جمع بندی چگونگی انجام نماز قضای امروز و روزهای گذشته

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونگی انجام نماز قضای امروز و روزهای گذشته

1.سلام : ببخشید، من متاسفانه نزدیک به 7 سال عمدا نماز نخواندم و همه قضا شده است ، می خواستم بدانم حکم من در اینجا چیست ؟ و چگونه انها را قضا کنم؟ و اینکه در حال حاضر اگر یکی از نماز های امروز(روز فعلی) من قضا شود باید اول ان را قضا کنم و اینکه چگونه ؟ و یا اینکه نماز های روز های قبل را قضا کنم و بعد نماز قضای امروز را ؟ البته رساله ایت الله مکارم شیرازی را مطالعه کردم ولی متوجه نشدم چون که برای من گیج کننده بود، خواهشا اگر می شود با مثال توضیح دهید و البته بیشتر ، چون که بسیار ذهنم را مشغول کرده است.
2.سوال بعد اینکه من بعد از اینکه نماز صبحم قضا شد با اینکه روزهای قبل نماز قضا داشتم هنگام ادای نماز ظهر و عصر اول نمازهای واجب را ادا کردم و بعد از ان نماز صبح را قضا کردم و در وضو هم به نیت سه نماز (یعنی هم ادا و هم قضای نمازها) وضو گرفتم ایا مشکلی هست؟
3.سوال بعد در مورد قیام قبل از رکوع است که من هنگام قنوت بلافاصله بعد از قنوت به رکوع می روم ایا نمازم مشکل دارد؟ و اینکه هنگام رفتن به رکوع و رفتن به سجود (دست ها را نزدیک گوش می اوریم) و سپس به رکوع و سجود می اوریم ایا واجب است یا اینکه اگر من تا به حال این کار را نمی کردم نمازم مشکل دارد؟... با تشکر...

[=impact]

با نام الله

[=impact]
[=impact]

[=impact]

[=impact]

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

1و2. اگر مرجع تقلید شما حضرت آیت الله مکارم شیرازی باشند طبق نظر ایشان بنابر احتیاط واجب پیش از خواندن نماز همان روز ابتدا باید نماز های قضای یک یا دو روز قبل را بخواند اما نماز های قبل آن مثلا نماز های قضای سال گذشته را می تواند به تأخیر اندازد . (1)

3. نماز صحیح است .

همیشه سلامت و سربلند باشید

پی نوشت:
1. آیت الله مکارم شیرازی ، توضیح المسائل م 1195[/]

موضوع قفل شده است