نمیخوام عاشق شوم

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نمیخوام عاشق شوم

سلام - من نمیدونم چرا دخترهایی میبینم خانم خوبی مومن و مرتب و زیبا و اونوقت عاشقش میشم و تو دانشگاه و هم فامیلامون هم اینجور است و انگار اونم به من عاشق میشه نمیدونم با خانم های دیگه فرقی میکنه زیاد دخترا اس عاشقش نمیشم- وقتی دختر زرنگ فهمیده ببینم اینجوری اونا میدونن من فهمیده و اهل نماز هستم و... این اتفاقی رخ داده ای کاش بد نام بودم تا عاشقم نشود زیاد باهاشون حرف نمیزنم هی دفعات نیگاهم میکنن و برخورد نگاه میگن معلومه عاشقمه
من دیگه نمیخام عاشق باشم حوصله این بازی ندارم تو رو خدا کمکم کنین چکار کنم عاشقشون نشوم و اونم عاشقم نشه مداوم هی تو فکرم میاره و ازدواج وافتخار ... ... میخام ذهنم خالی از این ..... باشه امونم نمیده
همه هر درسی دارین بده به این فلان بیچاره عاشقش کردن

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما
درمان اين مشكل توجه به دستورات اسلام (احكام و اخلاق )است.
مديريت و كنترل چشم، فكر و خيال، تفكر به آيات و نشانه هاي خداوند در درون( مغز، خلقت چشم، گوش و..) و بيرون( كهكشان ها، دشت ها، اقيانوس ها و..)، ذكر دائم، همنشيني با كسي كه نگاه به او ما را به ياد خدا بيندازد، سخنانش به علم مفيد ما بيفزايد و رفتارش ما را به كارهاي آخرتي تشويق كند، ديدار عالمان رباني، زيارت قبور، تلاوت روزانه و باتدبر قرآن كريم، استغفار از گناهان، ورزش هاي مفيد (شنا، پياده روي، كوهنوردي و...)، توجه به ضررهاي مهار نكردن فكر و خيال و چشم،توجه به وعده خدا كه هركس تقوا پيشه كند خداوند از جايي كه گمان نكند روزي و رزق به او مي دهد.
دفع و رفع افكار منفي و مزاحم با ذكر صلوات، لااله الا الله و ذكر لاحول و لاقوه الا بالله العلي العظيم، تلاش براي مهيا كردن شرايط ازدواج

توجه:
1- هنگام خواستگاري يعني وقتي كه قصد جدي براي ازدواج وجود دارد و شرايط مهيا است نگاه به دختر مورد نظر در جلسه خواستگاري اشكال شرعي ندارد و دفع كننده بسياري از مشكلات بعدي است. برخي از مردان در موقع خواستگاري با دقت نگاه نمي كنند و بعدا به زيبايي دختر گير مي دهند و مي گويند اين چيزي نيست كه من مي خواهم.
2-خدا فرموده همديگري را در تقوا و نيكي ياري كنيد و همديگر را در گناه و تجاوز از حدود الهي ياري نكنيد. نگاه به نامحرم و نگاه به افرادي كه چمشان مهار ندارد و با نگاه ما هرزه گرد مي شود بر خلاف دستور خداوند است و مهار چشم ما به مهار چشم ديگران هم كمك مي كند.
3- براي مطالعه بيشتر دو پست بعدي را مطالعه كنيد.
4- به ياد داشته باشيد كه در حديث داريم: كسي كه دلش گرفتار عشق مجازي شود و عشقش را كتمان كند و مهار، [HL]اجر شهيد[/HL] را دارد.

نگاه خواستگارى

پرسش: مرد تا چه اندازه مى تواند به بدن زن، هنگام خواستگارى نگاه كند (البته با رعايت شرايط خاص خود )؟

آيات عظام امام، خامنه اى و فاضل: مى تواند به بدن دختر نگاه كند ؛ هر چند احتياط مستحب است كه تنها به دست و صورت و پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه ) اكتفا كند.

آيات عظام بهجت، تبريزى، سيستانى و مكارم: تنها مى تواند به دست و صورت، پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه ) دختر نگاه كند.

آيه اللّه  صافى: بنا بر احتياط واجب، تنها به صورت و دست ها تا مچ اكتفا كند.

آيه اللّه  نورى: مى تواند به دست و صورت، پاها، مو و مقدارى از بدن (مانند گردن و بالاى سينه ) دختر نگاه كند و اگر نتواند از خصوصيات ساير بدن، از روى لباس آگاهى پيدا كند، نگاه به تمام بدن جايز است.

[HL]
تبصره. نگاه به دختر براى خواستگارى شرايطى دارد كه عبارت است از:

[/HL]
1. به قصد لذت و ريبه نباشد.

2. براى آگاهى از وضع جسمانى او باشد.

3. مانعى از ازدواج در ميان نباشد.

4. احتمال بدهد كه دختر او را رد نمى كند.
منبع: سيدمجتبي حسيني، رساله دانشجويي، پرسش 340.

اسیر محبت
سؤال: چندی است که[HL] اسیر محبت[/HL] به شخصی شده ­ام و عنان از کفم ربوده شده، چه کنم؟
آیت الله بهجت: عاقل، به اکمل(کامل­ترین) و اجمل(زیباترین) و انفع(پرسودترین) و ادوم(بادوام­ ترین)، محبت پیدا می­ کند و ترجیح می­دهد محبت او را بر محبت غیر؛ با اینکه محبت اکمل، دافع شرور و بلیّات است، به ­خلاف محبت غیر.[1]

[/HR]

align: center

[TD="bgcolor: #6576ed"]نگاه پاك (بررسى نگاه به نامحرم، مرزها و آثار آن) [/TD]
[TD="bgcolor: #f3ca9c"] ياسين كمالى وحدت [/TD]

مقدمه‏
بخش اول : كليات
ناگاه نا محرم و آسيب‏ شناسى اجتماعى
1 - آسيب‏ شناسى اجتماعى
تعريف آسيب‏ شناسى اجتماعى
اهداف آسيب‏ شناسى اجتماعى
2 - نامحرم
محرم و نامحرم‏
سه نكته
تاريخچه آسيب‏ شناسى نگاه و چشم چرانى
قدر دانى از بزرگ‏ترين نعمت الهى
بخش دوم : حرمت نگاه به نامحرم
فصل اول: از ديدگاه قرآن
شأن نزول‏
شرح مفردات و لغات آيات
دو نكته‏
تذكر
فصل دوم: حرمت نگاه به نامحرم از ديدگاه روايات‏
عنوان‏هاى كلى روايات
1 - كيفر و عذاب نگاه به نامحرم
2- برخورد معصومان (عليهم السلام) با چشم چرانى‏
3 - آثار منفى چشم چرانى
4 - راه‏هاى جلوگيرى از گناه چشم
5 - بهترين راه حفظ عفت زن
6 - پاداش چشم پوشى
فصل سوم : نگاه به نامحرم از منظر فقهى
سخنان فقيهان
احكام نگاه از نظر مراجع فعلى
نگاه به صورت و دستان زنان نامحرم بدون قصد لذت جنسى
حرمت نگاه زن به مرد
نگاه به صورت، بدن و موى دختر نابالغ
احكام عكس و تصوير و فيلم
نكته
فصل چهارم : استثناهاى ديگر نگاه به نامحرم
استثناى اول، نگريستن در خواستگارى
حكم نگريستن بانوان به خواستگار
ادله روايى فتواهاى فوق
حكم نگاه به زنان روستايى كم حجاب و زنان بى بند و بار
نتيجه نهايى و استنباط مؤلف از روايت‏ها و كلام فقيهان
دو نكته
استثناى سوم؛ نگاه پزشك و... هنگام ضرورت
نكته
بخش سوم : نگاه به نامحرم از نظر آسيب‏شناسى اجتماعى
فصل اول: نگاه به نامحرم، آسيب اجتماعى
بررسى آمار و آثار منفى نگاه به نامحرم از نظر آسيب‏شناسى اجتماعى
آسيب‏هاى اجتماعى ناشى از چشم چرانى
تصادف، خودكشى و تجاوز جنسى
ناكامى و قتل
چشم چرانى و خودكشى
زنا و قتل، نتيجه چشم چرانى
حمله و تجاوز جنسى
بيمارى‏هاى مقاربتى
ايدز، نقص ايمنى اكتسابى
فرزند نامشروع
كورتاژ (سقط جنين)
فساد عامل شكست
كاهش ازدواج و افزايش طلاق
كشتارهاى بى‏رحمانه، به دليل يك نگاه
نتيجه
فصل دوم: علل و خاستگاه‏هاى نگاه به نامحرم
الف) عوامل فرهنگى و اعتقادى
1. معرفت ناقص
2 - سستى و تزلزل ايمان
3 - انحراف‏هاى اخلاقى، اعتقادى و احساس گناه
4 - انگيزه سياسى
5 - عوامل ابتذال
6 - خودباختگى در برابر فرهنگ غربى
7 - تربيت‏هاى غلط و كم كارى مشاوران
8 - دوران و علايم بلوغ
ب) عوامل روانى
1 - حالت‏هاى هيجانى (خجالت زدگى، خودباختگى و شيدايى)
2 - جست و جوى شخصيت و اثبات لياقت
3 - ناكامى جنسى
ج) عوامل اجتماعى
1 - تأثير پذيرى از محيط
3 - الگوى‏هاى دروغين
4 - تظاهر به زيست مترقى و غرب زدگى
5 - غرب زدگى
6 - شرايط شهوت‏انگيز محيط
7 - تأخير و ترك ازدواج
فصل سوم: آثار منفى نگاه به نامحرم
1 - آثار منفى نگاه، از نظر روانى - فردى
چشم چرانى از نظر روان‏شناسى‏
زيان‏هاى روان تنى چشم چرانى (فرمان هيپوتالاموس)
بيمارى‏هاى چشم چرانى
نگاه، خسران دنيا و آخرت
2- آثار اجتماعى
3-آثار منفى نگاه، از نظر خانوادگى‏
ازدواج‏هاى خيابانى
ازدواج، گورستان عشق (هوس)
به خاطر عشق ازدواج نكنيد
عمر متوسط ازدواج‏هاى عاشقانه
زيبايى، معيار ازدواج
بهاى يك نگاه
4 - آثار منفى نگاه از نظر معنوى
قيمت يك نگاه‏
خاطره‏اى از حاج ميرزا كاظم شبسترى
مهم‏ترين امتحان
بابا سرگى از اوج تقديس تا اوج سقوط
نگاه و عاقبت به شرى
مؤذن بى ايمان
هم سفر نامحرم
چشم چرانى و كفر
فصل چهارم: پيش‏گيرى و درمان
الف) انديشه در پى‏آمدهاى نگاه
مادران خردسال
عاقبت عشق خيابانى
ب) توجه به اثرهاى مثبت چشم پوشى و لذت معنوى آن
اگر لذت ترك لذت بدانى...
رمز موفقيت علامه جعفرى (رحمه الله)
ج) تقويت ايمان
محبت الهى
چهار هزار حكمت از انبيا
شاهدان آگاه
خبر از كار ديشب
سرانجام كارت كجا مى‏رسد
سخنى با اوليا و مربيان
د) حيا
راه كارهاى حيا
ه) غيرتمندى‏
منشأ روانى بى‏غيرتى‏
على (عليه السلام) در سفارشى به امام حسن (عليه السلام) فرمود:
و) شخصيت دهى و وارستگى
راه كار
آزادگى و وارستگى
نكته
ز)جلوگيرى از بى‏بند و بارى
پاسخ به يك اشكال: رابطه اما با ضابطه
اشكال مطلب فوق
ح) پاك سازى و فضاسازى محيط
اصلاح امور فرهنگى
نهى از منكر
ط) ارايه اسوه‏هاى حسنه
امام در برابر فتنه
رفيق كور
تذكر
[HL] داستانى راجع به آقا سيد هاشم حداد
چشم پاك [/HL]
ى) آسان كردن ازدواج‏
سادگى ازدواج
محكم كارى در ازدواج
راه حل
احكام آسان ازدواج
س) ازدواج
ع) درخواست از فضل خدا
ف) ياد مرگ

نگاه حرام از دیدگاه روایات
بر اساس معارف اسلامی، مسلمانان در رعایت عفت و دوری از اموری که آتش شهوت را در دل ها شعله ور می سازد و ممکن است منتهی به انحراف از جاده عفت شود، آن چنان باید دقیق و سختگیر باشند که از اولین قدم و نقطه آغازین آن دوری کنند و آن نقطه شروع، چشم چرانی و نگاه به نامحرمان است و این گویای ژرف نگری اسلام در این باره می باشد. از این رو با دستورات اکید و وعده های آتشین، مردم را دعوت به اجتناب از این عمل کرده است- که به آیات 30 و 31 سوره نور می توان اشاره کرد قرآن کریم در آیه ای در قالب داستان به ماجرای حیای دختران حضرت شعیب غظ و عفت حضرت موسی (ع) می پردازد و از این راه انسان ها را به کنترل چشم از نامحرمان دعوت می کند.

در تفاسیر آمده است: آن گاه که دختران شعیب (ع) از طرف پدرشان موسی را به نزد پدر احضار کردند، هنکام بازگشت، موسی (ع) به دختران شعیب فرمود: راه را به من نشان دهید و خودتان از پشت سرم بیایید؛ زیرا ما دودمان یعقوب به پشت سر زنان نگاه نمی کنیم.

امام صادق (ع) برای دوری جستن مردم از نگاه به نامحرم چنین هشدار می دهد:
امَا یَخْشَى الَّذِینَ یَنْظُرُونَ فِی ادْبَارِ النِّساءِ انْ یَبْتَلُوا بِذلِکَ فِی نِسَائِهِمْ؛

آیا کسانی که به پشت زنان می نگرند، نمی ترسند که در مورد زنان خودشان نیز به این نگاه های آلوده مبتلا شوند؟ (دیگران به زنان آنان نگاه کنند).

امام صادق (ع) فرمود:
بِرُّوا آبَائَکُمْ، یَبرُّکُمْ ابْنَاءُکُمْ وَ عَفُو عَنْ نِساءِ النَّاسِ تَعفُّ عَنْ نِسَائِکُمْ؛
نیکی کنید به پدرانتان تا به شما نیکی کنند پسرانتان، و چشم پوشی کنید از زنان مردم تا مردم از زنانتان چشم پوشی کنند.

پیامبر (ص) فرمود:
النَّظَرُ سَهْم مَسْمُومٌ مِنْ سهامِ إبْلِیس فَمَنْ تَرَکَهَا خَوْفاً مِنَ الله اعْطَاهُ الله إیمَاناً یَجِدُ حَلاوَتَهُ فِی قَلْبِهِ؛
نگاه به نامحرم تیری از تیرهای زهرآگین ابلیس است که هر کس به خاطر ترس الهی از چنین گناهی صرف نظرکند، خداوند شیرینی ایمان را در قلبش وارد می کند.

نیز فرمود:
لِکُلِّ عُضْوٍ حَظٌّ مِنَ الزِّنَا، فَالْعَیْنُ زِنَاهُ النّظَرُ؛
هر عضوی از اعضای بدن بهره ای از زنا دارد و زنای چشم، نگاه ناروا (به نامحرم) است.

هم چنین آن بزرگوار فرمود:
مَنْ مَلا عَیْنَهُ مِنْ حَرَامٍ مَلَا الله عَیْنَهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ مِنَ النّار إلّا انْ یَتُوبَ وَ یَرْجِعَ؛
کسی که چشمش را از حرام پُر کند (و به نامحرم و سایر دیدنی های غیرمشروع چشم دوزد) در قیامت چشمانش از آتش پُر شود، مگر این که (در دنیا) توبه کند و از عمل زشتش دست بردارد.

نیز فرمود:
اِشْتَدَّ غَضَبُ اللّه عَزّوجَلّ عَلی إمرَئةٍ ذَاتَ بَعْلٍ مَلَاتْ عَیْنَهَا مِنْ غَیْر زَوْجِهَا اوْ غَیْر مَحْرَمٍ مِنْهَا؛
هر زن شوهرداری که چشمش را از نگاه به غیر شوهر و غیر محرمش پر کند، خشم خدا بر او شدید خواهد بود.

گفتنی است که اسلام در دور ساختن پیروان خود از خصلت های زشت و خانمانسوز، از دو راه تنبیه و تشویق و انذار و تبشیر بهره میگیرد که روایات پیشین از دسته تنبیه و انذار بود و چند روایت از نوع روایات تشویق و بشارت برای آنان که از عمل زشت چشم چرانی فاصله می گیرند و با هوای نفس مبارزه می کنند تقدیم میگردد:

پیامبر عطیم الشان اسلام (ص) می فرماید:
مَا مِنْ مُسْلِمٍ یَنْظُرُ إلى مَحاسِنِ اِمْرَئَةٍ ثُمَّ یَغُضُّ بَصَرَهُ إلّا احْدَثَ الله تَعَالى لَهُ عِبَادَةً یَجِد حَلاوَتَهَا فِی قَلْبِهِ؛
مسلمانی که چشمان خود را از زیبایی های زن نامحرمی فرو بندد، خداوند او را موفق به انجام عبادتی میکند که قلبش از آن خشنود می شود (و صفای باطن پیدا می کند).

نیز امام صادق (ع) می فرماید:
مَنْ نَظَرَ إلى اِمْرَئَةٍ فَرَفَعَ بَصَرَهُ إلَی السَّمَاءِ، اوْ غَمَضَ بَصَرَهُ لَمْ یَرتَدَّ إلَیْهِ بَصَرُهُ حَتّى یُزَّوِجَهُ الله عَزّوَجلّ مِنَ الْحوُرِالعین؛
کسی که به خاطر فرار از نگاه به نامحرم به آسمان بنگرد و یا آن را ببندد، خداوند از زنان پاک دامن بهشتی به او تزویج می کند.

[HL]منبع : کتاب مدیریت نگاه از رضا اخوی
http://www.hejabonline.com/articles/view-1135.aspx
[/HL]

حامی;498577 نوشت:
چشم پوشی کنید از زنان مردم تا مردم از زنانتان چشم پوشی کنند.

خیلی خوبه کاش همه میدونستند

مدیریت نگاه
نویسنده: رضا اخوي
مديريت نگاه

• مشخصات كتاب
  • پيشگفتار
  • فصل اول : چشم
  • فصل دوم : نگاه
  • فصل سوم : علت
  • فصل چهارم : پيامدها
  • فصل پنجم : اعدام
  • فصل ششم : چشم چران

• مديريت نگاه
    • مشخصات كتاب
    • پيشگفتار
    • فصل اول : چشم
      • جايگاه چشم
      • حقوق چشم
    • فصل دوم : نگاه
      • انواع نگاه
        • اشاره
        • الف- نگاه عبادت
        • ب- نگاه عبرت
        • ج- نگاه حسرت
        • دـ- نگاه شهوت
    • فصل سوم : علت
      • علت نگاه انسان
      • علاج قبل از واقعه
      • سه داستان عبرت آموز
      • از خلوت تا بزرگ ترين جنايت
      • از لمس پا تا لمس مرگ
      • يك تذكرمهم
    • فصل چهارم : پيامدها
      • پيامدهاي منفي چشم چراني
        • اشاره
        • 1. بدنامي بين مردم
        • 2. دچار شدن به حسرت و اندوه
        • 3. كاشته شدن بذر شهوت
        • 04 ابتلا به بيماري هاي رواني
        • 5. عذاب اخروي
    • فصل پنجم : اعدام
      • اعدام دو قاضي
      • سيد علي و جوان متدّين
      • چشم چراني امير فيل
      • كشته شدن چشم چران
      • ناكامي و انتقام
    • فصل ششم : چشم چراني
      • الف- غض بصر (فروخواباندن چشم)
      • عبادت
        • اشاره
        • درك لذت عبادت
        • چشيدن طعم ايمان
        • پاداش با حورالعين
        • ديدن عجايب
        • نيكويي خصلت ها و عزتمندي
      • ج- توجه به سنّت الهي
        • اشاره
        • حكايت جوان گستاخ
      • د- توجه به حضور خداوند
        • اشاره
        • رئيس و زن باغبان
      • هـ. نظم و برنامه ريزي
      • و- كنترل و مبارزه با زمينه هاي چشم چراني
      • حرف آخر

سلام - از همه ممنونم اقا حامی خیلی ممنون از زحماتت - ببنین حامی عزیز من اصلا اهل چشم چرانی نبودم که بخواهیی به من پند رفع چشم چرانی بدهید
من خواستم بگم . .... اینجوری عشق رو دوست ندارم
وقتی ما اینجوری دخترها که بچه خوب و نظیر باتقوا و نماز ... است خوشم میاد اونوقت از چهره اش معلوم میشه و که من بهم میچسبه
و دیگه نگو اگر امکان دارد برین خواستگاریی بابا سنم کمه و با این همه فک و فامیله اینقذ بدم میاد - میفهمی ازدواجم مقدور نیست - و من چجوری از این عشق و دوست داشتنش رو فرار کنم و چیزی و اذکاری نیست بخونم و اینقذ از خدا خواستم بی علاقه شوم ......
جناب حامی اگر گیج داری و میتونی هیچ نگیی

با سلام خدمت شما
شما از كجاي پست اول من برداشت كرديد كه من گفتم شما چشم چران هستيد؟! سخنم بيشتر روي مديريت نگاه بود كه اين براي عرفا هم لازم است چه برسد به من و شما.
با اين حال به نظرم شما راه و چاه را بلد هستيد و چو داني و پرسي سؤالت خطاست.
اگر من كارشناسم پس چرا شما مي فرماييد كه من چه بگويم و چه نگويم؟! و اگر مي دانيد پس چرا مي پرسيد:Nishkhand:

موضوع قفل شده است