صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برای پدرانی که دختر دارند

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۱
  نوشته
  361
  حضور
  19 روز 8 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1853

  برای پدرانی که دختر دارند
  سلام و عرض ادب
  پدران عزیز، شما مهمترین فرد در زندگی دخترتان هستید. هیچکس حتی مادر، دوستان، نامزد و معلم‌هایشان به اندازه شما مهم نیستند. هیچ رابطه‌ای مهمتر از رابطه شما با او نیست. شخصیت او بعنوان یک زن در بزرگسالی تا حد زیادی به طریقه برخورد شما با او بستگی دارد. به همین دلیل است که می‌خواهم ۵ اصل برای رفتار شما با دخترانتان مطرح کنم.

  ۱. دوستش داشته باشید.

  می‌دانم که این خیلی بدیهی است و نیازی به گفتن آن نیست. اما آقایون باید طوری دخترتان را دوست داشته باشید که انگار زندگی‌تان به او وابسته است. چون برای او همینطور است.

  امیدوارم که به نظر شما دخترتان زیباترین، باهوش‌ترین و باارزش‌ترین دختر روی زمین باشد اما اگر اینطور نیست، یاد بگیرید که او را اینطور ببینید. عشق یک احساس نیست، یک انتخاب است. اگر شما تصور نکنید که دخترتان فوق‌العاده است، یاد بگیرید که چطور اینطور فکر کنید. لیستی از همه خصوصیات مثبت او که دوست دارید تهیه کنید. آلبوم عکس‌های او را از کودکی تا بزرگی نگاه کنید و ببینید چطور رشد کرده است. همه خاطرات خوبتان با او را بنویسید. هر روز برایش دعا کنید.
  اگر دخترتان اذیتتان کرده و دلتان را شکسته، از شما توقع دارم که گذشت کنید. دوست داشتن یک دختر نوجوان کله‌شق کار سختی است می‌دانم. این فقط یک احساس نیست، یک جنگ تمام‌نشدنی برای لذت بخشیدن به موجودی است که خلق کرده‌اید. هر کاری از دستتان برمی‌آید برای دوست داشتن این دختر انجام دهید. چون اگر این کار را نکنید، او کس دیگری را برای این کار پیدا خواهد کرد.

  ۲. به او بگویید که دوستش دارید.

  مهم نیست که فکر می‌کنید این را می‌داند. به او بگویید. هر روز این را به او بگویید. هیچوقت شنیدن آن برای یک زن کافی نیست. این برای آن است که اگر دخترتان روزی احساس کرد که هیچکس او را دوست ندارد و نتوانست با هیچ کس وارد رابطه دوستانه شود ته دل خود بداند که شما دوستش دارید. همه زن‌ها به این نیاز دارند. اگر شما به دخترتان این عشق را ندهید، هر کاری که از دستش برآید انجام می‌دهد تا آن را از مرد دیگری بگیرد.
  پس به او بگویید که دوستش دارید. اما این کار را به هزاران روش مختلف انجام دهید. به او بگویید که بسیار زیباست. بگویید که این لباس چقدر به او می‌آید یا شعری که نوشته است چقدر زیباست. لازم نیست تحسین‌های شما فقط محدود به ظاهر او شود اما تایید ظاهر برای دخترها اهمیت زیادی دارد. او باید بداند که عشق شما به او فقط بخاطر گرفتن نمرات بالا در مدرسه نیست. هیچوقت حتی پشت سرش درمورد او بدگویی نکنید. یا حرف‌های مثبت و سازنده بزنید یا اصلاً حرفی نزنید.

  برای او گل بخرید. برایش نامه بنویسید. اگر می‌توانید حتی برایش شعر بگویید. گاهی اوقات فقط به چشمانش نگاه کنید و بگویید دقیقاً همان چیزی است که همیشه دوست داشتید باشد. وقتی کوچک است با گفتن این حرف بغلتان می‌کند. وقتی نوجوان می‌شود احتمالاً سرش را پایین می‌اندازد و گونه‌هایش سرخ می‌شود. اما این کلمات زندگی او را تغییر می‌دهد. او باید بداند که همیشه و تا ابد دوستش دارید.

  ۳. به او نشان دهید که دوستش دارید.

  اگر دوست داشتنتان را به او نشان ندهید هرچقدر هم که آن را بر زبان بیاورید کافی نخواهد بود. وقتی کوچک است او را در آغوش بگیرید، حتی اگر خیلی اهل بغل کردن نیستید. اگر می‌خواهد همه جا او را با خودتان ببرید.هر بازی که می‌خواهد بکند، هر جایی که می‌خواهد برود، با او همراه شوید. هیچ جلسه کاری آنقدرها مهم نیست. هر چیزی که لازم است را برای او کنسل کنید. هیچ چیز مهمتر از این نیست که کنار او باشید. هیچوقت نمی‌دانید تا چه زمان پیش او خواهید بود.

  تنها با او بیرون بروید. به باغ‌وحش، موزه یا سینما بروید. وقتی بزرگتر می‌شود، او را به اولین قرار ملاقات عاشقانه‌اش ببرید. به او یاد بدهید که چطور باید در چنین روزی رفتار کند. در روز به او تلفن کنید و با او حرف بزنید. با او مثل یک خانم رفتار کنید -- در را برایش باز کنید، وسایلش را حمل کنید ، … - بگذارید ببیند که رفتار یک آقا چطور باید باشد. متقاعدش کنید که برای مردان بی‌ارزش وقت نگذارد. وقتی شکایت می‌کند به حرف‌هایش گوش دهید و سعی نکنید آن را برایش درست کنید. بیشتر زن‌ها فقط دوست دارند کسی به حرف‌هایشان گوش دهد نه اینکه مشکلاتشان را برایشان حل کند. وقتی گریه می‌کند، در آغوشش بگیرید. پیشانی‌اش را ببوسید. برایش هدیه بگیرید سعی کنید او را بشناسید و آنطور که دوست دارد دوستش داشته باشید. او به هیچ چیز دیگری جز این نیاز ندارد.

  .
  مادرش را دوست بدارید.
  «بهترین کاری که یک پدر می‌تواند برای بچه‌هایش انجام دهد این است که مادرشان را دوست داشته باشد». رابطه‌ای که با مادر دخترتان دارید، پایه و اساس هر رابطه‌ای که بخواهد با یک مرد داشته باشد را شکل می‌دهد. او باید بداند که یک زن باید تحسین شده و از او مراقبت شود. به همین خاطر اگر سر همسرتان فریاد می‌کشید یا او را تحقیر می‌کنید، دست از این کار بردارید. شاید گاهی لازم باشد داد و بیداد اتفاق بیفتد اما این نباید جلو چشم دخترتان باشد. باید با همسرتان طوری رفتار کنید که دوست دارید دامادتان با دخترتان رفتار کند. اگر دوست ندارید دخترتان با مردی مثل شما ازدواج کند، مرد بهتری باشید.
  اگر از مادر دخترتان جدا شده‌اید، باز هم همیشه با احترام با او برخورد کنید و هیچوقت از او بدگویی نکنید. اگر مادر دخترتان فوت شده است و الان با زن دیگری زندگی می‌کنید، با او هم مثل یک ملکه رفتار کنید. اما مدام از عشقی که به مادر دخترتان داشته‌اید بگویید. او باید بداند که هر اتفاقی هم که بیفتد شما باز او را دوست خواهید داشت. مادر فرزندانتان شایسته این است که با او در حضور آنها با احترام رفتار شود. اینکار را بخاطر فرزندانتان بکنید.


  . اگر دختر دارید با سایر زنان با احترام رفتار کنید

  با همه زنان با احترام رفتار کنید. زن فروشنده، دختری که کنار دخترتان در پارک بازی می‌کند، زن سیاستمدار در تلویزیون و … این احترام برای زنان باید همیشگی باشد. به زن‌ها نگاهی برابر با مردها داشته باشید. اگر نمی‌توانید به بقیه زن‌ها طوری نگاه کنید که به دخترتان نگاه می‌کنید، او این را میفهمد و می‌فهمد که یک نگاه جنسیتی چطوری است و در نظرش فرد درستی دیده نخواهید شد.

  با این کارها نه تنها برای روابط او با مردهای دیگر استاندارد تعیین می‌کنید، برای پدر بودن هم استاندارد می‌گذارید. پدر بودن چیزی نیست که بتوانید از آن شانه خالی کنید. اینکه پدر محبوب دخترتان باشید تلاش زیادی می‌خواهد اما شما از پس آن برمی‌آیید. هرچه که باشد می‌دانید که دخترتان ارزش اینهمه تلاش شما را دارد

  منبع سلامت نیوز
  دین کامل آن دینی است که از تو انسان بهتری بسازد...
  آمده ام تا بیشتر بدانم....تا مسلمان را بهتر بشناسم.

 2. صلوات ها 20


 3. #2

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۱
  نوشته
  361
  حضور
  19 روز 8 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1853  خوش به سعادت دخترانی که در دامان پدری بزرگ میشوند که این چیزها را میداند و عمل میکند
  ویرایش توسط پریزاد : ۱۳۹۳/۰۹/۱۲ در ساعت ۰۶:۵۸
  دین کامل آن دینی است که از تو انسان بهتری بسازد...
  آمده ام تا بیشتر بدانم....تا مسلمان را بهتر بشناسم.

 4. صلوات ها 14


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  علاقه
  نقاشی/سفر/حقوق
  نوشته
  1,370
  حضور
  28 روز 20 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  17
  آپلود
  0
  گالری
  21
  صلوات
  5557  باهام قهر کرده بود!
  ی روز!
  رفتم باهاش حرف زدم اما خب بازم قهر بود!

  خودش دلش تنگ شد اومد بام رسمی آشتی کرد...!منم کشش ندادم
  امام سجاد (ع):
  خدایا
  اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
  دعای ابو حمزه ثمالی

 6. صلوات ها 15


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  103
  حضور
  5 روز 9 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  623  دختر برکت خونه و زندگیه!
  اینو همه ی پدرا و مادرا بخوبی و بوضوح دیدن ودرک کردن.
  تو سخنرانی های
  خانواده متعالی استاد پناهیان در این مورد خیلی حرفای قشنگی زده. 8. صلوات ها 10


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  8,188
  حضور
  200 روز 12 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  29053  در دین اسلام برای اصلاح مردم و فرهنگ غلطی که میان آنان رواج داشت توجه ویژه ای به زن و مقام منزلت او شد . ( بر خلاف فرهنگ جاهلیت قدیم که دختران را مایه ننگ در زندگی می‏پنداشتند و به زنده به گوری آنان رو آورده بودند . و جاهلیت جدید ومدرین که دختر راملعبه زندگی و کالای تزینی می پندارند !!!!!!!!!!!!!.)
  دختر درفرهنگ اسلامی از ویژگی وجایگاه خاصی بر خوردار است به طوری که در منابع اسلامی با تعبیرات جالبی چون ریحانه(گل) ،قواریر(بلور)،حسنات(نیکی ها) و بهترین فرزندان از او یاد شده است. پیامبر اسلام(ص) فرمود: "من عال ثلاث بنات أو ثلاث أخوات وجبت له الجنة؛(1) هر که سه دختر یا سه خواهر داشته باشد و در پی تربیت آنان گام بردارد، به پاس این کار خداپسند بهشت بر او واجب می‏شود".
  دختر یا پسر بودن مزیت نیست بلکه به شخصیت افراد بستگی دارد.معصومان(ع) هم پسر داشتن را با ارزش تلقی نموده‏اند و هم دختر داشتن را؛ هر دو عزیزند. امام صادق(ع) فرمود: "البنات حسنات و البنون نعمة فإنّما یثاب علی الحسنات و یسأل عن النعمة؛(2) دختران حسنات و پسران نعمت‏های الهی هستند. با حسنات آدمی به ثواب و پاداش می‏رسد، اما از نعمت‏های الهی سؤال می‏شود و حساب و کتاب لازم است".در روایات معصومان برداشتن فرزند صالح(خواه پسر یا دختر) تأکید شده است.

  پی نوشت‏ها:
  1. کلینی، کافی، ج 6، ص 6.
  2. همان.

 10. صلوات ها 12


 11. #6

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  نوشته
  351
  حضور
  19 روز 14 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1517  چند نکته ی مهم برای توصیه به پدرانی که دختر دارند
  همیشه در زندگی اش حضور داشته باش
  هرگز مقابل او با مادرش جر و بحث نکن
  به او کمک کن تا علایق واقعیش را کشف کند و سپس در دنبال کردن علایقش کمکش کن
  پس انداز کردن را به او یاد بده
  به او کمک کن بتواند مستقل شود
  به او آموزش بده مسئولیت پذیر باشد

  این شعر هم تقدیم به دختران
  بـــه فرمــاندهی ملک را قابل اند
  که فـــرمانــروايــان ملک دل اند
  ز مــردان کشور اگر سر نی اند
  به مردی کزين جمله کمتر نی اند
  ســزاوار تخت و کــلاه است زن
  که بر ملک جان پادشاه است زن
  ویرایش توسط neɠïn : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳ در ساعت ۱۴:۲۱


 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  علاقه
  امام رضا،مامان و بابا،مطالعه؛شعر،کامپیوتر،اینترنت،دریاشهرم
  نوشته
  273
  حضور
  19 روز 2 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1234  هر وقت خیلی ناراحتم ...

  به چهره ی مهربونش نگاه میکنم

  اون موقع دیگه ناراحتی وجود نداره
  پر پروانه شکستن هنر انسان نیست...

 14. صلوات ها 7


 15. #8

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  نوشته
  351
  حضور
  19 روز 14 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1517  از جمله مسوولیتهایی که اسلام به آن تاکید دارد، مسوولیت پدری است . در اسلام پدر دارای مقام ارجمند و چهره برجسته و مورد احترام است . مساله پدری و عهده داری سرپرستی فرزندان، مسوولیتی خطیر و موفقیت در آن مستلزم آگاهی ، فداکاری و اخلاق و اعتقاد است . روانشناسان مباحث تربیتی، معتقدند گرایش فرزندان پسر به مادر و فرزندان دختر به پدر بیشتر است و پدران لازم است که در عرصه تعلیم و تربیت دخترانشان وارد شوند و نسبت به شیوه های تربیتی آگاهی پیدا کنند . علاوه بر این زحماتی که هر پدری متقبل می شود از یک سو وظیفه دینی و از سوی دیگر وظیفه اخلاقی است .

  اما آیا وظیفه پدر تنها تامین و برطرف کردن احتیاجات دختر مثل خوردن و پوشیدن و لباس و مسکن و اینهاست یا غیر از این چیزهای دیگری هم هست و اگر هم هست آنها چیست ؟

  احترام و توجه به دختران از سوی پدر نقش بسیار عمیقی در تربیت و رشد شخصیت او دارد و این مساله در اسلام مورد توجه و تاکید قرار گرفته است . احترام به دختر بایستی به گونه ای باشد که در عمل خود را نشان دهد . از این روست که در آموزه های قرآنی این احترام به شکل عملی نشان داده می شود و تنها به حرف و شعار بسنده نمی شود . احترام به شخص، به معنای احترام به عقل و هوش اوست . از پیشنهادها و نظریات وی استفاده شود . در داستانی که قرآن درباره دختران " شعیب" گزارش می کند، شیوه درست برخورد با دختران به روشنی تبیین می گردد و احترام واقعی و عملی نشان داده می شود . حضرت شعیب ( ع ) هنگامی که با پیشنهاد به کارگیری حضرت موسی ( ع ) به دلیل قدرت بدنی و امانت از سوی دختران روبرو می شود، آن را می پذیرد و نشان می دهد که مشاوره با دختران و زنان خصوصاً اگر با دلیل و برهان همراه باشد نه تنها نادرست نیست بلکه امری درست و راست می باشد
  ادامه دارد...


 16. صلوات ها 6


 17. #9

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  نوشته
  351
  حضور
  19 روز 14 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1517

  تعادل ميان زندگي شغلي و زندگي خانوادگي
  برخی معتقدند که تنها زن باید به تربیت فرزندان بپردازد و نقش پدر را فقط در نان آوری میدانند در حالی که فرزندان (مخصوصا دختران) علاوه بر مادر به حضور پدر نیز نیاز دارند

  براي بسياري از مردان، يافتن وقت و انرژي كافي براي فرزندان به اين معناست كه كمتر در اختيار شغلشان باشند، چرا كه براي اغلب پدران شايد دشوار و ناممكن باشد كه با ساعات زياد كاري در هر هفته و فشارهاي شديد شغلي، از لحاظ عاطفي و جسمي در كنار فرزندان نيز باشند. در واقع حل اين تضاد براي مرد كه هويت اصلي او نان‌آور بودن خانواده است، كار ساده‌اي نيست.

  مردان چنين تربيت شده‌اند كه باور كنند سختكوشي و ساعت‌هاي طولاني كاركردن نشانه تعهد به خانواده است، اما اكنون مردان بايد بدانندكه اگر تغيير نكنند، بايد خطر دور افتادن از همسر و فرزند را يعني همان افرادي كه به خاطرشان كار معنا پيدا مي‌كند را بپذيرند و گاهي لازم مي‌شود كه آنان دستاوردهاي مالي و شغلي خود را فدا كنند تا به تعادل بهتري بين كار و زندگي خانوادگي برسند.

  در واقع پدرها مي‌توانند به شيوه‌هايي بر فرزندان تاثير بگذارند كه مادرها نمي‌توانند بويژه در زمينه‌هاي روابط با دوستان و موفقيت تحصيلي، دختراني كه در خانه‌هايي رشد كرده‌اند كه مادر مسلط و پدر منفعل بوده و ‌در تصميم‌گيري‌ها شركت و نقش تربيتي به عهده نداشته است، در آينده با مردان دچار مشكل مي‌شوند.
  ویرایش توسط neɠïn : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳ در ساعت ۱۶:۵۱


 18. صلوات ها 5


 19. #10

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  علاقه
  برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
  نوشته
  2,399
  حضور
  422 روز 7 ساعت 30 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  131
  صلوات
  14034  اصن دختر عزیز دل باباست..
  .
  توی تمام عروسی هایی که رفتم..
  .
  موقعی که می خواستن دختر رو از خونه پدرش ببرند..نه برادرای عروس نه خواهراش نه مادرش..هیچکس به اندازه پدرش از ته دل اشک نمی ریخت..
  .
  پاره ی تنش داره ازش جدا میشه..

  ویرایش توسط Im_Masoud.Freeman : ۱۳۹۳/۰۹/۱۳ در ساعت ۲۱:۴۳
  چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد

  من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

 20. صلوات ها 10


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۱۱/۱۹, ۰۶:۳۷ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود