صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: درسم یا دینم

نوشته
    8
    حضور
    2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

درسم یا دینم

با سلام

دانش آموز سال چهارم هستم و برای کنکور خودم رو آماده میکنم . چند روز پیش یکی از دوستانم سی دی های آموزشی موسسه ای را از یکی از آشناهایشان به عنوان هدیه گرفته و به خاطر دوستی مان مایل بود سی دی ها رو به من هم بدهد تا استفاده کنم . من هم گرفتم ولی پس از باز کردن سی دی ها روی آن ها درج شده بود ( کپی شرعا حرام است و مدیون هستید)
    من سی دی ها رو با رضایت طرف مقابل ( دوستم ) گرفتم.البته باز تاکید میکنم آشنای دوستم هم هزینه ای در ازای دادن سی دی ها دریافت نکرده و به عنوان کادو به او داده است و به احتمال قوی او خودش هم از کس دیگری کپی کرده . حالا پس از سه واسطه سی دی ها دست من هست . آیا شرعا میتوانم از این سی دی ها استفاده کنم یا خیر؟ چون من میخواهم درس بخوانم اما نه به هر قیمتی.

( سریع تر پاسخ بدید ممنون میشم )
    متشکرم

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

درسم یا دینم

کارشناس بحث: استاد سجاد

5. صلوات ها 2

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خانم نمایش پست ها
    با سلام

دانش آموز سال چهارم هستم و برای کنکور خودم رو آماده میکنم . چند روز پیش یکی از دوستانم سی دی های آموزشی موسسه ای را از یکی از آشناهایشان به عنوان هدیه گرفته و به خاطر دوستی مان مایل بود سی دی ها رو به من هم بدهد تا استفاده کنم . من هم گرفتم ولی پس از باز کردن سی دی ها روی آن ها درج شده بود ( کپی شرعا حرام است و مدیون هستید)
    من سی دی ها رو با رضایت طرف مقابل ( دوستم ) گرفتم.البته باز تاکید میکنم آشنای دوستم هم هزینه ای در ازای دادن سی دی ها دریافت نکرده و به عنوان کادو به او داده است و به احتمال قوی او خودش هم از کس دیگری کپی کرده . حالا پس از سه واسطه سی دی ها دست من هست . آیا شرعا میتوانم از این سی دی ها استفاده کنم یا خیر؟ چون من میخواهم درس بخوانم اما نه به هر قیمتی.

متشکرم
    با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا هر گاه سؤال شرعی می پرسید نام مرجع تقلیدتان را هم بفرمایید

همیشه سلامت و موفق باشید

7. صلوات

نوشته
    8
    حضور
    2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

با سلام مرجع تقلیدم آیت الله خامنه ای هستن . فقط یکم سریع پاسخ بدین ممنونم

9. صلوات ها 2

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

با سلام مرجع تقلیدم آیت الله خامنه ای هستن . فقط یکم سریع پاسخ بدین ممنونم
    با عرض سلام و احترام مجدد

اگر سی دی های اصلی به صورتی که فرمودید به دست رسیده ، استفاده از آن مانعی ندارد اما اگر سی دی را کسی کپی غیر مجاز کرده و آن کپی بدست شما رسیده استَ، استفاده از آن اشکال دارد و برای استفاده از مؤسسه یا شرکت تولید کننده آن اجازه بگیرید .

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
    1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

ویرایش توسط سجاد : ۱۳۹۳/۰۱/۰۶ در ساعت ۱۰:۰۰

11. صلوات ها 3

نوشته
    8
    حضور
    2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

بله پس من استفاده نمیکنم چون کپی هستن . بسیار متشکرم

13. صلوات ها 4

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

با سلام
    متشکرم
    ولی این کاری که شرکت سازنده فیلم ها میکنه اصلا خوب نیست همین کارا را میکنن که الان اروپا از نظر تکنولژی 100 سال از ما جلوتره

علاقه
    امام حسین - مقام معظم رهبری - کودکان - علم و تکنولوژی
    نوشته
    58
    حضور
    2 روز 2 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    143

سلام
    دوست خوبم برای اینکه بعدا دچار تناقض و دوگانگی نشی به عنوان خواهر بزرگترت که یکم بیشتر تجربه داره اینو بگم:
    اول خیلی ارزشمنده این شخصیت شما. این که حواست اینجوری به حلال و حرام هست. خدا حفظتون کنه
    دوم ذاتا نمیشه قوانین کپی رایت رو در ایران اجرا کرد.شاید فقط در مواردی که مثل همین مشکل فعلی شما که چندتاسی دی هست که تولید موسسات و شرکت های داخلی هست میشه.
    یکی از دوستام از انگلیس اومده بود ایران. همه ی نرم افزارهای لب تابش اوریجینال و اصلی بود. انقدر که تو اپدیت کردنشون و سیستم های فایروال دانشگاه به مشکل برخورد مجبور شد یک یس دی ویندوز و آفیس 7 هزارتومانی بخره و نرم افزاراش رو عوض کنه. من تو کل دوره فوق لیسانسم ده ها و شاید صدها نرم افزار لازم داشتم که مجبور بودم از نرم افزارهای قفل شکسته استفاده کنم و از همه بدتر وضع گرفتن مقالات علمی هست که دزدی کامله. مگه این که یک توجیه شرعی کسی براش پیداکنه. چون برای گرفتن مقالات یوزرنیم و پسورد کتابخانه های اون ور رو هک می کنیم ...
    برای من , خودت و همه دعا کن...

نوشته
    41
    حضور
    3 روز 6 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    115

اشاره

من تو کل دوره فوق لیسانسم ده ها و شاید صدها نرم افزار لازم داشتم که مجبور بودم از نرم افزارهای قفل شکسته استفاده کنم و از همه بدتر وضع گرفتن مقالات علمی هست که دزدی کامله. مگه این که یک توجیه شرعی کسی براش پیداکنه. چون برای گرفتن مقالات یوزرنیم و پسورد کتابخانه های اون ور رو هک می کنیم ...
    برای من , خودت و همه دعا کن...

دوست محترم سلام بر شما

این مورد و موارد مشابه را تا حدی می توان تجسم کرد... ".....

(کارشناسی ارشد" را 20 سال پیش گذراندم. )

ولی
    چه بسا فتوا دادن به عملی .... عواقب سنگینی را پی داشته باشد.چه آن را بر گردن خود می گیریم.

ما در آن زمان بابت هر پایان نامه هر کدام از اعضا گروه کارشناسی ارشد... حدود 3 تا 5 کتاب را با ارز دولتی یا غیر دولتی تهیه می کردیم. و ما بقی کارمان را از کتاب های آن سال که از اساتید به امانت داده می شد استفاده می کردیم.

بقیه پزوهش را که از طریق کامپیوتر انجام می گرفت را هم "با سرعت آن زمان ایترنت در ایران" به جان می خریدیم. و نام تک تک منابع هم در پایان نامه ذکر می شد.

در جمع هر نفر از 17 نفر دانشجو چندین کتاب مرجع داشت و به قیمت سنگینی هم تمام می شد..

حالا شرایط عوض شده ....هم سرعت به روز شدن مباحث علمی که انشا... از آن دور نیستم و هم قیمت ارز و موانع بسیار دیگر....
    ."ولی قانون الهی همان است که بود."

می شود این راحتی عمل را برای من هم روشن کنید؟ پرسشم تنها برای آگاهی از اطمینان قلبی به "درست بودن عمل است".

در پناه حق باشید

ویرایش توسط نیکا : ۱۳۹۳/۰۱/۰۷ در ساعت ۰۸:۲۵

علاقه
    دین - علم - سیاست - شطرنج
    نوشته
    300
    حضور
    13 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    14
    صلوات
    1720

سلام دوستان
    ان شاء الله سال خوبی رو در پیش رو داشته باشین.
    داخل پرانتز خدمت دوستان عرض کنم که لطفا تو این موضوع (تاپیک) بحث نکین چون مربوط به انجمن احکام میشه به همین دلیل پستاتون رو پاک می کنن.(خودم سابقه ش رو دارم :) ) مراجعه کنین به بخش فلسفه احکام.

با سلام و احترام خدمت کارشناس محترم، یک سوال ازتون داشتم:
    تا اونجایی که میدونم اگه رهبر یک حکم بده، سایر مراجع تقلید موظف به اجرا هستن (حالا نمیدونم اصطلاحا به اون حکم چی میگن)
    از اونجایی که چندین سال پیش طی یک نامه از رهبری خوسته شد که ایران به کنوانسیون برن (مربوط به کپی رایت) بپیونده (البته خیلی دقیق اطلاع ندارم) و ایشون هم مخالفت کردن
    و هچنین قراردادهای بین المللی و رابطه با سایر کشورها در حوزه مسئولیت رهبری هست،
    آیا سایر مراجع نباید در مورد کپی رایت محصولات خارجی تابع احکام رهبری باشند؟

با تشکر

از اونجایی که حکم کلی هست، فکر کنم نیازی به معرفی کردن مرجع تقلیدم نباشه ولی من مقلد آیت الله مکارم هستم.
    ویرایش توسط felfely : ۱۳۹۳/۰۱/۰۷ در ساعت ۰۹:۳۶
    این روزها، خیلی به آن روزها فکر می کنم.
    شما چطور؟
    (یادداشت های کاربری من - صفحه 3 - نوشته دوم)
    منتظر نظراتتون هستم.

یادداشت های کاربری من (23 نوشته)

شهید محمّدرضا رمضانی چمازی

18. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری