تکلیف اهل سنت بعد از ظهور

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با سلام و خسته نباشید
تکلیف اهل سنت بعد از ظهور چه خواهد شد؟ منظورم اینه که امام با این مردمان اهل سنت چگونه برخورد خواهد کرد؟ آیا در مقابل شیعیان خوارشان خواهد کرد یا خیر. آنان را مذمت خواهد کرد یا خیر؟ منظور من علما های وهابی نیست ها. منظور من مردم عادی اهل سنت است که به عمر و ابوبکر و عثمان بیش از حد اعتقاد دارند. من خیلی دوست سنی دارم تو دانشگاه که به عمر و ابوبکر و عثمان شدیدا تعصب دارن.
تو دلم با خودم میگم آیا بعد از ظهور آن لحظه را خواهم دید که امام زمان این دوستان اهل سنت مرا تنبیه می کند و خوارشان می سازد یا اینکه فقط یه هشدار معمولی بهشون میده؟

ای کاش حتی مردمان اهل سنت را نیز مجازات میکرد چه برسه به علما هاشون.

حرف آخرم: در این زمینه روایات یا حدیث دارید یا خیر؟

با تشکر فراوان

با نام الله

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

کارشناس بحث: استاد صدرا

alex_genius_20;493057 نوشت:

تکلیف اهل سنت بعد از ظهور چه خواهد شد؟ منظورم اینه که امام با این مردمان اهل سنت چگونه برخورد خواهد کرد؟ آیا در مقابل شیعیان خوارشان خواهد کرد یا خیر. آنان را مذمت خواهد کرد یا خیر؟ منظور من علما های وهابی نیست ها. منظور من مردم عادی اهل سنت است که به عمر و ابوبکر و عثمان بیش از حد اعتقاد دارند. من خیلی دوست سنی دارم تو دانشگاه که به عمر و ابوبکر و عثمان شدیدا تعصب دارن.
تو دلم با خودم میگم آیا بعد از ظهور آن لحظه را خواهم دید که امام زمان این دوستان اهل سنت مرا تنبیه می کند و خوارشان می سازد یا اینکه فقط یه هشدار معمولی بهشون میده؟

با سلام و عرض ادب

1) باید توجه داشت که امام مهدی علیه السلام وارث جمیع انبیاء و مرسلین است و قیام و حکومت آنحضرت جامع ترین و کاملترین نسخه ی الهی در تاریخ بشریت خواهد بود، حکومتی که بر اساس موازین عدل و داد الهی توسط خاتم اوصیاء تحقق می یابد و در این حکومت تمامی احکام الهی به شکل کامل آن اجرا می گردد و نعمتهای ظاهری و معنوی الهی بر مردم تمام می گردد؛ اما باید توجه داشت که تحقق چنین حکومتی به معنای نفی و سلب اراده و اختیار انسانها نخواهد بود؛ بلکه در چنین حکومتی حجت الهی بر مردم تمام می گردد وبعد از اتمام حجت الهی وتبیین حقایق و معارف دین، هر کس بنای بر مخالفت با آن را داشته باشد به مجازات خواهد رسید، اما اگر کسی نپذیرد اما بنای بر مخالفت نیز نداشته باشد و عمل منافقانه نیز نداشته باشد، دلیلی بر کشته شدن وی وجود ندارد.

2) در ذیل آیه ی شریفه ی «إِذْ قالَ اللَّهُ يا عيسى‏ إِنِّي مُتَوَفِّيكَ وَ رافِعُكَ إِلَيَّ وَ مُطَهِّرُكَ مِنَ الَّذينَ كَفَرُوا وَ جاعِلُ الَّذينَ اتَّبَعُوكَ فَوْقَ الَّذينَ كَفَرُوا إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ ثُمَّ إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأَحْكُمُ بَيْنَكُمْ فيما كُنْتُمْ فيهِ تَخْتَلِفُونَ‏»،[1] در تفسیر نمونه می خوانیم:

در اينجا سؤالى پيش مى‏آيد كه: طبق اين آيه، يهود و نصارى‏ تا دامنه قيامت در جهان خواهند بود، و همواره اين دو مذهب به زندگى خود ادامه خواهند داد، با اين كه در اخبار و روايات مربوط به ظهور حضرت مهدى عليه السلام مى‏ خوانيم، او همه اديان را زير نفوذ خود در مى ‏آورد.

پاسخ اين سؤال از دقت در روايات مزبور روشن مى ‏شود؛ زيرا در روايات مربوط به ظهور حضرت مهدى عليه السلام مى ‏خوانيم: هيچ خانه ‏اى در شهر و بيابان نمى ‏ماند مگر اين كه توحيد در آن نفوذ مى ‏كند، يعنى اسلام به صورت يك آئين رسمى، همه جهان را فرا خواهد گرفت، و حكومت به صورت يك حكومت اسلامى در مى ‏آيد، و غير از قوانين اسلام چيزى بر جهان حكومت نخواهد داشت،[2] ولى هيچ مانعى ندارد كه اقليتى از يهود و نصارى، در پناه حكومت‏ حضرت مهدى عليه السلام با شرايط «اهل ذمه» وجود داشته باشند؛

زيرا مى‏ دانيم حضرت مهدى عليه السلام مردم را از روى اجبار به اسلام نمى ‏كشاند، بلكه با منطق پيش مى ‏رود، و توسل او به قدرت و نيروى نظامى براى بسط عدالت، برانداختن حكومت‏هاى ظلم و قرار دادن جهان در زير پرچم عدالت اسلام است، نه براى اجبار به پذيرفتن اين آئين، و گر نه آزادى و اختيار مفهومى نخواهد داشت.[3]

با توجه به این مطلب در مورد اهل سنت می گوئیم: اعتقاد به مساله ی مهدویت یکی از اصول پذیرفته شده میان مذاهب اسلامی است و در روایات نبوی صلی الله علیه وآله و سلم که از طریق آنان روایت شده است به این ویژگی ها تصریح شده است که امر جهان نهایتا توسط منجی ای به نام مهدی علیه السلام که از عترت می باشد و از فرزندان علی و فاطمه علیهما السلام می باشد اصلاح خواهد شد و...

با توجه به این دیدگاه اجمالی بعد از ظهور حضرت بقیة الله علیه السلام و اقامه ی حجت و بینه؛ جائی برای تردید کنندگان باقی نخواهد ماند؛ لذا در آن زمان همه مطیع آن حضرت خواهند بود و در این میان تنها کسانی که در مقابل آن حضرت می ایستند از میان خواهند و کسانی که به دنبال دین حق بودند اما به خطا رفتنه اند به محور حق باز می گردند؛ بنابراین جواب سوال شما منفی خواهد بود و اینگونه نیست که امام مهدی علیه السلام همه ی اهل سنت را مجازات نمایند.

موفق باشيد.

[/HR] [1] . آل عمران، 55: هنگامى را كه خدا به عيسى فرمود: من تو را بر مى ‏گيرم و به سوى خود، بالا مى ‏برم و تو را از كسانى كه كافر شدند، پاك مى ‏سازم؛ و كسانى را كه از تو پيروى كردند، تا روز رستاخيز، برتر از كسانى كه كافر شدند، قرار مى‏ دهم؛ سپس بازگشت شما به سوى من است و در ميان شما، در آنچه اختلاف داشتيد، داورى مى ‏كنم.

[2]. ابو بصير از امام صادق عليه السّلام نقل مى ‏كند: «هيچ مكانى از مكانهايى كه در آن غير خدا پرستيده شده است باقى نمى‏ ماند مگر اينكه خدا در آن پرستيده مى‏ شود و برخلاف ميل مشركان، دين تماما، دين خدا مى ‏شود. اثبات الهداة، ج 3، ص 473، روايت 152.

[3] . تفسير نمونه، ج‏2، ص: 664

با سلام و خسته نباشید

با تشکر فراوان

مگه آقا براي نمايش مياد؟
ايشون هم مثل الآن با ادله سعي در اصلاح فرهنگ و اعتقادات آنها خواهد كرد

moaqfe;509074 نوشت:
مگه آقا براي نمايش مياد؟

اهل سنت بدعت گزاران دین مبین اسلام هستند:

امام صادق (ع) فرموده اند: چه ذلت و خواری بالاتر از اینکه انسان در میان خانه و خانواده ش در کنار سفره نشسته باشد و ناگهان اهل خانه گریبان چاک کرده، ناله سر دهند، مردم بپرسند: چه شده؟ گفته شود: این فلانی است، همین الان مسخ شد. ابوبصی از آنحضرت پرسید: این فجایع پیش از قیام قائم (عج) روی می دهد یا بعد از قیام او؟ فرمود: پیش از قیام او. گروهی از بدعتگزاران مسخ شده به صورت میمون و خوک در می آیند.

در روایات ها آمده است که انسان های نادان و دانشمندان و علمای بدعت گذار و
فاصله گرفته از اسلام در زمان نزدیکی ظهور، مسخ خواهند شد وبه شکل میمون و خوک در خواهند آمد.

امام کاظم (ع) فرموده اند: فتنه ها زمین را از کران تا کران فرا گیرد و مسخ شدن در میان دشمندان حق و حقیقت فراوان گردد. گروهی ازبدعتگزاران مسخ شده به صورت میمون و خوک در می آیند.

امام صادق (ع) فرموده اند: حادثه ای در زوراء واقع می شود. گفته شد: زوراء چیست؟ فرمود: شهری در مشرق در میان رودخانه هاست، که بدترین مخلوقات و ستمگران امت من در آن سکونت می کنند. چهار رقم عذاب بر آنها فرود می آید:
1- شمشیر. 2- خسف (در کام زمین فرو
رفتن). 3- قذف (تیرباران و بمباران). 4- مسخ (تبدیل شدن به میمون).

پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: هنگامی که سنت را ترک کنید، بدعت ظاهر می شود، در چنین زمانی منتظر بادهای سرخ، خسف، مسخ و غلبهدشمن باشید، و آنگاه به شما یاری نخواهد شد.

این احتمال وجود دارد که برخی از علمای اهل سنت نیز مسخ بشوند.

سلام و تشکر از کارشناس محترم تاپیک.میشه مورد زیر رو بیشتر و واضح تر توضیح بدید؟

نقل قول:
بلکه در چنین حکومتی حجت الهی بر مردم تمام می گردد وبعد از اتمام حجت الهی وتبیین حقایق و معارف دین، هر کس بنای بر مخالفت با آن را داشته باشد به مجازات خواهد رسید، اما اگر کسی نپذیرد اما بنای بر مخالفت نیز نداشته باشد و عمل منافقانه نیز نداشته باشد، دلیلی بر کشته شدن وی وجود ندارد.

alex_genius_20;509957 نوشت:
اهل سنت بدعت گزاران دین مبین اسلام هستند:

امام صادق (ع) فرموده اند: چه ذلت و خواری بالاتر از اینکه انسان در میان خانه و خانواده ش در کنار سفره نشسته باشد و ناگهان اهل خانه گریبان چاک کرده، ناله سر دهند، مردم بپرسند: چه شده؟ گفته شود: این فلانی است، همین الان مسخ شد. ابوبصی از آنحضرت پرسید: این فجایع پیش از قیام قائم (عج) روی می دهد یا بعد از قیام او؟ فرمود: پیش از قیام او. گروهی از بدعتگزاران مسخ شده به صورت میمون و خوک در می آیند.

در روایات ها آمده است که انسان های نادان و دانشمندان و علمای بدعت گذار و
فاصله گرفته از اسلام در زمان نزدیکی ظهور، مسخ خواهند شد وبه شکل میمون و خوک در خواهند آمد.

امام کاظم (ع) فرموده اند: فتنه ها زمین را از کران تا کران فرا گیرد و مسخ شدن در میان دشمندان حق و حقیقت فراوان گردد. گروهی ازبدعتگزاران مسخ شده به صورت میمون و خوک در می آیند.

امام صادق (ع) فرموده اند: حادثه ای در زوراء واقع می شود. گفته شد: زوراء چیست؟ فرمود: شهری در مشرق در میان رودخانه هاست، که بدترین مخلوقات و ستمگران امت من در آن سکونت می کنند. چهار رقم عذاب بر آنها فرود می آید:
1- شمشیر. 2- خسف (در کام زمین فرو
رفتن). 3- قذف (تیرباران و بمباران). 4- مسخ (تبدیل شدن به میمون).

پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: هنگامی که سنت را ترک کنید، بدعت ظاهر می شود، در چنین زمانی منتظر بادهای سرخ، خسف، مسخ و غلبهدشمن باشید، و آنگاه به شما یاری نخواهد شد.

این احتمال وجود دارد که برخی از علمای اهل سنت نیز مسخ بشوند.

از توضیحاتتون ممنونم اما

بد نیست بحثهای آپدیت شده حوزویان در مورد مسخ شدن رو یه مطالعه بفرمائید و یا کارشناس مربوطه یه توضیحی عنایت کنند

اگر در مورد بدعت اهل سنت ان قلتی باشه اشکالش به روسای قوم برمیگرده نه پیروان بلکه حتی عذاب اون گریبان ما رو هم خواهد گرفت که در ادله دینی و مذهبی اینقدر ضعیفیم که توانایی قانع کردن خودمون رو هم نداریم , چه برسه به اهل سنت
خیلی راحت میتونیم برای خودمون نوشابه باز کنیم که اونا لجاجت دارن اما نمیایم از نظر یک بیطرف به موضوع نگاه کنیم که بابا جان ما در ارائه ادله عامه پسند ( عالم پسند جای خود) ضعیفیم و ارتقاء اون ادله تلاش نمیکنیم

کما اینکه بقول آیت الله جوادی آملی منجی , فقط کار فرهنگی میکنه تا فرهنگ مردم اصلاح بشه ( نه سامورایی بازی):Nishkhand:
جنگهایی هم که در روایات اشاره شده از طرف امام زمان شروع نمیشه
پس باید فکر مختارنامه بازی رو از ذهن خارج کرد

با سلام و خسته نباشید

با تشکر فراوان

سلام علیکم،
در روایتی به طور کامل به این موضوع پرداخته شده است که البته حقیر تمام جزئیاتش را به خاطر ندارم، این را حاشیه‌ای در کنار جواب کارشناس محترم مد نظر بگیرید و البته اگرچه به نظر خودم با قرآن و عقل هم تطابق دارد اما در مورد سندش هم نمی‌توانم به شما اطمینان دهم.
خلاصه‌ی آن روایت این است که امام علیه‌السلام ظهور می‌کنند، تمام مسلیمن بالأخره ایشان را می‌پذیرند، برخی از روی میل و برخی به اکراه و با تردید، وقتی زمان رجعت آغاز می‌شود امام بر کنار حجره‌ی طاهره می‌روند و می‌پرسند این قبرها ازآن چه کسانی است، آنها می‌گویند این قبر پیامبر خداست و قبر ابوبکر و عمر. حضرت مدتی بعد دوباره می‌پرسند اینها چه قبرهایی هستند و آنها باز همانها را تکرار می‌کنند. این سؤال و جواب چند بار ادامه می‌یابد و سپس حضرت دستور می‌دهند که قبر اولی و دومی نبش شود و جسدهایشان بیرون آورده شود، در حالیکه همراهانشان بارها اعلام کرده بودند که اینها قبر اولی و دومی بوده است. جسدها که بیرون آورده می‌شوند آنچنان تازه هستند که انگار تازه از دنیا رفته‌اند. آنها که در دلشان به آن دو همچنان میل و محبت دارند به هم‌قطارهای خود می‌گویند دیدید ما همیشه اعتقاد داشتیم که این دو از اولیاء خدا هستند، ببینید که چه بدن‌های سالمی دارند. امام دستور می‌دهند که بدن‌ها سه روز روی زمین باشد و در این سه روز حرفهای زیادی بین موافقان و مخافان رد و بدل می‌شود. سپس امام دستور می‌دهند که آن جسدها را بر درخت خشکی که آن بیرون بود به دار بزنند. طرفداران آن دو عصبانی شده و پرخاش می‌کنند که مانع از بی‌حرمتی شوند اما امام این کار را می‌کنند. جسدها به درخت خشک دار زده می‌شوند و درخت خشک به اذن خداوند جوانه می‌دهد. آن طرفداران که تمامی این مسائل را دلایل اثبات حقانیت آن دو می‌دانند امامت امام را انکار می‌کنند (می‌دانید که اهل سنت و وهابی‌ها هم معتقد به امام مهدی علیه‌السلام و عجل‌الله تعالی فرجه الشریف هستند و او را از نسل دختر رسول خدا هم می‌دانند). امام دستور می‌دهند که موافقان و شیعیان ایشان (که مهم نیست قبلاً به چه دین یا مذهبی بوده‌اند ولی الآن شیعه هستند) در سمتی بایستند و مخالفان در سمت دیگری روی یک تپه یا شبیه آن. این صف‌آرایی انجام می‌شود و امام از خداوند درخواست عذاب بر آن قوم لجوج می‌کنند و آنها با بادی که عذاب قوم صالح یا هود علیهماالسلام بود آنها را به درک واصل می‌کند، چه آنکه قبلاً حجت بودن حضرت قائم علیه‌السلام به ایشان اثبات شده بود. بعد امام علیه‌السلام دادگاهی ترتیب می‌دهند، آن اجساد به امر امام و به اذن خداوند رجعت کرده و زنده می‌شوند، محاکمه شده به همان درخت بسته شده و بدنشان به آتش کشیده می‌شود، سپس جسد سوخته‌اشان پایین آورده شده و دفن می‌شود و بعد از آن هیچ پیامبری از پیامبران خداوند نیست که رجعت کند مگر اینکه بدن آنها را بیرون کشانده و زنده‌اشان می‌کند، سپس محاکمه کرده و باز دارشان زده و آتش می‌زند. از معصوم علیه‌السلام سؤال شد که دیگر پیامبران قبلی چرا ایشان را مجازات می‌کنند که پاسخ داده شد از ابتدای خلقت هیچ جرمی انجام نشده مگر اینکه این دو در انجام آن مسؤول هستند.
در روایت دیگری امده که ابلیس آن زمان که استاد ملائکه بود در آن ماجرای کذایی که تمام ملائکه به جوش و خروش افتاده بودند که چه کسی قرار است از قرب الهی رانده شود و آن زمان هنوز آدم علیه‌السلام خلق نشده بود و ملائکه از حارث (ابلیس) خواستند که برایشان دعا کند که آنها رانده نشوند و او مستجاب‌الدعوة بود، اینکه او همه را دعا کرد و فراموش کرد که خود را دعا کند تقصیر دومی بوده است.
استبعاد نکنید که در حدیث کتاب اصول کافی است که ما اصل خیر هستیم و تمام خیرها از فروع ما هستند ... و دشمنان ما اصل شر هسند و هر شری از فروع ایشان هست، پس خود را از فروع ایشان جدا کرده و به فروع ما زینت دهید. (اگر اشتباه نقل به مضمون نکرده باشم). فقط تمام کفر و جهل در مقابل تمام ایمان و علم و عقل بر روی زمین ظاهر شدند و میزان ظلم یک نفر به بزرگی کسی که به او ظلم می‌کند هم بستگی دارد و نه فقط به خود عمل. کشتن حقیر و خانواده و دوستان حقیر در کربلا هرگز مشابه ظلمی که به سید جوانان اهل بهشت شد نخواهد بود ...
یا علی

پس‌نامه: برادر،‌ خیلی از برادران اهل سنت در دوره‌ی ما مستضعف هستند و کلام حق به ایشان نرسیده، نه فقط اهل سنت که حتی یهودیان و مسیحیان و بی‌دین‌ها و ...، چه بسا اگر آنها خبر حق بهشان برسد از ما و شما خیلی جلوتر بزنند و ما به گرد پایشان هم نرسیم.

يه بخشي از اين متن خوب و جذاب بود ولي يه بخش ديگه اون خيلي افسانه سرايي داشت و اصلا" قابل قبول نيست و تعارض زيادي داره

moaqfe;511334 نوشت:
يه بخشي از اين متن خوب و جذاب بود ولي يه بخش ديگه اون خيلي افسانه سرايي داشت و اصلا" قابل قبول نيست و تعارض زيادي داره

سلام علیکم مؤمن،
افراد زیادی فکر کنم با شما موافقند و حتی یک بار یک عالم بزرگوار در تلویریون همین را فرمود که سند این رایت مخدوش است و عباراتش هم عجیب است و قابل پذیرفتن نیست، البته درست هم خاطرم نیست که این روایت را کجا خوانده‌ام و حتی اگر یادم بود هم علم رجالی ندارم، فقط آن نکاتی را که آن عالم بزرگوار می‌فرمودند قبلاً توضیحاتش را در روایات دیگر خوانده بودم و به همین دلیل نقد ایشان را به متن حدیث (نه سندش) نتوانستم بپذیرم. روی این روایت هم قسم نمی‌خورم ولی تا مطمئن نشوم هم نمی‌توانم ردش کنم چون معارف آن با معارف دیگری که از روایات دیگر آموختم سازگاری دارد، این آنها را توضیح می‌دهد و آنها این را توضیح می‌دهند.
نمی‌توانم ادعای خاصی کنم، اگر هم این روایت ممکن است اتحادمان با برادران اهل سنت را خدشه دار کند شاید بهتر باشد که اصلاً مطرح نشود، اما اگر اینها ایرادی نداشتند شما آن مطالبی که فرمودید قابل قبول نیست و افسانه‌سرایی است را بفرمایید اگر چیزی به ذهنم رسید در توضیحش به شما بگویم.
یا علی

سلام . موقع ظهور آن حضرت صدای از آسمان خواهد امد . سنی که هیچ یهودی و مسیحی هم ایمان باید بیاورند .

امام صادق (ع) در جواب به اين سوال که صداي آسماني چگونه شنيده مي شود؟ فرمود: «اول روز، گوينده اي از آسمان صدا مي زند، به طوري که تمامي مردم با زبانهاي مختلف خود آن را مي شنوند، و مي گويند: آگاه باشيد! که حق در پيروي از علي (ع) و شيعيان اوست؛ آنگاه شيطان در آخر همان روز، از زمين صدا مي زند: آگاه باشيد! که حق در پيروي از عثمان و پيروان اوست. در آن هنگام است که اهل باطل دچار ترديد مي شوند.» [1] .

امام که تنها نیست حضرت عیسی و خصر پیامبر همراه ایشان خواهند بود .

owari;510745 نوشت:
سلام علیکم،
در روایتی به طور کامل به این موضوع پرداخته شده است که البته حقیر تمام جزئیاتش را به خاطر ندارم، این را حاشیه‌ای در کنار جواب کارشناس محترم مد نظر بگیرید و البته اگرچه به نظر خودم با قرآن و عقل هم تطابق دارد اما در مورد سندش هم نمی‌توانم به شما اطمینان دهم.
خلاصه‌ی آن روایت این است که امام علیه‌السلام ظهور می‌کنند، تمام مسلیمن بالأخره ایشان را می‌پذیرند، برخی از روی میل و برخی به اکراه و با تردید، وقتی زمان رجعت آغاز می‌شود امام بر کنار حجره‌ی طاهره می‌روند و می‌پرسند این قبرها ازآن چه کسانی است، آنها می‌گویند این قبر پیامبر خداست و قبر ابوبکر و عمر. حضرت مدتی بعد دوباره می‌پرسند اینها چه قبرهایی هستند و آنها باز همانها را تکرار می‌کنند. این سؤال و جواب چند بار ادامه می‌یابد و سپس حضرت دستور می‌دهند که قبر اولی و دومی نبش شود و جسدهایشان بیرون آورده شود، در حالیکه همراهانشان بارها اعلام کرده بودند که اینها قبر اولی و دومی بوده است. جسدها که بیرون آورده می‌شوند آنچنان تازه هستند که انگار تازه از دنیا رفته‌اند. آنها که در دلشان به آن دو همچنان میل و محبت دارند به هم‌قطارهای خود می‌گویند دیدید ما همیشه اعتقاد داشتیم که این دو از اولیاء خدا هستند، ببینید که چه بدن‌های سالمی دارند. امام دستور می‌دهند که بدن‌ها سه روز روی زمین باشد و در این سه روز حرفهای زیادی بین موافقان و مخافان رد و بدل می‌شود. سپس امام دستور می‌دهند که آن جسدها را بر درخت خشکی که آن بیرون بود به دار بزنند. طرفداران آن دو عصبانی شده و پرخاش می‌کنند که مانع از بی‌حرمتی شوند اما امام این کار را می‌کنند. جسدها به درخت خشک دار زده می‌شوند و درخت خشک به اذن خداوند جوانه می‌دهد. آن طرفداران که تمامی این مسائل را دلایل اثبات حقانیت آن دو می‌دانند امامت امام را انکار می‌کنند (می‌دانید که اهل سنت و وهابی‌ها هم معتقد به امام مهدی علیه‌السلام و عجل‌الله تعالی فرجه الشریف هستند و او را از نسل دختر رسول خدا هم می‌دانند). امام دستور می‌دهند که موافقان و شیعیان ایشان (که مهم نیست قبلاً به چه دین یا مذهبی بوده‌اند ولی الآن شیعه هستند) در سمتی بایستند و مخالفان در سمت دیگری روی یک تپه یا شبیه آن. این صف‌آرایی انجام می‌شود و امام از خداوند درخواست عذاب بر آن قوم لجوج می‌کنند و آنها با بادی که عذاب قوم صالح یا هود علیهماالسلام بود آنها را به درک واصل می‌کند، چه آنکه قبلاً حجت بودن حضرت قائم علیه‌السلام به ایشان اثبات شده بود. بعد امام علیه‌السلام دادگاهی ترتیب می‌دهند، آن اجساد به امر امام و به اذن خداوند رجعت کرده و زنده می‌شوند، محاکمه شده به همان درخت بسته شده و بدنشان به آتش کشیده می‌شود، سپس جسد سوخته‌اشان پایین آورده شده و دفن می‌شود و بعد از آن هیچ پیامبری از پیامبران خداوند نیست که رجعت کند مگر اینکه بدن آنها را بیرون کشانده و زنده‌اشان می‌کند، سپس محاکمه کرده و باز دارشان زده و آتش می‌زند. از معصوم علیه‌السلام سؤال شد که دیگر پیامبران قبلی چرا ایشان را مجازات می‌کنند که پاسخ داده شد از ابتدای خلقت هیچ جرمی انجام نشده مگر اینکه این دو در انجام آن مسؤول هستند.
در روایت دیگری امده که ابلیس آن زمان که استاد ملائکه بود در آن ماجرای کذایی که تمام ملائکه به جوش و خروش افتاده بودند که چه کسی قرار است از قرب الهی رانده شود و آن زمان هنوز آدم علیه‌السلام خلق نشده بود و ملائکه از حارث (ابلیس) خواستند که برایشان دعا کند که آنها رانده نشوند و او مستجاب‌الدعوة بود، اینکه او همه را دعا کرد و فراموش کرد که خود را دعا کند تقصیر دومی بوده است.
استبعاد نکنید که در حدیث کتاب اصول کافی است که ما اصل خیر هستیم و تمام خیرها از فروع ما هستند ... و دشمنان ما اصل شر هسند و هر شری از فروع ایشان هست، پس خود را از فروع ایشان جدا کرده و به فروع ما زینت دهید. (اگر اشتباه نقل به مضمون نکرده باشم). فقط تمام کفر و جهل در مقابل تمام ایمان و علم و عقل بر روی زمین ظاهر شدند و میزان ظلم یک نفر به بزرگی کسی که به او ظلم می‌کند هم بستگی دارد و نه فقط به خود عمل. کشتن حقیر و خانواده و دوستان حقیر در کربلا هرگز مشابه ظلمی که به سید جوانان اهل بهشت شد نخواهد بود ...
یا علی

پس‌نامه: برادر،‌ خیلی از برادران اهل سنت در دوره‌ی ما مستضعف هستند و کلام حق به ایشان نرسیده، نه فقط اهل سنت که حتی یهودیان و مسیحیان و بی‌دین‌ها و ...، چه بسا اگر آنها خبر حق بهشان برسد از ما و شما خیلی جلوتر بزنند و ما به گرد پایشان هم نرسیم.

فقط يك مورد از آنرا اشاره ميكنم و خودتان ميتوانيد بقيه رو با چشم حقيقت جو پيدا كنيد

فقط مسلمين ايشون رو ميپذيرند؟ ساير اديان و فرق كجاي روايتند ؟

بعد از پذيرش نيازي به اين نمايش هست؟

اين نمايش براي اثبات چي هست ؟

و . و . و .

اين روايت فقط با نيت اختلاف افكني ترويج شده و افسانه گون هست تا حقيقت رسان ، فكر ابتدا بايد بعد از راستي سنجي آن ، آپديت شود و ببينيم با قيافه ها و امور زندگي كنوني چطور ميشود آنرا هماهنگ كرد و بعد به آن پرداخت

البته اين نظر من است و اصراري در پذيرش آن از طرف دوستان محترم ندارم

ولي در حال حاضر هر روايت و مطلبي كه از آن بوي قشري گري و اختلاف افكني برآيد ، ( از طرف هر كس كه باشد ) به آن با ديده حاشيه نگاه ميكنم كه قرار است اصل را از ميدان بدر كند

mahdi.sh;511439 نوشت:
سلام . موقع ظهور آن حضرت صدای از آسمان خواهد امد . سنی که هیچ یهودی و مسیحی هم ایمان باید بیاورند .

امام صادق (ع) در جواب به اين سوال که صداي آسماني چگونه شنيده مي شود؟ فرمود: «اول روز، گوينده اي از آسمان صدا مي زند، به طوري که تمامي مردم با زبانهاي مختلف خود آن را مي شنوند، و مي گويند: آگاه باشيد! که حق در پيروي از علي (ع) و شيعيان اوست؛ آنگاه شيطان در آخر همان روز، از زمين صدا مي زند: آگاه باشيد! که حق در پيروي از عثمان و پيروان اوست. در آن هنگام است که اهل باطل دچار ترديد مي شوند.» [1] .

امام که تنها نیست حضرت عیسی و خصر پیامبر همراه ایشان خواهند بود .

واقعا" نميدونم در مورد صحت اين روايات بايد چي گفت

موضوع قفل شده است