شک در نجاست

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شک در نجاست

دوستان عزیز سلام
من وسواس دارم و همیشه بدبیاری ها مال منه!!!
امروز ماشینم دست اقوام بود وقتی برام برش گردوند مثلاخ وایت جبران کنه و برداشت ماشین رو تمیز کرد!
با همون دست هایی که جارو میکرد کفیه ای ماشین رو تمیز میکرد و ... ل.زامو از ماشین پیاده کرد و غیره و من حالا همه وسایل رو نجس میدونم.
لطفا حکم شرعی رو بهم بگین!!!
ممنونم و راست هم ایام فاطمه تسلیت و هم سال نونتون مبارک...

با نام الله

:Gol::Gol::Gol::Gol:

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

عارف2010;491795 نوشت:
دوستان عزیز سلام
من وسواس دارم و همیشه بدبیاری ها مال منه!!!
امروز ماشینم دست اقوام بود وقتی برام برش گردوند مثلاخ وایت جبران کنه و برداشت ماشین رو تمیز کرد!
با همون دست هایی که جارو میکرد کفیه ای ماشین رو تمیز میکرد و ... ل.زامو از ماشین پیاده کرد و غیره و من حالا همه وسایل رو نجس میدونم.
لطفا حکم شرعی رو بهم بگین!!!
ممنونم و راست هم ایام فاطمه تسلیت و هم سال نونتون مبارک...

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا کاملا توضیح بدهید که کجای ماشین نجس بوده و اقوام شما آیا یقینا با دست خیس به همان قسمت دست زده یا ....

ضمنا هر گاه سؤال شرعی می پرسید نام مرجع تقلیدتان را هم بفرمایید

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

سلام سال نو همگی مبارک!
مرجع تقلیدم آیت الله بهجت!
جایی نجس نبوده،ولی من شک دارم!
ممکنه نجس بوده باشه و ممکنه دستشم خیس بوده باشه!

[="Tahoma"][="Black"]

عارف2010;491982 نوشت:
سلام سال نو همگی مبارک!
مرجع تقلیدم آیت الله بهجت!
جایی نجس نبوده،ولی من شک دارم!
ممکنه نجس بوده باشه و ممکنه دستشم خیس بوده باشه!

با عرض سلام و احترام

سال نو شما هم مبارک !

به شک خود اعتناء نکنید داخل ماشین پاک است .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

سلام بی ادبی نباشه که دخالت میکنم.
ولی عارف جان این حکم کلی رو همیشه در نظر داشته باش

هرچیزی تا یقین پیدا نکردی که نجسه ، نجس نیست.

پس اگر شک کردید که چیزی که پاک بوده ، نجس شده یا نه ، لازم نیست که اجتناب کنید

سلام...آقا عارف من خودم 6 ماه یک وسواس شدید دچار شدم عاملشم همین توجه به شکهام بود...اولش شاید توجه به شکها خیلی راحت باشه و همین توجه ها آدمو جایی می رسونه که یک لحظه زندگی راحت حسرت می شه تا چه برسه بیای با همون لباسایی که می خواستی پاک باشه نماز بخونی...ببین تا یک ذره یک ذره خیلی خیلی کم شک داشته باشی چیزی ممکنه پاک باشه از نظر اسلام پاکه یعنی بگی 99.99999 درصد ممکنه نجس باشه و 0.00001 پاک از نظر اسلام پاکه....و بدان اگر کمی وسواست پیش روی کرده باشه ممکنه شیطان تو تعیین همین درصد هم تو رو به شک بندازه ولی باز چون شک داری توجه نکن...توجه نکن راه حل همین هست فقط وگرنه یک زندگی تلخ کفر آمیز نتیجشه

با سلام
لباسی که تن من بود خیس و نجس شده بود و درشب به هنگام رفتن به حمام وقتی امدم حوله ام را وردارم به علت خواب الودگی فقط متوجه شدم حوله به لباسم خورد و متوجه نشدم به محل نجاست خورد یا نه
ولی احتمالمیدم 99 درصد به محل نجاست خورده
ایا حوله پاک بوده است؟
ایا لازم بوده که من تحقیق کنم تا بفهمم حوله پاک بوده یا نه؟
الان هم چون با ان حوله تنم را خشک کردم می ترسم بگم نجس بوده
و واقا نمیدونم این شک هست که من کردم و یا مطمئن هستم که حوله نجس بوده و به خاطر فرار از طبعات بعدیش نجس بودن حوله را قبول نکردم

[="Tahoma"][="Black"]

abbas1;494819 نوشت:
با سلام
لباسی که تن من بود خیس و نجس شده بود و درشب به هنگام رفتن به حمام وقتی امدم حوله ام را وردارم به علت خواب الودگی فقط متوجه شدم حوله به لباسم خورد و متوجه نشدم به محل نجاست خورد یا نه
ولی احتمالمیدم 99 درصد به محل نجاست خورده
ایا حوله پاک بوده است؟
ایا لازم بوده که من تحقیق کنم تا بفهمم حوله پاک بوده یا نه؟
الان هم چون با ان حوله تنم را خشک کردم می ترسم بگم نجس بوده
و واقا نمیدونم این شک هست که من کردم و یا مطمئن هستم که حوله نجس بوده و به خاطر فرار از طبعات بعدیش نجس بودن حوله را قبول نکردم

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال که شک در برخورد حوله با محل نجاست دارید بنا را بر عدم برخورد و پاکی حوله بگذارید .

در پناه حضرت حق باشید[/]

موضوع قفل شده است