صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اعتقادم به خدا ضعیف شده است؛ برای ترمیم اعتقادم چی کار کنم ؟

نوشته
    8
    حضور
    3 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    48

اعتقادم به خدا ضعیف شده است؛ برای ترمیم اعتقادم چی کار کنم ؟

سلام

دوستان نمیدونم چرا اعتقادم به خدا ضعیف شده ، حتی هر کاری میکنم نمیتونم نماز بخونم ....مشکل من اینه که مسائلی برام پیش اومده که در وجود خدا شک میکنم .

من از بچگی هر دعا و خواسته ای کردم از خدا هیچ کدوم رو اجابت نکرده حتی یک دونشو ....تو زندگی بد شناسی اورم همش . برای انجام هر کاری از خدا کمک خواستم خدا کمکم نکرده . از خدا یک معجزه میخواهم که من واقعا باور کنم که خدا وجود داره

نمونه ای از مسائلی که باعث شده اعتقادم ضعیف بشه.

من هر وقت قبل از خواب نام خدا را میبرم تا خواب بدی نبینم باز هم خواب بد میبینم . اما بعضی وقت ها که نام خدا را نمیبرم خواب بد نمیبینم .

باور کنید به هر کی قسم بخورم باور کنید قبل از هر امتحانی با وجود نهایت تلاشی که کردم ایت الکرسی خوندم و نام خدا را و هفت مرتبه سوره حمد رو خودنم اوردم . همون درس رو نمره کم اوردم و یا قبول نشده ام . اما بار دوم دیگر این کار را نکردم و قبول شدم .

درسی که میتونستم 20 بگیرم قبلش از خدا کمک خواستم . با وجودی اینکه تمام سوالات رو بلد بودم اما به دلیل کمبود وقت نتونستم همه سوالات رو جواب بدم .

ممکنه بگین همه کشلات رو میندازه گردن خدا ولی اینطور نیست ... اگر گفتن نام خدا و کمک خواست از او تاثیر نداره پس چرا ما این عبارت رو باید بگیم ؟ وقتی تاثیری نداره چرا باید دیگه به خدا توکل کنیم و از او یاری بجوییم ؟؟؟؟؟؟

شاید باورتون نشه ، من قبل از سن تکلیف نمازو یاد گرفتم و تا دو سال قبل نمازم حتی قضا هم نمیشد . روزه هامو میگرفتم . به تمام فقرا تا حد توانم کمک میکردم . ولی نمیدونم چرا اینطور شد !!!!!

اصلا دیگه هر کاری میکنم برم نمازمو بخونم نمیتونم به خاطر ضعیف بودن اعتقادم به وجود خدا نمیتونم ..... خیلی دوست دارم به حالت قبلم برگردم . با خودم میگم چرا این همه بدبختی و جنگ و ... تو جهانه سر مسلمونا میاد و غیر مسلمانان همش در حال پیشرفتن و ....

حالا هم دیگه نتونستم دو سالی نماز بخونم ممکنه اعتقادم ضعیف شده و یا اصلا نداشته باشم . اما تو این دوسال . نه کار بدی کردم ، نه باعث رنجش کسی شدم ، به محتاج هم در حد توانم کمک کردم و این روال رو ادامه میدم ......

از این جواب های تکراری هم خیلی شنیدم (لابد حکمتی داره ، خدا داره تو رو امتحان میکنه (اخه 20 سال امتحان ؟؟؟؟؟ پس کی امتحان تموم میشه ؟؟؟در هنگام مرگم ؟؟؟؟؟؟) ، حتما به صلاحت نبوده و .... ) یه چیز جدید میخوام بشنوم .

و یک سوال اساسی دارم . من خدا را از بچگی اینطور شناختم که همش برام میگن که خدا عذاب میده خدا شکنجه میده ...مگر خدا مظهر زیباییی و بخشش نیست ؟ چرا خدا را با این جور چیز ها به ما میشناسانند ؟؟

ببخشید سرتون رو درد اوردم . منتظر جواب دوستان هستم .

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط mfa نمایش پست ها
    سلام

دوستان نمیدونم چرا اعتقادم به خدا ضعیف شده ، حتی هر کاری میکنم نمیتونم نماز بخونم ....مشکل من اینه که مسائلی برام پیش اومده که در وجود خدا شک میکنم .

من از بچگی هر دعا و خواسته ای کردم از خدا هیچ کدوم رو اجابت نکرده حتی یک دونشو ....تو زندگی بد شناسی اورم همش . برای انجام هر کاری از خدا کمک خواستم خدا کمکم نکرده . از خدا یک معجزه میخواهم که من واقعا باور کنم که خدا وجود داره

نمونه ای از مسائلی که باعث شده اعتقادم ضعیف بشه.

من هر وقت قبل از خواب نام خدا را میبرم تا خواب بدی نبینم باز هم خواب بد میبینم . اما بعضی وقت ها که نام خدا را نمیبرم خواب بد نمیبینم .

باور کنید به هر کی قسم بخورم باور کنید قبل از هر امتحانی با وجود نهایت تلاشی که کردم ایت الکرسی خوندم و نام خدا را و هفت مرتبه سوره حمد رو خودنم اوردم . همون درس رو نمره کم اوردم و یا قبول نشده ام . اما بار دوم دیگر این کار را نکردم و قبول شدم .

درسی که میتونستم 20 بگیرم قبلش از خدا کمک خواستم . با وجودی اینکه تمام سوالات رو بلد بودم اما به دلیل کمبود وقت نتونستم همه سوالات رو جواب بدم .

ممکنه بگین همه کشلات رو میندازه گردن خدا ولی اینطور نیست ... اگر گفتن نام خدا و کمک خواست از او تاثیر نداره پس چرا ما این عبارت رو باید بگیم ؟ وقتی تاثیری نداره چرا باید دیگه به خدا توکل کنیم و از او یاری بجوییم ؟؟؟؟؟؟

شاید باورتون نشه ، من قبل از سن تکلیف نمازو یاد گرفتم و تا دو سال قبل نمازم حتی قضا هم نمیشد . روزه هامو میگرفتم . به تمام فقرا تا حد توانم کمک میکردم . ولی نمیدونم چرا اینطور شد !!!!!

اصلا دیگه هر کاری میکنم برم نمازمو بخونم نمیتونم به خاطر ضعیف بودن اعتقادم به وجود خدا نمیتونم ..... خیلی دوست دارم به حالت قبلم برگردم . با خودم میگم چرا این همه بدبختی و جنگ و ... تو جهانه سر مسلمونا میاد و غیر مسلمانان همش در حال پیشرفتن و ....

حالا هم دیگه نتونستم دو سالی نماز بخونم ممکنه اعتقادم ضعیف شده و یا اصلا نداشته باشم . اما تو این دوسال . نه کار بدی کردم ، نه باعث رنجش کسی شدم ، به محتاج هم در حد توانم کمک کردم و این روال رو ادامه میدم ......

از این جواب های تکراری هم خیلی شنیدم (لابد حکمتی داره ، خدا داره تو رو امتحان میکنه (اخه 20 سال امتحان ؟؟؟؟؟ پس کی امتحان تموم میشه ؟؟؟در هنگام مرگم ؟؟؟؟؟؟) ، حتما به صلاحت نبوده و .... ) یه چیز جدید میخوام بشنوم .

و یک سوال اساسی دارم . من خدا را از بچگی اینطور شناختم که همش برام میگن که خدا عذاب میده خدا شکنجه میده ...مگر خدا مظهر زیباییی و بخشش نیست ؟ چرا خدا را با این جور چیز ها به ما میشناسانند ؟؟

ببخشید سرتون رو درد اوردم . منتظر جواب دوستان هستم .
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی
    ضمن تبریک سال نو بابت تاخیر پیش آمده پوزش می طلبم

به نظر می رسد حضرتعالی در منطق ارزش گذاری خود نسبت به کارهای خوب و بد، خواسته یا ناخواسته از قانون تحریف شده " همه یا هیچ" متاثر هستید. این قاعده غلط سبب منفی بافی و در نهایت ممکن است منجر به بروز اضطراب، وسواس و افسردگی گردد. تفکر دو قطبی یا همان قاعده همه یا هیچف یعنی اینکه یا باید امور به همان نحوی که من فکر می کنم یا انتظار دارم رقم بخورد و یا در غیر اینصورت و با کمترین فاصله از دیدگاه و انتظار منف فاقد ارزش خواهد بود.

دوست ارجمند و گرامی
    وجود خدای متعال با دلائل و شواهد بی شماری همراه است که در جای خود به آن پرداخته شده است. اینکه ما از آیات و نشانه های فراوان غفلت کنیم و حضرت رب را به اموری چون موفقیت در امتحان و خواب محدود کنیم، منطقی نیست. این یعنی همان تفکر دو قطبی ( یا باید با گفتن بسم الله الرحمن الرحیم، خواب بد نبینم یا در غیر اینصورت خدایی وجود ندارد!!) که منشاء بسیاری از بی قراریهای روانی است.

به این نکته توجه بفرمایید؛
    خداوند متعال امور را از مجرای اسباب و مسبات تدبیر می کند، آتش میسوزاند، آب خنک می کند، امید آرامش می دهد، اضطراب تولید ناامنی می کند و....
    بر این اساس رویایی که می بینیم ارتباط زیادی با حالت روانی و افکار پیش از خواب ما دارد. اگر پیش از خواب مضطرب و نگران موضوعی باشیم، ضریب احتمال خوابهای پریشان ما افزایش می یابد و بالعکس.
    لذا چون شما بر این باورید که با گفتن نام نورانی خدای متعال، خواب بد می بینید طبیعی است که سایه اضطراب بر روان شما افتاده و در نتیجه و متاثر از این اضطراب و تلقین قبلی، دچار رویای پریشان و کابوش خواهید شد. همین قاعده نسبت به امتحان نیز صادق است.
    در واقع چون شما دارای سطحی از اضطراب هستید، تفکر و خلاقیت شما در امتحان بسته می شود و...
    خلاصه کلام اینکه خواب و امتحان شما به اضطراب و تفکر شما مربوط است و نه به وجود خدای متعال.

برادر/خواهر گرامی
    در هیچ آیه و روایتی نیامده است که خواندن آیت الکرسی و...سبب موفقیت در امتحان به ان نحویکه مد نظر ماست، خواهد شد. خواندن آیت الکرسی و گفتن ذکر نورانی " بسم الله الرحمن الرحیم" بیش و پیش از انکه اثرات مادی داشته باشد، برکات و آثار معنوی دارد و البته پر واضح است که این آثار مادامی ارزش خواهد داشت که همراه با ایمان و اعتقاد باشد!

در نظر داشته باشید، عمر دنیا و خلقت به هزاران سال بر می گردد، لذا نباید پیشرفت جوامع غیر مسلمان را به همه تاریخ تعمیم داد. زمانی مسلمین در اوج بوده اند و زمانی دیگر جوامع و البته چرخه جابجایی مستمر خواهد بود.

همانطور که اشاره نموده اید برخی از القائات نسبت به مذهب و خدای متعال صورت گرفته است که به دور از واقعیت است. اگر خدای متعال دارای صفات قاهره و جمالیه است، دارای صفات رحمانیه و جلالیه نیز است. اینکه خدای متعال به عنوان وجودی ترسناک، ستیزه جو و بهانه گیر معرفی شود نه تنها منطبق بر اصول توحیدی نیست که شرک است. رحمت خداوند نسبت به غضبش سبقت دارد. خدای متعال خود را ارحم الراحمین معرفی می کند، مهربان و غفور نسبت به بندگان، از مادر دلسوزتر و... لذا انتظار می رود مبنای شناخت خود از خدای متعال را آیات و روایات قرار دهید و نه برداشت غلط اطرافیان.

انتطاری که از شما و طینت پاکتان می رود این است که به نعمتهای الهی بیشتر بیندیشید و قدر آنها را بیشتر بدانید، تا زمینه قدردانی و شکر شما که مظهر کامل آن در نماز تجلی می یابد، فراهم آید.

در پناه یگانه محبوب مهربان، موفق و شادکام باشید.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 14

نوشته
    65
    حضور
    1 روز 14 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    163

سلام
    من خودم هم سوالاتی اینجا نوشتم و منتظر پاسخ هستم ولی موضوع شما چون نزدیک به موضوعات من هست البته از نوع دیگرش خواستم اینجا چند خطی بنویسم.

من ضمن اینکه با نظر استاد امیدوار موافقم ولی به نظر من مشکل اصلی از همون قسمتی هست که گفتین به درستی خدا شناسانده نشده و آقای امیدوار هم گفتند که خداوند متعال امور را از مجرای اسباب و مسبات تدبیر می کند. این جمله آخر به نظرم خیلی مهمه که هیچ وقت شفاف سازی روی اون صورت نگرفته و همین باعث شده که شما وجود یا عدم وجود خدا رو در مثالهایی که زدی ببینی، یعنی وسیله ای برای خواب بد ندیدن و نمره گرفتن از امتحان و ان شاء الله بزرگتر که شدی دختر خوب گیرت اومدن!

اینکه شفاف سازی نشده به نظرم چون فکر میکنند که باعث میشه جذابیت دین کم بشه. ولی این جمله که خدا امور رو از مجرای اسبابش انجام میده برای شما یعنی اینکه خودت همه کاره هستی. خدا یکسری قواعد و اصول در این دنیا تعریف و جاری کرده و حالا این خودتی که باید از این قواعد و اصول استفاده کنی تا به چیزی که میخوای برسی.

نمره خوب میخوای باید درس بخونی، شب قبلش خوب بخوابی! و سعی کنی سرجلسه امتحان استرس نداشته باشی! حالا اینکه چطوری اینکارو انجام بدی باید بری تحقیق کنی و روی خودت امتحان کنی که کدومیک از روشهای موجود استرست رو سر جلسه امتحان کم میکنه. کدومیک از روشهای موجود برای شما کارایی داره که شب خواب بد نبینی!

تو خودت خدای زندگی ای هستی که خداوند تو و اونرو آفریده.

9. صلوات ها 5

علاقه
    هیئت-راهیان نور-بسیج
    نوشته
    115
    حضور
    2 روز 2 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    424

سلام عزیزم
    ۱.دعای جوشن کبیر رو با معنی بخون
    ۲.باید عمیقا و از ته دل به خدا ایمان داشته باشی و ازش ناامید نشی
    ۳.یه بابایی میگفت برآورده نشدن حاجات۴دلیل داره:یا صلاحت نیست چون ممکنه ضررببینی...یا قراره بهترشو بهت بده...یا کفاره گناهات میشه...یا درجه ت اون دنیا بالا تر میره
    ۴.(تجربه خودمه)سعی کن امام رضا یا شهدای دفاع مقدس رو واسطه قرار بده
    اگر خدای من آنست که من میدانم...

11. صلوات ها 3

نوشته
    8
    حضور
    3 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    48

ممنون از استاد امیدوار و دیگر دوستان .

اشتباه از من بوده ، من نمازمو میخونم اعتقادم رو بر میگردونم . و وظیفه خود را در حق خدای خودم انجام میدم . حتی اگر تنها ارزوم رو در تا زمانی که جوانم سال براورده نکرده باشه .

ولی در روز قیامت خیلی مشتاقم بدونم چرا خدا ارزومو براورده نکرد .

بازم ممنون

13. صلوات ها 7

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط mfa نمایش پست ها
    ممنون از استاد امیدوار و دیگر دوستان .

اشتباه از من بوده ، من نمازمو میخونم اعتقادم رو بر میگردونم . و وظیفه خود را در حق خدای خودم انجام میدم . حتی اگر تنها ارزوم رو در تا زمانی که جوانم سال براورده نکرده باشه .

ولی در روز قیامت خیلی مشتاقم بدونم چرا خدا ارزومو براورده نکرد .

بازم ممنون
    سلام امیدوارم که خوب و سلامت باشی ....

خیلی خیلی خودخواهی ...
    یعنی فکر میکنی خدا این همه انسان که دارن از گرسنگی میمرین رو ول میکنه و میاد دعای شما رو برآورده میکنه ... این همه آدم دارن تو سومالی و سوریه و ... از گرسنگی میمیرن ... بعد بیاد دعای شما رو برآورده کنه و ناراحتی چرا به جایه اینکه 20 بگیری .... 18 گرفتی !!! من فکر میکنم تقریبا باید 10 سال از شما بزرگتر باشم ... یه نصیحتی رو بهت میکنم ... بی خیال این بشو که دعا جواب میده ... دنبال این باش که خدا وجود داره یا نداره ... اگر هم برات اثبات شد که وجود داره ... دستوراتش رو انجام بده ... همین ... فکر هم نکن خودکشی کنی ... خدا دعاهات رو برات مستجاب میکنه ... همینه که هست میخوای بخواه ... نمخوای هم نخواه ...
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

15. صلوات ها 2

علاقه
    زیارت قبور متبرکه اهل بیت سلام الله
    نوشته
    117
    حضور
    13 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    717

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    سلام امیدوارم که خوب و سلامت باشی ....

خیلی خیلی خودخواهی ...
    یعنی فکر میکنی خدا این همه انسان که دارن از گرسنگی میمرین رو ول میکنه و میاد دعای شما رو برآورده میکنه ... این همه آدم دارن تو سومالی و سوریه و ... از گرسنگی میمیرن ... بعد بیاد دعای شما رو برآورده کنه و ناراحتی چرا به جایه اینکه 20 بگیری .... 18 گرفتی !!! من فکر میکنم تقریبا باید 10 سال از شما بزرگتر باشم ... یه نصیحتی رو بهت میکنم ... بی خیال این بشو که دعا جواب میده ... دنبال این باش که خدا وجود داره یا نداره ... اگر هم برات اثبات شد که وجود داره ... دستوراتش رو انجام بده ... همین ... فکر هم نکن خودکشی کنی ... خدا دعاهات رو برات مستجاب میکنه ... همینه که هست میخوای بخواه ... نمخوای هم نخواه ...
    بزر گوار فکر نمی کنید این طرز جواب دادن شما یخورده زنندس خب خدای بزرگ و مهربون که نمی اید اولویت بندی کنه اول جواب گرسنگان سومالی رو بده بعد بیاد جواب منو بده قدرت خدا رو شما محدودید نکردید؟ همون طور که اون گرسنه ها توقع کمک داره ما هم نیاز به کمک داریم و این دو هیچ خللی ایجاد نمی کنه و خداوند اگه بخواد می تونه به همه کمک کنه و این موجب کم شدن رحمتش نمی شه همون طور که اون گرسنه های خیلی نیاز به کمک دارن این دوست عزیزمون هم نیاز داره چون داره با افکارش اذیت می شه .
    دوست خوبم سعی کن تحقیق کنی اصلا ناراحت نباش اگه بخدا شک داری نشون میده خدا دوست داره چون انسان تا شک نکنه به دنبال چیزی نمی ره و واسش تحقیق نمی کنه خداوند خودش فرموده تحقیق کنید و خیلی واسه فکر کردن ارزش قائله دوست خوبم حسابی تحقیق کن و از خدا کمک بخواه یادت باشه شیطان وقتی انسان یخورده ایمانش ضعیف می شه سریع وارد عمل می شه و چیزای مختلفو تو ذهن ادم می اندازه از ائمه کمک بخواه مخصوصا از امام زمان اگه امکانش واست هست یه امام زاده برو
    واست دعا میکنم موفق باشی

17. صلوات ها 7

نوشته
    65
    حضور
    1 روز 14 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    163

نقل قول نوشته اصلی توسط pari114sa نمایش پست ها
    باید عمیقا و از ته دل به خدا ایمان داشته باشی و ازش ناامید نشی...ه
    نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    خیلی خیلی خودخواهی ... یعنی فکر میکنی خدا این همه انسان که دارن از گرسنگی میمرین رو ول میکنه و میاد دعای شما رو برآورده میکنه ... ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط کنیز اهل بیت نمایش پست ها
    قدرت خدا رو شما محدودید نکردید؟ همون طور که اون گرسنه ها توقع کمک داره ما هم نیاز به کمک داریم ....
    سلام دوستان،

به نظرم شماها نوشته جناب امیدوار رو دقیق نخوندین. یا اگه خوندین یعنی باهاش مخالفین که اینطور نوشتین. پس لطفا بگین که خوندین و به این دلایل مخالفین تا بحث شکل درستی به خودش بگیره. این هم نظر جناب امیدوار:

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    خداوند متعال امور را از مجرای اسباب و مسبات تدبیر می کند، آتش میسوزاند، آب خنک می کند، امید آرامش می دهد، اضطراب تولید ناامنی می کند و....

ویرایش توسط yekdoost : ۱۳۹۳/۰۱/۰۸ در ساعت ۱۹:۵۹

19. صلوات

mfa

علاقه
    Atheism
    نوشته
    684
    حضور
    7 روز 14 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1501

نقل قول نوشته اصلی توسط کنیز اهل بیت نمایش پست ها
    بزر گوار فکر نمی کنید این طرز جواب دادن شما یخورده زنندس خب خدای بزرگ و مهربون که نمی اید اولویت بندی کنه اول جواب گرسنگان سومالی رو بده بعد بیاد جواب منو بده قدرت خدا رو شما محدودید نکردید؟ همون طور که اون گرسنه ها توقع کمک داره ما هم نیاز به کمک داریم و این دو هیچ خللی ایجاد نمی کنه و خداوند اگه بخواد می تونه به همه کمک کنه و این موجب کم شدن رحمتش نمی شه همون طور که اون گرسنه های خیلی نیاز به کمک دارن این دوست عزیزمون هم نیاز داره چون داره با افکارش اذیت می شه .
    دوست خوبم سعی کن تحقیق کنی اصلا ناراحت نباش اگه بخدا شک داری نشون میده خدا دوست داره چون انسان تا شک نکنه به دنبال چیزی نمی ره و واسش تحقیق نمی کنه خداوند خودش فرموده تحقیق کنید و خیلی واسه فکر کردن ارزش قائله دوست خوبم حسابی تحقیق کن و از خدا کمک بخواه یادت باشه شیطان وقتی انسان یخورده ایمانش ضعیف می شه سریع وارد عمل می شه و چیزای مختلفو تو ذهن ادم می اندازه از ائمه کمک بخواه مخصوصا از امام زمان اگه امکانش واست هست یه امام زاده برو
    واست دعا میکنم موفق باشی
    خدا من رو دوست داره، ولی این همه گرسنه بدبخت و بیچاره مسلمون تو دنیا رو دوست نداره مثل اینکه چون نه تو دلشون شک می اندازه و نه دعاشون رو مستجاب می کنه! این همه که بچه هاشون در حال مردن هستن، انگار نه انگار. همش حکمت خداونده! این سیستم استدلالی یعنی خودشیفتگی بسیار شدید! فعلا کشورهایی که دست در دعا هستن همگی بدبخت و فقیر و بیچاره هستن و کشورهایی که خدا رو از حکومتشون انداختن بیرون مرفه ترین و مناسب ترین محل های زندگی هستن.
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۴/۳۰, ۱۲:۳۸ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری