مشکلی که کم کم داره خوره زندگیم میشه

تب‌های اولیه

23 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکلی که کم کم داره خوره زندگیم میشه

سلام
چند روز پیش به گوشی همسرم پیام اومد اون نبود من هم پیامش رو خوندم(البته می دونم کار خیلی اشتباهی کردم بماند)متوجه شدم شوهرم با یکی که از لحن صحبت ها زن بود پیام های خیلی خصوصی رد و بدل میکرده (شوهرم خیلی خیلی نسبت به من ابراز علاقه می کنه و مذهبی هم نشون میده)دلم شکسته نه میتونم باور کنم نه فراموش،شما بگین چی کار کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

ronaz;490466 نوشت:
سلام
چند روز پیش به گوشی همسرم پیام اومد اون نبود من هم پیامش رو خوندم(البته می دونم کار خیلی اشتباهی کردم بماند)متوجه شدم شوهرم با یکی که از لحن صحبت ها زن بود پیام های خیلی خصوصی رد و بدل میکرده (شوهرم خیلی خیلی نسبت به من ابراز علاقه می کنه و مذهبی هم نشون میده)دلم شکسته نه میتونم باور کنم نه فراموش،شما بگین چی کار کنم؟

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و عرض خوش آمد محضر جنابعالی
ضمن تبریک سال نو بابت تاخیر پیش آمده عذرخواهی می کنم

در رابطه با مسئله مذکور پیشنهاد می شود؛

_ از تجسس مجدد با همه اشکال آن خودداری بفرمایید. این کار نتیجه ای جز بی اعتمادی و تشویش را به دنبال نخواهد داشت.

_ اجازه ندهید تفاسیر منفی که تنها در حد احتمال هستند، عواطف و آرامش شما را مخدوش نماید. تفاسیری چون؛ "این ارتباط همانگونه رقم خورده است که من گمان می کنم"، " این ارتباط بیانگر بی میلی همسرم به من است"، " مدتها از این ارتباط می گذرد ولی من بی خبرم" ...
.
_ از نتیجه گیری و قضاوت شتابزده یا ناصواب اجتناب کنید؛ " اگر چنین ارتباطی رخ داده باشد زندگی مشترک ما با بن بست مواجه می شود"، " این رفتار همسرم قابل جبران نیست"، " رفتار همسرم قابل بخشش نیست" و...

_ به گذشته روابط با همسر بیندیشید و تقاضاها و گلایه های احتمالی ایشان را پس از تحلیل مورد توجه جدی قرار دهید.

_ در شرایط فعلی این موضوع را با ایشان در میان نگدارید و در موقعیت مناسب تنها به بیان غیر مستقیم بسنده کنید، مثلا " احساس می کنم رفتارت قدری متفاوت شده"، " حتی تصور اینکه یه روز مورد بی توجهی شما قرار بگیرم آزارم میده"، " قول بده که هیچوقت تنهام نداری" و...

_ توجه کنید که مدیریت این موضوع نیازمند زمان کافی و در عین حال شناسایی عوامل آن از قبیل جو زدگی و تاثیر پدیری از دوستان، وسواس یا اضطراب ناشی از مشکلات روزمره، آسیبهای ارتباطی و زناشویی و...است.

در ادامه بیان این نکته ضروری است که مطالب فوق مبتنی بر فرضی است که واقعا ارتباطی شکل گرفته باشد و این در حالی است که این فرض نسبت به همسر شما تنها در حد یک احتمال است چرا که شواهد کافی برای اثبات آن وجود ندارد.

از خداوند متعال قوام و شادابی زندگی شما را در کنار همسر محترم مسئلت دارم

موفق باشید
و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

_

ronaz;490466 نوشت:
سلام

سلام ...
نظره من اینه که مساله زیاد حادی نیست ... در چنین مسائلی وضعیت داراییی شوهرتون خیلی مهم میشه ... میتونم ازتون بپرسم وضع دارایی همسرتون چجوری هستش ؟؟؟

خانم ronaz به نظر من در حال حاضرهیچ واکنشی نشان ندهید به دلایل زیر اولا شما با خواندن پیامهای خصوصی همسرتان کار اشتباهی کردید دوما ممکن است تفسیر وبرداشت شما اشتباه باشدخیلی وقتها مااون چیزی راکه شک داریم بهش میبینیم نه اون چیزی که واقعا هست سوما ممکن دریک شرایط خاصی همسرتان برای کمک به یک نفردیگراین کارراانجام داده ونیتش کارخلافی نبوده این مورد رامن خودم.به شخصه داشتم ودرنهایت ممکن است تنها یک کنجکاوی یا شیطنت گذراباشدهمیشه اصل رابرخوش باوری بگذاریداگرهرکدام ازمواردبالاباشدوشماواکنش نشان دهیدممکنه عوارضی داشته باشدکه قابل جبران نباشدمطمن باشیداگرمسله جدی وسونیت باشددیریازودمیفهمید بازهم نظرم رامیگویم که هیچ تغیررفتاری نشان ندهید انشاالله که یک سوتفاهم جزیی است وبزودی آنرافراموش میکنید

از اونجایی که شبه شما خیلی دیدم و همه میگن پیگیری نکن...پرسیدم که میگما...
شما اشتباه کردید خوندید...اما به نظر بنده اگر متن پیام بد بود شماره طرف رو بردار و مطمئن شو که اون طرف خانومه... بعد ریز ریز آمار شو بگیر ببین چقدر باهم ارتباط دارن
البته اگر همسرتون همچین رابطه ای داشته باشه در هیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــچ شرایطی گوشی شو از خودش جدا نمیکرد که همچین سوتی بزرگی بده
اما متن پیام خیلی مهم...نسبت به متن باید عکس العمل نشون بدی
(سعی کن چیزی نفهمه که فهمیدی وگرنه روش باز میشه و ممکنه علنی کنه)

[="Indigo"]میگم دوستان و آشنایان چه عیبی داره اگه برن و مستقیم بپرسن این یارو کیه به تو اس داده ...؟:Gig:

تا اقا خودش همه چی و توضیح بده و اگه لازم شد دفاع کنه ... اگه نشدم حمله کنه ...!:khandeh!:

ناراحتم نباید بشه چون زن و مرد از این حرفها ندارن.... هرکی هم گفته گوشی همراه برا زن و مرد حریم شخصی حساب میشه اشتباه گفته...والا[/]

SH!SH-GoOoSHe*;494413 نوشت:
میگم دوستان و آشنایان چه عیبی داره اگه برن و مستقیم بپرسن این یارو کیه به تو اس داده ...؟:Gig:

تا اقا خودش همه چی و توضیح بده و اگه لازم شد دفاع کنه ... اگه نشدم حمله کنه ...!:khandeh!:

ناراحتم نباید بشه چون زن و مرد از این حرفها ندارن.... هرکی هم گفته گوشی همراه برا زن و مرد حریم شخصی حساب میشه اشتباه گفته...والا

دوست خوبم هر انسانی به یک حریم شخصی نیاز داره و حفظ اون از جانب طرف مقابل یعنی گذاشتن احترام به اون حریم
و احترام گذاشتن به همدیگه چیزی هستش که ما متاسفانه تو زندگیهامون فراموش کردیم خودم تو شبکه تهران دیدم و شنیدم که اقای دکتر خسروی چقدر سند و دلیل دینی و مذهبی اوردن که ما باید تو زندگی به هم احترام بزاریم و حریم ها رو حفظ کنیم

[="Indigo"]

seyedeh khanom;496263 نوشت:
دوست خوبم هر انسانی به یک حریم شخصی نیاز داره و حفظ اون از جانب طرف مقابل یعنی گذاشتن احترام به اون حریم
و احترام گذاشتن به همدیگه چیزی هستش که ما متاسفانه تو زندگیهامون فراموش کردیم خودم تو شبکه تهران دیدم و شنیدم که اقای دکتر خسروی چقدر سند و دلیل دینی و مذهبی اوردن که ما باید تو زندگی به هم احترام بزاریم و حریم ها رو حفظ کنیم

دوستم منم نگفتم احترام نزارن و حریم هارو حفظ نکنن...

گفتم گوشی همراه و جزو حریم شخصی حساب نکنن.... دمپایی مردونه رو خانوم نمیتونه تو دستشویی بکشه به پاش که جزو حریم شخصی شوهر حساب میشه...:Gig:

این سیم خاردار های منطقه ی حریم شخصی و کوچیک تر کنن...

مگه گوشی بچه واسه باباش حریم شخصیه...؟ زن و شوهر یه روحن در دو جسم باو...:Moshtagh::Moshtagh::Moshtagh:

گوشی براشون حریم شخصی به حساب نمیاد که...

[/]

اعتماد به دست اومده در یک مدت طولانی رو به همین راحتی از دست ندید

خونسردی تون رو مبتنی بر اعتماد گذشته حفظ بکنید

با توکل به خدا و توسل به ائمه به مرور پیگیر باشید و باحساسیت ودقت کمی بیشتر از گذشته موضوع رو پیگیری و ریشه یابی بکنید

SH!SH-GoOoSHe*;496266 نوشت:

دوستم منم نگفتم احترام نزارن و حریم هارو حفظ نکنن...

گفتم گوشی همراه و جزو حریم شخصی حساب نکنن.... دمپایی مردونه رو خانوم نمیتونه تو دستشویی بکشه به پاش که جزو حریم شخصی شوهر حساب میشه...:Gig:

این سیم خاردار های منطقه ی حریم شخصی و کوچیک تر کنن...

مگه گوشی بچه واسه باباش حریم شخصیه...؟ زن و شوهر یه روحن در دو جسم باو...:Moshtagh::Moshtagh::Moshtagh:

گوشی براشون حریم شخصی به حساب نمیاد که...

به نظر من گوشی جزو حریم شخصیه
مثلا شاید من دلم بخواد به دوستم چند تا پیام بدم که دقیقا چیزهایی باشه که به خانم ها مربوط بشه حالا فکرشو بکن شوهرم اونو بخونه:Narahat:چی میشه اون وقت /یا مثلا دارم با یکی شاید خواهرم در مورد مشکلش پیام میدیم شاید همسرم نباید از اون موض.ع مطلع بشه /و خیلی چیزهای دیگه............

[="Indigo"]

seyedeh khanom;496289 نوشت:
به نظر من گوشی جزو حریم شخصیه
مثلا شاید من دلم بخواد به دوستم چند تا پیام بدم که دقیقا چیزهایی باشه که به خانم ها مربوط بشه حالا فکرشو بکن شوهرم اونو بخونهچی میشه اون وقت /یا مثلا دارم با یکی شاید خواهرم در مورد مشکلش پیام میدیم شاید همسرم نباید از اون موض.ع مطلع بشه /و خیلی چیزهای دیگه............

چی بگم والا... اون نظر من بود ... اینم نظر شما.... صلاح مملکت خویش خسروان دانند....:ok:[/]

بسم الله الرحمن الرحیم...

بنظرم اگر باهاش درمیون بذارید بهتره...
البته نه با حالت ناراحتی و بازجویی... بگید: «این رو دیدم اتفاقی(عذرخواهی هم بکنید بابت این قضیه) و از اون موقع حس بدی دارم و ...»

بنظرم نباید چیزی تو دل آدم بمونه.... خصوصا زن و شوهر...
نزدیک ترین و صمیمی ترین شخص و دوست آدم همسر آدمه...

البته راجع به عذرخواهی هم , منم نظرم همینه که زن و شوهر این حرفا رو ندارن و تلفن همراه حریم شخصی حساب نمی شه , برای همین عذرخواهی هم نکردید عب نداره Lol ( می تونید همینم بگید که گوشی زن و شوهر نداره و الخ)

[="Blue"]

ronaz;490466 نوشت:
دلم شکسته نه میتونم باور کنم نه فراموش،شما بگین چی کار کنم؟

نظر من اينه كه همين تاپيكو نشونشون بدين و نظرشون رو بپرسين.اينجوري همسرتون غير مستقيم ميفهمن چيشده و ايشالله كه حل ميشه!
البته فك كنم نظر كارشناس محترم دقيقا عكس حرف من بود!!!ديگه تصميم با خودتونه!
نتيجه رو هم بهمون اعلام بفرمايين!!!:khandeh!::khandeh!:[/]

:Gig:شمارشو برمیداشتی دیگه.....بعد آمارشو میگرفتی....انشالله چیزی نیس...بعدا خنده ات میگیره:ok:

[="Arial"][="DarkSlateGray"]

ronaz;490466 نوشت:
سلام

سلام ،
یه راه حل خیلی تضمینی به شما میگم اونم اینه که :
هر چیزی تو زندگی حکمتی داره..بسپارید به خدا ... خدا خودش اگر چیزی باشه اشکار میکنه ..
صبور باشید و زود قضاوت نکنید چون اینجوری تنها کسی که اذیت میشه خودتونید .. فکرتون رو رها کنید و بسپارید به کسی که از همه اگاه تر و حلاله مشکلاته..ان شاءالله که خیره..
البته من نمیخوام تو کار و حرف کارشناس دخالت کنم...فقط نظرمو گفتم....یه موقع بی احترامی به کارشناس محترم نشه..:Gol:

سلام، نظر من کارشناسی نیست ولی من اگه بودم اینکارو میکردم
سرشو میکوبیدم تو دیوار بعد با ساطور به قطعات نامساوی تقسیمش میکردم و هر تیکه شو یه جا مینداختم ، باشد که مایه عبرت سایرین شود:vamonde:

سلام

قضاوت عجولانه و تصمیم با خشم و غضب موقتا شما رو تخلیه میکنه(شاید) ولی ماجرای دنباله دار تو زندگیتون درست میشه،

اسم هر کاری رو نمیشه جرم گذاشت که براش مجازات تعیین بشه، هر مشکلی هم قابل حله فقط باید از راهش وارد بشین.

با سلام

دوست گرامی هر کلمه از سخنان استاد امیدوار حاصل یه کوله بار از تجربه است و بسیار با ارزش ...

به نظر من بند بندش رو با دقت بخون و مطابقش عمل کن و به یاد داشته باش که خشم آفت هرتصمیم گیری است.

در پناه خدا

سلام
سال نو همه تون مبارک
از اینکه برام نظرات باارزشتون رو گذاشتید خیلی ممونم
من دسترسی به اینترنت نداشتم امروز همه نظرات رو خوندم.از خدای خودم خیلی کمک خواستم خیلی فکر کردم به همه روش ها اما به روش نیاوردم به نظرم شوهرم فهمیده که من بو بردم محبتش رو بیشتر کرده و با زبون بی زبونی بهم فهموند که اشتباه کرده
از اشتباهش می گذرم تا خدا هم از از اشتباهات من بگذره...التماس دعای خیر دارم

نفرنفر;494125 نوشت:
سلام ...
نظره من اینه که مساله زیاد حادی نیست ... در چنین مسائلی وضعیت داراییی شوهرتون خیلی مهم میشه ... میتونم ازتون بپرسم وضع دارایی همسرتون چجوری هستش ؟؟؟

دارایی اش در حد متوسطه...چطور مگه؟

ronaz;497889 نوشت:
از اشتباهش می گذرم تا خدا هم از از اشتباهات من بگذره..

الحمدلله.. عاقبت به خیر باشید...
یاعلی

اميدوار;494117 نوشت:
از تجسس مجدد با همه اشکال آن خودداری بفرمایید.

سلام جناب استاد
پس چگونه حواسمان باشد تا زندگیمان دچار چنین مشکلاتی نشود؟ چگونه از عدم وجود مشکل اینچنینی مطمئن شویم؟ چگونه اگر مشکلی بود ، در مراحل اولیه قطع اش کنیم و نگذاریم ییشرفت کند؟
اگر راههای صحیح و البته کارآمدی برای اهداف فوق بلد باشیم ، قطعاًسراغ روشهای نادرست نخواهیم رفت.

موضوع قفل شده است