نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما این موضوع تا چه حد گریبانگیر جوانان خصوصا پسران شده است؟

رأی دهندگان
11. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خیلی کم

2 18.18%
  • زیاد

9 81.82%
صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کسب همراهی والدین در امر ازدواج

علاقه
    قرآن-همسرم-هیات-فلسفه-کاراته
    نوشته
    103
    حضور
    4 روز 3 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

کسب همراهی والدین در امر ازدواج

سلام علیکم
    معذرت می خوام که تازه از ره رسیده ام و با موضوعاتی که قبلا درموردش بحث شده آشنانیستم لذا شاید سوالم تکراری باشد .
    سال دوم الهیات و گرایش فلسفه ام تو دانشگاه باوجود حجم سنگین درسا ، به خاطر اینکه به خودم و خونوانده ام ثابت کنم اهل کارم و نه سربار پدرم در عین اینکه به درآمد نیاز ندارم اما بایکی از بخشای علمی دانشگاه همکاری میکنم تا هم یه سرمایه ی شخصی که متکی به بابام نباشه رو برای خودم کنار بذارم هم اینکه یه تجربه کاری - علمی کسب کنم . جدای از حقوقم قبل عید من که مجرد بودم صد هزار تومن عیدی گرفتم و شکر خدا برای اولین بار صدهزار تومن از هزینه های خریدپوشاکم رو از جیب خودم دادم .
    الان حدود بیست و دو سالمه و با توجه به نیاز و وظیفه ام نسبت به ازدواج و باوجود تاکیدات مقام معظم رهبری ترغیب شده ام که هرچه زودتر شرایط ازدواج رو برای خودم فراهم کنم . یکی از این شرایط هم راضی کردن خانواده است . با اینکه خیلی مذهبی اند اما حرف اولشون برای ازدواج کار ثابته و میگن تو هنوز بچه ای .
    از همه نظرات دوستان استفاده می کنم اما از کارشناس محترم خواهش عاجزانه دارم که جواب کاملی به سوال من بدهند تا در تنوع جواب هایی که از طرف رفقا هست سرگردان نشوم .
    اگر سوالم تکراری بگین چه جوری جوابش رو پیدا کنم . ممنون

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 15 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58282

با نام و یاد دوست

کسب همراهی والدین در امر ازدواج

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151456

سلام بر شما دوست گرامي
    از اين كه منتظر مانديد خيلي عذر مي خواهم.
    خيلي خوشحالم از اين كه كارتان سنجيده بوده و در گزينش كار در راستاي تخصص و رشته خودتان وارد عمل شده ايد. اما با اين حال اگر كارتان همسويي زياد با درس تان ندارد و يا اساتيدتان اين كار را مانع رشد علمي مي دانند بهتر است روي كمك خانواده كه تا حالا از حمايت مادي و عاطفي و فكري دريغ نكرده اند حساب كنيد و ان شاالله با كوله باري پر بتوانيد جبران كنيد.
    كار ثابت و ازدواج
    متأسفانه سير جامعه به سمت سوي توقعات و انتظارات بالا و چشم و هم چشمي و تجملگرايي و اسراف در حركت است و رسانه ملي ما هم به اين تشريفات با سريال هاي كذايي، تبليغات تجاري و مصرفي بار آوردن و كم كاري در بحث ازدواج دامن مي زنند. و از سويي با رشد تكنولوژي اوقات فراغت و افراد بيكار زيادترشده. مشكلات مسكن، توقع كارهاي پردرآمد از همان اول زندگي، ناشناس بودن شريك زندگي به خاطر به هم خوردن بافت اجتماعي و مهاجرت و توكل نداشتن و اعتماد به وعده الهي نكردن در روزي رساني اش...مزيد بر علت شده است.
    براي ازدواج بايد مجموعه اي از شرايط بالا را لحاظ كرد. گاهي واقعا دغدغه خانواده به جاست بايد گوش داد و با همفكري تلاش كرد كه شرايط ازدواج را زودتر فراهم كرد.
    و در برخي از خانواده ها هم متأسفانه به جاي اين كه خودشان مشوق ازدواج آسان تحقيق شده باشند با چشم هم چشمي، بخل در كمك كردن و...مانع ازدواج مي شوند.
    آيت الله اميني به خانواده دختر و پسر توصيه مي كردند كه شرايط ازدواج را فراهم كنيد و سالهاي اوليه زندگي خانواده عروس و داماد هر كدام به فرزند خود كمك مالي كنند همان گونه كه در ايام مجردي كمك مي كردند و عروس و داماد هم اگر مشكل مسكن دارند، تا مدتي در كنار والدين زندگي كنند يا با كاهش توقع در خانه اي اجاره متناسب با وسع مالي خود زندگي را شروع كنند.
    الان در كشور كار ثابت خيلي خيلي كم وجود دارد اصل در مايه داشتن و جوهر داشتن مرد است كه بايد نفقه بدهد. مردي كه اهل كار است و تلاش مي كند خداوند هم به زندگي او بركت مي دهد و به تدريج در كنار همسرش زندگي را مي سازد همان گونه كه پدران ما اين گونه عمل كردند و مادران ما دوشادوش انها حركت كردند و تلاش. وقتي عروس و داماد وارد زندگي شدند و با كمبودها و سختي ها مبارزه كردند و زندگي را ساختن زندگي برايشان خيلي شيرين تر از زماني است كه همه چيز مهيا است و يا مرد مجبور شد براي زندگي مرفه زير با كارهاي مضاعف و وام هاي پربهره متعدد و...برود.
    بنابراين اگر شرايط نسبي مهيا است مي توانيد با كمك گرفتن از واسطه امين و بانفوذ و غير مستقيم (تا موجب ناراحتي والدين نشويد) زمينه همراه كردن والدين را فراهم كنيد.
    شريك زندگي اي كه انتخاب مي كنيد بسيار مهم است اگر او نتواند كمي برخلاف مسير جامعه پرتشريفات حركت كند و بخواهند پا به پاي مردم رسومات دست و پاگير را براي ازدواج داشته باشند اين زندگي براي تان با نداشتن كار ثابت زهر مي شود. البته برخي هم ابتدا موافقت مي كنند و بعد در جا مي زنند و غرولند مي كنند كه چرا اين رسم را انجام ندادي و....بنابراين همراهي خانواده ها بسيار بسيار مهم است.
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۱/۱۳ در ساعت ۰۰:۳۳
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151456

پيشنهاد مي كنم قبل از فكر كردن به ازدواج درباره ازدواج مطالعه كنيد
    كتاب مطلع مهر،
    مطلع عشق
    و رهنمودهايي براي ازدواج
    را از كتابخانه سايت پيدا كنيد و مطالعه كنيد. همان گونه كه بين رانندگان حرفه اي مرسوم است كه دير رسيدن بهتر از هرگز نرسيدن است كمي ديرتر ازدواج كردن بهتر از ازدواج مطالعه نشده و ناپخته و مشكلات پياپي ان مانند مشاجره، جدايي و...است.
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

9. صلوات ها 9

علاقه
    فلسفه - کلام - روانشناسی
    نوشته
    76
    حضور
    1 روز 9 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    165

سلام
    طریقه راضی کردن خانواده ات بستگی به این دارد که تا الان چه اقداماتی را انجام داده ای؟ بعلاوه اینکه نوع رابطه شما با خانواده ات به چه شکل است؟ در مورد ازدواج با آن ها راحت صحبت میکنی یا نه؟
    اگر فرض را بر این بگیریم که تقریبا هیچ اقدامی انجام ندادی و صرفا یکی دو بار گفته ای و با مخالفت آنها روبرو شده ای، برای اینکه بتوانی خانواده ات را راضی کنی باید بیشتر این بحث را مطرح کنی و به یکی دو بار اکتفا نکنی. به شوخی و جدی و گاه و بیگاه به اشکال مختلف بگویی که میخواهی ازدواج کنی. مثلا وقتی کسی ازدواج میکند بگویی خوش به حالش کاش یکی هم برای ما ما زن میگرفت. یا اگر در حال نگاه کردن فیلمی به طور خانودگی هستید و بحث ازدواج میشود، همین جمله را بگویی. یا اگر مثلا مادرت دارد کار میکند، بگویی اگر الان عروس داشتی همۀ کارهایت را انجام میداد و از این جور موارد تا آنها کم کم باور کنند که درخواست شما جدی است.
    برای اینکه مخالفت های آنها به خاطر درس و سربازی و شغل را دفع کنی، میتوانی از هم دانشگاهی هایی که در طول درسشان ازدواج کرده اند بدون اینکه سربازی رفته باشند و شغلی هم داشته باشند بگویی. از فسادها و روابط آزاد دختر و پسرهایی بگویی که به خاطر مخالفت خانواده هایشان با ازدواج آنها به راه خلاف کشیده شدند. این حرف ها باعث میشود تا بیشتر احساس خطر کنند.
    اگه این ها هم جواب نداد از احساسات و عواطف آنها استفاده کن. مثلا خودت را به مریضی بزن و یا اینکه طوری وانمود کن که به خاطر این مسئله غذا نمیخوری و ناراحتی و به درست لطمه خورده و از این جور موارد تا با این کار بتوانی دلشان را نرم کنی.
    در بحث های منطقی هم میتوانی به آنها بگویی اگر من الان ازدواج کنم، هم به درسم بهتر میرسم و هم اینکه خیالم راحت میشود و به گناه کشیده نمیشوم. (میتوانی بگویی اگه من به گناه بیفتم شما مقصرید که برای من زن نگرفتید و باید در آن دنیا جواب بدهید) و هم اینکه سربازی من چون متاهل میشوم حتما در شهر خودمان خواهد بود و میتوانم بعد از ظهر ها در کنار سربازی کار کنم و علاوه بر اینکه سرمایه ای جمع میکنم سابقه کاریم هم زیاد میشود و بعد از تمام شدن خدمت وظیفه، برای پیدا کردن شغل مشکلی نخواهم داشت. با این راهکارها احتمال راضی شدن خانواده ات خیلی بیشتر میشود.
    پیروز و سربلند

11. صلوات ها 8

نوشته
    274
    حضور
    6 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    385

نقل قول نوشته اصلی توسط حسن آقا نمایش پست ها
    سلام علیکم
    معذرت می خوام که تازه از ره رسیده ام و با موضوعاتی که قبلا درموردش بحث شده آشنانیستم لذا شاید سوالم تکراری باشد .
    سال دوم الهیات و گرایش فلسفه ام تو دانشگاه باوجود حجم سنگین درسا ، به خاطر اینکه به خودم و خونوانده ام ثابت کنم اهل کارم و نه سربار پدرم در عین اینکه به درآمد نیاز ندارم اما بایکی از بخشای علمی دانشگاه همکاری میکنم تا هم یه سرمایه ی شخصی که متکی به بابام نباشه رو برای خودم کنار بذارم هم اینکه یه تجربه کاری - علمی کسب کنم . جدای از حقوقم قبل عید من که مجرد بودم صد هزار تومن عیدی گرفتم و شکر خدا برای اولین بار صدهزار تومن از هزینه های خریدپوشاکم رو از جیب خودم دادم .
    الان حدود بیست و دو سالمه و با توجه به نیاز و وظیفه ام نسبت به ازدواج و باوجود تاکیدات مقام معظم رهبری ترغیب شده ام که هرچه زودتر شرایط ازدواج رو برای خودم فراهم کنم . یکی از این شرایط هم راضی کردن خانواده است . با اینکه خیلی مذهبی اند اما حرف اولشون برای ازدواج کار ثابته و میگن تو هنوز بچه ای .
    از همه نظرات دوستان استفاده می کنم اما از کارشناس محترم خواهش عاجزانه دارم که جواب کاملی به سوال من بدهند تا در تنوع جواب هایی که از طرف رفقا هست سرگردان نشوم .
    اگر سوالم تکراری بگین چه جوری جوابش رو پیدا کنم . ممنون
    کی میگه تو بچه ای به نظر من آدم از 18 سالگی به بعد اگه توانایی مالی داره حتما ازدواج کنه
    یه نکته ای لازمه بگم نظرات من فقط فقط نظرات شخصی من هست و رفتار و یا لحن گفتار من فقط فقط به شخص بنده مربوط میشه و بسیار شخصی هست !
    و نظرات و اصول دینی و رفتار و گفتار دین شاید با من تفاوت های زیادی داشته باشه !
    پس بهتره اینجور بگم که من نماینده ی دین نیستم ! و فقط نظرات و گفتار خودم رو توی نظرات و یا مشاوره ها می گم
    و در آخر هم بگم من قصد اذیت ندارم و فقط دوس دارم خیلی رک حرفمو بزنم

13. صلوات ها 5

علاقه
    نوشته
    103
    حضور
    4 روز 3 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

نقل قول نوشته اصلی توسط tah نمایش پست ها
    کی میگه تو بچه ای به نظر من آدم از 18 سالگی به بعد اگه توانایی مالی داره حتما ازدواج کنه
    اما فقط بحث مالی نیست
    درس و خونواده و کار و پختگی و ... هم هست
    !!!!!منتظر ظهور؟؟؟؟؟
    به انتظار ننشینیم
    به انتظار بایستیم
    أللّهمّ أنت کما أحبّ فاجعلني کما تُحبّ(دعای امیرالمومنین علیه السلام)

اللهم اجعلنی بقسمک راضیا قانعا

15. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    103
    حضور
    4 روز 3 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    341

نقل قول نوشته اصلی توسط matin_a4 نمایش پست ها
    ...با این راهکارها احتمال راضی شدن خانواده ات خیلی بیشتر میشود.
    پیروز و سربلند
    دیگه کم کم داشتم نا امید می شدم و می گفتم ولش کن با درسا یه جوری خودم رو سر گرم می کنم تا هم به گناه نیفتم و هم نمره هام بیشتر بشه آخه از یه طرف پدرم بد جوری با این قضیه برخورد می کنه هم دوست ندارم رابطه مون خدشه دار بشه و از طرف دیگه درسا فشار میاره خصوصا واسه ما درسای فلسفه که وقت خیلی زیادی تو هفته می طلبه

با یکی از استادا که صحبت می کردم به این نتیجه رسیدم که خیلی وقتم کمه برای اینکه بخوام وطیفه ام راجع به درسا رو به خوبی انجام بدم علی الاقل تا دو سال دیگه
    چه برسه به اینکه بخوام یه دختر رو هم بیارم تو زندگیم خوب معلومه که باید در قبالش وقت بذارم مگه اینکه بخواهیم این دو سال رو در عقد باشیم که به شخصه این رو بد نمی دونم
    اما راستش استادم می گفت طولانی کردن زمان عقد ضررش بیشتره خصوصا اگه امکان ارضای نیاز جنسی از طریق همسر نباشه

از این جا این سوال برام پیش اومد که اگه خونواده ام راضی بشن و بگن خب کی قبول می کنه با این شرایط با تو ازدواج کنه چی بگم؟
    کم اند کسانی که با این شرط ازدواج کنن یا وسط کار جا می زنن

جواب قبلی تون خیلی عالی بود منتظر جواب این سوال هم هستم
    شرمنده
    !!!!!منتظر ظهور؟؟؟؟؟
    به انتظار ننشینیم
    به انتظار بایستیم
    أللّهمّ أنت کما أحبّ فاجعلني کما تُحبّ(دعای امیرالمومنین علیه السلام)

اللهم اجعلنی بقسمک راضیا قانعا

17. صلوات ها 4

نوشته
    56
    حضور
    4 روز 6 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    224

سلام
    مرحبا میگویم به این عزم شما برای نجات از هر گونه دام گناه و دعا میکنم برای تمام جوانان مانند شما تا همیشه عزمشان پایدار باشد و دست خدا همراهشان انشاالله
    من فکر میکنم مسئله ازدواج و رودررویی با مشکلات پیشرو برای اینکار در زمان ما و اینکه بزرگترین همّ و غمّ مومن دوری از گناه و اطاعت خداوند است جایی برای حیای بی مورد نمیگذارد بنابراین با صراحت مطالبم را عرض میکنم و از خواهران عزیز هم میخواهم نظرات خودشان را در اینجا مطرح کنند و اما:

نوشته اید:
    چه برسه به اینکه بخوام یه دختر رو هم بیارم تو زندگیم
    من با این دیدگاه کاملا مخالفم اگر قرار است همسران برای هم شریک درد و غم هم باشند، یک روح در دو بدن باشند یاوران هم برای طی مسیر بندگی باشند چرا باید به شریک زندگیان مثل گروهی از مردم متاسفانه به دید یک نانخور اضافی نگاه کنید؟ شریک زندگی قبل از اینکه برای شما مسئولیت زا باشد و توقع داشته باشد باید شما را با همان امکانات و توانمندی ها و البته سرمایه گرانقیمت ایمان و تقوا پذیرفته باشد. من به عنوان یک دختر در مجامع دانشگاهی و حوزوی و ...موارد بسیاری از این دست سراغ دارم و کم هم نیستند، پس توصیه ام به شما این است که همانطور که کارشناس محترم فرمودند قبل از همه چیز مطالعه کنید سپس ببینید برای شرایط فعلی شما همسر مورد نظرتان چه خصوصیاتی را باید داشته باشد معیارهایتان را بنویسید آنگاه از راههای متعارف فرد مناسب را بیابید، به نظرم میتوانید به مراکز قرآنی از طریق خانواده، دوستان و ... مراجعه کنید.
    موفق و سربلند باشید
    یا علی علیه السلام

19. صلوات ها 5

نوشته
    274
    حضور
    6 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    385

اما فقط بحث مالی نیست
    درس و خونواده و کار و پختگی و ... هم هست

به نظر من سخت نگیر ! همه چیز درست میشه
    یه نکته ای لازمه بگم نظرات من فقط فقط نظرات شخصی من هست و رفتار و یا لحن گفتار من فقط فقط به شخص بنده مربوط میشه و بسیار شخصی هست !
    و نظرات و اصول دینی و رفتار و گفتار دین شاید با من تفاوت های زیادی داشته باشه !
    پس بهتره اینجور بگم که من نماینده ی دین نیستم ! و فقط نظرات و گفتار خودم رو توی نظرات و یا مشاوره ها می گم
    و در آخر هم بگم من قصد اذیت ندارم و فقط دوس دارم خیلی رک حرفمو بزنم

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری