اثبات سرمدی بودن خداوند برای کودک و نوجوان

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اثبات سرمدی بودن خداوند برای کودک و نوجوان

با سلام :

از دوستان تقاضا می کنم طریقه اثبات ازلی و ابدی بودن خداوند برای افراد 12 ساله و این مقطع سنی کم رو با هنرمندی خودتون بیان بفرمایید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

محمد132;490414 نوشت:
از دوستان تقاضا می کنم طریقه اثبات ازلی و ابدی بودن خداوند برای افراد 12 ساله و این مقطع سنی کم رو با هنرمندی خودتون بیان بفرمایید.

با عرض سلام وادب
البته قبل از اینکه چطور این مساله را برای کودک بیان کنیم خود اینکه آیا بیان این امور برای کودک دوازده ساله لازم وضروری است مطلبی است. چون آنچه لازم است در اولین مرحله ما باید توحید را به بچه یاددهیم که خداوند یکتاست وشریکی ندارد.
خوب طبعا سوالاتی در ذهن بچه ایجاد می شود. یک یاز زیر بناهایی که در تبیین این امور برای بچه لازم است این است که به اوبگوییم که خداوند مانند ما نیست. یعنی جسم ندارد ودارای بدن نیست. با بیان این مساله کودک جواب خیلی از سوالات خود را می گیرد. وما نیز راحت تر می توانیم به او جواب دهیم. وقتی خدا مثل ما نیست.(لیس کمثله شئ) طبعا خوردن وآشامیدن نیز ندارد. مانند ما راه نمی رود. این مسائل را ما با زبان معمول یوساده می توانیم به بچه انتقال دهیم.
وقتی این امور در وقت خود برای بچه جا افتاده اند. می توانیم به ا و بفهمانیم که این خدا مثل ما نیست که مثلا بیست سال پیش به وجود آمده باشد بلکه خدا همیشه بوده، همان سخن معروف که یکی بود یکی نبود غیر از خدا هیچکس نبود. این همان بیان ازلی بودن خداوند است که در قالب مقدمه قصه برای کودک تکرار می شود. پس آمادگی ذهنی لازم را دارد.
واینکه خداوند ابدی است. می گوییم فرزندم همه ما روزی می میریم ودر زیر خاک قرار می گیریم ولی تنها حوجودی که مرگ برای او نیست وهمیشه زنده است ونخواهد مرد خداوند متعال است.

اینکه خداوند لیس کمثله شیء هست صحیحه اما سوال اینجاست که چکونه ازلی بودن را باید برای او به تصویر بکشیم اگر بگوییم اقناعش میکنیم تا بزرگ بشود اشکال ندارد اما در مورد توده عموم جامعه چه؟
این به زبان ساده در آوردن تنها مخصوص بچه ها نیست ؛بلکه توده عموم مردم هم نیاز به همین سبک توضیح دارند . چیزی که با عقل ثابت شده ناممکن نیست که با زبانی ساده و در غالب تمثیل بیان بشه .به یک بیان نیاز دارم.باتشکر از دوستان و اساتید بزرگوار

موضوع قفل شده است