صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا این جوری هم میشه نماز شب رو خوند؟

نوشته
    54
    حضور
    2 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    250

آیا این جوری هم میشه نماز شب رو خوند؟

سلام
    سوالي درباره نماز شب داشتم اين هست كه من فقط ميخام نماز شفع با و تررو بخونم در نماز شفع ميشي در ركعت اول يك بار سوره حمد + يك بار سوره قل هو الله بخونيم؟
    سوال بعدي در ركعت دوم ميشي يك بار سوره حمد + يك بار سوره قل هو الله چون من سوره فلق رو بلد نيستم ...
    راستي من شنيدونم كه ميگن كه جوان ميتوني مثلا ساعت 11يا 11نيم نماز شب بخونه ...
    سئال بعدي هم ميشي در نماز وتر سوره فلق رو حذف كرد چون گفتم كه بلد نيستم ..
    آخرين سوال هم اينه كه بايد در قنوت براي 40نفر دعا كنيم بايد اسم طرف رو حتما به عربي بگيم مثلا اين طوري اللهم اغفر مكارم شيرازي يا اللهم اغفر امام خميني يا اللهم اغفر آيت الله خامنه اي ..؟
    راستي الغفو نميشي كمتر گفت ...يا كلا نميشي قنوت روي اين جوري خوند براي 40نفر دعا كرد هفتاد مرتبه: استغفر الله ربي و اتوب اليه ركوع سجده ها تشهد سلام اين جورس مشگل نداره كه من الغفو و هذا مقام العائذ بك من النار و رب ّ اغفرلي و ارحمني و تب علي ّ انك انت التواب الغفور الرحيم حذف كنم؟
    مرجع تقلید: آیت الله مکارم شیرازی

ببخشبد خيلي زياد شد ..
    اگه كمكم كن ممنون ميشم
    ياعلي

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ در ساعت ۲۳:۰۲ دلیل: تغییر نوع و سایز فونت

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

آیا این جوری هم میشه نماز شب رو خوند؟

کارشناسان بحث: استاد نور و استاد نسیم رحمت
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ در ساعت ۲۳:۰۰

5. صلوات ها 6

نوشته
    4,853
    حضور
    47 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17970

نقل قول نوشته اصلی توسط POORYA99 نمایش پست ها
    سلام ميشي سوالي درباره نماز شب داشتم اين هست كه در من فقط ميخام نماز شفع با وتررو بخونم در نماز شفع ميشي در ركعت اول يك بار سوره حمد + يك بار سوره قل هو الله بخونيم..سوال بعدي در ركعت دوم ميشي يك بار سوره حمد + يك بار سوره قل هو الله چون من سوره فلق رو بلد نيستم ...راستي من شنيدونم كه ميگن كه جوان ميتوني مثلا ساعت 11يا 11نيم نماز شب بخونه ...سئال بعدي هم ميشي در نماز وتر سوره فلق رو حذف كرد چون گفتم كه بلد نيستم ..آخرين سوال هم اينه كه بايد در قنوت براي 40نفر دعا كنيم بايد اسم طرف رو حتما به عربي بگيم مثلا اين طوري اللهم اغفر مكارم شيرازي يا اللهم اغفر امام خميني يا اللهم اغفر آيت الله خامنه اي ..راستي بايد اسم رو كامل گفت يا ميشي مثلا گفت الهم اغفر خامنه اي اين جور مشگل نداره ..راستي الغفو نميشي كمتر گفت ...يا كلا نميشي قنوت روي اين جوري خوند براي 40نفر دعا كرد هفتاد مرتبه: استغفر الله ربي و اتوب اليه ركوع سجده ها تشهد سلام اين جورس مشگل نداره كه من الغفو و هذا مقام العائذ بك من النار و رب ّ اغفرلي و ارحمني و تب علي ّ انك انت التواب الغفور الرحيم حذف كنم..ببخشبد خيلي زياد شد ..اگه كمكم كن ممنون ميشم ياعلي آیت الله مکارم شیرازی
    با سلام و عرض ادب

در تمام موارد اشکال ندارد که سوره را نخوانده یا سوره دیگری بخوانید یا تعداد اذکار را کمتر کنید اما ثواب کمتری می برید مومنین هم به هرصورتی دعا کنید اشکال ندارد و بهتر است بگوییداللهم اغفر ل ...

مارا هم از دعای خیرتان بی نصیب نگذارید.

7. صلوات ها 7

نوشته
    439
    حضور
    16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2654

نقل قول نوشته اصلی توسط نور نمایش پست ها
    در تمام موارد اشکال ندارد که سوره را نخوانده یا سوره دیگری بخوانید یا تعداد اذکار را کمتر کنید اما ثواب کمتری می برید
    نماز شفع و وتر و اگه تنها بخونی ثواب نماز شب کامل ( نماز های نافله ی شب _ شفع _ وتر ) رو نداری؟

اگه دورکعت نماز نافله ی شب به نیت نماز قضا بخونی + شفع و وتر چی ...؟

اگه به این دو مدل بخونیم بازم ارزش نماز کامل و نداره...؟ اون نمازی که ادم درخشنده میشه ؟
    اون نمازی که خدا حال میکنه با بنده اش...
    ؟
    ویرایش توسط SH!SH-GoOoSHe* : ۱۳۹۳/۰۱/۰۴ در ساعت ۱۶:۲۰
    ..:: لاالهَ إلا الله ::..

بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

خداحافظ همگی .... حلال کنید

9. صلوات ها 4

نوشته
    6
    حضور
    1 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط POORYA99 نمایش پست ها
    اللهم اغفر مكارم شيرازي يا اللهم اغفر امام خميني يا اللهم اغفر آيت الله خامنه اي
    یعنی چهل تا گرفتار تو فامیلو همسایه ها نمی شناسیم؟؟؟

11. صلوات ها 3

نوشته
    4,853
    حضور
    47 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17970

نقل قول نوشته اصلی توسط SH!SH-GoOoSHe* نمایش پست ها
    نماز شفع و وتر و اگه تنها بخونی ثواب نماز شب کامل ( نماز های نافله ی شب _ شفع _ وتر ) رو نداری؟

اگه دورکعت نماز نافله ی شب به نیت نماز قضا بخونی + شفع و وتر چی ...؟

اگه به این دو مدل بخونیم بازم ارزش نماز کامل و نداره...؟ اون نمازی که ادم درخشنده میشه ؟
    اون نمازی که خدا حال میکنه با بنده اش...؟
    با سلام و تشکر از شما

اگر فقط نماز شفع و وتر خوانده شود به همان میزان ثواب برده می شود و خواندن نماز قضا جایگزین نماز شب و ثوابش نمی شود.

همواره به سلامت باشید

13. صلوات ها 5

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

آیت الله بهجت فرمود : گریه بر حضرت سید الشهدا علیه السلام از نماز شب افضل است.

به جای خوندن نماز شب هر شب یک دقیقه روضه گوش بدبد و یک اشکی بریزید و بخوابید خیلی بهتره اون همه سختی هم نداره

15. صلوات ها 2

علاقه
    ذکر الله
    نوشته
    7
    حضور
    2 روز 1 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط عين الحيات نمایش پست ها
    آیت الله بهجت فرمود : گریه بر حضرت سید الشهدا علیه السلام از نماز شب افضل است.

به جای خوندن نماز شب هر شب یک دقیقه روضه گوش بدبد و یک اشکی بریزید و بخوابید خیلی بهتره اون همه سختی هم نداره
    همه ی این ها وقتی با ارزشه که در کنار نماز شب باشه

موفق باشید
    بسم الله الرحمن الرحیم
    الحمدلله الذی خلق السماوات والارض و جعل الظلمات والنور ثم الذین کفروا بربهم یعدلون
    امام علی علیه السلام: بگذارید و بگذرید،ببینید و دل مبندید،چشم بیاندازید و دل مبازید،که دیر یا زود باید گذاشت و گذشت /..

17. صلوات ها 4

نوشته
    6
    حضور
    1 روز 5 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط صجبان نمایش پست ها
    همه ی این ها وقتی با ارزشه که در کنار نماز شب باشه

موفق باشید
    کی گفته؟ روایت خوندید؟
    گریه بر امام حسین علیه السلام حتی بدون نماز شب هم از اهمیت و فضیلت والایی برخوردار است.حتی بدون نماز واجب.حتی بدون نماز واجب.از گناه دفاع نمی کنم ولی می گم ارزش دمودستگاه امام حسین رو پایین نیارید.ارزش دمودستگاه امام حسین بی نهایت بالاه.ما گریه بر امام حسین میدونیم چیه؟ما مصیبت امام حسین درک می کنیم.به خدا اگه درک کنیم جان می دیم.

امام صادق(ع) درباره ثواب گریه بر ثارالله فرمودند: ای مسمع! گریه بر احوالات حسین(ع) سبب می‌‌شود که ملک الموت بر تو مهربان‌‌تر از مادر شود.

همچنین حضرت ثامن الحجج امام رضا(ع) در این باره می‌فرمایند: "بر کسی چون حسین باید که گریندگان بگریند؛ زیرا که گریستن بر او گناهان بزرگ را می‏‌زداید.

امام سجّاد(ع) نیز درباره فضیلت اشک بر امام حسین(ع) فرمودند: "هر مؤمنی که چشمانش برای کشته شدن حسین علیه‏‌السلام گریان شود به طوری که اشک بر گونه‏‌هایش سرازیر گردد، خداوند به سبب آن، او را در غرفه‏‌های بهشتی جای دهد که روزگاران درازی را در آنها به سر برد.

خودتونم سرچ کنید انقدر روایت هست که این جا نمیشه گزاشت.حالا ما جرئت می کنیم بگیم گریه بر امام حسین اگه همراه نماز شب باشه اهمیت داره؟؟؟
    از آقا امام حسین ع خجالت نمی کشیم؟؟؟

19. صلوات ها 3

علاقه
    مهدی شناسی
    نوشته
    45
    حضور
    13 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    126

هر چیزی به جای خودش هم اجر دنیوی داره هم اجر اخروی
    اما در مورد نماز شب من گاهاً مثل شما سوره فلق را حفظ نیستم و نمی خوانم و در قنوت گاه کمتر از 40 نفر به تعداد انگشتان دستم ذکر می گم. انجام کامل فرضیه نماز شب خوب هست و قطعاً تاثیر بیشتری خواهد گذاشت اما همینکه نیت کنی شب بیدار شی و خوابت ببره هم ثواب و اجر نماز شب براتون ثبت میشه.
    مثل اینه که از اینجا بگی اسلام علیک یا اباعبدالله و همون ثواب زیارت کربلا رو کسب کردی اما اگه قصد داری به اون نورانیت و معنویت نماز شب برسی هر چه با فضیلت تر بخونی بهتره من پیشنهاد می کنم اگه گوشی اندروید داری روش مفاتیح رو نصب کنی که داخل مفاتیح هم سوره هم دعا های نماز شب و هم ذکر شمار هست که کار رو خیلی راحت تر کرده.
    بعضی وقتها من نشسته بعد نماز صبح دو رکعت به نیت نماز شب قضا می خونم و مختصر چون شنیدم که رسول خدا (ص) فرمود: همانا خداوند تبارک و تعالى البته نزد فرشتگان خود مباهات می کند به آن بنده که قضاى نماز شب را در روز انجام‏ دهد، و می فرماید: اى فرشتگان من به بنده من بنگرید که نمازى را که بر او واجب نساخته‏ام قضا می کند، گواه باشید که من البتّه گناهان او را آمرزیدم.
    نماز های مستحب رو میتونی تبدیل به هم کنی اما نماز واجب رو نمیتونی مثلاً نماز قضا صبح رو به نیت نماز شب بخونی اما پیشنهاد می کنم یه دو رکعتی قضا بخون و دو رکعت شفع و وتر.
    انشالا که ما رو هم در نماز شب فراموش نکنی و التماس دعا
    اللهم عجل ولیک فرج

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۳۱, ۱۶:۲۶ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری