جمع بندی حکم دریافت سود زیاد از شرکت های خارجی؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم دریافت سود زیاد از شرکت های خارجی؟

سلام
جدیدا یک شرکت خارجی که روش های قدرتمندی در خرید و فروش بورس،طلا،ارز و بخصوص نفت دارد،توانسته بصورت تضمینی ظرف 3 روز سود حاصل از سرمایه گذاری را 2 برابر کند و به شخص برگرداند.بفرض مثال شخص 5 دلار سرمایه گذاری میکند.این شرکت بعد از 3 روز 10 دلار به او برمیگرداند.تا به اینجا این شرکت پرداختی داشته و طبق ادعای خودشان این سود را از راه سرمایه گذاری بدست می اورند.سوال بنده این هست.ایا گرفت این مقدار سود حلال است؟چون هم بسیار زیاد است و هم اینکه در مدت بسیار کوتاهی حاصل میشود. نمیدانم دین صاحبان ان چیست.اما میدانم در کشور غیر مسلمان قرار دارد.و از سوی دیگه به ادعاهای این شرکت اعتباری قائل نیستم.شاید روزی کلاه بردار از اب دراید و حوزه های سرمایه گذاریشان دروغ باشد. و شاید هم راست بگویند.در هر صورت من نه میتوانم ادعایشان را قبول کنم و نه رد کنم.با وجود این شک به این خاطر که سیستم درونی سرمایه گذاریشان مشخص و روشن نیست شما چه میفرمایئد؟ایا سود حاصل از سرمایه گذاری و مشارکت در سرمایه گذاری در این شرکت حلال است؟بدون در نظر گرفتن مرجع تقلید محبت کنید پاسخ بدید چون من هنوز مرجعم رو انتخاب نکردم. و بعنوان کلام اخر عرض میکنم.لطفا طوری پاسخ ندهید که صرفا بیان قانون کلی باشد.چون به دلیل تنگی وقت،سریعا باید تصمیم گیری کنم بنابراین علاوه بر پاسخ سوال بصورت کلی، پاسخ را کمی واضح تر هم بدهید تا بتوانم راحت تر تصمیم گیری کنم اجرتان با خانم حضرت زینب کبری (س)

با نام الله

:Gol::Gol::Gol::Gol:

کارشناس بحث: استاد شفا

سؤال:
حکم شرعی گرفتن سود زیاد از شرکت‌های خارجی چیست؟

پاسخ:
گرفتن سود پول (ربا) از کافر اشکالی ندارد، مشروط به این که این امر خلاف مقررات نباشد.

موضوع قفل شده است