زیاده خواهی و قانع نبودن مادرم و رنجش پدرم

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
زیاده خواهی و قانع نبودن مادرم و رنجش پدرم

سلام دوستان !

مادر من فردی پر توقع است و پدرم را بسیار رنجونده است . پدرم فرد با اخلاقی است و خیلی عصبانیتش را کنترل میکند اما گاهی اوقات از کوره در میرود و ... .

من مقصر تمامی دعواهای خانوادگیمان را مادرم میدانم .

مادر من در ظاهر فردی مومن است . یعنی به مجالس دعای ندبه و کمیل و... میرود. اما اخلاقش صفر و کردارش غیر قابل تحمل است .

یه روز پدرم با اشتیاق و ذوق فراوان و به امید خوشحالی ما ، یه وسیله ی خونگی خرید . اما مادرم بلافاصله با داد زدن بر سر او ( که جای این وسیله را نداریم ) ، اورا آزرده کرد و پدرم خیلی دلش شکست .

من پدرم را دوست دارم و از خداوند برایش طلب صبر میکنم و همینطور مادرم را دوست دارم و از خداوند طلب هدایت میکنم .

و این را نیز میدانم که در ظاهر مومن بودن اما در باطن چهره ی بد داشتن ، چه زشت و نا زیباست .

پدر من فرد زحمتکش و خرج کنی برای خانواده است . خیلی خانه مان را شکیل کرده . اما مادرم مدام غر میزند و کوچکترین تشکری در قبال زحمات پدرم بروز نمیدهد .

مثال دیگری براتون میزنم ؛

مادرم برای حج عمره ثبت نام کرده و پدرم به دلیل فشار مالی که داره ازش خواهش کرد و خیلی محترمانه گفت من مخارج سفرت + هزینه های خورد و خوراکت را میدهم . اما با توجه به وضع کنونی مالی ام نمیتونم مخارج تهیه سوغاتی یا دعوت اقوام به سالن و گوسفند کشتن و .. را بدهم .

مادرم در جواب بر سرش داد زد . گفت : « تمام برادرات برای زن هاشون همچین کارایی میکنن اما تو این کارو نمیکنی . و اگه این کارارو نکنی من اصلا مکه نمیرم . »

ای خدا کاش مادرم میفهمید که هدف از رفتنش به مکه ، سوغاتی و دعوت اقوام برای دیدنش و ... نیست . بلکه هدف اینه که روابطش رو با شوهرش ( حداقل به خاطر بچه ها ) درست کنه . هدف اینه که چشم و هم چشمی از بین بره .

هدف اینه که با پرتوقعی هامون همسرامون رو نرنجونیم .

من خیلی سعی کردم تا خودم چاره جویی کنم اما نشد .

من از شما میخوام یک سری اعمال مرحله به مرحله به من بگید تا مادرم را هدایت کنم .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام خدمت شما برادر بسيار خوبم
و تشكر از اين كه به اين سايت اعتماد داريد و حرف دلتون را با كارشناسانش درميان مي گذاريد و از ايشان راهكار مي خواهيد.
خب يك چيزي را بهتون بگم دلتون قرص بشه مي گويند مردم به شيخ جعفر كبير عالم بزرگ گفتند شنيديم زنت تو خونه اوقات تلخي مي كنه او گفت درسته. گفتند درسته؟!
شما مرجع پرقدرتي هستيد خب طلاقش بده؟ گفت ما كه وقت نداريم ورزش كنيم نرمش كنيم او ما رو مي زنه يك ورزش اجباري هم ميشه. در ثاني او كسي را نداره طلاقش بدهم آواره ميشه و از كودكي هم اعصابي نداشته. از سويي هم خدا به ما گفته برخي از تلخي ها را تحمل كني به شما نمره مي دهم.
غالب انسان ها ممكن است اذيت كنند و ظلم ولي ظالم نيستند يعني عمدا و از روي بدجنسي پست فطرتي نيست. برخي از مشكلات اخلاقي ممكن است ريشه در تربيت داشته باشد برخي در مشكلات و بيمارهاي زنانگي و ...و برخي از غرولندهاي زنانگي به خاطر حساس بودن زنان هست. يعني زنان نوعا از نظر هيجاني هم زود ناراحت مي شوند و عصابي مي شوند و گريه مي كنند و هم زود آشتي مي كنند و مي خندند.
برخي از بزرگان اخلاق مي فرمايند تحمل گوشه كنايه هاي و غرولندهاي زنان حقي است كه به گردن مردانشان دارند چون زن عاطفي است و ظريف و شكننده است امام علي (ع) فرمود: المرئه ريحانه ليست بقهرمانه؛ زن مانند گل خوشبو ظريف است نه نوكر و پادو.
[HL]چه بايد كرد؟[/HL]
- برخي از خانه تعداد جنس مذكر بيشتر است و مردان كلي نگر هستند و به جزييات دقت ندارند يعني متوجه نيستند كه منزل كارهاي ريز زيادي دارد و به زن خيلي سخت مي گذرد از او هم تشكر نمي شود وقتي اين را متوجه مي شوند كه زن خانه چند روزي نباشد. بنابراين بايد باري از دوش او برداشت.
- در فضايي صميمي شما يا خواهر بزرگترتان با ايشان گفتگو كنيد از صفات خوبش بگوييد و در ضمن اشاره اي كنيد كه رفتارش چگونه است گاهي طنز و شوخي در بافت مناسب اثر گذارتر است.
- براي مشكلات بزرگتر گاهي غيرمستقيم از دايي يا خاله راز دار( بله مطمئن و رازدار) كمك بگيريد تا با مادرتان صحبت كنند.
- طوري از پدرتان دفاع نكنيد كه احساس كند تنها است و او را دوست نداريد.
- مادرتان بايد متوجه شوند كه كل شخصيتش براي شما دوست داشتني است ولي شما رفتار خاصي را نمي پسنديد دوستي خود را ابراز كنيد روزمادر را باشكوه برگزار كنيد و به پدرتان را نيز تشويق كنيد تا تحملش بيشتر شود و مهر و محبتش را ابراز كند.
- از سخنان كارشناسان ديني اي كه مورد قبول مادرتان است مدد بگيريد هرگز به او نگوييد ببينيد شما بد رفتار مي كنيد و رفتارتان ديني نيست و مچ گيري نكنيد اجازه دهيد خودشان سخنراني كارشناس را بشنوند و يا كتابش بخوانند و به رفتارشان فكر كنند
- برخي مشكلات ممكن است مربوط به بي توجهي پدر به مادر، محبت نكردن و تعريف نكردن در برابر جمع، انتقاد جلوي ديگران، رسيدگي نكردن به آراستگي يا مشكلات زناشويي شان باشد بنابراين ممكن است رفتار مادرتان نوعي واكنش و اعتراض به رفتارهاي پدرتان باشد كه بايد تلاش كنيد با شناسايي علل موانع مهر و محبت را برطرف كنيد.
- كتاب [HL]اخلاق در خانواده[/HL] نوشته سيد علي اكبر حسيني به شكل پرسش و پاسخ و جذاب است تهيه كنيد گاهي يك صفحه را براي ايشان بخوانيد
موفق باشيد

موضوع قفل شده است