی شود و مهم این است که زن هم بهره اش در رسیدن به هدف خلقتش تفاوت چندانی با مرد ندارد.
    توجیه قضیه هم همان ضعف نسبی در برخی موارد است.مردان اموری مانند رانندگی را قطعاً می بینند.علاوه بر این تفاوت را درک می کنند.این مسئله توجیهی می تواند باشد برای تایید این تفکر که زن در برخی موارد ضعیف تر از زن عمل می کند مثل رانندگی.در عین حال دلیلی نمی شود برای تحقیر.

لبیک یا مهدی
    و من الله التوفیق
    ضعف در رانندگی هیچ ربطی به جنسیت نداره ! تعداد رانندگان مرد در ایران خیلی بیشتر از تعداد رانندگان زن هست اگر تخلف یا ضعفی در کار راننده ای دیده بشه که این راننده از قضا زن باشه برای فرهنگ زن ستیز ایران نشانه ضعیفه بودن هست و اگر تخلف و ضعفی در کار راننده ای دیده بشه که این راننده از قضا مرد باشه برای فرهنگ مرد پرور ایران نشانه دست فرمون خوب و تبحر بالای مردانه اش هست بهتره تعصب های جنسیتی کنار گذاشته بشه و به قضایا به چشم انسانی نگاه بشه نه جنسیتی!

از نظر خانوم ها هم ممکنه مردان بی قانون و متخلف و بدون تبحر باشن ولی به خاطر عرف و فرهنگی که جا افتاده و مردان رو دارای قدرت بیشتر در هر زمینه ای میدونه هیچ وقت ضعف های یک مرد ایرانی مشخص نخواهد شد و همیشه در هر شرایطی یک مرد ایرانی کامل است!

20. صلوات ها 5

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۱/۱۵, ۲۱:۱۳ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری