صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تکلیف آمریکا بعد از ظهور

نوشته
    27
    حضور
    6 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

تکلیف آمریکا بعد از ظهور

سلام خسته نباشید
    میشه لطف کنید بهم بگید که تکلیف آمریکا در بعد از ظهور چه خواهد شد؟ میخوام یکم دلم خنک بشه. آیا روایت یا حدیثی در این زمینه اومده که
    امام زمان (ع) به آمریکا هم خواهد رفت یا خیر؟ آمریکا را نابود خواهد ساخت یا خیر؟ ممنون میشم اگه در این زمینه مطلب (حدیث و روایات) داشته باشید بهم بگید تا دلم خنک بشه.

ممنونم

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

تکلیف آمریکا بعد از ظهور

کارشناس بحث: استاد صادق

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 3

نوشته
    8,049
    حضور
    192 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28784

نقل قول نوشته اصلی توسط alex_genius_20 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    میشه لطف کنید بهم بگید که تکلیف آمریکا در بعد از ظهور چه خواهد شد؟ میخوام یکم دلم خنک بشه. آیا روایت یا حدیثی در این زمینه اومده که
    امام زمان (ع) به آمریکا هم خواهد رفت یا خیر؟ آمریکا را نابود خواهد ساخت یا خیر؟ ممنون میشم اگه در این زمینه مطلب (حدیث و روایات) داشته باشید بهم بگید تا دلم خنک بشه.

ممنونم
    باسلام وتشکر از شما .
    در پی ظهور عدل گستر جهانی همه عالم پر از عدل وداد می شود وستمگران نابود می شوند در نتیجه امریکا نیز که شیطان بزرگ است نابود خواهد شد ومستضفان عالم از شر ان نجات خواهد یافت .
    خداوند تبارك و تعالي مي فرمايد:
    «وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ»
    [1]
    «و اراده ما بر اين قرار گرفته است كه به مستضعفين نعمت بخشيم و آنها را پيشوايان و وارثين روي زمين قرار دهيم.
    حضرت علي ـ عليه السلام ـ مي فرمايد: «دنيا پس از چموشي و سركشي ـ همچون شتري كه از دادن شير به دوشنده اش خودداري مي كند و براي بچه اش نگه مي دارد ـ به ما روي مي آورد و... و سپس آيه «و نريد ان نمن را تلاوت فرمود»
    [2]
    همچنين حضرت علي ـ عليه السلام ـ در تفسير آيه شريفه فوق مي فرمايد:
    «اين گروه آل محمد هستند، خداوند مهدي آنها را بعد از زحمت و فشاري كه بر آنان وارد مي شود بر مي انگيزد و به آنها عزت مي دهد و دشمنانشان را ذليل و خوار مي كند.»
    [3]
    بنابراين، با توجه به اين دو روايت و ديگر روايات ذيل آيه شريفه مي توان دريافت كه اين آيه بشارتي است به مستضعفان (كساني كه اگرچه نيروي بالفعل و بالقوه دارند اما از ناحيه جباران و ظالمان در فشار و سختي بسر مي برند) كه سرانجام، روزي مهدي آل محمد ظهور خواهد كرد و همراه با مبارزه و جهاد مستضعفان بنياد ستمكاران و ظالمان ريشه كن خواهد شد و مستضعفان عزت خود را باز خواهند يافت و نجات پيدا كرده و حكومت عدل جهاني در سراسر گيتي گسترده مي شود.
    آري اين آيه بشارتي است براي همه انسانهاي آزاده و عدالت خواه كه پيروزي نهائي از آنِ محرومان و مستضعفان و مظلومان است و سنت خداوند به اين تعلق گرفته است كه فرزندي از سلالة پاك رسول الله ظهور كند و با همراهي ياراني توانمند و بي همتا جهان را متحول سازد و همة ظلمها، تبعيض ها و... را از ريشه بر كند.
    اما نكته اي كه قابل ذكر است اينكه اگر چه آيه و آيه بعد از آن خطاب به بني اسرائيل است و بشارت مي دهد كه خداوند آنان را همراه با مبارزات خود از يوغ فرعونيان رهانيد امّا «به صورت يك قانون كلي و در شكل فعل مضارع و مستمر بيان شده است، تا تصور نشود اختصاص به مستضعفان بني اسرائيل و حكومت فرعونيان داشته و مي گويد ما مي خواهيم چنين كنيم...
    يعني فرعون مي خواست بني اسرائيل را تار و مار كند، امّا ما مي خواستيم آنها قوي و پيروز شوند.»
    [4]
    خلاصه سخن آنكه آيه شريفه با عنايت به احاديث پرشمار، دلالت بر ظهور منجي مصلح (حضرت مهدي (عج) دارد.
    و نابودی امریکا جز همین بر نامه عمومی است .

[1] . سورة قصص، آيه 5.
    [2] . نهج البلاغه، كلمات قصار، شماره 209.
    [3] . تفسير نمونه، جمعي از نويسندگان، ج 16، ص 18، بنقل از تفسير نورالثقلين، ج 4، ص 110.
    [4] . تفسير نمونه، ج 16، ص 15.
    ویرایش توسط صادق : ۱۳۹۳/۰۱/۰۵ در ساعت ۱۰:۴۸

7. صلوات ها 6

نوشته
    27
    حضور
    6 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

خیلی ممنونم. اجرتان با امام حسین.

نوشته
    27
    حضور
    6 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    66

اینارو خب هممون میدونیم. من انتظار داشتم یه چنتا حدیث در زمینه آمریکا و اروپاییان برام بگید

علاقه
    Atheism
    نوشته
    692
    حضور
    7 روز 15 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1515

نقل قول نوشته اصلی توسط alex_genius_20 نمایش پست ها
    اینارو خب هممون میدونیم. من انتظار داشتم یه چنتا حدیث در زمینه آمریکا و اروپاییان برام بگید
    امامان و پیامبر حتی از وجود آمریکا اطلاع هم نداشتند و اروپا هم براشون همون توصیف بهشت بوده (آب و هوای خوب، شراب، عسل). کلا تصور اعراب این بوده که وقتی میمیرن از عربستان میرن فرانسه و انگلیس. تمام توصیف های بهشت وضعیت طبیعت اروپاست. حدیث های بهشت رو بخونید و جای بهشت رو با اروپا عوض کنید.
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

11. صلوات ها 4

علاقه
    الله و چهارده معصوم و دوستان آن ها
    نوشته
    1,527
    حضور
    75 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4592

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط وایسلی گوجا نمایش پست ها
    امامان و پیامبر حتی از وجود آمریکا اطلاع هم نداشتند
    معصومین (ع) از وجود آمریکا و اروپا کاملاً مطلع بوده اند و هستند و خواهند بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط وایسلی گوجا نمایش پست ها
    و اروپا هم براشون همون توصیف بهشت بوده (آب و هوای خوب، شراب، عسل). کلا تصور اعراب این بوده که وقتی میمیرن از عربستان میرن فرانسه و انگلیس. تمام توصیف های بهشت وضعیت طبیعت اروپاست. حدیث های بهشت رو بخونید و جای بهشت رو با اروپا عوض کنید.
    توصیف های ابتدایی بهشت نه تنها وضعیت اروپاست،که وضعیت قسمت هایی از خود عربستان است.ولی باغ های آخرت با باغ های دنیوی کاملاً فرق می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط New_Member نمایش پست ها
    شما چقدر دلتون میخواد خنک شه من به شما توصیه میکنم ورزش های رزمی رو دنبال کنید یا می تونید یه کیسه بوکس بخرین تو اتاقتون بذارین دلتون رو خنک کنید

عزیز جان آمریکا نزدیک 200-250 ساله که به عنوان یه کشور مستقل به رسمیت شناخته شده بعد شما دنبال حدیث هستی برای آمریکا ؟

فکنم سوال بعدی اینه : کمپانی مرسدس بنز بعد از ظهور امام زمان چی میشه بگین دلم خنک شه

یه تاپیک بزنید کلا به ترتیب حروف الفبا مواردی که دلتون رو خنک میکنه بنویسین که به ترتیب پاسخ داده شه
    این پست هم کاملاً بی ارتباط است با موضوع.

از مدیریت تقاضا دارم به دو پست اشاره شده رسیدگی کند و همچنین بعد از رسیدگی،اگر لازم بود این پست بنده هم حذف شود.

مرگ بر کفار
    لبیک یا مهدی

و من الله التوفیق
    لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم
    یا لثارت الحسین

13. صلوات ها 4

نوشته
    211
    حضور
    2 روز 13 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    289

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام

هرگز نشه فراموش، که اقوام عاد، ثمود و .... هم به عذابهای الهی خندیدند!

15. صلوات ها 6

نوشته
    1,036
    حضور
    59 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    111
    آپلود
    0
    گالری
    89
    صلوات
    3388

نقل قول نوشته اصلی توسط بن موسی نمایش پست ها

این جواب کارشناسانه جای هیچ شک و شبهه ای باقی نگذاشت
    سپاس!

17. صلوات ها 3

علاقه
    .....
    نوشته
    301
    حضور
    17 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    868

نقل قول نوشته اصلی توسط بن موسی نمایش پست ها
    شاید نتوانیم ثابت کنم که نمیدانسته انداما..

اگر من 1400 سال پیش زندگی میکردم و از وجود قاره آمریکا مطلع میبودم، حتما به مریدانم میگفتم که بنویسند تا بماند و آیندگان بدانند و پیروان آینده ام افتخار کنند و ...

البته من ؛ منم و ایشان، ایشان. ! و ضریب هوشی افراد متفاوت است.

شاد باشید
    قوّت و استحکامِ روحِ هر انسان احتمالاً بايد با اين اندازه گرفته شود که او قادر به تحمّلِ چقدر «حقيقت» است يا به‌بيانِ دقيق‌تر او تا چه حدنياز دارد حقيقت برايش رقيق شده، مبدّل، تلطيف‌شده، ملايم و دروغ‌آميز شود.
    قوت روح شما چقدر است؟؟

19. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری