صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج موقت دختر باکره .....(شرح استفائات)

نوشته
    1
    حضور
    2 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11

ازدواج موقت دختر باکره .....(شرح استفائات)

به نام خدا

سلام به دوستان

سوال و جوابی رو در سایت مرجع تفلیدم (آیت الله خامنه ای) در قسمت استفتائات جدید دیدم و برام سوال پیش اومد......

شماره استفتاء: 400772

بسمه تعالی
    سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

در هر صورت بنابر احتياط واجب در ازدواج با دختر باكره اجازه پدر يا جدّ پدرى او لازم است و بدون آن بنا بر احتياط واجب عقد صحيح ‏نيست.
    موفق و مؤيد باشيد

سوال:

دختری هستم ۲۶ ساله...و تحصیل کرده...در شرایط فعلی علاقه مند پسری هستم که تا او مجرد هست من هم تن به ازدواج دیگری نخواهم داد....ولی در حال حاضر وی شرایط ازدواج ندارد و خواهان صیغه است..ولی بنده مطمئنم که پدرم مخالف صیغه است و برفرض هم خواستگاری نماید تا جاری شدن صیغه عقد به دلیل تشریفات مدتی طول میکشد...با توجه به اینکه هم اکنون گرفتار گناهی به نام زنای ذهنی هستیم ...یعنی همان استمنا که از گناهان کبیره است..آیا میتوان برای دوری از این گناه بدون اذن پدر خودم با شرط سالم بودن بکارت جواب مثبت به صیغه او بدهم و صیغه کنیم؟؟

در مورد جواب مرجع مورد نظر...که حکم احتیاط واجب دادند...میخواستم بپرسم احتیاط واجب یعنی جه...یعنی در صورت خاص به کدام مرجع تقلید باید رجوع کرد؟؟.. و نظر دیگر مراجع در این مورد جیه؟؟ اگه میدونید لطفا بگید..و ایکه فرض اینکه یکی دوتا مرجع این مورد رو بدون اشکال می دونند و بیشتر جایز نمی دونند...خوب از کدوم باید تبعیت کرد؟؟؟

2. صلوات ها 11

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با نام الله

کارشناس بحث: استاد شفا

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 7

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,117
    حضور
    52 روز 22 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11216

نقل قول نوشته اصلی توسط سارای111 نمایش پست ها
    به نام خدا

سلام به دوستان

سوال و جوابی رو در سایت مرجع تفلیدم (آیت الله خامنه ای) در قسمت استفتائات جدید دیدم و برام سوال پیش اومد......

بسمه تعالی

در هر صورت بنابر احتياط واجب در ازدواج با دختر باكره اجازه پدر يا جدّ پدرى او لازم است و بدون آن بنا بر احتياط واجب عقد صحيح ‏نيست.
    موفق و مؤيد باشيد

سوال:

دختری هستم ۲۶ ساله...و تحصیل کرده...در شرایط فعلی علاقه مند پسری هستم که تا او مجرد هست من هم تن به ازدواج دیگری نخواهم داد....ولی در حال حاضر وی شرایط ازدواج ندارد و خواهان صیغه است..ولی بنده مطمئنم که پدرم مخالف صیغه است و برفرض هم خواستگاری نماید تا جاری شدن صیغه عقد به دلیل تشریفات مدتی طول میکشد...با توجه به اینکه هم اکنون گرفتار گناهی به نام زنای ذهنی هستیم ...یعنی همان استمنا که از گناهان کبیره است..آیا میتوان برای دوری از این گناه بدون اذن پدر خودم با شرط سالم بودن بکارت جواب مثبت به صیغه او بدهم و صیغه کنیم؟؟

در مورد جواب مرجع مورد نظر...که حکم احتیاط واجب دادند...میخواستم بپرسم احتیاط واجب یعنی جه...یعنی در صورت خاص به کدام مرجع تقلید باید رجوع کرد؟؟.. و نظر دیگر مراجع در این مورد جیه؟؟ اگه میدونید لطفا بگید..و ایکه فرض اینکه یکی دوتا مرجع این مورد رو بدون اشکال می دونند و بیشتر جایز نمی دونند...خوب از کدوم باید تبعیت کرد؟؟؟
    سلام عليكم

طبق نظر مراجع تقليدي كه جامع مدرسين حوزه علميه قم معرفي كرده اند كه جايز تقليد هستند ؛ازدواج در اين موارد را يا به فتوا يا به احتياط واجب جايز نمي داند.1

ودر صورتي كه مرجع ديگري فتوا به جواز داشته باشدو با تحقيق شرعي متوجه شديد او مساوي با مرجع تقليد شما يا اعلم بعد از ايشان مي باشد مي توانيد به او مراجعه كنيد. 2

در اين موارد توصيه مي شود كه آن شخص به خواستگاري شما بيايد تا مراحل ازدواج به صورت طبيعي طي شود ودر اين مدت هم شما بايد صبر كنيد چون اينها هم امتحان الهي است كه هر شخصي به يك صورتي در طول زندگي در معرضش قرار ميگيرد پس با صبر كردن ودعا وتوسل، از اين امتحان الهي سربلند خارج شويد.

منبع:1- توضيح المسائل 13 مرجع،احكام ازدواج،شرايط عقد،مساله2376
    2-همان،احكام تقليد،مساله،7

ویرایش توسط شفا : ۱۳۹۳/۰۱/۱۷ در ساعت ۲۲:۱۸

7. صلوات ها 12

نوشته
    439
    حضور
    16 روز 2 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2654

آیا میتوان برای دوری از این گناه بدون اذن پدر خودم با شرط سالم بودن بکارت جواب مثبت به صیغه او بدهم و صیغه کنیم؟؟

به نظرم بهتره برای دوری از این گناه به جای این راه حل ها ( که البته بیشتر شبیه راه دررو هستن ) تا زمانی که شرایط ازدواج و داشته باشید کمی جلوی خودتون و ذهنتون و بگیرید.... فیلترینگ بزارید براش

..:: لاالهَ إلا الله ::..

بدترین احساس زمانیست که خودت هم میفهمی از خدا دور شده ای ...

خداحافظ همگی .... حلال کنید

9. صلوات ها 6

نوشته
    120
    حضور
    3 روز 10 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    94
    صلوات
    747

با توجه به اینکه هم اکنون گرفتار گناهی به نام زنای ذهنی هستیم ...یعنی همان استمنا که از گناهان کبیره است
    با سلام خدمت شما
    روزی از آیت الله بهجت پرسیدند : کتابی در زمینه اخلاق معرفی کنید
    فرمودند: لازم نیست یک کتاب باشد یک کلمه کافیست که بدانی "خدا " می بیند..
    برای اینکه دچار چنین گناهانی نشیم بهتره به این باور برسیم که خدا ما رو میبینه و تمام حرفا و حالات ما رو میدونه
    اونوقت از کاری که انجام میدیم شرمنده میشیم و این خودش میشه یه سد در برابر چنین گناهانی
    قبلا اوضاع بنده حقیر هم تا حدودی شبیه به شما بود اما خداوند کمکم کرد(نماز اول وقت رو از دست ندین خیلی کمکتون میکنه و سعی کنین همونطوری که کارشناس محترم عرض کردند از راه شرعی برین جلو)

11. صلوات ها 8

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با سلام

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

13. صلوات

نوشته
    111
    حضور
    4 روز 1 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    343

عزیزم چقد مطمئنی فرضا اشکالی نداشت اگه بعد از پایان صیغه روابطتون سرد شد چی
    فرضا هم که نشه به نظرت بعد از ان ،ان طوری که الان برا بدست اوردنت تلاش میکنه بعدا هم همین طوره

این همه راهکار واسه این مشکلی که گفتی ها

15. صلوات ها 4

علاقه
    (◕‿-) جلسات امام زمان(ع)ا(◕‿-)
    نوشته
    30
    حضور
    2 روز 8 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    116

دعوت بدبختی!

به نام خدا

سلام به دوستان

بسمه تعالی

موفق و مؤيد باشيد

سوال:

اللهم عجل لولیک الفرج
    سلام علیکم
    بنده در این رابطه زیاد تحقیق کردم!

به نظرم همه ی این ها بازی با کلماته!
    احتیاط واجب,واجب,مرجه اصلح و تبعیت از اون!

قطعا" فرق است میان واجب و احتیاط واجب!

تو این زمینه به نظر من دختری که بالغ شده و خوب و بد رو تشخیص میده حتی بدون اذن پدر میتونه صیغه کنه!
    مخصوصا" تو زمان حال حاضر که اوضاع اجتمائی و اقتصادی بسیار بسیار سخت و پیچیده شده و در خیلی موارد ازدواج غیر ممکنه!

آن حدیث که پیغمبر فرموده اند: "وای بر جوانان آخرالزمان" دقیقا" منظورشان بر حال و روز الان جوانان ماست!
    از طرفی نیاز عاطفی و جنسی به ازدواج دارند اما شرایط به گونه ایست که به هیچ وجه امکان ازدواج وجود ندارد! پس به طور اتوماتیک ناچار به افتادن به گناه هستند!
    پس وای بر حال ما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(عذر میخواهم: ما الان باید چه خاکی بر سر کنیم!!؟!) بله باید تشریف ببریم دوزخ!

تو این زمینه بنده بنده به شدت شاکی ام و روز قیامت با سری بالا به درگاه خداوند شکایت خواهم کرد
    ----------------------------

ای آقای خوبی ها کجایی غیبتت به درازا کشید! فقط تو میتوانی به داد ما برسی!
    العجل یوسف زهرا

ویرایش توسط عظيم : ۱۳۹۳/۰۱/۲۴ در ساعت ۲۲:۴۵ دلیل: لطفا نظرات شخصی را به پای علما ننویسید
    نمیفهمم
    وقتی به نماز می ایستم من,تو را می خوانم...!یا تو,مرا می خوانی...!
    فقط کاش که عشقمان دو طرفه باشد

17. صلوات

علاقه
    پول و خوش گذرونی
    نوشته
    592
    حضور
    24 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    2895

بنظر من کار درستی نیست چون اگه بعدش رفتار مناسبی با شما نداشته باشه هم دلتون میشکنه و هم اینکه جدایی از ایشون تبدیل به یه کابوس میشه و حتی ممکنه بعدا شما از جنس مخالف بیزار بشین چون با احساس شما بازی کرده . شاید این پیشنهاد صیغه هم کلکی از ایشان هست که بعدا بهتون بگه قبلا هم از اینکارا کردی ? و مثل یه عروسک شما رو بذاره کنار
    خودت رو گول نزن عاقلانه فکر کن و بهترین تصمیم رو بگیر . اگه بعد از تمام شدن صیغه علاقه اش رو از دست بده انوقت چه می کنی ?
    اگر کمی همت کنی و از خدا کمک بخوای دیگه گناه نمی کنی .

19. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه،اینترنت
    نوشته
    142
    حضور
    3 روز 14 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    417

نقل قول نوشته اصلی توسط ۩۞۩ سرباز عشق ۩۞۩ نمایش پست ها
    به نظرم همه ی این ها بازی با کلماته!
    احتیاط واجب,واجب,مرجه اصلح و تبعیت از اون!
    ببخشید شما ؟!

عزیز جان ما یا مسلمون شیعه هستیم یا نیستیم! اگر هستیم یا مرجعیم یا مقلدیم!

اگر مرجع تقلیدیم که فبها...حکم فتوا داریم و ... اگر نه خب باید به حکم مرجع تقلیدمون رجوع وتبعیت بکنیم دیگه! غیر اینه !؟

حالا اینکه من تحقیق کردم و ... من قبول ندارم و من ... من منــ ن ن ن ... من نمی فهمم!!

یکم هم نسبت به صحبت ها و مشاوره!! هایی هم که میدیم مراقب باشیم ... مسئولیت داریم در قبال حرفایی که میزنیم...!!

یاعلی
    در مقامات "تحیّر" جای استدلال نیست ...

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری