جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یواش خواندن نماز

علاقه
    یی
    نوشته
    39
    حضور
    1 روز 22 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    111

یواش خواندن نماز

به نام مهربانترین مهربانان
    سلام
    من در گذشته نمازهای مغرب و عشام رو به صورت یواش میخوندم پرس هر کس هم میکنم میگن اگه برای عمد نبوده اشکال نداره
    حالا من نه برای عمد بوده نه غیر عمد من شنیده بودم که نماز صبح و مغرب و عشا رو باید حمد و سور رو بلند خوند ولی واقعیتش جهالت به خرج دادم یعنی پیش حودم میگفتم کی گفته فرخی نداره ولی بازم اگه خودم تنها بودم بلند میخوندم و وقتی تو جمع بودم خجالت میکشیدم بلند بخونم کلا ادم خجالتی هستم با این همه و قتی میدیدم که همه دارن یواش میخونن منم پیش خودم میگفتم اگه یواش خوندن اشکال داشته باشه این همه ادم نمیخوندن ولی الان یه چند ماهی هست که فهمیدم واقعا اشکال داره یواش خوندن و بلند میخونم حالا با وجود اینکه من از یک شخص عاقل وبالغ شنیده بودم که نماز یواش اشکال داره با این دلایلی که اوردم نماز هایی که یواش خوندم چه حکمی دارن
    خواهش میکنم جواب کاملی بدید
    مرجع تقلید: ایت الله خامنه ای

2. صلوات ها 5

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با نام الله

یواش خواندن نماز

کارشناس بحث: استاد نور

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 4

نوشته
    4,850
    حضور
    47 روز 13 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17960

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا74 نمایش پست ها
    سلام
    من در گذشته نمازهای مغرب و عشام رو به صورت یواش میخوندم پرس هر کس هم میکنم میگن اگه برای عمد نبوده اشکال نداره
    حالا من نه برای عمد بوده نه غیر عمد من شنیده بودم که نماز صبح و مغرب و عشا رو باید حمد و سور رو بلند خوند ولی واقعیتش جهالت به خرج دادم یعنی پیش حودم میگفتم کی گفته فرخی نداره ولی بازم اگه خودم تنها بودم بلند میخوندم و وقتی تو جمع بودم خجالت میکشیدم بلند بخونم کلا ادم خجالتی هستم با این همه و قتی میدیدم که همه دارن یواش میخونن منم پیش خودم میگفتم اگه یواش خوندن اشکال داشته باشه این همه ادم نمیخوندن ولی الان یه چند ماهی هست که فهمیدم واقعا اشکال داره یواش خوندن و بلند میخونم حالا با وجود اینکه من از یک شخص عاقل وبالغ شنیده بودم که نماز یواش اشکال داره با این دلایلی که اوردم نماز هایی که یواش خوندم چه حکمی دارن
    با سلام و عرض ادب

اگر مساله را می دانستید و اهمیت نمی دادید عمدا محسوب می شود و قضا دارد ولی اگر اصلا نمی دانستید که بلند خواندن برای مردان واجب است و یا فکرمیکردید که مخیر در بلند خواندن و آهسته خواندن می باشید سهوا محسوب شده و قضا ندارد

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای در قم

7. صلوات ها 4

علاقه
    یی
    نوشته
    39
    حضور
    1 روز 22 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    111

من شنیده بودم ولی برای عمد نبوده که یواش بخونم اون موقع 16 سالم بود از کسی این قضیه رو شنیده بودم ولی زیاد حالیم نمیشد که واقعا الان این نمازی که دارم با صدای یواش میخونم اشکال داره حالا نمیدونم میشه عمد یا غیر عمد ولی مطمئنم با وجود اینکه از کسی شنیده بودم غیر عمد میخوندم مثلا یادمه برادرم که بزرگتر از منه بهم این قضیه رو گفت ولی اون موقع سنم هم کم بوده من بهش گفتم کی گفته اینو من خواستم تحقیق هم کنم ولی وقتی دیدم توی یه جمعی همه داشتن یواش میخوندن من دیگه با خودم گفتم بلند یا یواش اشکالی نداره
    حالا طبق این دلایلی که اوردم بگید نمازهام قضا داره یا نه

9. صلوات ها 2

نوشته
    4,850
    حضور
    47 روز 13 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17960

من شنیده بودم ولی برای عمد نبوده که یواش بخونم اون موقع 16 سالم بود از کسی این قضیه رو شنیده بودم ولی زیاد حالیم نمیشد که واقعا الان این نمازی که دارم با صدای یواش میخونم اشکال داره حالا نمیدونم میشه عمد یا غیر عمد ولی مطمئنم با وجود اینکه از کسی شنیده بودم غیر عمد میخوندم مثلا یادمه برادرم که بزرگتر از منه بهم این قضیه رو گفت ولی اون موقع سنم هم کم بوده من بهش گفتم کی گفته اینو من خواستم تحقیق هم کنم ولی وقتی دیدم توی یه جمعی همه داشتن یواش میخوندن من دیگه با خودم گفتم بلند یا یواش اشکالی نداره
    حالا طبق این دلایلی که اوردم بگید نمازهام قضا داره یا نه
    با سلام و لرض ادب

تشخیص اینکه عمدی یا سهوی بوده برعهده خودتان می باشد ولی همانطور که بیان شد اگر می توانستید یاد بگیرید و کوتاهی کرده اید عمدی محسوب می شود که حکم آن بیان شد.

همواره به سلامت باشید.

11. صلوات ها 3

نوشته
    54
    حضور
    1 روز 13 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    88

سلام
    باسلام خدمت شما پرسشگر محترم
    بر مردان واجب است که حمد و سوره را در نمازهاى صبح و مغرب و عشا بلند بخوانند. اگر سهواً يا جهلاً آهسته بخوانند نماز صحيح است، ولى اگر از روى عمد باشد، نماز باطل است.
    استفتائات مقام معظم رهبری (دام ظله العالی)

13. صلوات ها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری