صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا نباید فیلم وعکس مستهجن ببینم؟---نتیجه گیری---

علاقه
    عقاید اسلامی
    نوشته
    2,154
    حضور
    1 روز 4 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    190
    صلوات
    19406

چرا نباید فیلم وعکس مستهجن ببینم؟---نتیجه گیری---

این سوالی است که خیلی ها از من به عنوان یک طلبه میپرسند و به قول خودشان جواب قانع کننده هم میخواهند.حق هم دارند.
    اسلام و جامعه اسلامی آنها را از یک خواسته هوس برانگیز منع میکند و آیا در مقابل آن چیزی برای عرضه دارد؟
    من نمیخواهم از کمبودها بگویم.حرف من در اینجا برخورد است.
    بله برخورد
    مهم عکس العمل ماست.در مقابل این سوال ، شما چه برخوردی با پرسشگر میکنید؟نگویید لبخند میزنم و آرام دستش را در دستم میگیرم و به او پاسخ میدهم...
    بپذیریم که گهگاهی ما مذهبی ها تندرو میشویم و با سوالهای غیراخلاقی از کوره در میرویم و..
    بپذیریم که مسائل جنسی در سطح جامعه به شیوه ی فجیعی در حال رواج است.با بی توجهی و یا حذف سوالاتی درباره آن نمی توان از سطح جامعه پاکش کرد.
    وقتی اسک دین محیطی چنین غنی در اختیارمان قرار داده چرا از آن به عنوان محل تقویت نیروی اندیشه استفاده نکنیم؟
    نوروز امسال به طور عجیبی اکثر پیامهای تبریک خواستار ظهور مهدی آل محمد«صلی الله علیه و آله»بودند،یعنی همه خواستار منجی هستند.منجی سرباز میخواهد.با در خانه نشستن و ختم قرآن و صلوات گرفتن سرباز تربیت نمیشود(لازمه کار هست ولی کافی نیست)
    بیایید خودمان را برای سرباز واقعی بودن آماده کنیم.
    خود را محک بزنید.تصور کنید 1پسر یا دختر نوجوان یا جوان این سوال را از شما بپرسد.
    جنسیت و سن پرسشگر را خودتان انتخاب کنید و پاسخ او را بدهید
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۸۹/۰۱/۰۴ در ساعت ۱۲:۰۲ دلیل: تصحیح عنوان

2. صلوات ها 26

3.  

علاقه
    شارژ ایرانسل-نت-چایی-فلافل
    نوشته
    532
    حضور
    48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4042

سلام
    با این جمله شدیدا موافقم خیلی از طلبه ها و روحانیون وقتی سوالاتی در این مورد میشه ازشون رو حساب بی ادبی شخص و یا تمسخر کردن میگذارن
    بپذیریم که مسائل جنسی در سطح جامعه به شیوه ی فجیعی در حال رواج است.با بی توجهی و یا حذف سوالاتی درباره آن نمی توان از سطح جامعه پاکش کرد.
    من طلبه نیستم ولی دیدن فیلم و عکس مبتذل شروع قصه شیطان برای ماست در واقع ابزار شروع افتادن در دام شیطان....ما فیلم و عکس نمیبینیم چون از عواقب اون میترسیم همونطور که چشم بسته تو خیابون راه نمیریم چون از عواقب اون میترسیم شاید بگیم چشم بسته میریم مواظبیم به گناه دیگه دچار نشیم ولی دیگه دست ما نیست چون وقتی چشامون بسته باشه نمیبینیم کجا داریم قدم میگذاریم به کدوم سمت داریم میریم
    أوْشَكُ دَعْوَةً‌ وَ أسْرَعُ إجابَةُ دُعاءُ الْمَرْءِ لاِخیهِ‌ بِظَهْرِ الْغَیبِ.
    دعایی كه بیشتر امید اجابت آن می رود و زودتر به اجابت می رسد،‌ دعا برای برادر دینی است در پشت سر او.

التماس دعا

5. صلوات ها 23

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,899
    حضور
    3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    39
    صلوات
    13135

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-dj نمایش پست ها
    خیلی از طلبه ها و روحانیون وقتی سوالاتی در این مورد میشه ازشون رو حساب بی ادبی شخص و یا تمسخر کردن میگذارن
    بفرمایید برخی از طلبه ها نه خیلی از طلبه ها.
    در مورد این سوال هم جواب به نسبت روحیه شخص جواب دهنده وسوال کننده متفاوت خواهد بود ودر کل در این گونه پرسشها اشاره به عواقب سوء این کار مناسب خواهد بود در ضمن دلیلی هم برای برخورد نامناسب با پرسشگر در این موارد وجود ندارد.وجواب دهنده همچون طبیبی حاذق باید به مشکل مخاطب خود رسیدگی نماید.

از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
    زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .

7. صلوات ها 17

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam joon نمایش پست ها
    اسلام و جامعه اسلامی آنها را از یک خواسته هوس برانگیز منع میکند و آیا در مقابل آن چیزی برای عرضه دارد؟

با سلام

هرچند پرداختن به این سوال و دغدغه خوب است و ذکر راه هایی توسط دوستان برای پاسخ کویی به چنین سوالاتی در مباحث نظری کاری بسی جالب و در خور تحسین است

ولی بنده با این نوع نگاه به مساله زیاد هم موافق نیستم

این که اسلام برخی چیزها را کرفته و باید در عوض چیزهای دیگری هم بدهد.

چرا؟؟؟

این سخن هرچند کلیت داشته باشد ولی عمومیت ندارد و این گونه نیست اسلام هر کجا منع چیزی را خواستار شده در عوض مطلبی را معرفی کرده

از جمله این موارد همینن نگاه کردن به عکس های مستهجن است

هر منظره و هر نوع نگاه و هر نوع حرکت و .....که مضر به حال معنوی انسان باشد و در صورت مصرف متحول کند حال معنوی انسان را دین منع می کند ان را چه این موضوع ومطلب در جامعه رواج داشته باشد و چه رواج نداشته باشد

طابق النعل بالنعل در مصرف مواد غذایی حال مادی انسان.
    مصرف شراب که مضر به حال مادی انسان است ممنوع برای انسان است و کسی هم به دنبال جایکذین برای ان نیست چون به مضرات ان واقفند

در مورد مضرات مصارف حا ل معنوی انسان هم مطلب این چنین است

9. صلوات ها 16

علاقه
    عقاید اسلامی
    نوشته
    2,154
    حضور
    1 روز 4 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    190
    صلوات
    19406

جناب طاها این تکه از متن من جنبه ی نقد اسلام رو نداشت.به نظرم(هر چند اطلاعاتم بسیار از شما کمتره)ولی اسلام کم جایگزین نداره.بحث من اصلا سر این نیست.داخل متن هم گفتم من اصلا نمیخوام از کمبودها حرف بزنم.به نظرم حتی اگر ما کمبودی در دین میبینیم به خاطر کمی علم ماست نه پایین بودن سطح دین
    موضوع اصلی چیزه دیگه ایه.
    من به دنبال حل چیز دیگه ای هستم نه نقد اسلام

11. صلوات ها 16

علاقه
    عقاید اسلامی
    نوشته
    2,154
    حضور
    1 روز 4 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    190
    صلوات
    19406

خواهشا میکنم.شاید بیان من واضح نبود
    عرض میکنم
    1.مهم عکس العمل ماست.در مقابل این سوال ، شما چه برخوردی با پرسشگر میکنید؟
    2.
    پسر یا دختر نوجوان یا جوان این سوال را از شما بپرسد.(سوال تیتر مطلب بود)
    جنسیت و سن پرسشگر را خودتان انتخاب کنید و پاسخ او را بدهید

ویرایش توسط maryam : ۱۳۸۹/۰۱/۰۴ در ساعت ۱۴:۵۷

13. صلوات ها 12

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

1.مهم عکس العمل ماست.در مقابل این سوال ، شما چه برخوردی با پرسشگر میکنید؟ 2.پسر یا دختر نوجوان یا جوان این سوال را از شما بپرسد.(سوال تیتر مطلب بود) جنسیت و سن پرسشگر را خودتان انتخاب کنید و پاسخ او را بدهید

با سلام

همان طور که می دانید

زمان و مکان
    زندگی فرد و خانواده فرد
    سن سال
    این که اولین باره می بینه یا عادت کرده به این عمل
    دوستانش چطوراند
    فرد می خواهد ترک کند کار نکاه کردن را یا نه می خواهد از حکمش با خبر بشود که چرا نمی شود نکاه کرد
    فرد مجرد است یا متاهل

و........

به نظر با پیش فرض گرفتن هریک از اینها جوابها می تواند مختلف باشد

البته جواب های کلی که می توان برای همه داد این که:

--از نظر فقهی ؟؟؟؟

-- همان طور که برای جسم نمی توان هر غذایی را خوراند برای روح هم نمی توان هر غذایی داد

--عواقب بد روحی و به هم زدن تعادل روحی فرد

--مشغول کردن فکر و ذهن فرد به مسایل و صحنه های مستهجن

--ارتکاب اعمالی شبیه صحنه هایی که می بیند و عواقب فجیع ان

--و..........

15. صلوات ها 14

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

1.مهم عکس العمل ماست.در مقابل این سوال ، شما چه برخوردی با پرسشگر میکنید؟

با سلام

چرا باید عکس العمل ما فرق بکند؟؟

بیماری نزد پزشک از هر دردی بکوید پزشک حق ندارد در درمان بیماری فرق قائل شود

چرا باید طلبه ها در شنیدن این چنین سوالاتی عکس العمل نشان دهند؟؟

بله عکس العمل نشان می دهند شبیه عکس العملی که پزشک وقتی می بیند بیماری مریضی اش حادتر است ناراحتتر می شود

نمی دانم چرا باید عکس العمل ماها به جایی برسد که تمام دردها فراموش شود و بیاییم فکر کنیم و وقت تلف کنیم به این که چطور کنیم تا پزشکان روحانی از شنیدن مشکلات روحی افراد ناراحت نشوند؟؟؟

نمی دانم؟؟؟؟

به نظر کسانی که از شنیدن دردهای بیمار روحی عکس العمل نشان می دهند پزشک روحانی نیستند.

17. صلوات ها 11

نوشته
    4
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    30

با سلام

چون انسان از طریق بینائی است که به دنیای بیرون خود را می بیند و به خاطر می سپارد
    و بیشترین تاثیر را از لحاظ یاد گیری چشم بر عهده داره
    شما در نظر داشته باشین که چشم مانند یک اسکنر عمل می کند اطلاعات را از محیط بیرون در یافت کرده و و به داخل مغز که همان حافظه انسان باشد انتقال و پردازش می دهد ولی انسان مثل کامپیوتر نیست که کسی باید آن را هدایت و برنامه ریزی کند .
    شاید کسی با خودش فکر کنه چه اشکالی داره یه عکس این حرفا رو نداره
    ولی خیلی در اشتباه هست چون شخص می تونه از طریق عکس هم به لذت دست پیدا کنه
    و چون انسان در قوه خیالش اونو گسترش بده
    و این حرف دروغ که من عکس های ...... نگاه مکنم و هیچ اتفاقی تو وجودم نمی افته
    مثل یه درخت که از داخل داره کرم وجودش داره می خوره منظورم این بود که گستاخی نسبت به گناه بیشتر می شه و بستر ی فراهم می کنه که انسان گناهان بزرگ تری رو مرتکب بشه بدون اینکه از .....

آدم نباید خودشو گول بزنه گناه گناه همین
    مثل ترازو می مونه اگه 10 گرم هم باشه نشون می ده 10 کیلو هم رو ترازو قرار بدی نشون میده
    پس اگه گناه به اندازه یه پر سبک باشه یا به اندازه یه ..... سنگین بازم گناه
    پس بهتر انجام ندیم

19. صلوات ها 14

نوشته
    2
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

يك بحث مهم در قرآن هست كه از آن مي توان دروازه ورود به ايمان نام برد و آن تقوا مي باشد. تقوي را به ترس از خدا معني شده است ولي آيا خدا ترس دارد؟؟ خداوندي كه ارحم الراحمين است ترسناك است؟ چرا در حكومت ديني اينقدر رابطه مردم با خدا در يك سطح بسيار نازل و پايين است؟؟ چرا مردم دغدغه مسائل ديني را ندارند؟؟
    به نظر من اين مسئله برميگيرده به افراداي كه قراره اخبار رسيده از نبي را تفسير و تاويل كنند و براي مردم سبك زندگي بسازند برمي گرده!!
    اگر به مردم تقوي را چنين توضيح دهند كه ما پيش خداوند اعتباري داريم، خداوند هم به ما اعتماد كرده است. ترس ما از اين است كه اعتبارمان پيش خداوند مخدوش گردد و مبادا خداوند نسبت ما بي اعتماد بشود.
    آيا اثر پذيرتر نيست؟؟
    يك انتقاد هم دارم به دوستاني كه جواب هاي بالاتر را ارسال كرده اند. چرا اينقدر به جاي پرداختن به اصل مطلب با هم كل كل مي كنيد و به هم مي پريد. لطفاً جواب هاي قانع كننده بياوريد.
    جواب من: تقوي در مردم و نسل جوان ما كم است چون تعريف درستي از خدا، عالم غيب، تقوي، ايمان و .... نشده است. بدتر از همه سبك زندگي ديني براي مردم تبيين نشده است. مردم نمي دانند چگونه بايد در قرن 21 با اين همه پيشرفت به ظاهر فناوري اسلامي زندگي كنند.
    روي مسئله تقوي با اون تعريف كه كردم تاكيد دارم.
    ممنون- مطهر
    ***** البته هستند جواني كه تقوي دارند و ايمان دارند و به يقين رسيده اند******

21. صلوات ها 14

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری