صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا حضرت ابراهیم بت ها رو شکست؟

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

چرا حضرت ابراهیم بت ها رو شکست؟

با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...
    یه سوال برام پیش اومده ... زلیخا وقتی سالیان سال خدای خورشید رو پرستش کرد و دید که خدای خورشید بهش نتیجه نمیده ... خدای خودش رو شکست و به خدای یوسف ایمان آورد ... یا در جایی دیگر میخونیم که حضرت ابراهیم به مردم گفت خدایی که ازش کاری برنمیاد رو پرستش نکنین ... میخواستم ببینم مگه چنین استدلال هایی درست هستن ؟؟؟؟
    مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

چرا حضرت ابراهیم بت ها رو شکست؟

کارشناس بحث: استاد صادق

5. صلوات ها 3

نوشته
    8,042
    حضور
    192 روز 16 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28781

نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمته کارشناس محترم سایت ...
    یه سوال برام پیش اومده ... زلیخا وقتی سالیان سال خدای خورشید رو پرستش کرد و دید که خدای خورشید بهش نتیجه نمیده ... خدای خودش رو شکست و به خدای یوسف ایمان آورد ... یا در جایی دیگر میخونیم که حضرت ابراهیم به مردم گفت خدایی که ازش کاری برنمیاد رو پرستش نکنین ... میخواستم ببینم مگه چنین استدلال هایی درست هستن ؟؟؟؟
    باسلام وتسلیت ایام سوگواری حضرت ام ابیها .
    در ابتدا باید اشاره شود هر استدلال متناسب با شرایط زمان ومخاطب خود مفید وموثر است .چه این که مراتب استدالال نیز باید متناسب با سطح علمی وفکری افراد تنظیم می شود . باتوجه به این دو نکته دلایل یاد شده در پرسش در نوع خود برای مخاطبان شان موثر ومفید بوده است . چه این آنها بشتر از این نوع استدلال را نمی توانسته اند درک نمایند .
    به گفته ی مولوی :
    چون که با کودک سرو کارت فتاد پس زبان کودکی باید کشاد
    ولی باید در نظر داشت برای اثبات مسله دلایل عمیق فلسفی وجود دارد .که اگر تمایل دارید بفرماید تا تقدیم شود .

7. صلوات ها 5

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

سلام جناب صادق ...
    بابته راهنماییتون تشکر میکنم ...

اجازه بدین سوالم رو یه جوره دیگه بپرسم ... اجازه بدی سوره انبیا آیات 62 تا 67 رو بررسی کنیم ...

قَالُوا أَأَنتَ فَعَلْتَ هَذَا بِآلِهَتِنَا يَا إِبْرَاهِيمُ ﴿62﴾ قَالَ بَلْ فَعَلَهُ كَبِيرُهُمْ هَذَا فَاسْأَلُوهُمْ إِن كَانُوا يَنطِقُونَ ﴿63﴾ فَرَجَعُوا إِلَى أَنفُسِهِمْ فَقَالُوا إِنَّكُمْ أَنتُمُ الظَّالِمُونَ ﴿64﴾ ثُمَّ نُكِسُوا عَلَى رُؤُوسِهِمْ لَقَدْ عَلِمْتَ مَا هَؤُلَاء يَنطِقُونَ ﴿65﴾ قَالَ أَفَتَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَنفَعُكُمْ شَيْئًا وَلَا يَضُرُّكُمْ ﴿66﴾ أُفٍّ لَّكُمْ وَلِمَا تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَفَلَا تَعْقِلُونَ ﴿67﴾

ترجمه آیات :
    گفتند : ای ابراهیم آیا تو این عمل را در مورده خدایان ما انجام دادی ؟
    گفت : بلکه این کار را این بزرگترشان کرده . پس از خودشان بپرسید . اگر سخن میگویند ؟
    پس آنها به خود بازگشتند و متنبه شدند و گفتند : حقا شما خود ستمکارید
    سپس سرنگون شدند . تو خوب میدانی که اینها هیچ گاه سخن نمیگویند .
    گفت : پس آیا شما به جایه خداوند چیزی رو میپرستید که هیچ سود و زیانی به حالتان ندارد .
    اف بر شما و بر آنچه به جای خدا میپرستید ؟؟؟ آیا نمیاندیشید ؟؟؟

سواله من این هستش که آیا چنین استدلال هایی درست هستند ؟؟؟
    مثلا اگر کسی هزاران بار ازخدا بخواد که بهش جواب بده و خدا بهش جواب نده ... و اون شخص خدا رو کنار بزاره !!! تو اون دنیا مواخذه میشه ؟؟؟
    مثلا بگه خدایی که با من سخن نمیگوید و بودن و نبودنش برایه من سود و زیانی ندارد ... رو برای چی پرستش میکردم ؟؟؟
    آیا من نباید اندیشه کنم ؟؟؟

مقابله با سرطان :

1- اغذیه متنوع از تمام گروه ها 2- وزن متعادل 3-کنترل چربی غذا 4-کم کردن شیرینی 5-کاهش نمک 6-استفاده از میوه ها:انجیر.کیوی.زردآلو.خرما.گ جه فرنگی.پیاز 7-استفاده ازماهی 8- استفاده نکردن از غذاهای منجمدی که در درون کیسه فریزر هستند و توسط مایکروویو یخشان باز میشود 9-ننوشیدن چای گرم .

9. صلوات ها 4

نوشته
    211
    حضور
    2 روز 13 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    289

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت ابراهیم گفته:

چرا خدا را کنار گذاشتید(غیراز خدا را میپرستید) و رفتید سنگ و چوبی را می پرستید که هیچ سود و زیانی برای شما ندارد

یعنی طرف مقابل میدانسته که خدا سود و زیان دارد

احتمالا اینها مشرک بوده اند و نه کافر!!!!!!!!!!

اما در مورد دعا کردن:
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان14 نمایش پست ها
    دعایمان برآورده شود اگروتنهااگر اجابت کننده ای دارد و اجابت کننده در دنیا دخالت دارد و دعایمان از نظر او به صلاح بوده و دعایمان درست بوده.
    دعایمان برآورده نشود اگروتنهااگر اجابت کننده ای ندارد یا اجابت کننده در دنیا دخالت ندارد یا دعایمان از نظر او به صلاح نبوده یا دعایمان درست نبوده.
    لذا اگر دعا برآورده شد، حتماً خدایی بوده و در دنیا دخالت دارد و خوب و بد را تشخیص میدهد پس عالم است پس قادر است و ....
    ولی اگر دعا برآورده نشد، نمیشه گفت خدایی نبوده، چون ممکنه بوده باشد ولی دعایمان درست نبوده یا به صلاح نبوده یا ....
    طبق این استدلال حتی اگر یک نفر دعایش پذیرفته شود، برای اثبات وجود و پرستش خدا کافی است
    بنابراین:
    نقل قول نوشته اصلی توسط نفرنفر نمایش پست ها
    اگر کسی هزاران بار ازخدا بخواد که بهش جواب بده و خدا بهش جواب نده ... و اون شخص خدا رو کنار بزاره !!! تو اون دنیا مواخذه میشه ؟؟؟
    مثلا بگه خدایی که با من سخن نمیگوید و بودن و نبودنش برایه من سود و زیانی ندارد ... رو برای چی پرستش میکردم ؟؟؟
    نه نمیتونه بگه چون دعای خیلـــی از افراد در طول تاریخ برآورده شده است

11. صلوات ها 3

نوشته
    8,042
    حضور
    192 روز 16 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28781

[QUOTE=نفرنفر;491339]سلام جناب صادق ...
    بابته راهنماییتون تشکر میکنم ...

اجازه بدین سوالم رو یه جوره دیگه بپرسم ... اجازه بدی سوره انبیا آیات 62 تا 67 رو بررسی کنیم ...

قَالُوا أَأَنتَ فَعَلْتَ هَذَا بِآلِهَتِنَا يَا إِبْرَاهِيمُ ﴿62﴾ قَالَ بَلْ فَعَلَهُ كَبِيرُهُمْ هَذَا فَاسْأَلُوهُمْ إِن كَانُوا يَنطِقُونَ ﴿63﴾ فَرَجَعُوا إِلَى أَنفُسِهِمْ فَقَالُوا إِنَّكُمْ أَنتُمُ الظَّالِمُونَ ﴿64﴾ ثُمَّ نُكِسُوا عَلَى رُؤُوسِهِمْ لَقَدْ عَلِمْتَ مَا هَؤُلَاء يَنطِقُونَ ﴿65﴾ قَالَ أَفَتَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ مَا لَا يَنفَعُكُمْ شَيْئًا وَلَا يَضُرُّكُمْ ﴿66﴾ أُفٍّ لَّكُمْ وَلِمَا تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَفَلَا تَعْقِلُونَ ﴿67﴾

ترجمه آیات :
    گفتند : ای ابراهیم آیا تو این عمل را در مورده خدایان ما انجام دادی ؟
    گفت : بلکه این کار را این بزرگترشان کرده . پس از خودشان بپرسید . اگر سخن میگویند ؟
    پس آنها به خود بازگشتند و متنبه شدند و گفتند : حقا شما خود ستمکارید
    سپس سرنگون شدند . تو خوب میدانی که اینها هیچ گاه سخن نمیگویند .
    گفت : پس آیا شما به جایه خداوند چیزی رو میپرستید که هیچ سود و زیانی به حالتان ندارد .
    اف بر شما و بر آنچه به جای خدا میپرستید ؟؟؟ آیا نمیاندیشید ؟؟؟

سواله من این هستش که آیا چنین استدلال هایی درست هستند ؟؟؟
    مثلا اگر کسی هزاران بار ازخدا بخواد که بهش جواب بده و خدا بهش جواب نده ... و اون شخص خدا رو کنار بزاره !!! تو اون دنیا مواخذه میشه ؟؟؟
    با سلام وتقدیر از شما که پرسش خود را کاربردی تر مطرح نمود ید .
    باید توجه داشته باشید که محال است کسی خدای مهربانش را بخواند ولی خداوند اورا جواب ندهد چون

خود به صراحت فرمود :
    «ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ؛ (1) مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم».
    خداوندی که سمیع الدعاست و هرگز خلف وعده نمی‌کند ، هیچ دعایی را بدون اجابت نخواهد گذاشت، ولی باید توجه داشت که گاهی همان حاجت را که در دعا خواسته می‌شود، به انسان می‌دهد؛ گاهی بهتر از آن را و گاهی زود یا دیر می‌دهد . اگر در دنیا به او ندهد ، در آخرت پاداشی به او می‌دهد ،چون دعا یک نوع عبادت و نیایش است و بدون پاداش نمی‌ماند.
    خداوند همواره به خواست‌ها و نیازهای بندگان خود جواب مثبت می‌دهد . هیچ دستی را خالی برنمی‌گرداند؛ چون کریم‌تر از آن است که دستی را که به سوی او دراز شده ناامید برگرداند. از این رو در روایتی از امام صادق (ع) آمده:
    «ما أبرز عبدٌ یده إلى الله العزیز الجبّار إلاّ استحیا الله عزّوجل أن یردّها صفراً حتى یجعل فیها من فضل رحمته ما یشاء، فإذا دعا أحدکم فلا یردّ حتى یمسح على وجهه و رأسه؛ (2) هیچ بنده‌ای دست خود را به سوی خدای عزیز و جبران کننده دراز نمی‌کند مگر این که خداوند حیا می‌کند که دست او را خالی برگرداند و چیزی از فضل و رحمت که می‌خواهد در آن نگذارد، پس هر گاه دعا نمودید، دست خود را به سر و صورت خود بکشید». هیچ دعای بنده ای بی پاسخ نمی ماند . همین که دعا می کنیم ، نشان می دهد خدا ما را پذیرفته است.
    نکته دیگر در باره این پرسش که برای پرسشگر محترم بسیار زیبا و شنیدنی خواهد بود جواب منطقی بدستش خواهد داد ؛ این سخن مولوی است که می‏گوید:
    آن یکی الله می‏گفتی شبی تا که شیرین می‏شد از ذکرش لبی
    گفت شیطان: آخر ای بسیار گو این همه الله را لبیک کو؟
    می نیاید یک جواب از پیش تخت چند الله می زنی با روی سخت
    ‏او شکسته دل شد و بنهاد سر دید در خواب او خضر اندر خضر
    گفت: هین از ذکر چون وامانده‏ای چون پشیمانی از آن کش خوانده‏ای
    گفت: لبیکم نمی‏آید جواب زآن همی ترسم که باشم رد باب
    گفت: آن الله تو لبیک ماست و آن نیاز و سوز و دردت پیک ماست
    ‏ترس و عشق تو کمند لطف ماست زیر هر یارب تو لبیک هاست (3)
    این بیان نغز مولوی که در واقع الها م گرفته از آموزه های وحیانی است این مسئله را می رساند که همان ناله و دعای بنده در واقع لبیک خدا است و در زیر هر الله گفتن او هزاران لبیک الهی نهفته است.
    پس این مسله که فرض صحت ندارد تا کسی گمان چون خدا با او سخن نگفته ویا حرف اورا نشنیده پس اورا کنار بگذارد ومانند آن .

پی‌نوشت‌ها:
    1. غافر (40) آیه 60.
    2. ابن فهد حلی عدة الداعى، ص 97. نشر دار الکتب الاسلامیه 1407 ق.
    3. مولوی جلا الدین بلخی ، مثنوی معنوی، دفتر سوم، ص 355 ، نشر اقبال ، تهران 1377 ش.

13. صلوات ها 5

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

گفت: آن الله تو لبیک ماست و آن نیاز و سوز و دردت پیک ماست
    ‏ترس و عشق تو
    کمند لطف ماست زیر هر یارب تو لبیک هاست
    سلام استاد.

اگر ممکن هست این بیت را بیشتر باز کنید. اینکه لبیک گفتن اولیای الهی پس از الله گفتن امثال آن مرد چگونه اتفاق می افتد که باز هم خیلی ها نمی بینیم یا نمی فهمیم. یعنی مصادیق را اگر می شود مثال بزنید.

با تشکر
    ویرایش توسط اشک قلم : ۱۳۹۲/۱۲/۲۸ در ساعت ۱۲:۱۳
    به گرد دروغ آنکه گردد بسی
    از او راست باور ندارد کسی

فردوسی پاکزاد

پروردگارا صبر ما را بیشتر از طاقت مسئولین سازمان سنجش قرار بده

نوشته
    8,042
    حضور
    192 روز 16 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28781

نقل قول نوشته اصلی توسط اشک قلم نمایش پست ها
    سلام استاد.

اگر ممکن هست این بیت را بیشتر باز کنید. اینکه لبیک گفتن اولیای الهی پس از الله گفتن امثال آن مرد چگونه اتفاق می افتد که باز هم خیلی ها نمی بینیم یا نمی فهمیم. یعنی مصادیق را اگر می شود مثال بزنید.

با تشکر
    باسلام وتقدیر از اشک قلم .
    توجه داشته باشید که گوینده الله همان سایل است که بعد از مدتی از الله گفتن خسته شد وگمان نمود که خدا جواب اورا نمی دهد . ولی گوینده لبیک . الله است که سوال وفریاد بنده خود را لبیک می گوید واعلام می دارد که هر بار که تو مرا یاد می نماید من چندین بار جواب ترا می دهم گرچه تو خود متوجه نیستی
    چنان كه مي‏فرمايد:
    «وَ إِذا سَأَلَكَ عِبادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدّاعِ إِذا دَعانِ؛ (1) هر گاه بندگان من، از من سؤال كنند من به آنان نزديكم. درخواستِ درخواست كنندگان را پاسخ مي‏گويم، آن گاه كه مرا بخوانند».
    از مجموع آموزه های یادشده به دست می آید که خداوند در هر حال دعا و خواست بنده گانش را بی جواب و اجابت نمی گذارد؛ گرچه این اجابت گاهی در دنیا و گاهی در آخرت باشد. گاهی برای او قابل درک است و گاهی نیست؛ ولی در هر صورت، خداوند همواره مجیب است و اسم مجیب او، جلوه و تجلی دارد

پی نوشت ها:
    1. بقره (2)، آیه 186.

16. صلوات ها 3

علاقه
    کسب روزی حلال
    نوشته
    458
    حضور
    7 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    1
    گالری
    1
    صلوات
    1768

گوینده لبیک . الله است که سوال وفریاد بنده خود را لبیک می گوید واعلام می دارد که هر بار که تو مرا یاد می نماید من چندین بار جواب ترا می دهم گرچه تو خود متوجه نیستی
    متشکر

برداشت من این بود که حضرت خضر را در خواب دیده بود...

دید در خواب او خضر اندر خضر

سخن شما درست هست چون خدا می فرماید: «انی عند القلوب المنکسره[1]» و در شعر هم مولانا به خوبی به این نکته اشاره کرده بود

او شکسته دل شد و بنهاد سر دید در خواب او خضر اندر خضر

وقتی دلشکسته شد این خواب را دید. پس آن صدایی که در خواب شنید از جانب الله بود.

متشکر

پ.ن:
    در حدیث قدسی آمده است که چون موسی (علیه السلام) از خدا پرسید در کجا بیشتر می‌توان یافت؟ در جواب آمد : «انی عند القلوب المنکسره و القبور المندرسه؛ من در دل‌های شکسته و نزد قبرهای کهنه‌ام.»

ویرایش توسط اشک قلم : ۱۳۹۲/۱۲/۲۸ در ساعت ۱۵:۴۶
    به گرد دروغ آنکه گردد بسی
    از او راست باور ندارد کسی

فردوسی پاکزاد

پروردگارا صبر ما را بیشتر از طاقت مسئولین سازمان سنجش قرار بده

علاقه
    الکترونیک
    نوشته
    527
    حضور
    22 روز 17 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    1510

سلام جناب صادق ...
    امیدوارم که خوب و سلامت باشین ...

بابته پاسخ هاتون هم تشکر میکنم . جناب صادق امکانش هست شما یک آزمایش برایه من تعریف کنین ... هر تئوری که میخواد ثابت بشه ... به غیر از اینکه بابتش استدلال های عقلانی میارن ... به دنبال آزمایش کردن اون فرمول یا اون رابطه هم هستن ... من به وجود داشتن خدا اعتقاد دارم . ولی حتی نمیتونم یک پله پام رو پائین تر بزارم . من استدلال های دین اسلام ... همچنین شیعه رو بهترین استدلال های موجود میدونم و بهترین دین میدونم و قبولش دارم ... ولی وقتی به مرحله اجرایی کردنشون میرم ... همش بهم Error میدن ... من دنبال این نیستم که یک سری چیزها رو به صورته عقلانی قبول کنم ... ولی هر چقدر که اونها رو اجرا میکنم بیشتر و بیشتر از موفقیت فاصله بگیرم ... شاید تفکر شما این باشه که من دنیا گرا هستم ... ولی فکر میکنم یک سقف برایه زندگی کردن . یک کاره خوب . یک حقوق خوب . یک زندگی خوب . چیزی نباشه که من بعد از 20 سال کار کردن و خوب بودن نتونم بهش برسم .

من نمیخوام کسی این چیزها رو به من بده ... همینکه بدونم تو مسیره موفقیت و رشد کردن هستم برام کافی هستش ... ولی هر روزم بدتر از دیروز هست ... آخه چرا !!! مگه من بهترین دستورات رو برای زندگی کردن ندارم . خدایی که میلیاردها میلیاردها میلیاردها ستاره رو خلق کرده ... و میتونست همه اینها رو از کریستال خلق کنه و به من 10 تا سیاره بلورین بده ... و نداده حتما حکمتی تو کارش بوده ... ولی اینکه من هر چقدر سعی میکنم ... هر چقدر همت به خرج میدم و از مسیرم نتیجه نمیگیرم ... یعنی مسیرم ایراد داره ...

من که نمیتونم تا آخر عمرم یه مسیری رو طی کنم ... صبر کنم ... به این امید که تو اون دنیا میرم بهشت ... من نیاز به یک آزمایش دارم ... هر آزمایشی هم که شما بگین... کهجواب قطعی به من بده قبول میکنم ...حتی اگر بگین 1 سال کامل روزه بگیر. نماز شب بخون و ... قبول میکنم ... ولی نیاز به یک آزمایش دارم که :

الف ) یا باعث رشد و پیشترفتم بشه ... مثلا رویه بردار رشد قرار بگیرم و امید داشته باشم تا 20 ساله دیگه حقوق مادیم حداقلش تامین میشه ... در اینصورت من میگم این روش مسیره درستی برای موفقیت هست ... چون من تو این دنیا ابعادی از دین رو تجربه کردم و به حقانیت اون ایمتان دارم .

ب) یا اینکه شما مسیری رو برام ترسیم کنین ... مثلا گویا آیت الله قاضی گفتن هر کس یک سال روزی 50 هزار بارقل هوالله رو بخونه ... میتونه طی طریق کنه ... یا یه همچین چیزی ... یه آزمایش برام تعریف کنین ... بگین 9 ماه این کار رو بکن .... هر بلایی هم که از آسمون نازل شد باهاش کاری نداشته باش .... ولی بعد از 9 ماه چنین نتیجه ای باید حاصل بشه ... اگر نشد میتونی بگی این راه و مسیر اشتباه هست و دنبال مسیری دیگر بری .

من هر دو نوع آزمایش رو میتونم قبول کنم .

1- مسیری که تو همین دنیا باعث موفقیتم بشه و من بتونم یک استقرا روش ببندم و بگم مسیری که تو همین دنیا باعثه موفقیتم شده ... میتوننه تو اون دنیا هم باعث موفقیتم بشه .
    2- مسیری در تاریکی ... که من باید 9 ماه یک طناب رو بگیرم و جلو برم ... تا چیزی رو ببینم ... و اگر ندیدم ... بگم ندیدم .

راستش دارم به جایی میرسم که باید بتونم یک آزمایشی رو تو زندگیم تعریف کنم ... هر نوع آزمایشی که از رویه نتیجه اون بشه به حقانیت مسیر اطمینان پیدا کرد رو هم حاضرم انجام بدم ... لطفا کمکم کنین .

اگر از دوستان کسی هم پیشنهادی داره لطفا بهم کمک کنه ....
    مقابله با سرطان :

19. صلوات

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۰۳:۵۹ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری