جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: فروختن انگشتر پیدا شده

نوشته
    2
    حضور
    34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3

فروختن انگشتر پیدا شده

با سلام و خسته نباشید.
    بنده دو هفته پیش یک انگشتر نقره که دارای یک سنگ کوچک عقیق بود پیدا کردم آن را برداشتم و در بازار انگشتر فروشی ( بازار قیصریه اصفهان) از تمام مغازه های بازار ،آن را قیمت کردم و حدود 30 هزار تومان قیمت شد.آن انگشتر را به یک آشنا فروختم و مبلغ آن را صدقه دادم حال آن فرد به من گفت که این انگشتر را نزد یک سنگ شناس بردم و گفت حدود دو میلیون تومان آن انگشتر قیمت دارد حال من چه وظیفه ای دارم البته لازم به ذکر است که انگشتر هیچ گونه نشانه یا علامتی جهت یافتن صاحب آن نداشت و آنکه خریده دیگر انگشتر را به من پس نمی دهد البته اطلاعی از ماجرای این انگشتر ندارد.لطفا مرا راهنمایی کنید. لطفا خیلی زود جواب مرا بدهید.متشکرم

2. صلوات ها 3

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11166

با نام الله

فروختن انگشتر پیدا شده

کارشناس بحث: استاد نور

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات

نوشته
    4,852
    حضور
    47 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17966

نقل قول نوشته اصلی توسط ghulam1368 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.
    بنده دو هفته پیش یک انگشتر نقره که دارای یک سنگ کوچک عقیق بود پیدا کردم آن را برداشتم و در بازار انگشتر فروشی ( بازار قیصریه اصفهان) از تمام مغازه های بازار ،آن را قیمت کردم و حدود 30 هزار تومان قیمت شد.آن انگشتر را به یک آشنا فروختم و مبلغ آن را صدقه دادم حال آن فرد به من گفت که این انگشتر را نزد یک سنگ شناس بردم و گفت حدود دو میلیون تومان آن انگشتر قیمت دارد حال من چه وظیفه ای دارم البته لازم به ذکر است که انگشتر هیچ گونه نشانه یا علامتی جهت یافتن صاحب آن نداشت و آنکه خریده دیگر انگشتر را به من پس نمی دهد البته اطلاعی از ماجرای این انگشتر ندارد.لطفا مرا راهنمایی کنید. لطفا خیلی زود جواب مرا بدهید.متشکرم

با سلام و عرض ادب

باید تا یکسال اعلان می کردید تا صاحبش پیدا شود و درصورتی که واقعا از پیداکردن صاحبش نا امید شده باشید با اجازه دفتر مرجع تقلیدتان باید آن را به فقیر صدقه میدادید برای کسب تکلیف در این زمینه با دفتر مرجع تقلیدتان تماس بگیرید.

موفق و موید باشید

7. صلوات ها 2

علاقه
    خانواده
    نوشته
    59
    حضور
    3 روز 2 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    267

نقل قول نوشته اصلی توسط نور نمایش پست ها
    باید تا یکسال اعلان می کردید تا صاحبش پیدا شود و درصورتی که واقعا از پیداکردن صاحبش نا امید شده باشید با اجازه دفتر مرجع تقلیدتان باید آن را به فقیر صدقه میدادید برای کسب تکلیف در این زمینه با دفتر مرجع تقلیدتان تماس بگیرید.

موفق و موید باشید
    باسلام
    ظاهرا کاربر محترم خودشون میدونستن که باید معادل قیمت اون رو به فقیر بدن و سوالشون چیز دیگری بود.
    تاجایی که بنده متوجه شدم منظورشون اینه که قبلا که 30 هزار تومن معادل قیمت انگشتر رو به فقیر دادن و حالا متوجه شدن ارزش اون چیزی خیلی بیشتر از 30هزارتومن هست حالا تکلیفشون چیه؟آیا باید 2میلیون تومن رو خودشون دوباره به فقیر بدن یا به صاحب فعلی انگشتر قضیه رو بگن تا ایشون این کارو بکنن.
    و در ضمن این بنده خدا اگر میخواستن از دفتر مرجع تقلیدشون هم بپرسن، دیگه چرا از شما پرسیدن؟بهتر بود قبل از پاسخ دادن مرجع تقلیدشون رو میپرسیدید و پاسخ مناسب رو میدادید.
    باتشکر

9. صلوات

نوشته
    4,852
    حضور
    47 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17966

نقل قول نوشته اصلی توسط کلبه احزان نمایش پست ها
    باسلام
    ظاهرا کاربر محترم خودشون میدونستن که باید معادل قیمت اون رو به فقیر بدن و سوالشون چیز دیگری بود.
    تاجایی که بنده متوجه شدم منظورشون اینه که قبلا که 30 هزار تومن معادل قیمت انگشتر رو به فقیر دادن و حالا متوجه شدن ارزش اون چیزی خیلی بیشتر از 30هزارتومن هست حالا تکلیفشون چیه؟آیا باید 2میلیون تومن رو خودشون دوباره به فقیر بدن یا به صاحب فعلی انگشتر قضیه رو بگن تا ایشون این کارو بکنن.
    و در ضمن این بنده خدا اگر میخواستن از دفتر مرجع تقلیدشون هم بپرسن، دیگه چرا از شما پرسیدن؟بهتر بود قبل از پاسخ دادن مرجع تقلیدشون رو میپرسیدید و پاسخ مناسب رو میدادید.
    باتشکر
    با سلام و عرض ادب

اگر از پیداکردن صاحب انگشتر بعد از اعلان تایکسال(با شرایطش) ناامید شده باشد باید یا خود انگشتر را به فقیر می داد یا قصد تملک کرده و انگشتر را برای خودش برمی داشت تا صاحبش پیدا می شد پس اصلا نمی توانسته انگشتر را بفروشد مگراینکه قصدتملک کرده باشد که دراین صورت می توانسته بفروشد ولی اگر صاحبش پیدا شود واجب است قیمت واقعی را خودش به صاحبش بپردازد اما اگر بدون قصد تملک آن را فروخته باشد معامله صحیح نبوده و باید انگشتر راپس بگیرد و همان انگشتر را یا نزد خود نگه دارد تا صاحبش پیدا شود یا بااجازه دفتر مرجع تقلیدش همان انگشتر را از طرف صاحبش به فقیر صدقه دهد.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

11. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری