چرا امام زمان(عج) غایبه؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا امام زمان(عج) غایبه؟

با دیدن فیلم یوسف پیامبر متوجه شدم که اکثر مردم در دوره های مختلف زمانی یا پیامبر داشتن یا امام و هر مشکلی که بر میخوردن یا هر وقت دلشون میگرفت با امامشون یا پیامبزشون درد و دل میکردن و با حرفاشون دل أدمی رو به أرامش سوق میدادن؛اما الان با امام زمانمون که درد و دل میکنم دلم بیشتر میگیره؛واقعا دلم گرفته؛چرا از نظرها غایب هست؟امیدوارم امام زمانم این دلنوشترو بخونن؛اللهم عجل الولیک الفرج

[=impact]

با نام الله

[=impact]

کارشناس بحث: استاد طاها

با عرض سلام به شما دوست گرامی

بدون شک لذت همکلامی با امام و نبی را نمیتوان نادیده گرفت

اما

انبیا و امامان آمده اند تا پرده های غفلت را از چشمان ما بگشایند تا از خود بینی به خدا بینی برسیم. خداوند شنوای بیناست و همه جا و همه وقت حاضر و ناظر بر احوال و گفتار ماست. بوسیله قرآن با ما سخن گفته است و توصیه نموده تا از ذکر او غافل نمانیم:

أَلا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ (رعد/28)

و دعا را وسیله ای قرار داد تا ما با او سخن گوییم همانگونه که معصومین در غالب دعا با او سخن میگفتند و از شدائد روزگار نزد او شکایت میبردند:

اللَّهُمَّ إِنَّا نَشْكُو إِلَيْكَ (فَقْدَ نَبِيِّنَا وَ غَيْبَةَ إِمَامِنَا) وَ قِلَّةَ عَدَدِنَا وَ كَثْرَةَ أَعْدَائِنَا وَ تَظَاهُرَ الْأَعْدَاءِ عَلَيْنَا وَ وُقُوعَ الْفِتَنِ بِنَا فَفَرِّجْ ذَلِكَ اللَّهُمَّ بِعَدْلٍ تُظْهِرُهُ وَ إِمَامِ حَقٍّ نَعْرِفُهُ إِلَهَ الْحَقِّ آمِينَ رَبَّ الْعَالَمِين. (مستدرک الوسائل/ج4/ص404)

بعلاوه غیبت امام زمان به معنای دوری او از ما و بی اطلاعی او از احوال ما نیست و همانگونه که خود فرموده است:

إنّا نُحیطُ عِلْماً بِأنْبائِکُمْ، وَ لا یَعْزُبُ عَنّا شَیْىءٌ مِنْ أخْبارِکُمْ: ما بر تمامى احوال و اخبار شما آگاهیم و چیزى از شما نزد ما پنهان نیست. (الاحتجاج/ج2/ص495)

علت غیبت امام زمان را باید در عملکرد اقوام گذشته و ناشکریهای ممتد ایشان دید. همین انسانها بودند که قدر این گوهرهای الهی را ندانستند؛ یا نقشه قتل ایشان را کشیدند و یا به فرمایشات ایشان تن ندادند؛ گمان نکنید مردم امروز هم عملکردی تمام و کمال در قبال امام میداشتند اگر او غایب نمی بود. اثبات این ادعا سخت نیست. آیا شایسته تر نیست بجای ناراحتی از اینکه از نعمت همکلامی با امام محرومیم تلاش کنیم بگونه ای زندگی کنیم که هم خود در صراط مستقیم الهی باشیم و هم در حد توانایی خود به دیگران کمک کنیم تا در این مسیر قرار گیرند. مطمئنا خداوند منان آرزوی همکلامی چنین کسی با امام زمان را بی پاسخ نمیگذارد. رزقنا الله و ایاکم انشاء الله

در پناه حق

موضوع قفل شده است