اثبات وجود خدا یأ عدم اثبات وجود خدا چه تاثیری در زندگی‌ من دارد

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

از همه کسانی‌ که به خدا اعتقاد دارند و همه کسانی‌ که به خدا اعتقاد ندارند درباره این طرز فکر من نظر بدهند
من انسانی‌ هستم که اینگونه فکر می‌کنم
چه فرقی‌ می‌کند خدا باشد یأ نباشد :Gig:من قرار هست مدتی‌ محدود زندگی‌ کنم و برای همیشه نابود شوم
من می‌خواهم در این مدت از تمام لذتها استفاده کنم و ضمنا علاقه زیادی دارم به قدرت ، ثروت :ok: و از هر راهی‌ که بتوانم می‌خواهم آنها‌را بدست بیاورم
ضمنا هر آنچه خوب هست را برای خود میپسندم ولی‌ برای دیگران نمیپسندم :offlow:
هر دو گروه جواب سوالات من را بدهید
من می‌خواهم همه انسانها برده من باشند و برای من کار کند:tashvigh!:
دلیل بیاورید که چرا این کار را نکنم
من می‌خواهم دزدی کنم
دلیل بیاورید که چرا نکنم:pirooz:
اگر کسی‌ بخواهد موافق با کارهای من نباشد آن را به قتل میرسانم ، چرا به قتل نرسانم :dar:
صحبت ۷۰ یأ ۸۰ سال عشق حال دنیا هست :shadi:چرا نکنم از هر راهی‌ که بتونم می‌کنم:khoshali:
کی‌ می‌تونه جلوی منو بگیره:Box:
چرا باید حقوق بشرو رعایت کنم چرا باید به یک با خدا و یک بی‌ خدا احترام بگذارم:samt:

:soal:از نظر با خدایان هدف از زندگی‌ چیست

و از نظر بی‌ خدایان هدف زندگی‌ چیست

با نام الله

کارشناس بحث: استاد طاها

با عرض سلام به شما دوست گرامی

من چرا باید به سوالات شما اهمیت بدم؟ چه کسی میتواند مرا مجبور کند که تاپیک شما را حذف نکنم؟

منتظر پاسخ شما هستم.

mahyar 1363;489559 نوشت:

از همه کسانی‌ که به خدا اعتقاد دارند و همه کسانی‌ که به خدا اعتقاد ندارند درباره این طرز فکر من نظر بدهند
من انسانی‌ هستم که اینگونه فکر می‌کنم
چه فرقی‌ می‌کند خدا باشد یأ نباشد :gig:من قرار هست مدتی‌ محدود زندگی‌ کنم و برای همیشه نابود شوم
من می‌خواهم در این مدت از تمام لذتها استفاده کنم و ضمنا علاقه زیادی دارم به قدرت ، ثروت :ok: و از هر راهی‌ که بتوانم می‌خواهم آنها‌را بدست بیاورم
ضمنا هر آنچه خوب هست را برای خود میپسندم ولی‌ برای دیگران نمیپسندم :offlow:
من می‌خواهم همه انسانها برده من باشند و برای من کار کند:tashvigh!:
من می‌خواهم دزدی کنم
دلیل بیاورید که چرا نکنم:pirooz:
اگر کسی‌ بخواهد موافق با کارهای من نباشد آن را به قتل میرسانم ، چرا به قتل نرسانم :dar:
صحبت ۷۰ یأ ۸۰ سال عشق حال دنیا هست :shadi:چرا نکنم از هر راهی‌ که بتونم می‌کنم:khoshali:
کی‌ می‌تونه جلوی منو بگیره:box:
چرا باید حقوق بشرو رعایت کنم چرا باید به یک با خدا و یک بی‌ خدا احترام بگذارم:samt:

:soal:از نظر با خدایان هدف از زندگی‌ چیست

و از نظر بی‌ خدایان هدف زندگی‌ چیست

سلام ...
اولا من به خدا اعتقاد دارم .

جناب مهیار خان ...
از اینکه راست و پوست کنده خواسته هایه قلبیتون رو گفتین ... خیلی خوشم اومد ...
حقیقتش این هستش که من هم خیلی از این خواسته های شما رو میخوام داشته باشم ...

من هم از ته دلم دوست دارم که ...
1- تمام لذتهای موجود رو ببرم ... دوست دارم تفریحی نباشه که اون رو انجام نداده باشم .
2- من علاقه بسیار شدیدی به قدرت و ثروت دارم و میخوام ثروت کلانی داشته باشم .
3- من هم دوست دارم همه انسانها برده من باشند و برای من کار کنند .
4- من هم دوست دارم اگر کسی موافق نظرات من نباشد او را نیست و نابود کنم .
و ...

چرا با این وجود ... من به خدا اعتقاد دارم و سعی میکنم از راه خدا و پیغمبر به این خواسته هام برسم ... به نظره من شما دنبال خوشبختی هستین و خوشبختی رو تویه این چیزها میبینید ... که صد البته من هم خوشبختی رو تویه همین چیزها میبینم ... و داشتن این چیزها خیلی بهم حسه خوبی میده ...

و اما خوشبختی از نظره من چی هست ....

از نظره من : فاصله میان یک موفقیت ... تا موفقیت برتر را خوشبختی میگن .
تعریف نکبت : فاصله میان یک شکست ... تا شکست برتر را نکبت میگن .
خوشبختی به این نیست که من تویه تخت خواب بخوابم و همه برده من باشن ... خوشبختی به این نیست که من در یک سطح وجودی باشم و رشد و پیشترفتی نداشته باشم . خوشبختی از نظره من یعنی حرکت ... خوشبختی یعنی اینکه انسانی در نهایت توان فیزیکی و روانی خودش در حال حرکت باشد و همچنان از آرامش و حالت بی خطری برخوردار باشد ... خوشبختی فرو رفتن در هپروت و خواب و خیال نیست .... بالعکس به نظره من معنای خوشبختی یعنی اینکه یک مجموعه با حداکثر توان و سرعت خویش در حاله حرکت باشد و به خود کوچکترین آسیبی نزند ... به عنوان مثال اتومبیلی رو فرض کن که با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است ... اما موتور ... شاسی ... چرخ ها از طومانینه کاملی برخوردار هستند ... یا هواپیمایی رو فرض کن که با سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است ... اما وقتی شما در درون این هواپیما نشسته اید هیچ گونه حرکتی رو احساس نمیکنید ....زمانی خوشبختی برای من حاصل میشود که من با نهایت سرعت در مسیر رشد و تکامل قرار دارم .... و در عین حال هیچ صدمه ای به خودم نمیزنم ... روزی که در حداکثر توان و سرعت فیزیکی خودم بودم و سواره bmw ای شده بودم ... و پام رو تا ته روی پدال گاز فشار داده بودم و هیچگونه تکان و اصطکاکی رو احساس نمیکردم ... حالت خوشبختی در من تداعی میشود ... تنها و تنها در اینصورت هستش که من احساس موفقیت و خشوبختی میکنم .در این زمان هر روز من تبدیل به انسان جدید تری میشوم ... در مغز چه اتفاقی میوفتد ... در مغز این 100 هزار میلیارد سلول همبستگی و هارمونی و بستگی و وابستگی های دقیقتری نسبت به یکدیگر حاصل میکنند ... هیچ صدمه ای به هم نمیزنند ... روزی که مغز من با چنین هارمونی و بستگی و وابستگی با سرعت 10000 کیلومتر بر ساعت در حاله حرکت بودم... من خوشبختم !!! زمانیکه من یک ویالون ... در دستانم گرفتم و رفتم در جمع میلیون ها نفر انسانه دیگر ... و با اونها هم آهنگ و هم نوا شدم ... من خوشبختم ...

داشتن تمام خواسته های شما برای من هم حسه خوشبختی رو تداعی میکنه ...بنابراین برای رسیدن به همین خواسته ها قدم برمیدارم ... ابزار سازی میکنم ... به مرور زمان ابزارهای قدیمیم رو بیرون میندازم و ابزارهای بهتری پیدا میکنم ... راه دزدی راه خوبی نیست ... چون تعادل ماشین من رو به هم میزنه ... چون باعث میشه شبها استرس بگیرم ... چون نمیتونم bmw رو درست کنم که باهاش با سرعت 220 کیلومتر بر ساعت حرکت کنم ... چون بی ام وه من اگر کمی تند تر حرکت کنه لق میزنه ... مگه خدا ما رو برای چی خلق کرده ... برای پادشاهی آسمانها ... خیلی از انسانها رو هم خلق کرده که هیزم جهنم باشن ( برده من بشن ) چرا که نه ؟؟؟

پس من هم دوست دارم به همون چیزایی که شما میخواین برسم ... دوست دارم پولدار بشم و قدرتمند ... اما سعی میکنم که از مسیرش حرکت کنم ... چون خوشبختی دقیقا یعنی در مسیر حرکت کردن ... اگر از مسیر بیرون بزنم ... یا ماشینم پنچر میشه ... یا قدرتم کمتر میشه ... این همه پرهیزگاری هم که تو دین ما هستش ... به خاطره این هستش که راه رو نشون بده ... تا بتونم با ماشینم با سرعت 220 کیلومتر بر ساعت حرکت کنم و به خودم آسیبی نزنم ... این همه پرهیزگاری که تو دین ما هستش به خاطره این هستش که ماشینم دور بگیره و بتونه سرعتش رو زیاد کنه و با این حال مشگلی براش پیش نیاد ...

شما مطمئن باش ...
اگر بخوای به اون چیزهایی که میخوای برسی ... باید تو مسیر حرکت کنی ... وگرنه نمیتونی سرعت بگیری ... و نمیتونی به اهدافت برسی ...

mahyar 1363;489559 نوشت:
من می‌خواهم همه انسانها برده من باشند و برای من کار کند
من می‌خواهم دزدی کنم
دلیل بیاورید که چرا نکنم
اگر کسی‌ بخواهد موافق با کارهای من نباشد آن را به قتل میرسانم ، چرا به قتل نرسانم

چرا؟؟
چونكه قطعا دوست نداريد شخص ديگري با شما چنين كند...
پس بهتره كه همه با هم كنار بيايند و اين ربطي به وجود و عدم وجود خدا ندارد

mahyar 1363;489559 نوشت:

سلام علیک
وقتی که به وجود خدا ایمان داشته باشم , اثبات اون برام هیچ اثری نداره.
مثال : وقتی ایمان داشته باشم که سیگار ضرر داره هیچ اثری نداره که از نظر پزشکی برام اثبات بشه! اگه بخوام میکشم و اگر نخوام نمیکشم! و یا وقتی ایمان داشته بام که میزان باد خودرو در مصرف سوخت تاثیر داره دیگه اثبات اون از نظر فیزک دینامیک تاثیری در من نداره.
البته این ایده من در مورد فلسفه هم هست یعنی اینکه اثبات فلسفی وجود خدا تاثیری در ایمان انسانها نداره ملحد ایمان نمیاره و مومن هم تغییر نمیکنه(حتی اگر اثبات فلسفی نشه!

mahyar 1363;489559 نوشت:
چه فرقی‌ می‌کند خدا باشد یأ نباشد من قرار هست مدتی‌ محدود زندگی‌ کنم و برای همیشه نابود شوم

بعید میدونم کسی با این طرز تفکر از زندگی لذت ببره!
مثال : بی تعارف وقتی به گذشته نگاه کنیم تمام عمر انگار دمی بیش نبوده!لذا آینده 30-40 ساله هم دمی بیش نیست...حالا شما فکر کنید بهتون اطلاع بدن که فردا روز آخر عمرتونه ولی امروز تمام اختیاراته دنیا در دست شماست.......آیا میتونید لذتی ببرید؟!

mahyar 1363;489559 نوشت:
ضمنا هر آنچه خوب هست را برای خود میپسندم ولی‌ برای دیگران نمیپسندم
من می‌خواهم همه انسانها برده من باشند و برای من کار کند
من می‌خواهم دزدی کنم
دلیل بیاورید که چرا نکنم
اگر کسی‌ بخواهد موافق با کارهای من نباشد آن را به قتل میرسانم ، چرا به قتل نرسانم
صحبت ۷۰ یأ ۸۰ سال عشق حال دنیا هست چرا نکنم از هر راهی‌ که بتونم می‌کنم
کی‌ می‌تونه جلوی منو بگیره
چرا باید حقوق بشرو رعایت کنم چرا باید به یک با خدا و یک بی‌ خدا احترام بگذارم

از این کارها لذت نخواهید برد چرا که در آن جای عشق (به انسانها) خالی است!
و در این صورت نتنها ثروتمند نخواهید بود بلکه فقیر هم خواهید بود چرا که تنها میشید!
-----------------------
ولی در مورد خوشبختی:
خوشبختی کیفیتی از ذهن است که انسان از گذر زمان لذت ببرد!:Gol:
موفق باشید (البته نه در اون کارا بلکه در این کارها

[=Verdana]بنام حضرت دوست که هر چه دارم از اوست
[=Verdana]سلام به همه دوستان گرامی‌
[=Verdana]ابتدا عذرخواهی می‌کنم از اینکه سوال‌ام را درست بیان نکردم
[=Verdana]البته منظور از من خودم نبود
[=Verdana]این گفت شخصی‌ هست که به خدا اعتقادی ندارد
[=Verdana]البته سوالام از بی‌ خدایان بود که در مکتب آنها که اعتقادی به خدا نیست به سوالات این فرد چه پاسخی میدهند
[=Verdana]در طول تاریخ از این افراد کم نبودند و الان هم هستند
[=Verdana]مثلا فرعون و پادشاهان ستمگر
[=Verdana]منتظر جواب بی‌ خدایان هستم

موضوع قفل شده است