جمع بندی وقتی خانواده خانوم دنبال یک داماد با وضع مالی خوبه؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وقتی خانواده خانوم دنبال یک داماد با وضع مالی خوبه؟

با سلام خدمت تمامی دوستان
من 22 سالمه و و دانشجوی ترم آخر کارشناسی و به یکی از بچه های کلاسمون علاقه مندم.
به کمک حاج آقای مسجد دانشگاه این مسئله را با دختر خانوم در میان گذاشتم و پس از چند جلسه صحبت دختر خانوم بهم گفت که با توجه به اینکه وضع مالی خودشون خیلی مناسبه(به عبارتی پولدارن)خانوداش انتظار دارن دامادشون در حد خودشون باشه.(و من هم یه دانشجو با 2 سال سربازی و وضع مالی متوسط در حد یک خانواده فرهنگی)
میخواستم از دوستان بپرسم راهکاری برای رضایت دادن خانواده دختر خانوم دارید؟
در ضمن دختر خانوم گفته که خودش علاقه ای به شروع یک زندگی راحت(از نظر مالی )را نداره.
لطفا کمک کنید.
سپاس

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

navidrh;492170 نوشت:
با سلام خدمت تمامی دوستان
من 22 سالمه و و دانشجوی ترم آخر کارشناسی و به یکی از بچه های کلاسمون علاقه مندم.
به کمک حاج آقای مسجد دانشگاه این مسئله را با دختر خانوم در میان گذاشتم و پس از چند جلسه صحبت دختر خانوم بهم گفت که با توجه به اینکه وضع مالی خودشون خیلی مناسبه(به عبارتی پولدارن)خانوداش انتظار دارن دامادشون در حد خودشون باشه.(و من هم یه دانشجو با 2 سال سربازی و وضع مالی متوسط در حد یک خانواده فرهنگی)
میخواستم از دوستان بپرسم راهکاری برای رضایت دادن خانواده دختر خانوم دارید؟
در ضمن دختر خانوم گفته که خودش علاقه ای به شروع یک زندگی راحت(از نظر مالی )را نداره.
لطفا کمک کنید.
سپاس

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی
مستحضرید که در شرایط فعلی، رعایت اصل تناسب و همتایی در امور مختلف و از جمله مسائل اقتصادی از پشتوانه های موفقیت یک ازدواج است. تفاوت در سطح اقتصادی در مواردی به تفاوت دیدگاه در موضوعات مختلف و از جمله سطح توقعات دامن خواهد زد. بنابراین پیش از تلاش برای متقاعد کردن خانواده ایشان لازم است به اندازه کافی نسبت به خلقیات و فرهنگ خانوادگی این خانواده و نیز دختر خانم توجه داشته باشید و آن را در بوته تحیق محک بزنید.

در صورتی که خانواده ایشان از انعطاف لازم برخوردار نباشند و رفتار و گفتار انان حاکی از آن باشد که موضوع اقتصاد و رفاه از اولویتهای آنهاست و از طرفی روحیه مداخله گری داشته باشند، چنین ازدواجی پیشنهاد نمی گردد.

قطع نظر از این موضوع، مسیری که برای جلب رضایت خانواده دختر لازم است طی کنید این است که؛

_ از واسطه کمک بگیرید
_ دختر خانم در جلب رضایت والدین نقش فعالتری ایفا کند
_ با لیاقتها و شایستگیهای جنابعالی بیشتر آشنا شوند، به این منظور لازم است با پدر دختر گفتگو داشته باشید و به ایشان اطمینان خاطر دهید که به دغدغه های مد نظر توجه لازم را خواهید داشت.

در پناه خدای متعال موفق باشید

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

موضوع قفل شده است