صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکلی که کم کم داره خوره زندگیم میشه

علاقه
    دین و همسر و فرزندانم
    نوشته
    9
    حضور
    12 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

مشکلی که کم کم داره خوره زندگیم میشه

سلام
    چند روز پیش به گوشی همسرم پیام اومد اون نبود من هم پیامش رو خوندم(البته می دونم کار خیلی اشتباهی کردم بماند)متوجه شدم شوهرم با یکی که از لحن صحبت ها زن بود پیام های خیلی خصوصی رد و بدل میکرده (شوهرم خیلی خیلی نسبت به من ابراز علاقه می کنه و مذهبی هم نشون میده)دلم شکسته نه میتونم باور کنم نه فراموش،شما بگین چی کار کنم؟

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,556
    حضور
    175 روز 12 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58346

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط ronaz نمایش پست ها
    سلام
    چند روز پیش به گوشی همسرم پیام اومد اون نبود من هم پیامش رو خوندم(البته می دونم کار خیلی اشتباهی کردم بماند)متوجه شدم شوهرم با یکی که از لحن صحبت ها زن بود پیام های خیلی خصوصی رد و بدل میکرده (شوهرم خیلی خیلی نسبت به من ابراز علاقه می کنه و مذهبی هم نشون میده)دلم شکسته نه میتونم باور کنم نه فراموش،شما بگین چی کار کنم؟
    بسمه تعالی
    با تقدیم سلام و تحیت و عرض خوش آمد محضر جنابعالی
    ضمن تبریک سال نو بابت تاخیر پیش آمده عذرخواهی می کنم

در رابطه با مسئله مذکور پیشنهاد می شود؛

_ از تجسس مجدد با همه اشکال آن خودداری بفرمایید. این کار نتیجه ای جز بی اعتمادی و تشویش را به دنبال نخواهد داشت.

_ اجازه ندهید تفاسیر منفی که تنها در حد احتمال هستند، عواطف و آرامش شما را مخدوش نماید. تفاسیری چون؛ "این ارتباط همانگونه رقم خورده است که من گمان می کنم"، " این ارتباط بیانگر بی میلی همسرم به من است"، " مدتها از این ارتباط می گذرد ولی من بی خبرم" ...
    .
    _ از نتیجه گیری و قضاوت شتابزده یا ناصواب اجتناب کنید؛ " اگر چنین ارتباطی رخ داده باشد زندگی مشترک ما با بن بست مواجه می شود"، " این رفتار همسرم قابل جبران نیست"، " رفتار همسرم قابل بخشش نیست" و...

_ به گذشته روابط با همسر بیندیشید و تقاضاها و گلایه های احتمالی ایشان را پس از تحلیل مورد توجه جدی قرار دهید.

_ در شرایط فعلی این موضوع را با ایشان در میان نگدارید و در موقعیت مناسب تنها به بیان غیر مستقیم بسنده کنید، مثلا " احساس می کنم رفتارت قدری متفاوت شده"، " حتی تصور اینکه یه روز مورد بی توجهی شما قرار بگیرم آزارم میده"، " قول بده که هیچوقت تنهام نداری" و...

_ توجه کنید که مدیریت این موضوع نیازمند زمان کافی و در عین حال شناسایی عوامل آن از قبیل جو زدگی و تاثیر پدیری از دوستان، وسواس یا اضطراب ناشی از مشکلات روزمره، آسیبهای ارتباطی و زناشویی و...است.

در ادامه بیان این نکته ضروری است که مطالب فوق مبتنی بر فرضی است که واقعا ارتباطی شکل گرفته باشد و این در حالی است که این فرض نسبت به همسر شما تنها در حد یک احتمال است چرا که شواهد کافی برای اثبات آن وجود ندارد.

از خداوند متعال قوام و شادابی زندگی شما را در کنار همسر محترم مسئلت دارم

موفق باشید
    و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

_
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 10

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

نقل قول نوشته اصلی توسط ronaz نمایش پست ها
    سلام

سلام ...
    نظره من اینه که مساله زیاد حادی نیست ... در چنین مسائلی وضعیت داراییی شوهرتون خیلی مهم میشه ... میتونم ازتون بپرسم وضع دارایی همسرتون چجوری هستش ؟؟؟
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

9. صلوات ها 4

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    208
    حضور
    21 روز 23 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    790

خانم ronaz به نظر من در حال حاضرهیچ واکنشی نشان ندهید به دلایل زیر اولا شما با خواندن پیامهای خصوصی همسرتان کار اشتباهی کردید دوما ممکن است تفسیر وبرداشت شما اشتباه باشدخیلی وقتها مااون چیزی راکه شک داریم بهش میبینیم نه اون چیزی که واقعا هست سوما ممکن دریک شرایط خاصی همسرتان برای کمک به یک نفردیگراین کارراانجام داده ونیتش کارخلافی نبوده این مورد رامن خودم.به شخصه داشتم ودرنهایت ممکن است تنها یک کنجکاوی یا شیطنت گذراباشدهمیشه اصل رابرخوش باوری بگذاریداگرهرکدام ازمواردبالاباشدوشماواکنش نشان دهیدممکنه عوارضی داشته باشدکه قابل جبران نباشدمطمن باشیداگرمسله جدی وسونیت باشددیریازودمیفهمید بازهم نظرم رامیگویم که هیچ تغیررفتاری نشان ندهید انشاالله که یک سوتفاهم جزیی است وبزودی آنرافراموش میکنید
    الهی ! اگر یک بار بگویی بنده من ، از عرش بگذرد خنده من

11. صلوات ها 5

علاقه
    هیئت-راهیان نور-بسیج
    نوشته
    115
    حضور
    2 روز 2 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    424

از اونجایی که شبه شما خیلی دیدم و همه میگن پیگیری نکن...پرسیدم که میگما...
    شما اشتباه کردید خوندید...اما به نظر بنده اگر متن پیام بد بود شماره طرف رو بردار و مطمئن شو که اون طرف خانومه... بعد ریز ریز آمار شو بگیر ببین چقدر باهم ارتباط دارن
    البته اگر همسرتون همچین رابطه ای داشته باشه در هیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــچ شرایطی گوشی شو از خودش جدا نمیکرد که همچین سوتی بزرگی بده
    اما متن پیام خیلی مهم...نسبت به متن باید عکس العمل نشون بدی
    (سعی کن چیزی نفهمه که فهمیدی وگرنه روش باز میشه و ممکنه علنی کنه)
    اگر خدای من آنست که من میدانم...

13. صلوات ها 2

نوشته
    439
    حضور
    16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2654

میگم دوستان و آشنایان چه عیبی داره اگه برن و مستقیم بپرسن این یارو کیه به تو اس داده ...؟

تا اقا خودش همه چی و توضیح بده و اگه لازم شد دفاع کنه ... اگه نشدم حمله کنه ...!

ناراحتم نباید بشه چون زن و مرد از این حرفها ندارن.... هرکی هم گفته گوشی همراه برا زن و مرد حریم شخصی حساب میشه اشتباه گفته...والا

..:: لاالهَ إلا الله ::..

بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

خداحافظ همگی .... حلال کنید

15. صلوات ها 6

نوشته
    130
    حضور
    2 روز 21 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    426

نقل قول نوشته اصلی توسط SH!SH-GoOoSHe* نمایش پست ها
    میگم دوستان و آشنایان چه عیبی داره اگه برن و مستقیم بپرسن این یارو کیه به تو اس داده ...؟

تا اقا خودش همه چی و توضیح بده و اگه لازم شد دفاع کنه ... اگه نشدم حمله کنه ...!

ناراحتم نباید بشه چون زن و مرد از این حرفها ندارن.... هرکی هم گفته گوشی همراه برا زن و مرد حریم شخصی حساب میشه اشتباه گفته...والا
    دوست خوبم هر انسانی به یک حریم شخصی نیاز داره و حفظ اون از جانب طرف مقابل یعنی گذاشتن احترام به اون حریم
    و احترام گذاشتن به همدیگه چیزی هستش که ما متاسفانه تو زندگیهامون فراموش کردیم خودم تو شبکه تهران دیدم و شنیدم که اقای دکتر خسروی چقدر سند و دلیل دینی و مذهبی اوردن که ما باید تو زندگی به هم احترام بزاریم و حریم ها رو حفظ کنیم

17. صلوات ها 4

نوشته
    439
    حضور
    16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2654

نقل قول نوشته اصلی توسط seyedeh khanom نمایش پست ها
    دوست خوبم هر انسانی به یک حریم شخصی نیاز داره و حفظ اون از جانب طرف مقابل یعنی گذاشتن احترام به اون حریم
    و احترام گذاشتن به همدیگه چیزی هستش که ما متاسفانه تو زندگیهامون فراموش کردیم خودم تو شبکه تهران دیدم و شنیدم که اقای دکتر خسروی چقدر سند و دلیل دینی و مذهبی اوردن که ما باید تو زندگی به هم احترام بزاریم و حریم ها رو حفظ کنیم

دوستم منم نگفتم احترام نزارن و حریم هارو حفظ نکنن...

گفتم گوشی همراه و جزو حریم شخصی حساب نکنن.... دمپایی مردونه رو خانوم نمیتونه تو دستشویی بکشه به پاش که جزو حریم شخصی شوهر حساب میشه...

این سیم خاردار های منطقه ی حریم شخصی و کوچیک تر کنن...

مگه گوشی بچه واسه باباش حریم شخصیه...؟ زن و شوهر یه روحن در دو جسم باو...

گوشی براشون حریم شخصی به حساب نمیاد که...

..:: لاالهَ إلا الله ::..

بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

خداحافظ همگی .... حلال کنید

19. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه،اینترنت
    نوشته
    142
    حضور
    3 روز 14 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    417

اعتماد به دست اومده در یک مدت طولانی رو به همین راحتی از دست ندید

خونسردی تون رو مبتنی بر اعتماد گذشته حفظ بکنید

با توکل به خدا و توسل به ائمه به مرور پیگیر باشید و باحساسیت ودقت کمی بیشتر از گذشته موضوع رو پیگیری و ریشه یابی بکنید

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری